Mimar Kemalettin Gelinlikçiler En İyi 3 Firma

Mimar Kemalettin Gelinlikçiler En İyi 3 Firma

Mimar Kemalettin Gelinlikçiler En İyi 3 Firma Gelinliklerin pahalı olduğu gelinler arasında yaygın bir bilgidir. Mekan hazırlıkları ve yapılması gereken diğer şeylerin yanı sıra gelinlik aramak, düğün planlarken yapılması gereken en stresli işlerden biridir.

Bir tasarım seçmekten çok sayıda elbisenin dikilmesine kadar gelinlik seçmek çok zorlu bir iştir ve elbette dikkate alınması gereken en önemli şey fiyattır.

Mimar Kemalettin Gelinlikçiler

Gelinlikler, hayallerindeki erkeğe “Yaparım” dediği o büyülü günün anısını yaşatması açısından her gelinin kalbinde özel bir yere sahiptir.

Bir gelinliğin ortalama maliyeti tadilatlar dahil 1.631 dolar iken diğer tasarımlar 4.000 dolara kadar çıkabiliyor. Gelinler, hayatlarında yalnızca bir kez giymek zorunda oldukları gelinliklerin neden bu kadar pahalı olduğunu merak etme eğilimindedirler.

İçinizi rahatlatmak için, bir gelinliğin içinde yer alan her şeyin bir dökümünü yapıp onu bu kadar pahalı ve özel kılan şeyin ne olduğunu görüyoruz.

#1 Kullanılan Kumaş
Gelinlikler zarif ve şık görünecek şekilde tasarlanıp dikilir, bu nedenle tasarımcılar elbisenizin maliyetini artıran ipek, charmeuse ve danteller gibi pahalı kumaşlar kullanırlar.

Alternatif olarak daha ucuz kumaşlar kullanılabilir ancak kalite ve his aynı olmayacaktır. Elbisenizde kullanılan kumaş genel görünümünde büyük bir fark yaratıyor.

Sade tasarımlara sahip gelinliklerde bile, diğer gelinlikler arasında zarif ve seçkin görünmesi için pahalı kumaşlar kullanılıyor.

Tasarımcı elbiseler, tanınmış tasarımcılar tarafından özel olarak üretildiği için normal olanlardan çok daha pahalıdır. Ayrıca tercihinize göre neyin nereye gideceğine de karar verirsiniz.

Tasarımcı elbiseler aynı zamanda yalnızca sizin sahip olabileceğiniz sınırlı sayıda üretilen tasarımlardır, bu nedenle maliyeti çok yüksektir.

Tasarımcı elbiselerini bu kadar pahalı yapan bir diğer şey de, istediğiniz yerde istediğiniz zaman stilleri deneme konusunda daha fazla esnekliğe sahip olmanızdır.

Karmaşık Detaylar

Pahalı kumaşların yanı sıra gelinliklerin çarpıcı ve zarif görünmesini sağlayan şey, elbisenize detay katmak için kullanılan süslemelerdir.

Boncuklar, elle yerleştirilmiş danteller ve uçuşan aplikler, bir gelinliğin maliyetini artırabilecek en çok kullanılan süslemelerden birkaçıdır.

Tasarımlar ve kumaş ne kadar karmaşıksa elbisenin maliyeti de o kadar yüksek olur. Ayrıca elbiseye manuel olarak süslemeler eklenir ve bu da ayrıntıları tamamlamak için çok fazla iş gerektirir.

Elbisenin maliyetini artıran diğer ayrıntılar, elbiseyi daha çekici ve çarpıcı kılan yapılar, karmaşık boncuk işleri ve gurur verici stillere sahip sanatsal kıvrımlardır.

Mimar Kemalettin Gelinlikçiler

Gelinler koyu renkli gelinlik giyemeyecekleri için tasarımcılar, elbisenin detaylarının uzaktan bile net bir şekilde görülebilmesine dikkat ediyor, bu da ek boncuk işçiliği ve maliyet gerektiriyor.

Gelinliğinizi ister sipariş üzerine diktirin ister bir düğün mağazasından satın alın, memnun kalana kadar genellikle bir dizi değişikliğe ihtiyaç duyacaksınız.

ikinci el gelinlik satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Elbiseniz mükemmel bir şekilde özel olarak dikilmedikçe, ki bu nadiren olur, öyle ya da böyle, 75-250 dolar arasında değişen bazı değişikliklerle sonuçlanacaksınız.

Bununla birlikte, elbisenizde tasarımları değiştirmek, bir telaş veya kol eklemek gibi büyük değişiklikler yapmak istiyorsanız, istediğiniz değişiklikleri yapmak için yapılacak çok iş olacağından 500 $’a kadar ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Mimar Kemalettin Gelinlikçiler

Sezona Göre Kullanılabilirlik

Düğün planlamacıları ve koordinatörleri tarafından gelinlerin evlenmesi için en yoğun sezon olarak değerlendirilen aylar vardır.

Bu süre zarfında gelinlikler yüksek talep nedeniyle genellikle daha pahalıdır; bu nedenle ilkbahar veya sonbaharda evlenmeyi planlıyorsanız büyük olasılıkla pahalı bir elbise alacaksınız.

Bazı perakendeciler, butikler ve tasarımcılar yaz ve kış aylarında önceki koleksiyonlarındaki önlükleri temizlemek için indirimler yapıyor.

Yani daha ucuz fiyata göz kamaştırıcı bir elbise almak istiyorsanız, büyük tasarruf sağlamak için bu zamanlarda alışveriş yapabilirsiniz.

Koruma ve Temizleme

Bu, günlük genel görünümünüzün bir parçası olmasa da elbisenizi korumak ve temizlemek, gelinliğinizin maliyetini artıran bir şeydir.

Çoğu gelin, düğünden hemen sonra elbiselerini temizletir ve hemen muhafaza ettirir. Gelinliğinizi ister satmayı, ister bağışlamayı planlıyor olun, bunu yapmadan önce önce profesyonelce temizleyip koruma altına almak istersiniz ve bu da size başka bir masraf doğurur.

Gelinlikler boşuna pahalı değil. Gelinin en büyülü gününde büyük rol oynadığı için zarif bir görünüm elde etmek ve gelinin diğerleri arasında parlamasını sağlamak önemlidir.

ikinci el gelinlik nasıl seçilir?

Gelinin koridorda yürürken, sevdiklerinin ve ailesinin önünde “Yaparım” derken en güzel görünmesini sağlamak için tasarımdan detaylara kadar her şey özenle seçilmiştir.

Gelinlik Ararken Tasarruf İpuçları

Gelinlikler nispeten pahalı olsa da tercih ettiğiniz elbiseyi ararken nasıl tasarruf edebileceğinizin yolları var.

İnternete girin ve sezonluk örnek indirimlere bakın ya da satın almaktan çok daha ucuz olan özel tasarım bir elbise kiralayın.

İster sade bir elbise alıp ona gösteriş katacak değişiklikler yapın, ister arkadaşlarınızdan ödünç alın, mükemmel gelinliğiniz asla elinizin altında olmayacak.

Gelinliğinize daha fazla para harcamak istemiyorsanız, gelinlikten tasarruf etmenin daha fazla yolunu bulun. Düğününüzle ilgili diğer önemli şeyler için bütçenizi ayarlamak zorunda kalmamak için gelinlik ararken bütçenizi aşmamayı unutmayın.

İnternetten gelinlik satın alırken doğru ölçüleri almak ve beden kılavuzlarına danışmak önemlidir. Ancak çoğu çevrimiçi perakendeci, kendinizi doğru şekilde ölçmeniz, daha iyi bir uyum sağlamanız ve değişiklik ihtiyacını en aza indirmeniz için ayrıntılı talimatlar sağlar.

Bazı çevrimiçi perakendeciler aynı zamanda sanal danışmanlık ve çevrimiçi stil hizmetleri de sunmaktadır. Bu kişiselleştirilmiş yardım, gelinlerin seçenekler arasında gezinmesine, uzman tavsiyesi almasına ve gelinlikleri hakkında bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilir.

Düğününüzün masraflarını karşılamanıza yardımcı olmak isteyen bir aileniz olacak kadar şanslıysanız, aşağıdaki kılavuz size kimin neyi ödeyebileceğine dair bir fikir verecektir.

Konuya dalmadan önce bu geleneklerin her biri gelin ve damadın orada bulunmasına dayanıyor. Pek çok modern çiftin iki damadı ya da iki gelini vardır ya da belki ikisi de yoktur.

Geleneksel olarak bir nişan partisinin parasını kim öder?

Bu masraf geleneksel olarak gelinin ailesi tarafından karşılanır çünkü iki aileyi (çoğunlukla ilk kez) karşılamanın ve bir araya getirmenin bir yolu olarak nişan partisini genellikle evlerinde düzenlerler.

ikinci el gelinlik nerede bulunur?

Ancak hangi aile kendini en cömert hissediyorsa, nişan partisine ev sahipliği yapmayı veya düzenlemeyi teklif edebilir. Her şey alana, fonlara ve daha sonra temizliği kimin yapmak istediğine bağlı.

Prova yemeğinin parasını geleneksel olarak kim ödüyor?
Nişan partisinin masraflarını gelinin ailesi ödediğinden, prova yemeğinin masrafları da geleneksel olarak damadın ebeveynleri tarafından karşılanır.

Ancak sadece rahat ettikleri kadar harcamalılar ve düğünden önceki gün küçük bir partiye ev sahipliği yapmak fazlasıyla yeterli olacaktır.

Birleşik Krallık’ta prova yemekleri pek yaygın değildir, bu nedenle bu katkının büyük güne gitmesini isteyebilirsiniz.

Geleneksel olarak düğün mekanının parasını kim ödüyor?

Mekan genellikle tüm düğününüzün en büyük harcamasıdır ve hiç kimse üzerinde bu kadar sıfır bulunan bir faturanın verilmesinden hoşlanmaz.

Geleneksel olarak bu, gelinin ebeveynlerinin ödeyeceği ve törenin masraflarını karşılayacağı bir şeydir.

Ortalama bir düğün mekanının maliyeti 7.000 £ ile 8.000 £ arasında olduğundan , bu, bir ailenin tek başına ödemesini beklemek çok büyük bir maliyet olabilir.

Mimar Kemalettin abiye mağazaları

Dolayısıyla, daha modern düğünler için bu, çiftle birlikte birçok ailenin faturayı bölüştüğü bir şey.

Bunun sizi ne kadar geriye götürebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir düğün mekanının maliyetinin ne kadar olduğuna dair yazımızı okuyun .

Düğün yemeklerinin masraflarını geleneksel olarak kim öder?
Bu, geleneksel olarak gelinin ailesine ait olan ve kanepelerin, kahvaltının ve akşam büfesinin masraflarını içeren başka bir masraftır.

İyi haber şu ki, gelinin ebeveynlerinin açık bar masraflarını karşılaması geleneksel bir durum değil; düğünlerin çoğunda nakit bar bulunur, dolayısıyla konuklar kendi içeceklerini öderler.

Misafirlerinizi beslemenin maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için düğün yemeklerinin maliyetinin ne kadar olduğu hakkındaki yazımızı okuyun .

Düğün resepsiyonunun masraflarını geleneksel olarak kim öder?

ikinci el satın alan yerler

Geleneksel olarak düğün masraflarını gelinin ailesi öder, ancak masraflar mekan, eğlence, dekor ve yemek masraflarıyla örtüşür.

Bu nedenle, maliyeti gelin ve damadın aileleri ile çiftin kendisi arasında bölüşmek daha modern bir yaklaşımdır.

Düğün ulaşımını geleneksel olarak kim ödüyor?
Geleneksel olarak düğünün ulaşım masrafları her iki aile tarafından karşılanır.

Misafirleriniz için örneğin Büyük Kırmızı Otobüs gibi bir ulaşım aracı kiralıyorsanız , bu geleneksel olarak misafirlerinizin ödeme yapması beklenen bir şey değildir.

Daha fazla bilgi için düğün taşıma ücretinin ne kadar olduğuna ilişkin kılavuzumuzu okuyun .

Geleneksel olarak bir düğün fotoğrafçısı veya kameramanının parasını kim öder?
Düğün fotoğrafçınızın (ve/veya kiralamayı tercih ederseniz kameramanınızın) masrafları geleneksel olarak gelinin ailesi tarafından karşılanır.

Modern düğünlerde bu, çiftlerin kendilerinin ödemeyi tercih ettiği bir şey olabilir. Özel kılavuzlarımızda bir düğün fotoğrafçısı ve kameramanının maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinin .

Geleneksel olarak düğün çiçeklerinin parasını kim öder?
Geleneksel olarak gelin buketinin parasını damat öder. Ekstra romantik bir dokunuş için damat, dahil edilecek kır çiçeklerini bile seçebilir.

Öte yandan geleneksel olarak tüm çiçek süslemelerinin masraflarını ailenin gelin tarafı karşılar. Düğününüzde isteyebileceğiniz çiçek türleri hakkında daha fazla bilgi için düğün çiçekleri seçme kılavuzumuzu okuyun .

Modern düğünlerde çiçekler, buket ve çiçek süslemeleri de dahil olmak üzere çiftin para ödeyeceği bir şeydir. Düğün çiçeklerinin maliyeti hakkındaki yazımızda bunun sizi ne kadar geriye götürebileceğini keşfedin .

Geleneksel olarak düğün pastasının parasını kim öder?
Düğün pastasının ücreti geleneksel olarak gelinin ailesi tarafından karşılanır ancak bu, diğerleri kadar sıkı sıkıya bağlı kalınan bir gelenek değildir.

Artık pek çok çift, kısmen pasta kesmeyle ilgili gelenekler ve bunun her şeyi paylaşmayı temsil etmesi nedeniyle, kendi pastalarının parasını ödemeyi tercih ediyor. Burada bir düğün pastasının maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinin .

Mimar Kemalettin Caddesi mağazalar

Geleneksel olarak gelinliğin parasını kim öder?
Gelinliğin en sıkı takip edilen geleneklerinden biri de gelinliğin parasını gelinin ailesinin karşılamasıdır. Bu aynı zamanda gelinin takabileceği duvak, çanta ve ayakkabı gibi aksesuarları da içerir.

Modern düğünlerde gelin kendi elbisesinin parasını ödemek isteyebilir. Ancak gelin partisinin, beraberinde gelen tüm eğlence ve heyecan için provalara katılması hala teşvik ediliyor.

ikinci el gelinlik modelleri

Özel rehberimizde bir gelinlik maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinin .

Geleneksel olarak damadın takımının parasını kim öder?
Damadın ailesi geleneksel olarak damadın takımının ve kravat, ayakkabı ve cep mendili gibi aksesuarların parasını öderdi.

Günümüzde damadın kendi karşılayacağı harcamalardan biri olma ihtimali daha yüksektir.

Özel rehberimizde gelinlik fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sahibiz .

Geleneksel olarak alyansların parasını kim öder?

Geleneksel olarak alyansların maliyeti iki aile arasında paylaştırılıyor. Ancak alyanslar son derece kişiseldir; bunlar ikinizin muhtemelen hayatınızın geri kalanında tüm gün takacağınız mücevher parçalarıdır ve büyük bir anlamı vardır.

Bu nedenle günümüzde pek çok çift alyans masraflarını kendileri ödemeyi tercih ediyor.

Daha fazla bilgi için alyansların maliyetine ilişkin yazımızı okuyun .

Nişan yüzüğünün parasını geleneksel olarak kim öder?
Geleneksel olarak, evlenme teklif eden kişi, nişan yüzüğünün parasını ödeyecek olan kişidir.

Yüzüğün maliyetinin bir, iki, hatta üç aylık maaşla aynı olması da bir gelenek, ancak ortalama aylık gelirin 2.466 £ olduğu göz önüne alındığında, bu çok büyük bir elmas olurdu! Başka bir seçenek de ebeveynlerden veya büyükanne ve büyükbabalardan geçen bir aile yadigarını kullanmaktır.

Bazı modern çiftler birlikte bir nişan yüzüğü alacaklar. Bu, teklif söz konusu olduğunda sürpriz unsurunu ortadan kaldırabilir, ancak birlikte bir nişan yüzüğü için alışveriş yapmak çok eğlenceli olabilir.

Diğer çiftler de nişan yüzüğü takmayı tercih edebilir ve bunu yapanlar yüzüklerin parasını birlikte ödeyebilir.

Daha fazla bilgi için nişan yüzüğünün maliyeti ne kadardır yazımızı okuyun.

Mimar Kemalettin Abiye

Nedime elbiselerinin parasını geleneksel olarak kim ödüyor?

ikinci el gelinlik nereden satın alabilirim?

Nedime elbiselerinin parasını geleneksel olarak ailenin gelin tarafı öder. Ancak modern düğünlerde nedimelerin kendi elbiselerinin parasını ödemesi daha yaygın hale geliyor.

Bu gerçekten bütçenizin ne olduğuna, nedimelerinizin giymesini istediğiniz elbise türüne ve bunların fiyat aralığında olup olmadığına bağlıdır. Daha sonra kafa karışıklığını önlemek için bu konuyu düğün ekibinizle mümkün olduğunca erken görüşmenizi öneririz.

Nedime elbiselerinizin parasını kimin ödemesi gerektiğini bilmiyor musunuz? Nedimelerinizin nelere para ödemesi ve ödememesi gerektiğine ilişkin rehberimizi okuyun .

Sağdıç kıyafetlerinin parasını geleneksel olarak kim öder?
Eşleşmedikleri veya özel takım elbise gerektirmedikleri sürece, mübaşirler geleneksel olarak kendi kıyafetlerinin parasını öderler.

Ancak takım elbisenin kişiye özel dikilmesi gerekiyorsa bu damat tarafının karşılaması gereken bir masraftır.

Düğün misafirlerinin konaklama masraflarını kim ödüyor?

Geleneksel olarak ailenin her iki tarafı da kendi misafirlerinin konaklama masraflarını öder.

Ancak günümüzde çoğu misafir kendi konaklama ücretini ödediğinden, bu gerçekten ailelerin nasıl rahat edeceğine bağlıdır.

Çoğu otel, gecelik 100 £ civarında ücret alır ve eğer faturayı karşılamaya karar verirseniz, bu size binlerce geri gelebilir. Neyse ki, çok az sayıda çift misafirlerinin konaklama ücretini ödemeyi teklif ediyor, dolayısıyla bu onların bekleyebileceği bir şey değil. Bunu bilgi sayfanızda belirttiğinizden emin olun .

Bekarlığa veda partisinin parasını geleneksel olarak kim öder?
Geleneksel olarak, bir bekarlığa veda partisinin çoğu yönünü tavuklar öder; nedime her şeyi ayarlama ve önemli rezervasyonları yapma sorumluluğunu üstlenir.

Bugün belirlenmiş bir kural yok; her şey tamamen bütçelere ve planlara bağlı. Sizin ve tavuklarınızın tüm seçeneklerinizi ve herkesin ne beklediğini erkenden tartıştığınızdan emin olun.

Geleneksel olarak bekarlığa veda partisinin parasını kim öder?

Bekarlığa veda partisine katılan sağdıçların ödeme yapması bir gelenektir, ancak bu tamamen bütçelere ve planlanan faaliyetlerin ne olduğuna bağlıdır.

2.el gelinlik alan yerler izmir

Daha pahalı olabilecek yurtdışı gezisi gibi daha pahalı bir şey için damattan masraflara katkıda bulunmasını istemekte bir sakınca yoktur.

Geleneksel olarak balayının parasını kim öder?

Geleneksel olarak balayının parasını damat öder. Ancak ortalama balayının maliyeti 4.200 £ olduğundan bu hiç de kolay bir iş değil.

Ancak bugün çoğu çift masrafları paylaşıyor ve birçoğu da balayına yönelik olarak düğün hediyesi yerine bağış istiyor. Bu nispeten yeni bir gelenektir ve muhtemelen insanların genellikle daha geç evlenmelerinden ve çoğu kez evlendiklerinde zaten birlikte yaşamalarından kaynaklanmaktadır.

İzmir gelinlikçiler

Bu, muhtemelen yeni bir ekmek kızartma makinesine veya 24 parçalı yemek takımı setine ihtiyaç duymadıkları (veya istemedikleri) anlamına gelir!

Balayınız için planlama ve bütçelemeye mi ihtiyacınız var? Balayına giriş rehberimizi ve balayının maliyeti ne kadardır yazımızı okuyun

er gelin, elbiseden çiçeklere, pastadan resepsiyona kadar mükemmel bir düğün gününün hayalini kurar. Ancak gün ne kadar mükemmel olursa olsun, düğün anıları zamanla yavaş yavaş unutulabilir.

Düğününüzün anılarını yaşatmak için gelinlik saklamayı düşünebilirsiniz. . Bu hizmet, güzel elbisenizi bozulmamış durumda tutmanıza yardımcı olabilir, böylece özel gününüzü yıllar sonra sevgiyle anabilirsiniz.

Mevcut çeşitli koruma yöntemleri sayesinde elbisenizin orijinal durumunda kalmasını sağlamanın mükemmel yolunu bulabilirsiniz.

Kutu ve torba muhafazasından vakumlu kapatma ve asitsiz ambalajlamaya kadar ihtiyaçlarınıza en uygun yöntemi seçebilirsiniz.

Elbisenizi kendinize saklamak ya da çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakmak istiyorsanız, gelinlik muhafazası özel anılarınızın yıllar boyu canlı kalmasına yardımcı olabilir.

2.el gelinlik satın almak istiyorum

Gelinlik Muhafazası Nedir?
Gelinlik koruması, bir elbisenin zaman içinde bozulmamış durumda kalması için temizlenmesini, saklanmasını ve sarılmasını içerir.

Elbisenizi korumanın ve uzun yıllar dayanmasını sağlamanın harika bir yolu. Elbisenizi koruduğunuzda temiz kalır, korunur ve uygunsuz şekilde giyilip saklanan bir elbiseden daha uzun süre dayanır.

Gelinlik muhafazası, gelinlik mağazaları, terziler ve profesyonel gelinlik muhafaza şirketleri dahil olmak üzere çeşitli yerlerde sunulmaktadır.

Muhafaza sürecinde gelinlik temizlenecek, preslenecek, toz ve böceklerden korunması için özel bir malzemeyle sarılacaktır. Gelinlik koruması sunan çoğu yer, elbiseyi lekelerden ve kırışıklıklardan korumak için bir kat cila veya leke tutmaz kaplama da uygulayacaktır.

Gelinlik Korumanın Farklı Yöntemleri

Kutu ve Çanta Muhafazası: Bu yöntem, gelecek nesillere aktarmayı planlıyorsanız gelinliği saklamak için mükemmeldir.

Kutu ve torba muhafazası, elbisenin hava geçirmez bir torbaya konulmasını ve temiz bir karton kutuda saklanmasını içerir. Ayrıca gelecek nesillere elbisenin gerçek olduğunu bildirmek için kutunun üzerine onay mührü yerleştirebilirsiniz.

Kuru Temizleme: Kuru temizleme , özellikle yıllar içinde lekelenmişse gelinliğinizi temizlemenin harika bir yoludur . Kuru temizleme sırasında elbise temizlenecek, preslenecek ve yıllarca temiz kalması için leke tutmaz bir yüzeyle işlenecektir.

Vakumla Sızdırmazlık: Gelinliği orijinal durumunda tutmak istiyorsanız bu gelinlik koruma yöntemi mükemmeldir. Vakumlama ile gelinliği plastikle kapatarak kirlenmesini önlersiniz.

Asitsiz Sarma: Gelinliğin düğün gününüzdeki gibi kalmasını istiyorsanız bu koruma yöntemi mükemmeldir. Asitsiz ambalajlama ile elbiseyi asitsiz kağıda sararak leke ve kirden korursunuz.

internetten gelinlik satmak

Gelinliğinizi Nasıl Koruyacağınıza İlişkin Kanıtlanmış İpuçları
Elbiseyi düzenli olarak temizlemelisiniz – Öncelikle kir ve lekeleri önlemek için elbiseyi düzenli olarak temizlemelisiniz

Osmanbey gelinlikçiler

Bunu yumuşak bir fırça ve su kullanarak yapabilirsiniz. Elbisenin lekelenmesi durumunda kuru temizleme solüsyonuyla da temizleyebilirsiniz. Elbisenin böceklere veya küflere yuva olmasını önlemek için elbiseyi düzenli olarak temizlemelisiniz.

Lekeleri en kısa sürede çıkarmalısınız – Ayrıca lekeleri tespit ettiğiniz anda çıkarmalısınız. Bu onların kalıcı olmasını ve elbiseye zarar vermesini önleyecektir.

Su ve yumuşak deterjan karışımını kullanarak kumaştaki lekeleri çıkarabilirsiniz. Sentetik kumaşlardaki lekeler için biraz soda kristali katılmış ılık su kullanabilirsiniz. Beyaz kumaşlardaki lekeleri çıkarmak için de çamaşır suyu kullanabilirsiniz.

Elbiseyi serin ve karanlık bir yerde saklamalısınız – Elbiseyi kullanılmadığı zamanlarda dolap gibi serin ve karanlık bir yerde saklamalısınız.

Isı ve güneş ışığı kumaşa zarar verebilir. Ayrıca elbisenizi temiz ve böceklerden uzak tutmak için vakumlu bir torbada da saklayabilirsiniz.

Elbiseyi düzenli olarak temizlemelisiniz – Lekeleri çıkarmak ve kirin birikmesini önlemek için elbiseyi düzenli olarak temizlemelisiniz. Elbiseyi yumuşak bir fırça ve su kullanarak temizleyebilirsiniz. Elbisenin lekelenmesi durumunda kuru temizleme solüsyonu kullanarak da temizleyebilirsiniz.

A. Profesyonel Bir Koruma Hizmeti Kullanın
Profesyonel bir koruma hizmeti, elbiseniz için size en iyi korumayı sunabilir. Bu hizmetler, elbisenizin yıllarca en iyi durumda kalmasını sağlamak için özel teknikler ve ekipmanlar kullanır.

Gelinliğinizi evde saklayarak birkaç dolar tasarruf etmek isteyebilirsiniz, ancak gelinliğin korunmasının hassas bir süreç olduğunu unutmamak önemlidir.

Gelinliğinizi kendiniz saklamayı tercih ederseniz kumaşa geri dönüşü olmayan zararlar verebilirsiniz. Profesyonel bir koruma hizmeti, elbisenizi gelecek yıllar boyunca koruyarak bu riskten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

B. Doğru Koruma Yöntemini Seçin
Bir saklama yöntemi seçmeden önce elbisenizin durumunu dikkatlice düşünmelisiniz. Kumaş hassas veya lekeli ise asit içermeyen malzemelerin kullanıldığı bir yöntemi tercih edebilirsiniz.

Bu, kumaşı korumanıza, sararmayı ve solmayı önlemenize yardımcı olabilir. Elbiseyi giymeyi planladığınız sıklığı da göz önünde bulundurmalısınız.

gelinlik ölçüsü nasıl alınır?

Sık sık giymeyi planlıyorsanız, elbiseyi depodan çıkarmanıza olanak tanıyan bir saklama yöntemini düşünebilirsiniz. Örneğin vakumlu torbalar, özel günler için elbisenin kendisine zarar vermeden elbiseyi güvenli bir şekilde çıkarmanıza olanak tanır.

C. Elbiseyi Serin ve Karanlık Bir Yerde Saklayın
Elbisenizi evde muhafaza ediyorsanız serin ve karanlık bir yerde saklayarak kırışıklıkların ve sararmaların önlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Mümkünse elbiseyi 65 derece Fahrenheit civarında bir alanda saklayın, çünkü daha yüksek sıcaklıklar kumaşın sararmasına neden olabilir. Ayrıca solmayı önlemek ve gelinliğin şeklini korumak için elbisenizi koyu renkli bir saklama çantasına veya kutuya da koyabilirsiniz.

Kırışıklıkların oluşmasını önlemek için en iyi sonucu almak için elbise ile saklama kabı arasına yumuşak bir bez yerleştirebilirsiniz.

D. Lekeleri Anında Çıkarın
Elbiseniz profesyonelce korunmuş olsa bile yine de lekeler oluşabilir. Neyse ki, hafif bir temizleyici kullanarak, korunmuş gelinliklerdeki lekelerin çoğunu çıkarabilirsiniz.

Bir leke oluştuğunu fark ederseniz, yerleşmesini önlemek için derhal çıkarın. Eğer leke zaten oluşmuşsa, yumuşak kıllı bir fırçayla veya yumuşak bir bez ve yumuşak bir leke çıkarıcıyla hafifçe fırçalayarak çıkarın. Lekenin kendisine geçmeden önce en iyi sonucu almak için çıkarıcıyı elbisenin göze çarpmayan bir bölgesinde test edin.

e. Elbiseyi Düzenli Olarak Temizleyin
Elbisenizi bir kutu veya çantada muhafaza etmeyi tercih ederseniz elbisenizi düzenli olarak temizleyerek leke oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ayda bir kez önlüğü kaptan çıkarın ve yumuşak bir bezle nazikçe temizleyin. Ayrıca elbiseyi bir giysi çantasına koyup hafif deterjanlı çamaşır makinesine koyarak iyice temizleyebilirsiniz.

Elbisenizi vakumlamayı planlıyorsanız, poşeti veya kutuyu açmadan düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Elbiseyi bir giysi temizleyicisiyle birlikte torbaya koymanız yeterlidir; makine onu torbanın içinden emerek elbiseyi temizler.

Çözüm
Düğün gününüz hayatınızın en unutulmaz günlerinden biridir. Bu özel günün anılarını yaşatmak için gelinlik saklamayı düşünebilirsiniz.

Bu hizmet, güzel elbisenizi bozulmamış durumda tutmanıza yardımcı olabilir, böylece özel gününüzü yıllar sonra sevgiyle anabilirsiniz. Mevcut çeşitli koruma yöntemleri sayesinde elbisenizin orijinal durumunda kalmasını sağlamanın mükemmel yolunu bulabilirsiniz.

ucuz gelinlik en ucuz 5 gelinlikçi

Kutu ve torba muhafazasından vakumlu kapatma ve asitsiz ambalajlamaya kadar ihtiyaçlarınıza en uygun yöntemi seçebilirsiniz.

Elbisenizi kendinize saklamak ya da çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakmak istiyorsanız, gelinlik muhafazası özel anılarınızın yıllar boyu canlı kalmasına yardımcı olabilir.

Az önce ‘Yaptım’ dediniz ve gelinliğinizi yıllar boyu bozulmamış durumda tutmak istiyorsunuz. Özel gününüzün fotoğraflarına baktınız ve onları dolabınıza asıp sonsuza kadar değer vermek istiyorsunuz.

Ama bunun devam edeceğinden nasıl emin olabilirsiniz? Gelinliğinizin ilk giydiğiniz günkü kadar güzel görünmesini istiyorsanız onu korumak çok önemlidir.

Doğru tekniklerle elbisenizin mükemmel durumda kalmasını, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkmaya ve hayranlık uyandırmaya hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Elbisenizin tertemiz durumda kalmasını sağlamak için temizleme ve ütülemeden doğru şekilde saklamaya kadar birkaç adım vardır. Gelinliğinizi yıllarca nasıl koruyacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Gelinliğinizin muhafazaya hazırlanması
Elbisenizi saklamadan önce birkaç hazırlık yapmanız gerekecektir. Elbiseniz profesyonelce temizlenip muhafaza edildiyse bu adımı atlayabilirsiniz.

Öncelikle elbisenin içine dikilen kemer ve kuşak gibi aksesuarları çıkarmanız gerekir. Düğün gününden bu yana oluşmuş olabilecek kırışıklıkların giderilmesi için elbisenizin de buharla söndürülmesi gerekecektir.

Elbisenizde herhangi bir leke varsa, bunların tedavi edildiğinden emin olmanız gerekir. Bu, etkilenen bölgeyi temizleyerek veya leke çıkarıcı uygulayarak yapılabilir.

Ayrıca elbisenizi kuru temizlemeye de verebilirsiniz, çünkü bu çoğu lekeyi çıkaracaktır. Kuru temizleme ayrıca elbisenizde bulunabilecek bakterileri de öldürerek elbisenin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

Gelinliğinizin temizliği ve ütülenmesi
Belli gibi görünebilir ancak elbisenizi temizlemek en kritik koruma adımlarından biridir. Hafif bir deterjan veya kuru temizleme solventi kullanarak nazikçe temizlediğinizden emin olun.

Elbiseye zarar verebilecek aşırı güçlü bir ürün kullanmaktan kaçının. Elbiseyi su ve harika bir doğal leke çıkarıcı olan beyaz sirke ile de temizleyebilirsiniz.

Leke çıkarıcı uyguladıysanız fazla sıvının tamamını çıkarmak için elbiseyi bastırmanız gerekir. Bunu elbisenizi düz bir şekilde yatırıp üzerine temiz, kalın bir havlu koyarak yapabilirsiniz.

Havluyu bastırmak için düşük ısı ayarında buharlı ütü kullanabilirsiniz. Bu fazla sıvıyı kaldıracaktır. Elbisenizi temizlemek ve ütülemek için elde taşınan bir buhar makinesi veya ticari bir pres de kullanabilirsiniz.

ikinci el gelinlik fiyatları en ucuz 5 site

Uygun saklama kabının seçilmesi

Ayrıca elbisenizi saklayacağınız bir kap seçmeniz gerekecek. Uzun süreli saklama kabı elbisenizi dik ve yerden yüksek tutacak, nem ve tozdan koruyacaktır.

Uzun süreli saklama kapları için birkaç seçenek vardır. Elbise çantası elbisenizi saklamanın kolay bir yoludur. Bu çanta onu dik tutacak, tozdan ve ışıktan uzak tutacaktır. Ayrıca gelinlik kutusunu da kullanabilirsiniz. Bu, elbisenizi dik tutacak ve onu göstermenin harika bir yoludur.

Daha uzun vadeli bir seçenek için gelinliğinizi ağzı kapalı plastik bir kapta saklayabilirsiniz. Bu kabın nemden korunması için hava ve su geçirmez olduğundan emin olmanız gerekir.

Ayrıca gelinliğinizi ışıktan ve tozdan koruyarak uzun süreli saklama kutusunda saklayabilirsiniz.

Elbisenizi doğru şekilde saklamak
Elbisenizi kuru ve karanlık bir yerde saklamak isteyeceksiniz. Elbisenizi nemli bir yerde saklamaktan kaçının çünkü bu, kumaşın çürümesine neden olur.

Elbisenizi nemden korumak için içine koymak üzere nem önleyici bir kutu satın alabilirsiniz. Elbiseniz sedir kutusunda saklandıysa alternatif bir saklama çözümü bulmak en iyisidir çünkü sedir uzun süreli saklama için ideal değildir.

Sedir elbisenizde küf oluşmasına ve ona zarar vermesine neden olabilir.

Yaygın hatalardan kaçınmak
Gelinliğiniz özel günlerinizin vazgeçilmezidir. Kolayca erişilebilen bir alanda saklamak cazip gelebilir ancak elbisenizi korumak için bu en iyi seçenek değildir.

Elbisenizi çok fazla ışığa ve neme maruz kalabileceği bir dolapta saklamaktan kaçının. Bunun yerine bodrum veya çatı katı gibi karanlık ve kuru bir alan seçin.

Elbisenizi plastik bir torbada saklamaktan kaçının çünkü bu, nemi hapsedebilir ve elbisenizin çürümesine neden olabilir.

Aysira Gelinlik

Çanta kullanmayı tercih ederseniz, çok fazla ışığın içeri girmesine neden olacağından bulanık olmadığından emin olun. Kumaşın esnemesine neden olabileceğinden elbisenizi kıvırmaktan kaçının.

Yıllar boyunca elbisenizi koruyorsunuz.
Elbiseniz yaşlandıkça kumaşta renk değişikliği veya yırtık fark edebilirsiniz. Bu tamamen doğaldır ancak ciddi bir hasar fark ederseniz elbisenizi yeniden profesyonelce temizletmelisiniz.

2.el gelinlik alan moda evleri

Gelinliğinizi değiştirmeyi de tercih edebilirsiniz. Gelinliklerin temizliği ve muhafazası maliyetli olduğundan düğün gününüzden bu yana zevkiniz değişmiş olabilir, dolayısıyla yeni bir elbise almak isteyebilirsiniz.

Elbise profesyonelce korunmuş veya saklanmışsa kumaşın sert veya kırılgan hale geldiğini fark edebilirsiniz. Elbiseyi giyiyormuş gibi kumaşı tekrar esnetebilirsiniz ancak kumaşı kırmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Gelinliğinizi ne zaman değiştireceğinizi bilmek
Yırtık veya renk solması gibi ciddi hasarlar fark ettiğinizde veya aynı hissi vermediğinde gelinliğinizi değiştirme zamanının geldiğini bilirsiniz.

Düğün gününüzden itibaren yeni bir stile sahip olabilirsiniz veya bedenleriniz değişmiş olabilir. Elbisenizi tekrar profesyonelce temizlemeyi tercih edebileceğiniz gibi yenisini de alabilirsiniz.

Yeni bir elbise almaya karar verirseniz eski elbisenizi profesyonelce temizleterek veya ağzı kapalı bir plastik kapta saklayarak muhafaza edebilirsiniz. Alternatif olarak elbisenizi çerçeveletip özel gününüzün hatırası olarak duvarınıza asabilirsiniz.

Alternatif koruma yöntemleri

Elbisenizi korumak istemiyorsanız ya da imkanınız yoksa elbisenizi çerçeveletip bir sanat eseri olarak duvara asmayı tercih edebilirsiniz.

Elbisenizi düğün dekorasyonu olarak kullanmayı, sandalye kılıfına dikmeyi veya buketinizin bir parçası haline getirmeyi de tercih edebilirsiniz.

Bu, hasar görmesini ve renginin solmasını önleyecektir. Ayrıca elbisenizi çerçeveleyebilirsiniz. Bu onu hasara karşı koruyacaktır ancak renginin solmasına karşı korumayacaktır. Elbisenizi çerçevelemeyi tercih ederseniz UV engelleyici cam kullanın.

Elbisenizi doğrudan güneş ışığından uzak tutmak da iyi bir fikirdir. Elbisenizi korumak istiyor ancak çok sert bir şey yapmak istemiyorsanız, onu her zaman katlayıp bir kutuya koyabilirsiniz. Bir elbise veya elbise çantasına koyabilir veya bir kutuya katlayabilirsiniz.

İzmir gelinlikçi en iyi 5 mağaza

Gelinliğinizin profesyonelce muhafazasını nerede yaptırabilirsiniz?
Gelinliğinizin muhafazası için zamanınız ve imkanınız yoksa ve çerçevelemek istemiyorsanız elbisenizi profesyonel bir şekilde muhafaza ettirmeyi tercih edebilirsiniz.

Bu yaklaşık 100 ila 240 dolar arasında bir maliyete sahip olacak ve çoğu kuru temizlemecide yapılabilir. Uzman bir gelinlik temizleme şirketi de elbisenizin profesyonelce temizlenmesini sağlayabilir.

Bu 100 ila 300 $ arasında bir maliyete sahip olacak ve çevrimiçi olarak bulunabilir.

Elbiseniz tüm bakterileri öldürecek, lekeleri çıkaracak, kırışıklıkları giderecek bir makineye yerleştirilecektir. Temizlikçi daha sonra elbisenizi koruyucu maddeler ekleyecek başka bir makineye koymadan önce elbiseniz için hangi işlemin en iyi olacağına karar verecektir.

Bu, elbisenizin ömrünü uzatacak ve mükemmel durumda kalmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra maliyeti 20 ila 80 dolar arasında değişen, korunmuş elbisenizi profesyonelce ütületebilirsiniz ve elbiseniz saklanmaya hazır hale gelir.

Aksesuarlarınızı temiz tutmak istiyorsanız hava geçirmez bir kapta saklayabilirsiniz. Aksesuarlarınızı kağıda sararak bir kutuya veya çantaya koymayı da tercih edebilirsiniz. Bu onların nefes almasına izin verirken aynı zamanda temiz kalmalarını sağlayacaktır.

Gelinliğinizi yıllarca saklamak istiyorsanız onu korumak çok önemlidir. Bunu yapmak için temiz olduğundan, iyi durumda olduğundan ve doğru şekilde saklandığından emin olmak isteyeceksiniz.

Bunu çerçevelemekten bir kutuda dondurmaya kadar çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Ayrıca katlayıp bir kutuya da koyabilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, gelinliğinizi uzun yıllar boyunca koruyacağınızdan emin olun.

Gelinliğinizi Ömür Boyu Anılar Boyunca Korumak için 5 İpucu

Düğün gününüz, hayatınızın geri kalanında yaşamak isteyeceğiniz özel bir andır. Bu nedenle elbisenizi gelecek nesiller için korumak istemeniz çok doğal.

sahibinden 2.el gelinlik

Her ne kadar göz korkutucu görünse de gelinliğinizi ömür boyu anılarla saklamak karmaşık bir süreç olmak zorunda değil.

Bu beş ipucuyla elbisenizin yıllarca bozulmadan kalmasını sağlayabilirsiniz. Doğru temizlik ve depolamadan uygun koruyucunun seçilmesine kadar bu ipuçları elbisenizin özel gününüzün değerli bir parçası olarak kalmasını sağlayacaktır.

Elbisenizi profesyonelce temizletin
Gelinliğinizi korumaya gelince doğru şekilde temizlemek ilk adımdır. Gelinliğinizi temizlemenin en iyi yolu, profesyonel kuru temizlemeye yaptırmaktır.

Kuru temizleme, giysilerinizdeki lekeleri ve kokuları giderdiği kanıtlanmış tek yöntemdir. Birçok gelinlik koruma uzmanı, elbisenizi saklamadan önce kuru temizlemeye vermenizi önerir.

Bu, elbisenizin lekesiz ve kokusuz kalmasını ve bakımını yapmaya karar verdiğinizde bozulmamış durumda olmasını sağlayacaktır. Gelinlik temizleme hizmeti veren bir kuru temizlemeci bulamıyorsanız elbisenizi evde elle de temizleyebilirsiniz.

Ancak yumuşak bir deterjan ve sıcak değil ılık su kullanın. Sıcak su elbisenizi küçültecek ve nesiller boyu dayanma olasılığını azaltacaktır.

Çamaşır suyu ve diğer sert kimyasalları kullanmaktan kaçının çünkü bunlar elbisenizin kumaşını bozabilir ve zamanla rengini değiştirebilir. Giysilerinizi temizlemeye gelince, daha azı daha fazladır. Elbisenizi aşırı temizlemek solmaya neden olabilir, bu nedenle onu yalnızca gerektiğinde temizleyin.

Doğru gelinlik koruma kutusunu seçin.

Gelinliğinizi korurken seçeceğiniz kutu onun uzun ömürlü olmasında önemli rol oynayacaktır. Gelinlik muhafaza kutularını çoğu kuru temizlemecide bulabilseniz de , gelinlik için özel olarak yapılmış olanı seçmek en iyisidir.

Bu kutular, ipek ve tül gibi hassas kumaşların korunması için gerekli olan asitsiz malzemelerden yapılmıştır. Bir paket satın alırken asitsiz kağıt mendille kaplı olanı arayın.

Bu, elbisenizi çizilmeye, kırışmaya ve solmaya karşı koruyacaktır. Gelinlik muhafaza kutusu seçerken kıyafetlerinizi nerede saklayacağınızı unutmayın.

Elbiseniz dolap gibi karanlık ve nispeten mükemmel bir yerde saklanmalıdır. Aşırı sıcaklıklar, ışık ve nem zamanla solmaya neden olabilir, bu nedenle elbisenizi bu faktörlerden uzak tutun.

Doğru koruyucuyu seçin
Koruyucu maddeler söz konusu olduğunda seçeceğiniz tür elbisenizin bileşimine bağlı olacaktır. Örneğin polyester ve suni ipek gibi sentetik kumaşlar su bazlı iken ipek ve pamuk gibi doğal malzemeler yağ bazlıdır.

Toptan gelinlik üreticisi en iyi 6 gelinlikçi

Şüphe duyduğunuzda, uygun koruyucuyu seçmek için her zaman bir konservatör veya gelinlik koruma uzmanıyla iletişime geçebilirsiniz.

Elbisenizin nesiller boyu dayanmasını sağlamak için uygun koruyucuyu seçmek çok önemlidir. Agar içeren bir koruyucudan kaçınmak isteyeceksiniz çünkü bu madde zamanla sararmaya neden olabilir.

Bunun yerine jojoba yağı, silikon veya parafin gibi doğal yağ içeren bir koruyucuyu tercih edin. Bu maddeler elbisenizin renginin solmasına neden olmadan korunmasına yardımcı olacaktır.

Uygun depolamayı sağlayın
Gelinliğinizi muhafaza ettikten sonra, zarar görmesini önlemek için uygun şekilde saklamanız gerekir. Korunmuş giysilerinizi boş bir dolaba asmak cazip gelse de bu konum ideal olmaktan uzaktır.

İdeal olarak, korunmuş elbisenizi tozdan ve diğer kirletici maddelerden arındırılmış, iklimi kontrollü bir ortamda saklamanız gerekir.

Eğer kıyafetlerinizi iklim kontrollü bir odada saklayacak alanınız yoksa asitsiz bir kutuda veya elbise çantasında saklayabilirsiniz. Korunmuş elbisenizi plastik bir torbada saklamaktan kaçının, çünkü bu nemi hapseder ve giysinizin zamanla bozulmasına neden olur

Elbisenizin bozulmadan kalmasını sağlamak için serin ve karanlık, tozsuz bir yerde saklayın. Mümkünse, korunmuş elbisenizi bodrumda tutmaktan kaçının çünkü bu yer neme ve rutubete yatkındır.

Elbisenizi sergilemeyi düşünün.

Elbisenizi korumak önemli olmakla birlikte, ona her baktığınızda özel gününüzü yeniden yaşamanın da harika bir yoludur. Korunmuş gelinliğinizi sergilemek istiyorsanız birkaç seçeneğiniz var.

Elbiseniz narinse onu korumak için bir elbise çantası kullanabilir ve duvara asabilirsiniz. Elbiseniz sağlamsa çerçeveleyebilirsiniz. Elbisenizi duvara veya masaya desteklemek için gelinlik şövalesini kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Ne yapmaya karar verirseniz verin, muhafaza ettiğiniz elbisenizi doğrudan güneş ışığından uzak tutun, bu durum zamanla renk solmasına neden olabilir.

Karşıyaka gelinlik mağazaları

Gelinliğinizi nesiller boyu korumak istiyorsanız ona gereken özeni göstermeniz gerekir. Giysilerinizi temizlemekten doğru kutuyu ve koruyucuyu seçmeye kadar bu beş ipucu, elbisenizin yıllar boyunca bozulmamış durumda kalmasına yardımcı olacaktır.

Çözüm
Düğün gününüz, hayatınızın geri kalanında yaşamak isteyeceğiniz özel bir andır.

Elbisenizin nesiller boyu korunması doğaldır. Her ne kadar göz korkutucu görünse de gelinliğinizi ömür boyu anılarla saklamak karmaşık olmak zorunda değil. Bu beş ipucu elbisenizin yıllarca bozulmadan kalmasını sağlayabilir.

elinliğiniz bir kıyafet parçasından çok daha fazlasıdır; size özel gününüzü hatırlatır ve yıllar boyu yaşayacağınız anıları temsil eder. Ancak onu uygun şekilde korumazsanız, bu anılardan bazılarını kaybedebilirsiniz.

Bu kapsamlı kılavuz, gelinliğinizi düzgün bir şekilde muhafaza etmeniz ve anılarınızı yıllar boyu korumanız için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size verecektir.

Doğru teknik ve malzemelerle elbisenizi mükemmel durumda tutabilir ve onunla ilgili anıları ömür boyu saklayabilirsiniz.

Bu kılavuz, elbisenizin temiz ve kuru olmasını sağlamak için doğru saklama kutusunu seçmekten elbisenizin ömür boyu dayanmasını sağlamak için bilmeniz gereken her şeyi sağlayacaktır.

Bu nedenle, anılarınızın kaybolmasına izin vermeyin; onları gelinlik koruma konusunda eksiksiz bir kılavuzla koruyun .

Gelinliğinizi Korumak Neden Önemli?
Gelinlikler genellikle narin kumaşlardan ve kolayca hasar görebilecek malzemelerden yapılır. Sonuç olarak, eğer ona gereken özeni göstermezseniz, elbiseniz kaçınılmaz olarak zamanla bozulacaktır.

Elbisenizi korumayı ihmal ederseniz, ona kalıcı olarak zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu, elbisenin onarılamaz hale gelmesine ve özel gününüzle ilgili olan tüm anıların veya bağlantıların esasen yok olmasına neden olabilir.

Elbiseniz düğün gününüzün bir parçasıdır ve onu korumak, anılarınızı korumanın ve özel gününüzle olan bağınızı canlı tutmanın bir yoludur.

Gelinliklerin aynı zamanda tarihi değeri de var, bu da onları korumayı daha da kritik hale getiriyor. Gelinlikler başlangıçtan beri evrim geçirmiştir ve her biri benzersizdir. Gelinliğinizin korunması, tarihi öneminin korunmasına yardımcı olur.

izmirde gelinlik nereden alınır?

Elbiseyi Temizleme ve Kurutma Adımları
Gelinliğinizi korumanın ilk adımı onu temizlemek ve kurutmaktır. Elbisenizi bir depoya koyup unutabilirsiniz ama bundan daha iyi fikirler var.

Elbiseniz muhtemelen yıllarca depoda kalacak ve temizlenmesi gerekiyorsa hızla toz ve kirle kaplanabilir. Bu sadece elbisenizin daha kötü görünmesine neden olur ve aynı zamanda kokmasına da neden olabilir.

Bunun yerine elbisenizi saklamaya koymadan önce temizlemelisiniz. Bu, onun durumunu korumasına ve yıllarca güzel görünmesini sağlamasına yardımcı olacaktır.

Giysiyi temizledikten sonra saklamadan önce iyice kurutmalısınız. Asabilirsiniz ya da kuruması için düz bir şekilde bırakabilirsiniz.

Eğer çevirirseniz temiz, tüy bırakmayan bir askı kullanmalısınız. Mat uygulama yapacaksanız altına temiz ve tüy bırakmayan bir bez koymalısınız.

Doğru Saklama Kutusunu Seçmek

Doğru saklama kutusunu seçmek gelinliğinizi korumanın en önemli adımlarından biridir . Elbiseyi saklamak için doğru şekilde kapatılabilen ve mühürlenebilen büyük bir kutu bulmak isteyeceksiniz.

Geleneksel ahşap kutular genellikle harika bir seçenektir ancak pahalı olabilirler. Alternatif olarak, aynı derecede etkili olan daha ucuz plastik veya karton kutular da bulabilirsiniz.

Kutu seçerken böcek ve güve geçirmemesine de dikkat etmek isteyeceksiniz. Ahşap kutular genellikle balmumu kaplamayla kapatılır, ancak bu yalnızca zararlıları uzak tutacaktır.

Karton veya plastik kutuların yüzeyine uygulanabilecek böcek öldürücü spreyler satın alabilirsiniz. Alternatif olarak, haşerelerin içeri girmesini önlemek için kutuyu sıcak bir ütüyle kapatabilirsiniz.

Elbiseyi Doğru Şekilde Paketlemek
Doğru saklama kutusunu seçtikten sonra elbiseyi düzgün bir şekilde paketlemek isteyeceksiniz. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Elbiseyi düzgün bir şekilde katlayabilir, yuvarlayabilir, hatta dev bir yastık kılıfına bile yerleştirebilirsiniz. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, elbisenin kırışmadan veya kırışmadan saklandığından emin olmak isteyeceksiniz.

Bu, elbisenin şeklini korumasına yardımcı olabilir ve zamanla hasar görmesini önleyebilir. Ayrıca elbisenin kirlenmesini önlemek için elbise ile saklama kutusunun içi arasına temiz bir bez veya kağıt yerleştirebilirsiniz.

NS SPOSA

Elbiseyi başka eşyalarla birlikte saklıyorsanız veya elbiseyi farklı kumaşlardan uzak tutmak istiyorsanız bu özellikle yararlı olabilir. Elbiseye yapışmasını önlemek için bezin temiz ve tüy bırakmayan olduğundan emin olun.

Elbiseyi Böceklerden ve Güvelerden Korumak

ucuz gelinlik modelleri en iyi 5 model

Artık elbiseyi temizleyip kurutduğunuza ve kırışmadan paketlediğinize göre, saklanmaya hazır, temiz ve kuru bir elbiseniz var. Ama aynı zamanda elbisenin zararlılardan korunmasını da sağlamak istiyorsun.

Birçok böcek ve güve türü kumaşlardan beslenebilir ve hasara neden olabilir. Elbiseyi kapalı bir plastik torbaya koyabilir ve ardından bu torbayı kutunun içine koyarak zararlıların bu torbaya girmesini önleyebilirsiniz.

Zararlıları uzak tutmak için elbisenin bulunduğu kutunun içine sedir kırıntıları veya naftalin topları da yerleştirebilirsiniz.

Artık elbiseniz temiz, kuru ve zararlılardan korunduğuna göre yıllarca saklanmaya hazır. Kutuya yerleştirip kapağını kapatabilirsiniz.

Daha sonra paketi serin ve kuru bir yerde saklayabilirsiniz. Bu, elbisenizin mükemmel durumda kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Uzun Süreli Muhafaza İçin İpuçları

Artık gelinliğinizi doğru bir şekilde koruduğunuza göre, onun uzun yıllar boyunca mükemmel durumda kalmasını sağlamak istiyorsunuz.

Bu, elbisenizin başka bir özel gün için tekrar giyilmeye hazır olmasını veya çocuklarınıza veya torunlarınıza aktarılabilmesini sağlayacaktır.

Aşırı kullanımdan kaçınarak elbisenizin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu, hasarın veya lekelerin elbiseye bulaşmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Ayrıca kıyafetleri yüksek nem oranına sahip bir yerde saklamaktan da kaçınmalısınız. Bu, küf ve diğer hasarların oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Bu ipuçlarını takip ederseniz elbisenizin yıllarca dayanmasını sağlayabilirsiniz. Ve tekrar giymeye hazır olduğunuzda, ilk giydiğiniz günkü kadar güzel görünecek.

Profesyonel Korumanın Faydaları
Gelinliğinizi korumanın en iyi yolunu arıyorsanız profesyonel elbise koruma hizmetlerini düşünün.

Bu hizmetler birçok nedenden dolayı mükemmeldir, ancak asıl önemli olan, giysilerinizin yıllar boyunca mükemmel durumda kalmasını sağlamaya yardımcı olmalarıdır.

Bu hizmetler, elbisenizi sıcaklık ve nem kontrollü bir ortamda saklamadan önce doğru şekilde temizleyecek, kurutacak ve paketleyecektir.

satılık 2.el gelinlik en iyi 5 model

Ayrıca böcek öldürücü spreyler ve sedir talaşları veya naftalin topları kullanarak giysileri zararlılardan da koruyacaklar.

Son olarak profesyonel hizmetler size elbiseyle birlikte saklayabileceğiniz bir koruma sertifikası da sağlayacaktır. Elbiseyi depodan çıkarıp tekrar giymek istiyorsanız bu çok yararlı olabilir.

Profesyonel Koruma Hizmetleri Mevcuttur
Zamanınız kısıtlıysa veya elbiseyi temizlemek ve kurutmak için doğru deneyime sahip olduğunuzu düşünmüyorsanız, saklama sürecini her zaman bir profesyonele yaptırabilirsiniz.

Çeşitli profesyonel koruma hizmetleri mevcuttur. Bazıları gelinlik muhafazası konusunda uzmanlaşırken, diğerleri genel olarak gelinlik muhafazası konusunda uzmanlaşmıştır.

Yaptıkları şey elbisenizi temizlemek, kurulamak ve saklamaktır, böylece tüm iş için endişelenmenize gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken elbiseyi bırakmak ve işiniz bittiğinde onu almak.

Elbiseyi temizlemek ve kurutmak için çok az zamanınız, paranız veya enerjiniz varsa veya bunu kendiniz yapmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, bu mükemmel bir seçenektir.

Çözüm
Gelinliğiniz size özel gününüzü hatırlatır ve yıllar boyu yaşayacağınız anıları temsil eder. Ancak onu uygun şekilde korumazsanız, bu anılar kaybolabilir.

Bunu önlemek için elbisenizi kullanmadığınız zamanlarda uygun şekilde temizlemeniz ve saklamanız önemlidir.

Elbisenizi uzun süre saklamak istediğinizde temizlik, muhafaza gibi birçok profesyonel hizmet arasından seçim yapabilirsiniz. Bu ipuçlarıyla elbisenizi harika durumda tutabilir ve onun getirdiği anıları hayatınızın geri kalanında saklayabilirsiniz.

Hayalinizdeki gelinliğin gerçeğe dönüşmesi için planlamaya çok zaman harcadınız ve binlerce para ödediniz. Düğün gününüzde koruyarak kullandıktan sonra en iyi bakımı almayı hak ediyor. Gelinliğini korumak isteyen gelinler için gelinlik muhafazası son dönemde en yeni trend oldu.

2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat

Gelinler, taşıdığı manevi değer nedeniyle gelinliklerini korumayı tercih ediyor. Gelinliklerin korunması, gelecekteki amaçlar için mümkün olduğunca en iyi durumda tutulmasını sağlayacaktır.

Trendi takip etmeyi planlıyorsanız aşağıda gelinliğinizi saklamaya yönelik bazı yararlı ipuçları bulacaksınız.

EN İYİ GELİNLİĞİ BULMANIN 9 SIRRI

Mümkün Olduğunca Kısa Sürede Harekete Geçin
Zaman dikkate alınması gereken önemli bir unsurdur.

Gelinliğinizi giydikten sonra hemen gelinlik muhafaza işlemine başlamak en doğrusudur. Dolabınızda ne kadar uzun süre durursa veya elbise çantasında saklanırsa gelinliğiniz, gelinliğinize zarar verebilecek pek çok riske o kadar maruz kalır.

Gelinliğinizi Temizlemek Zorunluluktur

Gelinliği korumanın ilk adımı gelinliğinizi temizlemektir. Gelinliğinizi gelinlik temizliği konusunda uzman bir temizlik firmasına götürün.

Gelinliğinizde oluşan görünmeyen tüm lekelerin çıkması için gelinliğinizi temizliğe tabi tutmanız önemlidir. Çıkarılmayan görünmez lekeler kumaşların sararmasına neden olur ve zamanla gelinliğinizin kalitesini bozabilir.

Gelinlik temizliği konusunda uzmanlar, ne tür bir temizleme yöntemi kullanacakları konusunda gelinliğinizi inceleyeceklerdir. Temizleme yöntemi gelinliğinizde ne tür kumaş ve süslemelerin kullanıldığına bağlı olacaktır.

Sarmayı Unutmayın
Gelinliğinizi temizledikten sonra renksiz ve asitsiz bir kağıt mendile veya tülbente sarın. Gelinliğinizi sarmak kumaşını ve süslemelerini koruyacaktır.

Kesinlikle renkli kağıt mendil kullanmayın çünkü rengi gelinliğinizin kumaşlarına bulaşabilir. Ayrıca gelinliğinizin bazı yerlerinin şeklini korumak için bu bölgeleri doldururken kağıt mendil kullanın.

Kullanacağınız Saklama Yöntemini Seçin
Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok koruma yöntemi vardır. Gelinliğinizde kullanılacak saklama yöntemi, gelinlik koruma uzmanları tarafından yapılan inceleme sonuçlarına göre ona en uygun olanına göre belirlenecektir.

İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma

Gelinliğinizi asabilir veya katlayabilirsiniz. Asma yöntemi yalnızca fazla ağır olmayan gelinlikler için geçerli olduğundan en az seçenektir. Ağır gelinliklerin uzun süre asılı kalması durumunda dikişleri ve şekli zayıflayacaktır.

Kullanacağınız Saklama Kutusunu Bilin

Gelinliğinizi katlı bir şekilde saklamayı tercih ederseniz, bunun için bir saklama kutusuna ihtiyacınız olacaktır. Gelinliğinizi muhafaza ederken doğru türde saklama kutusu kullanmalısınız.

Etlik gelinlikçiler

Gelinliğinizin kumaşlarının pH seviyesini korumak için saklama kutusu asitsiz kartondan yapılmalıdır.

Kutu, gelinliğinizi ışık, toz gibi elbisenize zarar verebilecek unsurlardan ve kazara düşme durumlarından koruyacak kadar sağlam olmalıdır. Kumaşlarda küf ve küf oluşumuna katkıda bulunabilecek nemin kutunun içine girmesini önlemek için hava geçirmez olmalıdır.

Bir gelinlik saklama kutusu aynı zamanda içeriye böceklerin girmesini önlemek için mükemmel bir şekilde oturan bir kapağa sahip olmalıdır.

Doğru Yerde Saklayın
Gelinlik saklama kutusunu satın aldıktan sonra saklamanız için doğru yerde saklamanız gerekir. Işığı, ısıyı ve nemi ortadan kaldıran bir yer seçin.

Çatı katlarında ve bodrum katlarında, buralar düzensiz hava koşullarına sahip olduğundan saklamayın.

Bu yerlerin aynı zamanda gelinliğinizin zararlılara maruz kalma riski de yüksektir.

Gelinliğinizin en iyi durumda kaldığından emin olmak için onu zaman zaman incelemeniz gerekecektir. Bunu 6 ayda bir yapabilirsiniz.

Gelinliğinizi düzenli olarak kontrol etmek, başına haşere istilası, küf oluşumu gibi gereksiz olayların gelip gelmediğini kontrol etmek için çok önemlidir.

Gelinliğinizin katlarını açıp yeniden paketlemek de elbisenin kıvrımlarında kalıcı kırışmaların önlenmesi için bir ihtiyaçtır.

ikinci el gelinlik satan alışveriş siteleri

Gelinliğinizi korumaya karar verirseniz atmanız gereken birçok gerekli adım vardır. Gelinliğinizi muhafaza etme sürecinizin başarılı olacağından emin olmak için bunları bilmeniz önemlidir. Sonuçta gelinliğiniz değerli bir giysi ve gelecek nesillere aktarılması için ekstra özen gerektiren değerli bir yatırımdır.

Yorumlar (8)

 1. İkinci El Gelinlik Nerede Bulunur? En İyi 7 Gelinlikçi – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

 2. 2.el gelinlik satın almak istiyorum – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

 3. Karşıyaka Gelinlik Mağazaları En İyi 5 Mağaza – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

 4. izmirde gelinlik nereden alınır? En iyi 5 Mağaza – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

 5. Ucuz Gelinlik Modelleri En İyi 5 Model – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

 6. Satılık 2. El Gelinlik En İyi 5 Model – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

 7. En ucuz gelinlik Nereden Alınır En İyi 3 Firma – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

 8. Outlet Gelinlik Modelleri En iyi 10 Model | İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma […]

Yorum yaz