Kemeraltı Gelinlik Mağazaları En İyi 3 Mağaza

Kemeraltı Gelinlik Mağazaları En İyi 3 Mağaza

Kemeraltı Gelinlik Mağazaları En İyi 3 Mağaza Her gelin kendine özgü tarzını ifade eden bir görünüme sahip olmak ister.

Gösterişli bir elbise bulmak sadece başlangıç; daha sonra görünümü kendinize ait hale getirmelisiniz.

Terziye götürdüğünüzde, vücudunuza göre ayarlanacak ve kişisel tarzınıza uyacak şekilde değiştirilecek, bu da çoğu kadına hayatında bir kez bir giysiye özel detaylar ekleme şansı verecek.

Kemeraltı Gelinlik Mağazaları

Elbisenin şu andaki görünüşünü beğenseniz ve büyük değişiklikler yapmak istemeseniz bile yine de elbisenizi benzersiz kılmak için küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

ikinci el gelinlik nasıl seçilir?

Gelinliğinizi kişiselleştirmek de pahalı veya zaman alıcı olmak zorunda değil. Küçük dokunuşlarla düğün gününüz için kişiselleştirilmiş bir görünüm elde etmek çok kolay.

1. Düğününüz için bir tema seçin.

Görünümünüzü kişisel ama uyumlu tutmanın en kolay yollarından biri, düğününüz için bir tema seçmektir.

Siz ve partneriniz Shakespeare veya Star Wars hayranları mısınız ? Sevdiğiniz bir evcil hayvanı paylaşıyor musunuz ? Özel kokteylinizde, sofra adlarınızda, tatlılarınızda ve dekorunuzda tutkularınıza incelikli göndermeler yapın.

Temanızı öğrendikten sonra gelin görünümünüze uyumlu bir iğne, çiçekler veya saç parçasıyla birkaç kişisel dokunuş eklemek kolaydır.

2. Elbisenize ekleyebileceğiniz kişisel bir eşya bulun.

“Eski bir şey, yeni bir şey, ödünç alınmış bir şey, mavi bir şey” geleneğini sürdüren birçok gelin, yadigârlarını elbiselerine dahil etmeyi sever.

Bu, kemer süsü olarak yeni bir hayat kazanan küçük bir broş, özel bir kolye veya bileklik ya da sevdiğiniz birinin el yazısını taklit eden küçük işlemeli bir detay olabilir.

Bazı gelinler gelinliklerine genellikle annelerinin veya büyükannelerinin elbisesinden vintage kumaştan bir panel eklemeyi tercih ederler.

Geçmişi ve geleceği kutlamanın güzel bir yolu.

3. Gelin renklerini nasıl dahil etmek istediğinizi düşünün.

Her gelinin kendine has renkleri vardır. Elbisenize şal veya kuşak gibi uyumlu bir renk tonu eklemek anında özel bir görünüm yaratır.

ikinci el gelinlik nerede bulunur?

Nedime elbiselerinizi , elbisenizi seçtiğiniz gelinlik salonundan alıyorsanız , ona uygun bir şeyler bulmanıza yardımcı olabilirler. Mesela bazı yerler ayakkabıları gelinlik rengine boyayacak.

Gerçekten cesur bir renk ifadesi için yeterince cesursanız, elbisenize düğün renklerinizle uyumlu kumaştan bir jüpon ekleyebilirsiniz.

4. Değişiklik olasılıklarını tartışın

Bazen görünümü alışılagelmişten özele dönüştürmenin en kolay yolu onu değiştirmektir.

Yetenekli bir terzi, yeni bir yaka veya kol ekleyerek elbisenin görünümünü önemli ölçüde değiştirebilir, ancak aynı zamanda fermuarı düğme kapamayla değiştirmek gibi daha incelikli değişiklikler de yapabilir.

Evinize yakın bir yerde elbise alışverişine gittiyseniz, gelinlik butiğiniz muhtemelen yakınınızda mükemmel görünümünüzü elde etmek için sizinle birlikte çalışabilecek bir terzi tanıyordur.

Eğer elbisenizi daha uzak bir yerden aldıysanız kendi araştırmanızı yapmanız gerekebilir. Sadece önlük ve özel gün elbiselerini değiştirme konusunda deneyimli birini bulduğunuzdan emin olun. Her kuruşa değer.

5. Koşuşturmanızı kişiselleştirin

Farklı türdeki telaşların olduğunu biliyor muydunuz? Amerikan telaşları, Fransız telaşları, Avusturya telaşları, balo salonu telaşları, tren takla telaşları ve daha fazlası var.

ikinci el satın alan yerler

Her telaş benzersizdir ve gelinliğinizin görünümünü değiştirir. Terziler çoğunlukla Amerikan ya da Fransız telaşını yapmayı teklif ederler, çünkü bunlar en yaygın olanlardır, ancak onlardan size başka stiller de göstermelerini isteyebilirsiniz.

Her elbisenin her tarza uygun olmadığını unutmayın.

6. Aksesuarlayın

Belki elbisenin kendisinde herhangi bir değişiklik yapmak istemezsin. Mükemmel elbiseyi bulduktan sonra onu geliştirmek zor olabilir.

Bunun yerine neden güzel aksesuarlar kullanmıyorsunuz? Muhteşem bilezikler, çarpıcı bir manşon, bir taç veya bir katedral duvağı arkadaşlarınız ve aileniz üzerinde kalıcı bir etki bırakabilir.

Hatta mücevherlerle süslenmiş bir kemerle biraz ışıltı katabilir veya gelin renklerinizle uyumlu bir kuşakla biraz renk katabilirsiniz.

Bu aynı zamanda bir çift avize küpesi veya gösterişli bir kolye ile kıyafetinize dramatiklik katmanın da zamanı olabilir. Görünümünüzün iyi dengelendiğinden emin olun; tüm mücevherlerinizi aynı anda takmanıza gerek yok!

7. Tören ve resepsiyon görünümünüzü değiştirin.
Çoğu gelin elbisesini giydikten sonra bir daha çıkarmak istemez. Yine de şapele bir, resepsiyona başka bir bakış isteyebilirler.

Elbette elbiseniz telaşlandığında farklı görünecektir, ancak kostümünüzü tamamen değiştirmeden tarzınızı yenilemenin başka yolları da var.

Rustik bir resepsiyon mekanınız varsa neden peçenizi bir çiçek çelengi ile değiştirmiyorsunuz? Ayrıca tören için sade mücevherler takmak isteyebilirsiniz, ancak parti için biraz gösteriş ekleyin.

Aksesuarları değiştirmek, zarif ve gösterişli arasında seçim yapmak zorunda kalmadan görünümünüzü değiştirmenin harika bir yoludur.

Size özel bir gün için hepsini bir araya getiriyoruz
Gelinlik tarzınız kişiliğinizi ve ilişkinizi yansıtmalıdır. İster balo elbisesinde ister basit bir kılıfta olun, tarzınızın parlamasına izin verin.

İlginç ayrıntılar günü herkes için unutulmaz kılıyor ve bugünlerde her şey yolunda.

ikinci el gelinlik modelleri

Pasta yerine dondurmalı sandviç servis etmek istiyorsanız, koridorda en sevdiğiniz tema şarkısının açılış barlarına doğru yürüyün veya Pomeranian’ınızı yüzük taşıyıcısı olarak kullanın, bunu yapabilirsiniz!

Elbiseniz de düğünün diğer kısımları kadar size ait olmalı. Bir renk dokunuşu, vintage bir aksesuar veya bir dizi düğme mükemmel son dokunuşlardır.

Öyleyse elbiseni istediğin gibi kişiselleştir! En önemlisi, düğün gününüzde sevginizle yeni bir hayatın başlangıcını kutlamanızdır.

Her gelinin ilk provasından önce bilmesi gerekenler
Çoğu gelin, elbise alışverişine çıkmadan önce elbiselerini değiştirmeleri gerektiğini zaten biliyor. Ancak gelinlik tadilatlarında henüz bilmedikleri şeyler olabilir.

Yanlış yere sıkışmış bir iğneden daha nahoş bir sürprizle karşılaşmadan önce, değişiklik süreci hakkında bilmeniz gereken on şeyden oluşan listemizi okuyun.

1. Ne çok erken ne de çok geç
Düğünden çok önce gelinlik alışverişi yapmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. O muhteşem elbise geldikten sonra gerekli değişiklikleri yapmak için son dakikaya kadar beklemeyin.

Çoğu kaliteli terzinin uzun bir müşteri listesi vardır ve işi tamamlaması biraz zaman alabilir. Değişikliklerin ilk montajdan son montaja kadar birkaç ay sürmesini planlayın.

Yine de gelinlik tadilatı için çok erken giderseniz elbise düğün gününüze tam oturmayabilir. Altı ay önce üzerinize tam oturan bir elbise, düğün sabahı çok bol ya da çok dar gelebilir. Değişiklikler ile büyük gün arasında kendinize biraz zaman ayırın, ancak çok fazla değil.

2. Bir terzi veya terzi bulmak
Hepsi olmasa da pek çok gelinlik salonu sattıkları gelinliklerde değişiklik sunuyor.

The White Dress’te birkaç sözleşmeli terzimiz olsa da, birlikte çalıştığımız, bu temel ayarlamaları yapabilecek birkaç güvenilir dış terzimiz de var.

ikinci el gelinlik nereden satın alabilirim?

Bazı gelinlerin elbiselerini yaşadıkları yerden veya düğün yapmayı düşündükleri yerden oldukça uzaktaki bir kasabadan sipariş ettiklerini unutmamak gerekir.

Bu nedenle, evinize daha yakın bir terzi veya terzi aramanız gerekebilir; bu, gerekli tüm gelinlik provalarından ileri geri seyahat süresinden tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Eğer sizin için de durum böyleyse gelinlik ve resmi gece kıyafetleri konusunda tecrübeli birini bulmaya dikkat edin. Gelinliğinizi teslim etmeden önce arkadaşlarınıza sorun, yorumları kontrol edin ve terziyle bizzat görüşün.

Gelinliğiniz büyük bir yatırımdır ve duygusal açıdan önemli bir giysidir. Kötü değişikliklerin onu tamir edilemeyecek şekilde mahvetmesi riskini almayın.

3. Ayakkabılarınızı ve iç çamaşırlarınızı getirin
Gelinliğinize ayakkabınız ve iç çamaşırınız olmadan gelmeyin. Farklı bir sütyen veya sert şekillendirici giysi, elbisenin kesiminde büyük bir fark yaratabilir.

Benzer şekilde, topuk yüksekliğindeki bir veya iki inçlik fark bile elbisenizin ideal etek boyunu önemli ölçüde değiştirebilir.

Ayakkabılarınız ayağınızdayken etek kısmı yere değmeli, bu yüzden iğneleme yaparken Cinderella terliklerinizi giydiğinizden emin olun.

4. Değişiklikler elbisenizi benzersiz kılmak için bir şanstır
Yetenekli bir terzi veya terzi, gelinliğinizi gerçekten eşsiz hale getirebilir.

Gelinlik tadilatları sırasında sıklıkla kol veya askı ekleyebilir, fermuarı sırt kısmıyla korse ile değiştirebilir, düğmeler ekleyebilir, kendine özgü bir telaş tarzı seçebilirsiniz. Bu özel detaylar elbisenizin kalabalıkta öne çıkmasını sağlar.

Unutmayın, üzerinde büyük değişiklikler yapmak istediğiniz bir elbiseyi satın almanız tavsiye edilmez, ancak bazı basit gelinlik değişiklikleri zaten sevdiğiniz bir elbiseyi daha da güzelleştirebilir.

Onsuz yaşayamayacağınız bir şey varsa, elbisenizi satın almadan önce değişiklik sürecinde eklenebileceğini doğruladığınızdan emin olun .

5. Sadece elbise için değil, değişiklikler için de bütçe
Bir elbiseyi birkaç beden küçültmek gibi karmaşık değişiklikler yüzlerce dolara mal olabilir ve etek ucu gibi basit değişiklikler bile iki yüz doların üzerinde olabilir.

2.el gelinlik alan yerler izmir

Gelinlikler, hassas, işlenmesi zor kumaşlar ve detaylarla karmaşık yaratımlardır . Hayalinizdeki elbiseye bütçe ayırdığınızda, gelinlik tadilatlarına ne kadar harcayacağınızı da mutlaka planlayın. Aksi takdirde daha sonra sürpriz bir faturayla karşılaşabilirsiniz.

6. Yalnız gitmemelisin
Gelinlik değişiklikleri heyecan verici bir olay değildir. Dikili kuplar veya askısız sütyen arasında seçim yapmanıza yardımcı olacak bir nedime sürüsüne ihtiyacınız yok. Yine de büyük günden önce her şeyin iyi göründüğünden emin olmak için uzman bir göz kullanabilirsiniz.

Destek için annenizi, kız kardeşinizi veya yakın bir sırdaşınızı yanınızda getirin.

Ayrıca, nedimenin son prova için sizinle birlikte geldiğinden emin olun, böylece gelinliği nasıl süsleyeceğini öğrenecektir.

Çeşitli telaş stilleri vardır ve bazıları oldukça karmaşıktır. Biraz pratik yapmak, büyük gününüzde kurdeleler ve düğmelerle uğraşmayacağınız anlamına gelir.

7. Kişiye özel bir duvak alın
Pek çok gelin, gelinlik alışverişi sırasında mükemmel duvağını bulurken, bazı üst düzey gelinlik tadilat mağazaları , gelin adayı için özel bir duvak oluşturabilir .

Özel bir duvak, annenizin gelinliğinin malzemesi gibi kişisel detayları içerebilir ve tam istediğiniz kadar uzun veya kısa olabilir.

Gelin salonunuzda gördüğünüz seçeneklerden hiçbirinin size yakışmadığını düşünüyorsanız terzinize özel duvak seçeneğinin olup olmadığını sorun.

8. Terzinize gelinlik muhafazasını sorun
Bazı gelinlik tadilat mağazaları da düğün sonrasında elbisenizi sizin için muhafaza edecektir.

Elbiseyi temizleme, işleme, presleme ve muhafaza etme işlemi onu sararmaya, toza ve hasara karşı koruyacaktır. Hizmet, geleneksel kuru temizlemeden daha pahalıdır ancak bu değerli hatıranın 50. evlilik yıldönümünüze kadar sürmesini sağlamanın tek yolu budur .

2.el gelinlik satın almak istiyorum

Böyle bir hizmet sunuyorlarsa balayından sonra geri dönmeyi planlayın ki elbiseniz düzgün bir şekilde korunabilsin.

9. Sürece güvenin
Elbisenizin mükemmel bir his vereceği ve üzerinize tam oturacağı beklentisiyle ilk provalarınıza girmek, sizi yalnızca hayal kırıklığına uğratacaktır.

Tüm deneyimli terzilerin kendilerine uygun bir yöntemi vardır; bazıları korse tam olarak oturmadan eteği değiştirmek istemeyebilir.

Diğerleri, elbisenin değiştirilen kısmında boncuklar ve danteller bırakabilir ve işi birden çok kez yapmaktan tasarruf etmek için uygun olduklarından emin olana kadar bunları yerine dikmezler.

Birçoğu elbisenizdeki telaşı aşamalar halinde dikiyor. Bunları anlamak ve terzinize güvenmek, düğün gününden önceki son aylarda stresi azaltmak için uzun bir yol kat edecektir.

10. Konuşun
Yukarıda belirtilen hususların tümü doğru olsa da, sizi endişelendiren bir şey varsa açıkça konuşun!

Kemeraltı Gelinlik Mağazaları

Gelinliğin tadilatı zaman aldığı için terziniz provalar arasında birkaç hafta boyunca üzerinde çalışabilir ve çok beklerseniz çok geç olabilir.

Gelinliğin uyumu, telaşın görünüşü ve hatta değişikliklerin fiyatı konusunda endişeleniyorsanız, bir şeyi ne kadar erken söylerseniz o kadar iyi olur.

Terzinize işi yapması için yetki verdikten sonra, terziniz üzerinde anlaştığınız şekilde hareket edecektir ve daha sonraki bir tarihte herhangi bir şeyi değiştirmek için çok geç olabilir.

Rahatlayın ve değişiklik sürecinin tadını çıkarın
Gelinliğinizi değiştirmek, uzun düğün kontrol listenizdeki sıkıcı bir görev gibi görünebilir. Yine de deneyimin tadını çıkarmak için zaman ayırmaya çalışın.

Gelinlik genellikle bir kadının giyeceği en güzel elbisedir ve onun tam formuna uyacak şekilde dikilecek az sayıdaki elbiseden biridir.

internetten gelinlik satmak

Her değişiklik randevusu sizi koridorda prenses gibi yürüdüğünüz o ana daha da yaklaştırır.

Vücut tipine göre en iyi gelinlik stilini bulma

Düğün gününüz tamamen sizinle ilgili! Bu, mezelerden elbiseye kadar her şeyin size tam olarak uyması gerektiği anlamına gelir.

Hayalinizdeki gelinliğin geleneksel mi yoksa modern mi, gündelik mi yoksa resmi mi olacağı gibi muhtemelen zaten bildiğiniz bazı şeyler vardır . Peki hangi kıyafet tarzının en gurur verici olacağını nasıl bilebilirsiniz?

Öncelikle neyin “övünç verici” olup olmadığı kısmen neye dikkat çekmek istediğinize bağlı olacaktır. Bir kadın dekoltesinden utanırken, bir diğeri bunu göstermeyi tercih edebilir.

Benzer şekilde bir kadın kalçalarını severken başka bir kadın daha çekingen hissedebilir.

“İltifat verici” tarzlara ilişkin önerilerin genellikle bazı özellikleri geliştirmek ve diğerlerini önemsizleştirmek için tasarlandığını unutmayın; ancak hangi özelliklerin odak noktası olmasını istediğinize karar vermek size kalmıştır .

Ancak neyi vurgulamak istediğinizi bilseniz bile bazı elbiseler bu vücuda uyacak şekilde kesilmez. Bu vücudunuzun hatası değil; sadece kıyafet tarzının nasıl yapıldığıyla ilgili.

Vücut tipinize göre doğru elbiseyi seçmek, vücudunuzu bir elbiseye uydurmaya çalışmaktan çok vücudunuza uygun bir elbise seçmekle ilgilidir.

ikinci el gelinlik satın alırken nelere dikkat edilmelidir?0

Dolayısıyla, bunu akılda tutarak, kesin ve kesin kuralların olmadığını hatırlamak önemlidir. Ancak vücut tipinize uygun değil, ona uygun bir gelinlik stili bulmanıza yardımcı olabilecek bazı genel kurallar kesinlikle vardır .

Alsancak gelinlik Mağazaları

A-Line: Evrensel olarak gurur veren elbise
Pembe pembe bir allık gibi, herkese yakışan bir elbise stili var. A-Line silueti, en geleneksel ve evrensel olarak en hoş gelinlik tarzıdır.

Bedene oturan bir korsajı ve bel kısmında dışa doğru genişleyerek stile adını veren ‘A’ şeklini veren bir eteği var. Giymesi kolaydır ve farklı detaylarıyla hem taze, modern hem de romantik ve geleneksel görünebilir.

Yaka çizgisinin de bu elbisenin görünümü üzerinde büyük etkisi var; derin bir V, normalde geleneksel olan stili oldukça seksi hale getirebilirken, yüksek bir yaka, şekli modern bir prensese yakışır hale getiriyor.

gelinlik ölçüsü nasıl alınır?

Kum saati için gelinlik modelleri
Kum saati figürü kıvrımlı fakat orantılıdır, küçük bir bele ve eşit derecede dengeli kalçalara ve göğüslere sahiptir.

Eğer bu sizi tanımlıyorsa, kıvrımlarınızı güzelleştirecek balık etekli veya trompet gelinliklere bakmalısınız.

Bir balo elbisesi, tam belinize sarıldığında da çarpıcı görünebilir. Bununla birlikte, figürünüze yeterince belirginlik veya denge vermeyecek olan imparatorluk bel elbiselerinden ve kılıf stillerinden kaçınmalısınız.

Armut Şekline Uygun Gelinlik Modelleri
Beliniz küçük ancak kalçanız göğüslerinizden genişse, belinizi ön plana çıkaran ve kalçalarınızı saran stiller dengeli, orantılı bir etki yaratabilir.

Etek tarzının daha çan şeklinde veya dökümlü olmasına bakılmaksızın, balo elbisesi veya A kesim elbisenin her ikisi de daha düz olacaktır.

Korse ve yakadaki boncuk işleme veya dantel aplikasyonu gibi güzel ayrıntılar da dikkatleri yüzünüze çekmenize yardımcı olacaktır.

Trompet veya balık etekli elbiseler gibi daha vücuda oturan stiller, kalçalarını seven kadınlar için bir seçenek olabilir, ancak kalçalarınıza uygun bir beden seçtikten sonra büyük olasılıkla göğsünüzü aşağı doğru ayarlamanız gerekeceğini unutmayın;

Korsenin imalatına bağlı olarak bu zor olabilir. Ayrıca, en iyi kıvrımlarınızı gizleyeceğinden, köşeli, düşük bel stillerinden kaçınmalısınız.

Dikdörtgen Şekline Uygun Gelinlik Modelleri
Daha küçük göğüslü ve ince kalçalı kadınlar, çeşitli elbise stilleri giyebilirler. Soru, nasıl bir görünüme ulaşmak istediğinizdir.

Balo elbisesi veya trompet tarzı bir elbise daha düzgün vücutlu bir vücut yanılsaması yaratabilirken, kılıf veya dökümlü bir A kesim elbise zarif ve sade görünebilir.

Kemeraltı abiyeciler

Kıskanılacak derecede geniş bir seçenek yelpazesine sahip olsanız da, ayrıntıları dikkatlice düşünmelisiniz. Devasa fırfırlar veya çiçekler gibi büyük süslemeler ince bir figürü bastırabilir.

ucuz gelinlik en ucuz 5 gelinlikçi

Elma Şekline uygun gelinlik modelleri

Elma tipi kadının orta kısmı daha dolgundur. Bu vücut tipi için en iyi gelinlikler, kalçaları gözden geçirip göğüsleri vurgularken bel yanılsaması yaratır.

Örneğin, klasik A kesimin yanı sıra, imparator bel veya kaburgaların dar kısmına doğru uzanan dökümlü A kesim silüetinin de iyi bir seçim olduğunu görebilirsiniz.

Balo elbisesinin dramatik çizgileri ve küçük bel kısmı da daha düz görünebilir, ancak malzeme ve yaka önemlidir.

Kesim şekline bağlı olarak bazı balo kıyafetleri sizi olduğunuzdan daha iri gösterebilir ya da yer yer sıkışıp rahatsızlık verebilir.

Kalp Şekline uygun gelinlik modelleri
Bazen ters üçgen olarak da adlandırılan kalp şeklindeki kadının dolgun bir göğsü ve dar kalçaları vardır.

Armut tipi kadında olduğu gibi önemli olan orantılı bir görünüm yaratmaktır. Çerçevenizi dengelemek için balo elbisesi veya A kesim bir elbise deneyebilirsiniz.

Yuvarlak yakalar özellikle yüksek yakalı elbiselerden kaçınması gereken kalp şeklindeki kadınlara çok yakışabilir.

Ayrıca armut biçimli kadına benzer şekilde, trompet veya denizkızı stilini tercih ederseniz, şeklinize uyacak şekilde kalçanızı aşağı doğru değiştirmeniz gerekebileceğini unutmayın.

Minyon kadınlar için gelinlik modelleri
Minyon kadınlar 5′ 4″‘ün altında duruyor. Kendi vücut tiplerine uygun en iyi gelinliği bulmakta zorlanabilirler çünkü uzun boylu kadınlara yakışan bazı vücut hatlarını güzelleştirme hileleri, küçük çerçevelerinde pek işe yaramayacaktır.

Mesela armut vücut hatlarını dengeleyen balo elbiseleri sizi bunaltabilir.

Minyon gelinler için anahtar, belin nereye çarptığıdır; çok yüksek olması sizi kısaltır, çok alçak olması ise orantısız üst ve alt yarıya neden olabilir.

ikinci el gelinlik fiyatları en ucuz 5 site

Ayrıca dramayı daha küçük ölçekte benimsemenizi öneririz. Örneğin A kesim bir elbise, minyon bir kadında balo elbisesine benzer bir his uyandıracaktır.

Sade ayrıntılara sahip bir kılıf veya dökümlü A kesim elbise de daha şık duracaktır. Akıcı hatlara sahip sade tasarımlar çerçeveyi uzatır ve gelinin dik durmasına yardımcı olur.

Vücut tipinizi bilmek sizi sınırlamamalı

Farklı vücut tiplerine göre en iyi gelinlik stilini bulmak, her gelini ve onun eşsiz güzelliğini kutlamak anlamına gelir. Her kadının düğün gününde parlamasını ve seçtiği elbiseyle kendinden emin hissetmesini istiyoruz.

Yine de mesleki tecrübemize dayanarak tavsiyelerde bulunabilmemiz, istediğiniz elbiseyi giymemeniz gerektiği anlamına gelmez. Sonuçta vücut tipinize en uygun gelinlik, kendinizi güzel bir gelin gibi hissetmenizi sağlayan gelinliktir!

Daha önce hiç gelinlik alışverişine çıkmadıysanız yaklaşan randevunuzla ilgili biraz endişe duyuyor olabilirsiniz. Sadece göz kamaştırıcı bir gelinlik aramakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda harika düğün planlama geleneklerinden birine katılmak üzeresiniz.

Bu nedenle, muhtemelen şimdiye kadar yaşadığınız diğer alışveriş deneyimlerinden çok farklı olacaktır; bu nedenle beklentileri önceden bilmek sizi rahatlatabilir.

Neyse ki ilk bakışta her ne kadar korkutucu görünse de ilk randevunuza hazırlanmak sandığınız kadar zor değil. Gelinliğiniz için alışveriş yapmak stresli ve harika bir deneyim olabilir.

Ancak doğru gelinlik randevusu kurallarını merak ediyorsanız işte size doğru yolu gösterecek bazı ipuçları.

Her zaman randevu alın

Daha sonra tekrar gelmek isteyip istemediğinize karar vermek için bir gelin butiğine adım atmak ve etrafa hızlıca göz atmak bir şeydir.

Ancak randevu almadan gelip elbiseleri denemeyi beklemek görgü kurallarında büyük bir hatadır. Gelinlik denemek, gelin stilisti için tüm dikkati gerektirir ve eğer hepsi diğer gelinlere yardım etmekle meşgulse, size ihtiyacınız olan ilgiyi veremezler.

2.el gelinlik alan moda evleri

Yavaş bir dönemse (Çarşamba sabahı erken saatlerde), henüz rezervasyon yapılmamışsa sizi yine de içeri almaya istekli olabilirler. Ancak boş yerlerinin olacağının garantisi yok ve her halükarda randevu ayarlamak çok daha düşünceli bir davranış olacaktır.

2. Resim politikaları hakkında mağazaya danışın.

Randevunuz sırasında o kadar heyecanlı olabilirsiniz ki tüm arkadaşlarınıza fotoğraf göndermek isteyebilirsiniz ancak bazı gelin butiklerinin fotoğraf çekilmesine karşı bir politikası vardır.

Bunun birkaç nedeni var: Bölgede belirli bir elbise koleksiyonu sunan tek butik onlarsa, rakiplerinin ellerinde ne olduğunu bilmesini istemeyebilirler.

Veya bir tasarımcıyla çalışıyorlarsa o marka, diğer tasarımcıların onların tarzını taklit etmesinden endişe duyabilir.

Bazı mağazaların selfie çekmenizi istememesinin daha pragmatik bir nedeni de var: Diğer gelinlerden bazılarını rahatsız edebilir ve bu olayın daha az özel hissettirmesine neden olabilirler.

Bu nedenle, fotoğraf çekmek istiyorsanız randevu almak için aradığınızda mağazanın politikasını sorun. Eğer bir selfie çekmenden memnunlarsa, haydi haydi! Ancak sizden bunu yapmamanızı isterlerse, onların isteklerine saygı duymanız önemlidir.

3. Araştırma yapıyor musunuz (ve resim getiriyor musunuz).
Gelin stilistleri hayalinizdeki elbiseyi bulmanıza yardımcı olmak istiyor.

Ancak ne aradığınızı bilmiyorsanız, zevklerinize uygun seçimler yapmakta zorlanacaklar! Bu nedenle, ilk randevunuza gitmeden önce bazı gelinlik dergilerine göz atın veya en sevdiğiniz stillerden oluşan bir Pinterest panosu oluşturun.

İzmir gelinlikçi en iyi 5 mağaza

Aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok stile sahip olacaksınız ki, seçeneklerinizi bir siluete veya kumaş seçimine indirgemek uzun bir yol kat edebilir.

4. Uygun şekilde giyinin.

Kemeraltı Ucuz abiye

Randevunuz için iç çamaşırlarınız önemlidir. Stilistiniz gelinlik giyip çıkarmanıza yardımcı olacak, bu nedenle iç çamaşırınızın giyilirken utanacağınız bir şey olmadığından emin olmak istiyorsunuz.

Spanks gibi iç çamaşırlarının şekillendirilmesi de önemlidir çünkü bunlar elbisenin üzerinizdeki görünüşünü etkileyecektir.

5. Zamanında gelin ve randevu aralığınıza saygılı olun.
Çoğu butik, rezervasyon yaptırmak için aradığınızda size bir buçuk saatlik randevu verecek ve muhtemelen sizden sonra gelin rezervasyonu yapacaklardır.

Bu nedenle geç gelirseniz muhtemelen randevunuzu uzatamayacaklardır. Bu nedenle deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için dakik olun ve randevunuzun sınırlamalarına saygı gösterin.

6. Bütçenizi saklamayın.
Bazı gelinler, stilistlerinin onları planladıklarından daha fazla harcamaya ikna etmeye çalıştığına dair yanlış anlama nedeniyle bütçelerini açıklamaktan kaçınırlar.

Oysa gerçek tam tersi! Stilistiniz, memnun kalacağınız bir elbise bulmanıza yardımcı olmak istiyor ve eğer sizi bütçenizi aşan bir şeye doğru iterse, bunun her ikiniz için de kötü sonuçlanması muhtemeldir.

Stilistinizin sizin yararınıza çalışacağına güvenin ve bütçeniz konusunda dürüst olun. Biraz esnekliğiniz varsa, harika. Ancak karşılayabileceğiniz şeylerin katı bir sınırı varsa, stilistinize bildirin, böylece bütçenize uygun elbiseler konusunda size rehberlik edebilir.

7. Geri bildirimde bulunun (kibarca).
Konu dürüstlük olmuşken, stilistinize seçimleri hakkında ne düşündüğünüzü bildirin. Onun bakış açısına göre, elbise üstüne elbise giymekten ve boş bir yanıt almaktan veya yumuşak bir “çok hoş” cevabı almaktan daha kötü bir şey yoktur.

Seçtiği elbiseler hakkında ne yaptığınızı ve neyi sevmediğinizi ona bildirin; bu onun istediğinize daha yakın bir şey bulmasına yardımcı olacaktır.

sahibinden 2.el gelinlik

Aynı zamanda elbiseleri aşırı derecede eleştirmenize de gerek yok. Dükkanın ortasında az önce “çirkin” dediğiniz elbise, yanınızdaki gelinin denemek için can attığı elbise olabilir.

Herkesin zevklerinin farklı olduğunu ve başkalarının zevklerini yıkmadan kendi zevklerinizi ifade edebileceğinizi unutmayın.

8. Bir şeyler yiyin!
Asla karnınız açken gelinlik alışverişine gitmeyin. Randevunuz için ince bir profil tutmaya çalışıyor olabilirsiniz, ancak kahvaltıyı atlarsanız muhtemelen iyi bir karar veremeyecek kadar yorgun ve aç hissedersiniz.

Bunun yerine hazırlıklı gelin: Sağlıklı bir kahvaltı yapın ve yorgun hissetmeye başlamanız durumunda yanınızda küçük bir atıştırmalık getirin. Enerjinizi yüksek tutarsanız daha iyi bir deneyim yaşarsınız.

9. Elbiseleri stilistinizin seçmesine izin verin.
Güzel elbiselerle dolu bir mağazaya ilk girdiğinizde, onları denemek için raflardan çekip çıkarmak isteyeceksiniz.

Günaha diren! Gelin mağazaları elbiselerle dolu ve stilistlerin onları düzenli tutması gerekiyor. Bunun yerine, zevklerinize uygun elbiseyi bulması için stilistinize güvenin ve davet edilmedikçe kendiniz göz atmaya başlamayın.

10. Mağazadaki diğer gelinlere saygı gösterin.
Randevusu olan tek gelinin siz olmadığınızı unutmayın. Mağazadaki herkes sizinle aynı kararla karşı karşıya ve herkes alışveriş deneyiminin büyülü olmasını istiyor.

Bu nedenle, deneyiminiz ve elbisenizi bulma konusunda heyecan duymanız gerekirken, aynı zamanda etrafınızdakilere karşı da düşünceli olun. Mağazada çok fazla kargaşa yaratmamaları gerektiğini bilmeleri için sizinle birlikte gelen herkese de aynı şeyi söylemeyi unutmayın.

11. Deneyiminizin tadını çıkarın!
Son olarak, gelinlik alışverişinin güzel ve harika bir deneyim olması gerektiğini unutmayın.

Korkularınızı bir kenara bırakın ve stilistinizin sizi rahat hissettirmek için orada olduğunu unutmayın. Gelinlik alışverişi kuralları, kendinizi daha rahat ve rahat hissetmenize ve randevunuzun mümkün olduğunca sorunsuz geçmesine yardımcı olmak için var.

O yüzden eğlenmeyin ve keyfinize bakın! Mükemmel elbisenizi bulmak üzere olabilirsiniz.

Toptan gelinlik üreticisi en iyi 6 gelinlikçi

Gelinlik alışverişi: Tek başınıza mı gitmelisiniz yoksa tüm nedimelerinizi mi getirmelisiniz?

“Evet” dediniz, büyük tarihi belirlediniz ve artık mükemmel elbiseyi bulmaya hazırsınız. Bu, her gelin için heyecan verici bir zamandır ve gelinlik alışverişi genellikle düğün planlama deneyimlerinin en önemli anlarından biridir.

Ancak gelin, hayallerindeki gelinliği bulma konusunda ne kadar istekli olursa olsun, arkadaşlarının ve ailesinin de bu deneyim için ona katılmak istemesi olağandır.

Yolculuğunuzda sizinle birlikte gelmeyi ümit eden bu kadar çok insan varken, kimi getireceğinizi nasıl seçiyorsunuz?

Gelinlik randevunuz için grubu seçmek zor olabilir ancak elbiseleri denerken yanınızda doğru kişilerin olması önemlidir. Misafir davet ederken akılda tutulması gereken birkaç hususu burada bulabilirsiniz.

Şunu unut: ne istiyorsun?
Her şeyden önce, gerçekten orada istemiyorsanız kimseyi yanınızda getirme konusunda kendinizi baskı altında hissetmeyin.

Bu özellikle grubunuzdaki birinin güçlü fikirleri varsa ve düğününüz için seçtiğiniz stile katılmıyorsa geçerlidir; Destekleyici olmaktan ziyade seçimlerinize karşı tartışmaya daha fazla zaman ayırabilirler.

Benzer şekilde, sırf bunun bir parçası olmak için katılmak isteyen arkadaşlarınız veya aileniz olabilir. Denediğiniz her elbiseyi sevseler bile odada bu kadar çok insanın olması olayın havasını değiştirebilir.

Belki sadece bir veya iki kişilik küçük bir grup getirmek istediniz, ancak kuzeniniz kendisini davet etti ve gelin grubunuzun yarısı elbette gelmeyi bekliyor.

Kibarca bir çizgi çizip çevrenizdekilere kutlanacak başka olayların da olacağını bildirmenizde sorun yok, ancak bunun küçük olması gerekiyor.

Kaç kişiyi ağırlayabileceklerini butiğinizle konuşun.
Elbette kıyafet alışverişine giderken yanınızda çok fazla sayıda insan getirmeyi planlıyorsanız muhtemelen butiğinize kaç kişiyi ağırlayabileceklerini sormalısınız.

Çoğu gelinlik salonu, gelinin randevularına bir ila üç kişiyi yanında getirmesini bekler ve daha büyük bir kalabalık, mağaza için beklenmedik bir zorluk oluşturabilir ve hatta diğer gelinler için sorunlara bile neden olabilir.

Yanınızda daha büyük bir grup getirmeyi planlıyorsanız, randevu almak için aradığınızda düzenlemeleri sorun. Butiğin yalnızca sınırlı alanı varsa, çevrenizi dikkatli seçmekten başka seçeneğiniz olmayabilir.

Karşıyaka gelinlik mağazaları

Ancak, önceden bildirimde bulunmak kaydıyla, mağaza sizi daha az randevulu bir günde ağırlayabilir ve grubunuzun ayakta kalmaması için birkaç ekstra sandalye getirilmesini ayarlayabilir.

Çevreyi başka bir randevu türü için kaydedin.
Bununla birlikte, büyük grupların başka durumlar için saklanması en iyisidir. Etrafınızda daha az insan varken karar vermeniz daha kolay olabilir.

Gelin partinizin tamamına elbisenizi görme şansı vermek istiyorsanız, “bu benim elbisem!” kutlaması için sipariş verdikten sonra elbisenizi geri getirmeyi düşünün. randevu.

Ayrıca elbisenizi giyeceğiniz nedime elbiselerini seçmek için de randevu alabilirsiniz. Bu, kızlarınıza sizinle alışveriş deneyiminin tadını çıkarmaları için zaman tanırken aynı zamanda onlara deneyecekleri bir şeyler de verecektir.

Büyük kararınızı vermek için yanınızda olması gereken biri var mı?
Bazı gelinler yukarıdaki senaryodan kaçınmak için gelinlik alışverişine kendi başlarına giderler.

Bunu yapmak, çelişkili girdilerden kaynaklanan çapraz ateşi kesinlikle azaltır ve birçok gelin, bunun başka birini memnun etmek için bir seçim yapmak yerine kendi vizyonlarına sadık kalmalarına yardımcı olduğunu düşünür.

Ancak, belirli bir kişinin bilgisi olmadan karar veremeyeceğinizi biliyorsanız, kıyafet seçeneklerinizi daralttıktan sonra geri gelmesini istemek yerine, ilk yolculuğunuzda o kişiyi yanınızda getirmek daha iyidir.

Aynaya baktığınızda ve kendinizi ilk kez gelinlikle gördüğünüzde hissettiğiniz o karşı konulmaz merak, heyecan ve baş dönmesi duygusunu yeniden yaratmak zor olabilir.

izmir’de abiye alınacak yerler

Eğer bu her zaman annenizle, kız kardeşinizle ya da en yakın arkadaşınızla paylaşmak istediğiniz bir ansa, o kişiyi yanınızda bulundurun.

Altın kural: Seni en rahat ettiren şeyi yap.
Gelinliğinizi ilk kez denemek ve onun “tek” olduğunu bilmek unutulmaz bir deneyimdir.

Ancak son seçimi yapmak büyük bir andır ve birçok gelin, odada çok fazla çelişkili görüş varken kendinden emin bir karar vermekte zorlanır.

izmirde gelinlik nereden alınır?

Bu nedenle deneyiminizi olabildiğince rahatlatıcı ve stressiz hale getirmek için ne gerekiyorsa yapın.

Gelinlik randevunuza nasıl hazırlanılır ve rahat kalınır?
İlk gelinlik randevunuz yaklaşıyor ve gelinlik deneme heyecanınız arasında çoğu zaman gözden kaçırılan önemli bir husus var: Ne giymelisiniz?

İyi bir hazırlık, gelin randevunuzda keyifli ve unutulmaz bir deneyim yaşamanın anahtarıdır. En iyi şekilde görünebilmek için kendinizi en iyi şekilde hissetmek istiyorsunuz ve bu da alışveriş yaparken ne giyeceğinizi dikkatli düşünmek anlamına geliyor.

Gelinlik denemek diğer alışveriş deneyimlerine benzemediğinden, randevunuz sırasında muhteşem vakit geçirebilmeniz için ihtiyacınız olan bazı rehberlik sağlamak için buradayız.

1. Giyip çıkarması kolay, basit bir elbise.
Kıyafetlerinizi giyip çıkarmak için çok zaman harcayacaksınız, bu nedenle birden fazla dar kıyafet katmanına girip çıkma zahmetinden mümkün olduğunca kaçınmak isteyeceksiniz.

Bu, çok fazla yaygara gerektirmeyen basit bir elbiseyi gelin randevunuz için mükemmel bir seçim haline getirir.

Neden bir elbise diye sordun? Neden bir bluz ve etek ya da rahat bir kot pantolon olmasın?

Birincisi, elbise sadece bir giyim eşyasıdır, bu da genellikle giyilip çıkarılmasını kolaylaştırır. Ancak elbise giymek istemenizin diğer nedeni muhtemelen giyeceğiniz iç çamaşırlarıyla ilgilidir, bu da bizi ikinci noktaya getiriyor.

2. Şekillendirici giysiler ve diğer “gün” iç çamaşırları.
Pek çok gelin, düğün günlerinde görünümlerini parlak tutmak için şeklini şekillendiren iç çamaşırları giymeyi planlıyor.

Bu kıyafetleri zaten seçtiyseniz, bunları gelin randevunuzda giymek, elbisenizle nasıl çalışacakları konusunda fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Elbette gelinliğinizin altına çok fazla bir şey giymeyi planlamıyor olabilirsiniz ve bu da gayet normal.

Ancak düğün gününüzde şekli şekillendiren iç çamaşırlarından veya hatta sutyenden vazgeçmeye karar verseniz bile, randevunuz için yine de üzerinizde bir şeyler bulundurmak isteyeceksiniz.

Sonuçta o soyunma odasında yalnız olmayacaksın.

Gelin stilisti muhtemelen yarı giyinik müşterilerin elbiselerini giyip çıkarmalarına yardımcı olma konusunda çok fazla deneyime sahip olsa da, siz muhtemelen tanga yerine ten rengi erkek şortu giyerek daha rahat hissedeceksiniz.

ucuz gelinlik modelleri en iyi 5 model

3. Askısız sütyen.
Gelinlik denerken sutyen askılarıyla uğraşmak istemezsiniz. Straplez bir elbise planlamıyor olsanız bile askısız sütyen daha esnek bir stil alternatifidir.

Dantelli kollara gönül vermiş olabilirsiniz, ancak transparan bir yaka sizi etkisi altına alabilir, bu nedenle seçeneklerinizi açık tutmak iyi bir fikirdir.

Bununla birlikte, beğendiğiniz askısız bir sütyeniniz olmasa bile, gelin stüdyoları alışılmadık kıyafet tarzlarına uyum sağlamak için genellikle birkaç farklı sütyen stilini mağazalarında bulundurur.

Ancak mağaza sütyeninin üzerinize tam oturacağının veya elbiseleri tüm avantajlarıyla sergileyeceğinin garantisi yoktur. Bu nedenle, gerektiğinde onlara güvenebilirsiniz, ancak kendi başınıza gelmek en iyisidir.

4. Düz ayakkabılar (ancak topuklu ayakkabılarınızı yanınızda getirin).
Muhtemelen ayaklarınızın üzerinde çok fazla zaman harcayacaksınız, bu nedenle rahat ayakkabılar şarttır.

Düz ayakkabılar idealdir çünkü tasarımları bağcık bağlama veya bağcıklarını çözme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Ancak düğün ayakkabınız zaten varsa veya hangi tarzda giymeyi planladığınızı biliyorsanız, elbiseyi denerken bu ayakkabıları yanınızda bulundurmanız işinize yarayabilir.

On beş santimlik stilettolar giymeyi planlıyorsanız, bunlar vücudunuzun yaşlanma şeklini değiştirecek ve yürüme şeklinizi etkileyecektir. Bunları bütün gün giymek istemeseniz de, elbise denerken bunları giymek akıllıca bir harekettir.

5. Düğün günü takılarınızı yanınızda getirin.
Aksesuarlama, elbise alışverişi eğlencesinin bir parçasıdır. Elbette mağazada deneyebileceğiniz ürünler olacak, ancak aynı zamanda mücevher de seçmiş olabilirsiniz.

Örneğin, gösterişli bir çift avize küpesi takmayı planlıyorsanız, bunların elbisenizle uyumlu olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Ya da belki düğün gününüzde büyükannenizin özel bir madalyonunu takmayı düşünüyorsunuz. Bu durumda elbisenizin yakasına uyduğundan ve tasarım öğelerinden herhangi biriyle çelişmediğinden emin olmanız gerekir.

satılık 2.el gelinlik en iyi 5 model

Mücevherlerinizi mağazada olduğunuz süre boyunca takmak zorunda değilsiniz ancak elbisenizi bulma ihtimaline karşı onları yanınızda bulundurmalısınız.

6. Saç sade, makyaj hafif.
Gelinler, gelin randevuları için saç ve makyaj konusunda biraz ikilemle karşı karşıya kalıyor.

Bir yandan, güçlü ışıklar altında aynada kendinize bakarak saatler geçirmek üzereyseniz, hiçbir makyaj yüzünüzün solgun ve yıpranmış görünmesine neden olamaz.

Ve eğer yatak başı konusunda kötü bir durum yaşıyorsanız, denediğiniz elbiselerden herhangi birinde kendinizi iyi hissetmeniz pek olası değildir.

Bir yandan, eğer bütün gün elbiseleri giyip çıkaracaksanız, bu mutlaka saçlarınızı dağıtacak ve makyajınıza bulaşacaktır.

Gösterişli bir saç stili kullanmak kötü bir fikirdir, çünkü sonuçta ortalığın karışacağı kesindir ve elbisenin ince danteline bir iğne takılma olasılığı her zaman vardır.

Benzer şekilde, cesur bir dudakla tam şekillendirme, randevu bitmeden yarım düzine elbisenin fildişi saten ve şifonunun her yerine bulaşması muhtemeldir.

En iyi yöntem, saçınızı gün boyu kullanmayı planladığınız şeklin basit bir versiyonunu yapmaktır.

Saçınızı açık bırakabilirsiniz, ancak içeri girmeden önce saç maşasıyla hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz ya da birkaç toka ve bir saç bandı getirebilirsiniz, böylece zamanı geldiğinde dağınık bir topuz haline getirmeye hazır olursunuz. .

Makyaj konusunda ise sade tutun. Hafif bir fondöten, biraz allık ve biraz siyah göz kalemi, ışıkların altında solgun hissetmenize yardımcı olacaktır, ancak aynı zamanda bulaşması da pek olası değildir.

Gelinlik alışverişinde ne giyeceğinize karar verirken rahatlığı ve güveni ön planda tutun.
Hepimiz gelinlik randevumuzda eğlenmek isteriz, ancak gerçek şu ki, büyük gününüz için gelinlik denemek fiziksel ve duygusal olarak yorucu olabilir.

Gelin randevunuz için iyi giyinmek, deneyiminizi daha ödüllendirici hale getirme konusunda şaşırtıcı derecede uzun bir yol kat edebilir.

Kemeraltı abiye Instagram

Gelinlik alışveriş deneyiminiz için en iyi gelin butiğini nasıl bulabilirsiniz?
Düğün gününüz için mükemmel elbiseyi bulmak, her gelinin hayatı boyunca hatırlayacağı bir deneyim olmalıdır.

Ne yazık ki pek çok gelin bu dönemi, mağazaların ve elbiselerin birbirine karıştığı ve son elbise kararının sakin ve kendinden emin bir an olmaktan çok umutsuz bir inanç sıçraması gibi hissettirdiği bir stres ve kaygı dönemi olarak hatırlıyor.

2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat

Gelinlik alışverişi böyle hissettirmemeli. Gelinlik seçimi hiçbir zaman stressiz bir an olmayabilir, ancak iyi bir gelin butiği gelinlerin rahatlamasına ve kararlarına zarafet ve netlikle yaklaşmalarına yardımcı olmak için çok şey yapabilir.

İyi bir gelin butiğinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, gelinlerinin çıkarlarını en iyi şekilde gözettiklerini gösteren en önemli işaretlerden bazılarını burada bulabilirsiniz.

1. Onlar size satış konusunda baskı yapmak için değil, yardım etmek için oradalar.
Gelinliğinizi seçmek büyük gününüzle ilgili olmalı, bir komisyonla ilgili değil.

Gelin stilistinizin sizi bir satın alma işlemi yapmaya zorladığını düşünüyorsanız, bu yalnızca kararınızı strese sokar ve gününüzü zorlaştırır.

Bir gelin olarak muhtemelen elbise alışverişi deneyiminizde pek çok faktörü dengede tutuyorsunuz. Kişiliğinize hitap eden bir elbise istiyorsunuz ama aynı zamanda ailenizi, arkadaşlarınızı ve (en önemlisi) partnerinizi büyüleyen bir elbise istiyorsunuz.

Bu kararın zor olması ve tavsiye için stilistinize başvurmanız anlaşılabilir bir durumdur. Ancak bu tavsiyeye güvenmek için, bunun sizin ve mutluluğunuzun birinci öncelik olduğu bir yerden geldiğini bilmeniz gerekir.

Bir komisyonda çalışan iyi stilistler bu çıkar çatışmasını nasıl uzlaştıracaklarını biliyorlar. Ancak bizce başlangıçta gelini bu duruma sokmamak daha iyidir.

İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma

Stilistlerin bir komisyon baskısı altında olmadığı bir gelin butiğiyle çalışıyorsanız, ihtiyacınız olan baskıdan uzak tavsiyeyi alma olasılığınız daha yüksektir.

2. Bütçenize saygılıdırlar.
Çoğu gelin, belirli bir fiyat noktasını göz önünde bulundurarak bir elbise için alışveriş yapar.

Sonuçta elbiseleri, düğünleriyle ilgili sayısız maliyetten yalnızca biri ve bütçelerinin ne kadar uzatılması gerektiğinin çok iyi farkındalar.

Bir gelinlik butiğine gittiğinizde stilistiniz fiyat aralığınızın ne olduğunu sormalı ve ardından bu aralığa uygun stilleri sunmaya odaklanmalıdır.

Başlangıç ​​olarak bu sadece iyi bir satıcılıktır. Ödeyemeyeceğiniz bir elbiseye aşık olursanız, mağazadan kötü bir deneyimle ayrılmanız daha olasıdır.

Daha da önemlisi, sizin için işe yarayan bir karar verebilmeniz gerekir. Bu, kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak bir elbise bulmak anlamına gelir; ancak bu aynı zamanda sizin fiyat aralığınız dahilindedir.

Eğer elbise güzelse ama almaya gücünüz yetmiyorsa, bu iki şeyden yalnızca birini yerine getirir.

3. Aksesuarlar ve stil ipuçları konusunda size yardımcı olurlar.
Düğün görünümünüzü oluşturmak söz konusu olduğunda elbiseniz yapbozun en önemli parçasıdır ancak sonuncusu değildir.

Doğru aksesuarlar, bir elbiseyi benzersiz bir şekilde bir araya getirerek onu tamamen kendinize ait hale getirebilir.

İyi stilistler, gelinin tüm olasılıkları hayal edebilmesi için bir elbiseyi nasıl sergileyeceğini bilirler.

Bu, beli göstermek için bir kemer eklemek, tören sırasında soğuk omuzları örtmek için bir bolero eklemek veya gelinin duvak ile taç (veya her ikisi) arasında karar vermesine yardımcı olmak anlamına gelebilir.

mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma

Aksesuarlar ayrıca özelliklerinizi vurgulamanıza veya küçümsemenize yardımcı olabilir.

Aksesuarlarınızın gelinliğinizin son görünümünü nasıl etkileyeceğini anlayan bir stilistle çalışmak, büyük gününüzde elbiseyi hayal ederken kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olacaktır.

4. Endişelerinizi dinlerler.
Aklınızın bir köşesindeki küçük şüphelerin sadece gelinlik heyecanı mı yoksa elbisenizde gerçekten bir sorun olduğunun işareti mi olduğunu bilmek zordur.

Bu nedenle, tereddütlerinizi dinleyecek ve bu korkularınızı giderecek bir elbise bulmak için sizinle birlikte çalışacak birinin olması çok önemlidir.

İkinci kez düşünmek doğal olsa da stilistiniz, dinlemeye değer olanlar ile kendinizi aynada gelinlik giymiş halde görmeye alıştığınızda kaybolacak olanlar arasında ayrım yapmanıza yardımcı olabilir.

5. İlgili tüm maliyetler konusunda şeffaftırlar.
Gelinliğinizi satın almak önemli bir satın almadır ve ilgili tüm masrafları anlamak önemlidir.

Bazı gelinler elbiselerini satın alırken, tadilat, buharlama ve depolama gibi planlamadıkları masraflar karşısında şaşırırlar. Bu maliyetler elbise fiyatının yalnızca bir kısmı olabilir, ancak yine de birikmektedir.

Elbise sözleşmenizi imzalamadan önce gelin butiğinizin yöneticilerinden biri sizinle oturup her şeyi konuşmalı, böylece satın alma işleminizde kendinizden emin olabilirsiniz

İzmir Kemeraltı Nişanlık modelleri ve Fiyatları

büyük bir başarı elde ettikten sonra herhangi bir sürpriz konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

bağlılık. Sizinle ne konuşmaları gerektiğini merak ediyorsanız bu görüşme, satış vergisi de dahil olmak üzere elbisenin maliyetini, birden fazla ödeme yapmanız gerekiyorsa.

ödeme planınızın herhangi bir şartını, nakliye ve teslimat bilgilerini ve buharlama ve değişiklik maliyetlerini kapsamalıdır. .

Bazı gelinlik butikleri bu hizmetlerin bir kısmını ücretsiz olarak sunarken, bir kısmı da ücrete tabi olabiliyor. Bu nedenle her şeyi enine boyuna konuşmak önemlidir.

Gelin butiğiniz ekstra ücretler konusunda açık sözlü olmalı ve hizmetleriyle ilgili sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duymalıdır.

Hayalinizdeki elbiseyi bulmak kabus olmamalı.
Büyük gününüz geldiğinde gelinliğinize bakıp onu bulmak için yaşadığınız stresi düşünmek istemezsiniz. Bunun yerine, zaten güzel anılarla dolu bir gelinlik giymek istersiniz.

ikinci el gelinlik satan alışveriş siteleri

Deneyiminizi uzun harika anlar serisinin ilki haline getirebilecek bir gelin butiği bulmak, koridorda yürürken kendinizi en iyi şekilde hissetmenize yardımcı olacaktır.

Yorum yaz