İzmir Gelinlikçiler Sokağı En İyi 5 Firma

İzmir Gelinlikçiler Sokağı En İyi 5 Firma

İzmir Gelinlikçiler Sokağı En İyi 5 Firma Hangi gelinlik mağazalarına bakacağınıza karar verirken, web sitelerine ve sosyal medyaya göz atarak sattıkları elbiselerin fiyat aralığının listelenip listelenmediğini kontrol edin. Eğer yapmazlarsa, onları arayın ve sorun!

Randevunuza gelip bütçenize uygun elbise olmadığını öğrenmek istemezsiniz!

Gelenekselliğin dışına çıkın.

İzmir Gelinlikçiler Sokağı

Her zaman gelinlik olmayan bir elbise almayı tercih edebilirsiniz! Bu, kaçan birçok gelinin tercih ettiği gerçekten harika bir seçenek.

Basit bir elbise seçin.

Tipik olarak bir elbise ne kadar fazla ayrıntıya (dantel, boncuk vb.) sahipse, o kadar pahalı olur. Elbisenizde ne kadar az detay varsa, o kadar ucuz olabilir!

Gelinliğinizi yeniden satın
Son olarak, düğün gününüzden sonra elbisenizi satmayı tercih etmek, ona harcadığınız paranın bir kısmını geri almanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca başka bir geline indirimli fiyata muhteşem bir elbise alma şansı veriyor!
Eğer yeni nişanlandıysanız muhtemelen gelinlik alışverişini araştırmaya başlıyorsunuz demektir.

Daha önce evlenmediyseniz ya da bir arkadaşınız/aile üyeniz kıyafet alışverişi yaparken birlikte olmadıysanız, bu muhtemelen sizin için tamamen yeni bir deneyim olacaktır! Durum böyle olsa bile, alışveriş yapan siz olduğunuzda bu hala yeni bir deneyimdir.

Merak ettiğiniz konulardan biri de “Kaç tane gelinlik mağazasına gitmeliyim?” sorusudur. Bugünkü blog yazımızda bu konuyu ele alacağız!

Spoiler uyarısı: Bunun net bir cevabı yok!

Kaç Gelinlik Mağazasını Ziyaret Etmeliyim?

Buraya bunu duymak için gelmediğinizi biliyoruz… ama dürüst olmak gerekirse, kaç gelinlik mağazasını ziyaret etmeniz gerektiği sorusunun cevabı gelinden geline değişir. Ancak okumayı bırakmayın çünkü nedenini tam olarak açıklayacağız!

Bazı gelinler ilk denedikleri elbiseye “evet” der, bazıları ise karar vermek için biraz daha zaman harcar.

Bir Günde Kaç Randevu Almalıyım?

Bir günde en fazla 2 veya 3 randevu almanızı öneririz. Gelinlik alışverişi sandığınızdan çok daha yorucu… Kesinlikle normal alışverişlerden çok daha yorucu!

Bu duygusal bir süreçtir ve günde 2 veya 3 randevudan fazlası tamamen bunaltıcı olacaktır.

İzmir Gelinlikçiler Sokağı

İzmir Gelinlikçiler Sokağı

Ayrıca şunu aklınızda bulundurun: Bir gelinlik mağazasında beğendiğiniz bir gelinlik bulursanız , ancak gün içinde (veya farklı bir günde) hala başka randevularınız varsa… diğer randevulara gitmeniz gerektiğini düşünmeyin !

Şöyle düşünün… Eşinizle sonsuza kadar vakit geçirmeye karar verdiğinizde, durup “Bir dakika. Sanırım seninle birlikte olmak istiyorum ama söz vermeden önce başkalarıyla çıkmam gerekiyor.

Muhtemelen değil! Peki bir gelinliğe aşık olduğunuzda neden bunu yapıyorsunuz? Bu sadece daha fazla soruya ve kafa karışıklığına yol açabilir.

Alışveriş İçin Genel İpuçları
Konu o noktaya geldiğinde, gelinlik alışverişiniz için bazı genel ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. İşte en önemli ipuçlarımızdan bazıları!

Çevrenizi sınırlayın
Yanınıza kimi alacağınızı düşünürken en yakın aile üyelerinizden/arkadaşlarınızdan 2-3 tanesine bağlı kalmanızı öneririz.

Yanınızda çok fazla insanın olması, çok fazla fikrin ortaya çıkmasına neden olabilir ve çoğu zaman bunalmanıza ve kafanızın karışmasına neden olabilir.

Aranıza 2-3’ten fazla kişi katılmış olsa bile, süreç boyunca sizi tamamen sevecek ve destekleyecek en yakın insan grubuna bağlı kaldığınızdan emin olun.

Anneniz, müstakbel kayınvalideniz, kız kardeşleriniz, en iyi arkadaşlarınız, kuzenleriniz vb. gibi insanları düşünün. Hatta bazı insanlar erkek kardeşlerini veya babalarını da getirir! Bu tamamen size ve kimin orada olması gerektiğini düşündüğünüze bağlı.

Çok fazla elbise denemeyin
Bir gelinin kafasını karıştırabilecek ve bunalmış hissetmesine neden olabilecek başka bir şey de çok fazla elbise denemesidir.

Eğer Elbiseye Evet Deyin’i izlediyseniz eminiz ki gelip onlarca elbise deneyen ama bir türlü doğru olanı bulamamış gelinleri görmüşsünüzdür. Peki… bunun bir nedeni var! Çok fazla elbise denemek karşılaştırmalara yol açar. Üstelik 25. elbisenizi denediğinizde ilkinin nasıl göründüğünü bile unutuyorsunuz!

Çoğu gelin yaklaşık 4-7 elbise dener ve giydiğiniz her elbiseden gerçekten nefret etmediğiniz sürece 10’dan fazlasını denemenizi gerçekten önermiyoruz! Tipik olarak stilistiniz, yaptığınız ve sevmediğiniz şeyleri daraltmaya başlayacak ve sizi mükemmel elbisenizi bulmaya yönlendirecektir.

Doğru zamanda alışverişe başlayın
Çoğu gelin, düğün tarihinizden yaklaşık bir yıl önce elbiseniz için alışverişe başlamanız gerektiğini öğrendiğinde şaşırır.

Bir elbise sipariş ettiğinizde, elinize ulaşması 6-9 ay sürebiliyor, üstelik tadilat için kendinize yaklaşık 3 ay süre vermek istiyorsunuz!

Öte yandan düğün gününden yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce alışverişe başlamak istemeyebilirsiniz.

Gelin dünyasında sürekli yeni koleksiyonlar ve trendler ortaya çıkıyor, bu yüzden doğru sezonda alışveriş yaptığınızdan emin olmak isteyeceksiniz! Ancak, eğer ona daha önce aşık olursanız, elbisenizi bulmak için asla erken değildir.

Kemeraltı Gelinlik mağazaları

Aklınızda bir bütçe var
Belki de en önemli tüyomuz bu… Gelinlik alışverişine başlamadan önce mutlaka bir bütçenizi aklınızda bulundurun.

Başlangıç ​​olarak, rezervasyon yaptığınız gelinlik mağazasında istediğiniz fiyat aralığında elbiseler olduğundan emin olmak istersiniz. Ayrıca paranızın yetmeyeceğini anladığınız bir elbiseye aşık olmak da istemezsiniz!

Son düşünceler
Konuya gelince gelinlik alışverişi yaparken ziyaret etmeniz gereken gelinlik mağazalarının sayısı gerçekten farklılık gösteriyor.

Ancak söylediklerimize dayanarak, başlangıç ​​için yalnızca 1-3 mağazadan randevu almanızı öneririz! Elbisenizi erken bulursanız diğer randevuları her zaman iptal edebilirsiniz; rezervasyon sırasında gelinlik mağazasına başvurarak iptal ücretleri olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Mükemmel bir gelinlik istiyorsunuz, bu yüzden onu düğün öncesi planlamanızın ana odak noktası haline getirdiniz. Daha ilk elbisenize bakmadan gelinlik mağazasından keşfetmeniz gereken bazı şeyler var.

Mağazayı ziyaret etmek için randevu almak gerekiyor mu? Mağazada parasını ödeyebileceğiniz elbiseler var mı?

Koleksiyonun tamamını görmeniz mümkün mü, yoksa sadece satış görevlisinin sizin için seçtiği elbiseleri mi görüyorsunuz? Sevdiğiniz elbise bu mağazada yoksa sipariş edilebilir mi?

Bu soruların cevaplarını aldıktan ve beğendiğiniz bir veya iki elbiseyi bulduğunuzda, sormanız gereken başka sorular da var.

Özel kollu veya yakalı bir elbise sipariş edilebilir mi? Hangi değişiklikler yapılabilir ve bunun maliyeti nedir? Değişikliklere ilişkin tahminin bir dökümünü almanız mümkün mü?

Nedime kıyafetlerini buradan sipariş edersek indirim veya ücretsiz değişiklik alabilir miyiz? Elbisenin başlığı ve/veya duvağı var mı? Kredi notu ne kadar ve bakiye ne zaman ödenecek? İptal ve iade koşulları nelerdir?

Varsa kendi sorularınızı sorabilirsiniz, ancak bunlar sorulması gereken en önemli sorulardan bazılarıdır. Size doğrudan çözümler veya yazılı tahminler sağlamayan mağazalardan uzak durun.

Doğru elbiseyi bulduğunuzu varsaydığınızda, onu bir veya iki gün saklayıp saklayamayacaklarını sorun. sonra eve gidin, en az 34 saat bekleyin ve tekrar bakmak için geri dönün. Hala seviyorsanız hemen gidin ve satın alın.

Öte yandan anneniz, baş nedimeniz, satış elemanınız veya arkadaşınız bir elbisenin ideal olduğunu düşünüyorsa ve siz de emin değilseniz aynı stratejiyi kullanın.

Bir gün bekleyin; reddetmeden önce ikinci kez bakmak için geri dönün. Eğer bir elbise size iyi gelmiyorsa ya da onu beğenmiyorsanız mağaza personelinin, arkadaşlarınızın ve hatta annenizin baskısına boyun eğmeyin. Bu sizin elbiseniz, sizin gününüz, siz karar verin.

Gelinliğinizi seçmeyi bitirdiğiniz anda mağazanın terzisi göğüs, bel ve kalça ölçülerinizi alacak ve kostümün giyilip giyilmeyeceğine karar verecektir.

Hemen hemen her gelinlik bazı değişikliklere ihtiyaç duyar. Ek olarak, genellikle en az üç kez bağlantı parçalarına gitmeniz gerekecektir. Değişiklikleriniz ücretsiz değilse yazılı bir tahmin aldığınızdan emin olun.

Portre çekimi için elbisenizi “ödünç” alıp alamayacağınızı öğrenin ve daha sonra ütülemek için iade edin. Bir tasarruf kartıyla ödeme yapın, böylece her ne olursa olsun ters giderse ödemeye itiraz edebilirsiniz.

Vermeniz gereken büyük bir karar daha var. Peki ya başlığın ve peçen? Satış personelinin, elbisenize uygun başlığa karar vermenize yardımcı olacak konumda olması gerekir.

Duvakların pek çok farklı uzunluğu ve stili vardır ve personel yine hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

Düğününüz için seçeceğiniz duvak seçtiğiniz elbiseye göre değişir. Yol boyu gündelik moda bir elbise giyiyorsanız, her ikisi de zemini takip eden bir katedral veya şapel duvağı seçmezsiniz.

izmir’de gelinlik fiyatları

Aynı şekilde, omuzlara zar zor değen uçuşan bir duvağı kuyruklu resmi bir elbiseyle giymezsiniz. Çarpıcı gelinliğiniz için doğru iç çamaşırı, ayakkabı ve takıları almanız gerektiğini unutmayın.

Gelin salonundan ayrılmadan önce dikkat etmeniz gereken bir detay daha var; nedime elbiseleriniz. Bu elbiselere karar verirken refakatçilerinizin yaşlarını, tenlerini ve vücut yapılarını göz önünde bulundurmak istersiniz.

Neyse ki günümüzün nedime elbiseleri artık kimsenin bir daha giymeyeceği, aynı renkte kurabiye kalıpları değil.

Nedime elbiseleri için bazı seçimler, tüm hanımlara uygun renk ve malzemeyi seçmek ve her birinin rahat ettiği bir stil seçmesine izin vermektir.

Ya da tüm figürlere yakışan basit bir evaze veya imparatorluk bel elbisesi seçebilir ve kızların renk ailesini seçmesine izin verebilirsiniz, örneğin mor, seçimler lila, lavanta, erik, leylak rengi ve orkide olabilir.

Tüm görevlilerin aynı elbiseyi giymesini tercih ederseniz küçük boncuklu çantalar, eşarplar, yüzükler veya şallarla görünümü kişiselleştirebilirler.

Ayrıca giydiğiniz renklerin ve nedimelerinizin birbirini tamamlaması gerektiğinin bilincinde olun.

Resepsiyonunuzun renk şeması, eğer hizmetçileriniz yeşil giyiyorsa, Noel görünümüne gitmeniz dışında, resepsiyonunuz için kırmızı bir mor taslak istemezsiniz.

Düğün bitti, şimdi o güzel, pahalı elbiseyle ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Dolabınızın arka tarafındaki bir askıya koyabilirsiniz, böylece lekeler yerleşir ve daha sonra çıkarılması çok zor olur.

Gelinlik muhafaza firması için önceden gelinlik mağazasına veya düğün danışmanınıza danışmanız gerekmektedir . Birçok kuru temizlemeci gelinlikleri temizlediğini iddia eder, ancak çoğu koruma konusunda profesyonel değildir.

Bir koruma şirketinin kullandığı iki temizleme yöntemi vardır. Kostümün görünen ve görünmeyen lekeleri (şampanya ve şeker) ortadan kaldıran orta dereceli bir temizleyiciyle elde yıkanmasına ıslak temizleme yöntemi diyorlar.

Diğer şirketler, lekelerin ön işleme tabi tutulduğu ve ardından kuru temizleme makinesine konulduğu kuru temizleme yöntemini kullanıyor.

Elbise temizlendikten sonra beyaz asitsiz kağıt mendil veya ağartılmamış müslin ile sarılır. Sıradan kağıt mendillerde leke bırakabilecek ve sonunda elbisenizde delikler açabilecek asitler bulunur.

Daha sonra sarılmış elbiseyi asitsiz veya karton bir kutuya koydular. Çoğunlukla kutunun, sevdiğiniz elbisenizi görebilmeniz için bir izleme penceresi vardır.

Elbisenin sararmasını önlemek için kabı doğrudan ışık almayan bir yerde saklayın.
Elbisenizi yapılmak üzere göndermeden önce, işin yerinde yapılıp yapılmadığını sorun.

Ayrıca, bir sorumluluk reddi beyanı imzalamanız gerekip gerekmediğini öğrenin ve ara sıra şirketin koruma süreçleri sırasında meydana gelen zararlardan sorumlu olmadığını söyleyin. Yaptığı işe garanti verecek bir koruma uzmanı aramalısınız.

Elbisenizin iyi durumda kalmasına yardımcı olmak için, onu asla plastiğe sarmayın, kostümün kendi ağırlığından dolayı esneyebileceği ve deforme olabileceği için normal bir ahşap veya tel askı üzerine sallamayın.

Lekeleri temizlemeye çalışmayın, bu onların yerleşmesine neden olabilir.

Düğünden sonra hepiniz bayılırsanız elbisenizin ömrünü uzatacak şeyler yapabilirsiniz. Kostümü ağartılmamış musline veya beyaz bir çarşafa sarın ve yatağınızın altındaki sağlam bir kapta saklayın.

Bir gün kızınız bunu düğün gününde giymek isteyebilir.
Düğün gününüzde endişelenmek isteyeceğiniz son şey elbisenizin lekelenmesidir. Hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmadan, özgüven dolu göz kamaştırıcı gelinliğinizle koridorda yürüyor olmalısınız.

Ancak düğün gününde kontrol edemediğiniz durumlar vardır, özellikle de misafirlerinizi karşılamak ve aynı anda makyaj yapmak için etrafta dolaşmak zorunda kalırsınız.

Bu durum farkında olmadan elbisenizde birçok leke oluşmasına neden olabilir.

Gelinliğinizdeki lekeler felaket gibi görünebilir ancak aslında hızlı bir şekilde çıkarılabilir veya gizlenebilir.

Gelinliğinize yapışabilecek görünen ve görünmeyen lekeler olabilir ancak en görünür olanı için, son dakikada leke çıkarma işlemini nasıl yapacağınıza ve düğün töreniniz boyunca elbisenizi temiz tutabileceğinize dair bazı ipuçları hazırladık.

İşte elbisenize yapışabilecek en yaygın lekeler ve bunların nasıl çıkarılacağı.

Bu muhtemelen gelinliğinizde karşılaşacağınız en yaygın lekedir. Makyajınızı yaptırmak için neredeyse 4 saat oturmanız gerekeceğinden ve bu saatler arasında her şey olabileceğinden bundan kaçınmak imkansızdır.

Ama panik yapmayın! Kolayca çıkarılabilir veya kapatılabilir. Leke çıkarıcı mendil veya leke çubuğuyla silmeyi deneyin .

Lekenin lekelenmemesi için dış kenarlardan merkeze doğru dikkatlice uygulayın. Bu işe yaramazsa, fazla makyajı bir kaşıkla veya kazıyabilecek herhangi bir şeyle kazıyın ve önce kuru bir bezle kurulayın.

Daha sonra lekenin üzerine az miktarda tuvalet ispirtosu sürün ve üç ila beş dakika orada bırakın, ardından suyla durulayın.

Saç kurutma makinesi ile kurutup kalan lekeleri tebeşir veya bebek pudrası ile kaplayın. Böylece makyaj veya ruj lekesi tamamen çıkarılmadığı takdirde elbisenizde çok fazla görünmeyecektir.

Eğer güne başlamak için günlük bir doz kahve içmeyi seven bir kahve tutkunuysanız ve düğün gününüz de bir istisna değilse, bundan asla kaçınamayacaksınız. İçecek lekeleri etrafınızda meyve suyu veya şarap içen insanlardan da bulaşabilir.

Böyle bir durumda, bir veya iki damla hafif bulaşık deterjanını bir miktar beyaz sirke veya limon suyuyla karıştırın. Daha fazla dağılıp daha büyük sorunlara neden olmaması için lekenin yüzeyine dikkatlice sürün.

Leke hemen çıkmayacağından üç ila beş dakika kurumasını bekleyin ve kalan lekeleri tebeşir veya bebek pudrası ile kaplayın.

Ayrıca kahveyi, meyve suyunu veya şarabı mümkün olduğu kadar emmek için beyaz bir havlu kullanabilir ve ardından lekeler görünmez hale gelinceye kadar ılık suya batırılmış beyaz bir bezle hafifçe silebilir.

Daha büyük bir leke oluşturmamak için, dışarıdan ortaya doğru sürmeye başladığınızdan emin olun.

Bu çıkarılması en zor lekelerden biridir çünkü çıkardıktan sonra bile gözle görülür bir leke bırakır. Bu nedenle, mürekkep lekelerinden kaçınmak için düğününüzden bir gün önce yeminlerinizde son düzenlemeleri veya eklemeleri yapmanızı öneririz.

Ancak bir şey yazmanız gerekiyorsa ve mürekkep lekeleriniz varsa, pamuklu bir bez alın ve alkole batırın. Mürekkebi emmeye çalışırken yavaş çalışın. Mürekkebin kumaşa geri aktarılmadığından emin olmak için çubuğu sık sık değiştirin.

İzmir gelinlik Moda Evleri

Daha sonra temiz bir bezle kurulayın ve mürekkebin emilmesine yardımcı olması için elbisenin alt kısmını başka bir beyaz bezle koruyun. Üç ila beş dakika bekletin ve sonra kurutun. Ayrıca sıvı deterjan ve suya batırılmış bir bezle silmeyi deneyebilirsiniz.

Tabii ki yemek yemeyi atlayamayız. Yorucu ama mutlu anılarla dolu bir gün boyunca enerji kazanmak için buna ihtiyacınız olacak.

Ancak elbisenizin üzerine herhangi bir parça düşürmemeye dikkat edin, çünkü koridorda yürürken beyaz güzel elbisenizde o küçük lekeler oluşabilir.

Böyle bir durumda, yağı veya gıda yağını emmesi için lekeyi kalın bir bebek pudrası tabakasıyla kaplayın ve en az 15 ila 20 dakika bekletin. Leke kuruduktan sonra yavaşça fırçalayın ve lekenin rengi soluncaya kadar aynı işlemi yapmaya devam edin.

Daha sonra pamuklu bir bezi alkolle ıslatın ve dikkatlice lekelere batırın. Daha fazla sorun yaşamamak için lekeyi büyütmemeye dikkat edin. Neyse ki yemek lekelerini çıkarmak o kadar da zor değil ama hâlâ leke izleri varsa, üzerini tebeşir veya bebek pudrasıyla örtün.

Düğün gününde bir yerden diğerine çok fazla hareket etmenizi gerektiren çok sayıda fotoğraf çekimi gerçekleşecek. Böylelikle gelinliğinize bulaşan çamur veya toprak lekelerinin önüne geçemezsiniz. Bu tür lekeler fark edilemeyecek kadar küçük olsa da, çok fazla olması durumunda yine de misafirlerinizin dikkatini çekebilmektedir.

Çamur ve toprak lekelerini çıkarmak için üzerine sıvı deterjan ve su dökülmüş nemli bir bez kullanın ve ardından lekenin yüzeyini hafifçe fırçalayarak temizleyin.

Lekenin daha da büyümesini önlemek için ovalamamaya dikkat edin ve güzelce fırçalayın. Lekenin kurumasını bekleyin ve nemli bir bezle fırçaladıktan sonra hala görünür durumdaysa tebeşir veya bebek pudrası ile üzerini örtün.

Özellikle düğün gününüzde yapılacak işlerle dolu olduğunuzda gelinliğinizdeki lekeyi fark etmek zordur. Ancak yine de üzgün olmaktansa tedbirli olmak daha iyidir, bu nedenle elbisenize leke bırakabilecek şeylerden kaçının ve leke çıkarmada mutlaka bulunması gereken eşyaları her zaman yanınızda bulundurun.

Böylece son dakika gelinlik lekesi felaketine karşı her zaman hazırlıklı olacak, leke tutmayan muhteşem elbisenizle koridorda güvenle yürüyebileceksiniz.

Gelinlik Temizleme ve Saklama İpuçları

Gelinlik ve duvak her gelinin değer vermesi gereken bir değerdir. Elbisenin gelecek yıllarda bile mükemmel kalmasını sağlamak istiyorsunuz.

Gelinlikler önemlidir çünkü hafızanızın büyük bir bölümünü oluştururlar. Hayatınızdaki en önemli günlerden birinin anıları.

Bu gün koridorda yürüdünüz ve eşinize ömür boyu bağlılığı kabul ettiniz. Bu nedenle elbiseyi temizlemeniz ve korumanız gerekir.

Üstelik gelinliklere çok para harcadığınız için yatırımınızı korumanız adil olur. Gelinlikler, diğer şeylerin yanı sıra cildinizdeki yağ, ter gibi görünmez lekeler nedeniyle zamanla renk değiştirme eğilimindedir.

Elbisenin gereksiz neme ve ışığa maruz kalması da çok hızlı eskimesine neden olabilir. Bu elbiseler çok hassastır ve dolayısıyla Elbiseyi rastgele temizlemeye gücünüz yetmez, aksi halde birkaç gün içinde elbisenin mahvolması riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

İşte bu nedenlerden dolayı gelinlerin gelinlik temizliği ve saklama tüyolarını bilmeleri tavsiye edilir.

Gelinliğiniz için profesyonel temizlik hizmetleri aramak harika bir fikir olsa da tüm gelinlerin bu hizmetler için para ödemesi mümkün olmayabilir.

Aşağıda gelinlik temizliği ve muhafaza yolculuğunuzda size yardımcı olacak bazı ipuçları bulunmaktadır.

Elbiseyi Temizle

Gelinlik temizliğinde yapmanız gereken ilk şeymuhafaza ise elbisenin yıkanmasıdır. Düğün sırasında pek çok etkinlik gerçekleştirilir.

Dans etmek, çok yemek, içmek gibi şeylere bulaşmak elbisenin lekelenmesine sebep olabilir. Elbisenin uzun süre temizlenmeden saklanması lekelerin elbiseden çıkmasını zorlaştırabilir.

İyi haber şu ki elbiseyi evde yıkayabilirsin. Yapmanız gereken tek şey elbisenin yapımında hangi malzemenin kullanıldığını anlamaktır.

Bu, elbiseyi mahvetmeden temizlemenin en iyi yolunu bilmenize yardımcı olacaktır. Elbiseniz hassas bir kumaştan yapılmışsa, sert yıkama ekipmanları ve deterjanlar kullanmaktan kaçının.

Elbisede çamaşır suyu kullanırken dikkatli olun çünkü bu, pamuklu olmayan bazı kumaşların sararmasına neden olabilir.

Gelinliğin temizliğini kendi başınıza yapmak istemiyorsanız gelinlik temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Fakat, Elbisenizi profesyonel bir temizleyiciye teslim etmeden önce, elbiseyi temizlemek için geri dönüştürülmüş bir solvent kullanmamalarını isteyin; çünkü bu genellikle elbise üzerinde daha fazla lekeye neden olabilecek bazı yabancı maddeler içerir.

Ayrıca gelinliğinizde hoş olmayan bir koku bırakma eğilimindedirler.

Gelinliğin Saklanması
Elbiseyi temizledikten sonra nasıl saklayacağınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Elbisenizi iyi saklamazsanız uzun süre dayanmayabilir. Saklamadan önce ilk emin olmanız gereken şey elbisedeki her aksesuarın temiz ve kuru olmasıdır.

Kemer, takı gibi aksesuarlarınız varsa gelinliğin kararma olasılığını azaltmak için bunları ayrı bir kutuda saklamalısınız. Saklama için elbiseyi saklayacakları bir konteynerin olması tavsiye edilir.

Temizlik sonrasında elbiseyi açıkta bırakmaktan kaçının çünkü bu durum yırtılma, yırtılma gibi kazalara neden olabilir.

Mimar Kemalettin Gelinlikçiler

Kutunun arşiv amaçlı saklanması amaçlanmadıkça depolama için rastgele bir kutu kullanmayın. Arşiv kutularını kullanmanızın tavsiye edilmesinin nedeni, elbisenin kumaşının korunmasına yardımcı olan asitsiz kağıttan oluşmasıdır.

Herhangi bir nedenle arşiv kutularını alamazsanız, dökme polipropilenden yapılmış plastik saklama kutuları satın alın.

Başka plastik kutular satın alırsanız elbisenizin zamanla sararmasına neden olabilirler. Elbisenizi asılı bırakmak zorunda kalırsanız elbiseyi pamuklu bir elbise çantası veya çarşafla örtmeniz gerektiğini unutmayın.

Elbiseyi Hava Geçirmez Bir Kutuda Koruyun
Gelinliğinizi korumak istiyorsanız, elbiseyi hava geçirmez bir kutuda saklayabilirsiniz. Bu kapalı kutu genellikle oksijenden yoksundur ve onun yerine nitrojen içerir.

Muhafaza kutusu hava geçirmez değilse, oksijen varlığı söz konusu olabilir, bu da renk değişimini ve oksidasyonu tetikler.

Elbisenizin renginin solmasını önlemek için muhafaza kutusunun mührünü kırmadığınızdan emin olun. Elbiseyi çıkarmanız gerekiyorsa, elbiseyi saklama kutusuna geri koyduğunuzda kutunun tekrar kapatıldığından emin olun.

Elbiseyi bodrum katları gibi aşırı sıcaklıklarda saklamaktan kaçının.

Elbiseyi Kullanmak
Anlamanız gereken bir diğer önemli husus da elbisenin nasıl kullanılacağıdır. Hiçbir durumda elbiseyi çıplak elle tutmayın. Çıplak ellerde yağ ve gres de dahil olmak üzere çok fazla kir bulunur.

Ellerinizi kullanmanız gerekiyorsa, iyice yıkadığınızdan ve kuruladığınızdan emin olun. Ellerinize krem ​​sürmeyin çünkü bu bile elbisenizin lekelenmesine neden olabilir.

Diğer seçenek ise eldiven kullanmak olacaktır. Hangi amaçla olursa olsun elbiseyi elinize almanız gerekiyorsa, temiz pamuklu eldiven giymeniz tavsiye edilir.

Ayrıca elbisenizi temizlerken yumuşak kıllı fırçalardan faydalanabilirsiniz, bu leke çıkarma işlemini kolaylaştıracaktır.

Kırışma
Çoğu gelinlik kırışmaya yatkın olduğundan asit içermeyen kağıt mendiller kullanmanız önerilir. Eldivenlerinizi taktıktan sonra gelinliğinizin katlarının arasına asitsiz kağıt mendiller koyun.

Ayrıca elbiseyi yerleştirmeden önce koruma kutusuna bir kat doku da yerleştirebilirsiniz. Aynı işlemi duvak dahil diğer aksesuarlar için de yapın.

Asitsiz kağıtla doldurmak, birkaç yıl saklandıktan sonra ağır kırışıklıklarla uğraşmak zorunda kalmadan gelinliğin aynı durumda kalmasına yardımcı olur.

Gelinlik temizliği ve muhafazası, yatırımınızı korumanıza yardımcı olacağı için önemlidir. Evlilik yıldönümlerinizde de aynı elbiseyi kullanmanız gerekebilir.

Yeni bir elbiseye para harcamak istemezsin. Gelinliğinizi nasıl koruyacağınız konusunda size yol göstermesi için yukarıdaki ipuçlarını kullanın.

Düğün töreni elbisenizi seçerken çok fazla dikkatli fikir (ve para) harcıyorsunuz. Doğal olarak sararmasını veya malzemenin zamanla çürümesini istemezsiniz.

Bunu önlemenin kaliteli yolu? Gelinlik koruması. Gelinliğiniz büyük gününüzün büyük bir parçası. Seçilmesinden, saklanmasına ve törenin kendisine kadar pek çok süreçten geçiyor.

Düğün günü bittikten sonra bozulmamış görünmesini beklemeyin.

Alsancak gelinlik Mağazaları

Elbisenin durumu ne olursa olsun, elbisenizi gelecekte de korumak istiyorsanız birkaç önemli adımda etkileşime geçmeyi seçmelisiniz.

İster sadece güzel anıları yeniden yaşamak ister büyük gününü kızınıza aktarmak için olsun, onu bozulmamış durumda tutmak için profesyonel bir temizliğe ihtiyacınız olacak.

Gelinliğin bakımı, gelinliğin temizlenmesini ve ardından eskimesini önleyen özel bir kapta saklanmasını içeren iki aşamalı bir süreçtir.

Düğün sonrası bu hizmete katılacaksanız, gerçekten işe yaramasına müdahale etmek isteyebilecek herhangi bir şey yapmakla tehdit etmek istemezsiniz. Gelinlerin elbiselerini korurken sıklıkla yaptıkları bu hatalardan açıkça kaçının.

Lekeleri kendi başınıza tedavi etmeye çalışmak.
Açık hava töreninizde elbisenizde biraz toz mu var? Lekeden kendi başınıza kurtulmaya çalışma dürtüsüne direnin. Gelinlikler genellikle ipek, suni ipek ve dantel gibi rafine maddelerden yapılır.

Bu malzemeler temizlik girişimleriniz sonucunda kolayca kırılabilir. Elbisenizi seçerken çok fazla yürek ve ruh harcadınız; En ucuz kuru temizlemeciyi seçme veya bunu kendiniz yapmaya çalışma hatasına düşmeyin.

Gelinliğinizi uzman bir gelinlik koruma firmasına emanet edin. Elbisenizin bakımını doğru bir şekilde yapacak bilgili bir işçi ekibine ve donanıma sahiptirler.

Orijinal plastik elbise poşetlerinde saklanan gelinliklerin mümkün olan en güvensiz ortama, plastik dumanlara maruz kaldığını biliyor muydunuz ?

Macari, “Bu, zamanla sararmaya yol açabilir” diye uyarıyor. Conant, bunun yerine elbisenizin asit içermeyen, ışığa ve havaya karşı koruyan bir kapta saklanması gerektiğini söylüyor. Kişisel olarak kutuyu çantaya tercih ediyor.

O zamandan bu yana, profesyonel gelinlik muhafaza hizmetleri, elbiselerin uzun süre saklanması için vakumla kapatılmıştır. Elbisenizi mükemmel durumda tutmak için kumaşın nefes alabilecek konumda olması gerekir.

Plastik buharlar kumaşa çok zararlıdır ve sararmasına neden olur. Elbisenizi herhangi bir tür plastik içinde saklamak da nem varsa küflenmeye ve küflenmeye yol açabilir.

Bornozunuzu asla kuru temizleme torbasında veya plastik elbise çantasında saklamayın. Geçici saklama için pamuklu malzemeden bir düğün töreni elbisesi saklama çantası satın alabilirsiniz.

Ancak uzun süreli depolama için, gelinliklerin böcek, toz, güneş ışığı ve kirden korunmasını sağlamak amacıyla asitsiz bir bakım sandığında profesyonel gelinlik koruması onaylanmıştır.

Elbisenizi Kötü Bir Yerde Saklamak

Elbisenizi kuru ve iklim kontrollü bir ortamda saklayın. Birçoğu gelinliğinizi çatı katında veya bodrum katında saklama hatasına düşer .

Isı, korumanın düşmanıdır ve çatı katınız yüz kırk dereceye kadar sıcaklıklara ulaşabilir. Ayrıca çatınızda sızıntı veya bodrumda boru patlaması tehlikesi de vardır.

Böyle bir durumda suyun, kancayla veya sahtekarlıkla elbisenize ulaşacağına bahse girebilirsiniz. Biraz öngörüyle elbisenizin, ona aşık olduğunuz günkü kadar muhteşem kalacağından emin olabilirsiniz. Gelinliğinizi profesyonel ellerde muhafaza edin.

İyi bir kuru temizlemeciye yatırım yapmamak
Gelinliklerin korunması gerçekten iyi bir temizlikle başlar ancak bu sıradan bir kuru temizlemecinin yapabileceği bir iş değildir.

Temizlikçinin kesinlikle yetenekli olduğundan ve gelinlik konusunda uzman olduğundan emin olun. Gerçek bir profesyonel, özel gelinlik kumaşını ve süslemelerini düzeltmek için birden fazla teknik kullanacak ve elbiseniz için uygun olanı seçebilecektir.

Kendinize bir iyilik yapın ve elbisenizi yalnızca gelinliklerin korunması konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir kuru temizlemeciye götürün.

Conant, “Bazı temizlikçiler, beyaz şarap ve zencefilli gazoz gibi şeker içeren dökülmelerin kuruyabileceğini ve kuru temizlemede rutin olarak çözülmeyebileceğini fark etmiyor” diye bilgilendiriyor.

“Zamanla, şeker karamelleştikçe bu lekeler koyu kahverengiye dönecek.” Eek, artık iyi değil!

Elbisenizin Düzgün Temizlenmemesi
Elbisenizde büyük lekelerden kaçınacak kadar şanslı olsanız bile, yine de kumaşta gizlenen görünmez lekeler olacaktır.

Fotoğraf çekimleri, akrabalara sarılma ve dans pistinde hareketlerle geçen uzun bir günün ve gecenin ardından, elbisenizde mutlaka biraz ter ve parfüm olacaktır.

Düzgün temizlenmediği takdirde bu izler daha sonra kumaşın yapısında sararma ve bozulma ile ortaya çıkacaktır. Lekelerin yerleşme riskini en aza indirmek için gelinliğinizi mümkün olan en kısa sürede temizleyin.

Uzmanlar, gelinliğinizi düğünden sonraki 30 gün içinde temizlemenizi tavsiye ediyor. Balayına hemen çıkıyorsanız, bunu nedimelerinizin size yardımcı olabileceği şeyler listesine eklemeyi düşünün.

Düğün gününüze kadar yaptığınız planlamanın miktarı nedeniyle, o gün ihtiyaç duyabileceğiniz küçük şeyleri gözden kaçırmak kolaydır.

Herhangi bir şeyi planlamanıza yardımcı olmak için, her şeye hazırlıklı olmanız için düğün gününüzde mutlaka sahip olmanız gereken bazı eşyaların bir listesini derledik.

çankaya / izmir gelinlik

Elbise
Elbisen güzel olsa da onu bütün gün giymek istemezsin! Sabah hazırlanmak için harika, rahat bir bornoz bulun. Bonus: Elbisenizi değiştirmek için bornozunuzu çıkardığınızda saçınızı veya makyajınızı bozma riski yoktur!

su
Çantanıza bir miktar şişelenmiş su koyduğunuzdan emin olun. Hazırlandığınız her yerde muhtemelen su olacak olsa da her ihtimale karşı yanınızda biraz su bulundurmak iyi olur.

Dokular
Ağlamayacağını düşünsen bile birkaç mendil getir. Ağlarsanız makyajınızı korumak için bunlara ihtiyacınız olacak, ağlamıyorsanız da gün boyunca kurutma kağıdı olarak kullanabilirsiniz.

Ayrıca ağlayan birkaç nedimeniz de olabilir; hazırlıklı olmak, hiç yapmamaktan iyidir!

Telefon şarj aleti
Bir şarj cihazı hazırla! Muhtemelen gün boyunca telefonunuzda pek fazla konuşmayacaksınız, ancak yine de her ihtimale karşı biraz ücret isteyeceksiniz.

Deodorant
Her ne kadar bunu söylemekten nefret etsek de, evet, düğün gününüzde ter döküyorsunuz. Özellikle açık havada bir düğün yapmayı planlıyorsanız, sıcaktan endişelenmenize gerek kalmaması için çantanıza seyahat boyutunda bir deodorant getirin.

İbuprofen
Sizin veya düğün ekibinden birinin başınızın ne zaman ağrıyacağını asla bilemezsiniz. Bu tamamen normaldir, ancak gününüzü mahvetmesini istemezsiniz, o yüzden çantanıza biraz ibuprofen atın.

Ruj
Kaçınılmaz olarak rujunuz gün boyu akacaktır. Gerektiğinde hızlı bir şekilde yeniden başvurabilmeniz için fazladan bir tane getirin!

Emniyet pimleri
Umarız bunlara ihtiyacınız olmaz, ancak gardırobunuzda bir aksilik olması durumunda (sizin, nedimelerinizin, annenizinki; herkeste olabilir) acil durumlar için yanınızda birkaç yedek çengelli iğne bulundurun.

Düğününüzde Tasarruf Etmenin 40 Yolu
İşte düğününüzde tasarruf etmenizi sağlayacak 40 fikrimiz!

Elbise alışverişine erken gidin
Gelinlik alışverişinizi en az 9 ay önceden yapmanızı öneririz! Gelinliklerin sipariş verildikten sonra ellerine ulaşması aylar sürebilir, bu nedenle erken gelmek, acele nakliye ücreti ödemek zorunda kalmamanızı sağlar.

Ayrıca son dakika değişiklik ücretlerini önlemeye de yardımcı olur!

Sahte pasta kullanın
Fırıncınızın size sergilemek üzere sahte bir pasta yapıp yapamayacağını ve misafirlerinizin yemesi için bir tabaka kek verip veremeyeceğini öğrenin!

Sahte pastanın alt katmanının gerçek olmasını bile sağlayabilirsiniz, böylece onu pasta kesimi için kesebilirsiniz.

Çocukların yemeklerinden yararlanın
Çocuk yemekleri sadece seçici yiyicileri memnun etmek için değil, aynı zamanda paradan da tasarruf etmenizi sağlar! Yiyecek içecek sağlayıcınızın bunları sunup sunmadığını görün.

Çocuk tabaklarını maliyetinin yarısı kadar üretebilirler ya da küçükler için seçebilecekleri özel bir çocuk menüsü bile hazırlayabilirler!

Baskı ücretlerini azaltın
Günlük olarak basılması gereken herhangi bir öğeyi (tabela, program, menü vb.) davetiyelerinizle aynı anda sipariş edin! Bu, baskı ücretlerinden bir miktar tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Bir arkadaşınızın rütbesini almasını sağlayın
Çok iyi tanımadığınız birinin sizinle evlenmesi için birkaç yüz dolar harcamak yerine, bir arkadaşınızın veya aile üyenizin çevrimiçi olarak sizinle evlenmesi için rütbe almasını sağlayın!

Elbette bununla ilgili yerel yasa ve yönetmeliklerinize bakın. Ancak sizi bir çift olarak tanıyan birinin sizinle evlenmesi çok özel olabilir!

Bol miktarda mum kullanın
Mumlar alanınızı doldurmanın ve daha az çiçek kullanmanın harika bir yoludur! Mumlar elbette çiçeklerden çok daha ucuzdur.

Biraz derinlik ve boyut eklemek için çeşitli yüksekliklerde mumlar ve vazolar kullanın!

Sert içki içmeyin
Açık bir bara sahip olmak istiyor ancak maliyetleri düşürmenin bir yolunu bulmak istiyorsanız, içki teklif etmeyin. Sadece bira ve şarap servis edin; çoğu insan bundan tamamen memnun olacaktır!

Eğer içki ikram etmeniz gerektiğini düşünüyorsanız ama yine de sonuna kadar gitmek istemiyorsanız, bir veya iki özel içki sunun!

İzmir gelinlikçiler çarşısı nerede

Sınırlı bir süre için özel içeceğinizi sunun
Özel bir içecek sunmaya karar verirseniz, bunu yalnızca kokteyl saatinde sunarak biraz tasarruf edebilirsiniz.

Son olarak, eğer barınızda sadece içki ikram etmeniz gerektiğine karar verirseniz, üst raftaki şeyleri servis etmeyin. Çoğu insan farkı anlamayacak bile!

Fotoğrafçınızın süresini kısaltın
Fotoğrafçınızı 12-14 yerine 8-10 saatliğine işe almayı düşünün. Yine de tüm önemli anları yakalayacaklar, ancak bu size makul miktarda para kazandıracak!

Gelecek vaat eden yeni bir fotoğrafçıyı işe alın
Bölgenizdeki yeni ve gelecek vaat eden fotoğrafçılar için sosyal medyaya bir göz atın! İşleri profesyoneller kadar iyi olabilir ama onlarınki kadar deneyime sahip değiller.

Bu da fiyatlarının daha düşük olacağı anlamına geliyor! Her zaman daha deneyimli bir fotoğrafçıya, gelecek vaat eden kişileri bilip bilmediklerini sorabilirsiniz.

Programlardan ve menülerden tasarruf edin
Çok fazla sipariş vermeyerek tören programlarınızdan ve menülerinizden tasarruf edin! Programlar için misafir başına bir tane yerine çift/aile başına bir tane için yeterli miktarda sipariş verebilirsiniz. Genellikle yine de atılırlar!

Menüler için, her masa için bir tane basmayı ve onu ucuz bir çerçeveye yerleştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu aynı zamanda dekor görevi de görüyor ve konuklar buna bayılacak!

Çiçeklere ağırlık verin
Çiçeklerinizi toplu olarak sipariş etmek size ciddi para tasarrufu sağlayabilir. Çoğu zaman çiçekçiniz toplu olarak 3-5 farklı çiçek türü sipariş ederse indirim alabilir.

Tören çiçeklerinizi ve sandalyelerinizi yeniden değerlendirin
Tören çiçeklerinizi resepsiyonunuza yeniden yerleştirmenin farklı yolları hakkında çiçekçinizle konuşun! Neler ortaya çıkarabileceklerine şaşıracaksınız.

Ayrıca, eğer sandalye kiralıyorsanız, tören sandalyelerinin resepsiyona taşınmasını sağlayıp sağlayamayacağınıza bir bakın!

Taşınmaları için bir işçilik ücreti ödemeniz gerekebilir, ancak bu genellikle iki katı sandalye satın almaktan daha ucuz olacaktır.

Törenden resepsiyona kadar yeniden tasarlanan her şey, misafirlerin haberi olmadan kokteyl saatinde yapılabilir!

Yiyecek kamyonlarını kullanın
Bunu nasıl yaptığınıza ve bıraktığınız alana bağlı olarak yiyecek kamyonları genellikle bir catering şirketinden daha ucuzdur. Daha sıradan bir düğün yapıyorsanız yemek kamyonları mükemmel olurdu !

Bir planlayıcı/koordinatör kiralayın
Paradan tasarruf etmenin bir yolu olarak ek bir satıcı tutmayı önermenin mantığa aykırı görünebileceğini biliyoruz. Ayrıca biraz önyargılı olabiliriz.

Ancak bir planlamacı veya koordinatörle çalışmak gerçekten paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir! Bir planlayıcı, bütçenizi oluşturmak ve ona bağlı kalmak için gerçekten sizinle birlikte çalışır.

Ayrıca genellikle bazı indirimler alabilecekleri satıcılarla ilişkileri vardır.

Bir koordinatör kiralasanız bile en azından zamandan ve stresten tasarruf etmenizi sağlar. Düğün gününüzde tek bir şey için bile endişelenmenize gerek kalmayacak, aileniz veya arkadaşlarınız da olmayacak!

Hafta içi düğün yapın
Hafta içi düğünlerin hafta sonu düğünlerine göre ne kadar daha ucuz olduğuna şaşıracaksınız.

Eskiden düğünün cuma veya pazar günü yapılmasını önerirdik. Bu hala daha ucuz olsa da, artık çok daha yaygındır, dolayısıyla düşündüğünüz kadar tasarruf edemeyebilirsiniz.

Gerçek bir hafta içi düğüne sahip olmak (Pazartesi, Salı, Çarşamba veya Perşembe) muhtemelen size çok para kazandıracaktır!

Düğün satıcıları genellikle bu günlerde işe alınmıyor, bu nedenle çoğu zaman indirimler sunuyorlar, özellikle de mekanlarda!

Misafirlerinizi düğün web sitenize yönlendirin
Düğün davetiyelerinizde çeşitli ayrıntılarla ilgili bir sürü kart bulundurmak yerine, konukları düğün web sitenize yönlendirmek için sadece bir kart bulundurun.

Kıyafet kuralları, çocuklara izin verilip verilmediği, prova yemeği bilgileri ve daha fazlası gibi ihtiyaç duyacakları tüm bilgiler buraya yerleştirilebilir! Hatta insanları doğrudan web siteniz üzerinden LCV’ye davet edebilirsiniz.

Brunch, kimse var mı?

İzmir gelinlikçiler çarşısı nerede

Cumartesi günü bir düğüne hazırlanıyorsanız, brunch düğünü yaparak muhtemelen biraz tasarruf edebilirsiniz! Başlangıç ​​olarak mekan, düğününüzü günün erken saatlerinde yapmanız durumunda indirim sunabilir.

Ayrıca kahvaltı yemekleri, tam bir akşam yemeği yemeğiyle karşılaştırıldığında ucuzdur!

Biraz meyve ekleyin
Daha fazla çiçek veya mum almadan dekor alanını biraz daha doldurmak mı istiyorsunuz? Dekora biraz meyve ekleyin! Eğlenceli, renkli ve benzersiz. Boho bir düğün için mükemmel!

Polaroid istasyonunuz olsun
Pahalı bir fotoğraf kabini kiralamak yerine, arka planı olan bir polaroid kamera kurun. Bu aynı zamanda ziyaretçi defteri olarak da kullanılabilir!

Nevresimlerden tasarruf edin
Paranızdan tasarruf edin ve pahalı masa örtülerini satın almayın veya kiralamayın. Mekanınızla birlikte gelen standart olanları kullanın ve birkaç masa örtüsüyle süsleyin!

Büfe ile personel giderlerinden tasarruf edin
Büfeye sahip olmak, personel maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlayabilir! Yemek şirketi büfeyi işletmek için daha az personele ihtiyaç duyacaktır.

Minimal nedime buketleri bulundurun
Çiçek masraflarınızdan tasarruf etmek için nedime buketlerinizi minimalist tutun!

Balayı fonuna sahip olun
Balayınızı finanse etmek için yardım mı arıyorsunuz? Resepsiyonunuzda bir “bal fonu” kutusu bulundurun! İçeriye biraz para bırakacak insanların sayısını görünce şaşıracaksınız!

Trunk gösterilerini arayın
Gelinlik alışverişi yaparken defilelere dikkat edin! Bunlar gelinlik mağazalarının belirli bir tasarımcıyı öne çıkarmak için düzenlediği etkinliklerdir ve genellikle gelinliklerde %10 gibi küçük bir indirim sunarlar.

Daha düşük fiyata yeni bir gelinlik satın almak harika bir fırsat!

Yaka çiçeği kullanmayın

Çiçeklerden daha fazla tasarruf etmek istiyorsanız yaka çiçeklerini atlayın, özellikle de büyük bir düğün partiniz varsa! Bunun yerine cep karelerini tercih edin.

Ayrıca sadece damat ve babaların yaka çiçeği takmasını da sağlayabilirsiniz!

Mekanınızın daha ucuza bir dinlenme alanı sunup sunmadığını görün
Parça kiralamak için para harcamak yerine, mekanınızda salon alanı kurmak için kullanabileceğiniz mobilyalar olup olmadığına bakın!

Şehir düğünü? Yemek tedarikçinizi banliyölerden alın
Eğer bir şehirde evleniyorsanız, büyük ihtimalle tüm yemek firmaları pahalıdır ! Düğününüze seyahat etmek isteyen banliyölerdeki yemek şirketlerine bakın.

Bir seyahat ücreti ödemeniz gerekebilir, ancak bu, şehirdeki bir yemek şirketine ödeyeceğiniz tutardan daha ucuza gelebilir!

Tüm yeşillikleri kullanın
Çiçeklerden tasarruf etmeye çalışıyorsanız yeşillik en iyi arkadaşınız olacak! Çiçeklerden daha ucuz ve muhteşem olacak!

Resepsiyon alanınızın her yerine bir ton çiçeğe sahip olmak için para harcamak yerine, çiçekli bir duvar gibi tek bir “vay be” anına para harcayın! Konuklar buna bayılacak ve alanın geri kalanında çok fazla çiçeğe sahip olmanıza gerek kalmayacak.

Sosyal medyada özel fırsatlar ve indirimler arayın
İster gelinlik mağazası, ister bir mekan olsun, düğün planına başladığınızda bölgenizdeki mümkün olduğunca çok sayıda düğün satıcısını takip ettiğinizden emin olun!

Aksi takdirde bilmediğiniz özel indirimler ve indirimler hakkında paylaşımda bulunabilirler.

Davetiye doldurma partisi yapın
Tam bir davetiye paketinize para harcamak yerine, onları kendiniz yapın! Zaman alıcı olsa da, en yakın arkadaşlarınızı ve ailenizi size yardım etmeleri için davet ederek bunu kolaylaştırabilirsiniz.

Takı ödünç alın
Takılarınızı “ödünç aldığınız bir şey” olarak kullanın! Pahalı takıları daha uygun fiyata kiralayan firmalar var. Veya yakın bir aile üyenizden veya arkadaşınızdan her zaman ödünç alabilirsiniz!

Örnek bir gelinlik satın alın
Çoğu zaman gelinlik mağazalarında örnek satışlar yapılır. Veya büyük ihtimalle mağazalarında satılık örnek elbiselere ayrılmış bir bölüm vardır!

Bazen yeni elbiselerden birini doğrudan raftan satın bile alabilirsiniz.

Örnek elbiseler gelinlerin gelinlik dükkanında denediği elbiselerdir. Sonunda gelinlik mağazası yeni gelinliklere yer açmak için bunları satmak isteyecek, dolayısıyla onları genellikle indirimle alabilirsiniz!

Tabii ki, bedeninize biraz yakın olması gerekecek, böylece onu size mükemmel şekilde uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Dijital davetiyeleri kullanın
Davetiyelerinizde neredeyse hiçbir harcama yapmak istemiyorsanız, onları dijital olarak gönderin! Daha küçük tarafta bir düğün yapıyorsanız bu özellikle kolaydır.

İster ücretsiz ister kağıt davetiyelerden çok daha düşük bir fiyata dijital davetiyeler sunan pek çok web sitesi var !

Tabelalardan yararlanın
Her misafir için ayrı parçalar (menüler, programlar vb.) satın almak yerine, düğününüz boyunca mümkün olduğunca tabelaları kullanın. Muhtemelen daha az ödeyeceksiniz!

LCV kartpostallarını kullanın (veya çevrimiçi LCV kartlarını kullanın!)
RSVP kartlarınızın fiziksel posta parçaları yerine kartpostal olması, posta ücretinden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Kartpostal posta ücreti birinci sınıf posta posta ücretinden daha ucuzdur!

Ana davetiyenize para ayırın, diğer parçalardan tasarruf edin
Son olarak, davetiyelerinizden tasarruf etmek için ana davetiyelerinize para harcayabilirsiniz ancak ek sayfalar, zarflar vb. için daha ucuz bir alternatif bulabilirsiniz.

Bize en çok sorulan sorulardan biri “Gelinlik alışverişine ne zaman başlamalıyım?” sorusudur. Üstelik düğün planlama sürecinin en heyecan verici kısmı!

Bunun cevabı biraz farklılık gösterse de çoğu gelin, gelinlik alışverişine planlama sürecinde erken başlamanız gerektiğini öğrenince biraz şaşırır.

Kesinlikle sonuna kadar ertelemeniz gereken bir şey değil! Tam olarak ne zaman başlamayı önerdiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Gelinlik Alışverişine Ne Zaman Başlamalıyım?
İşte gelinlik alışverişi zaman çizelgesine ilişkin tüm ipuçlarımız.

Gelinlik alışverişine ne zaman başlanmalı?
Genel olarak, bir tasarımcıdan sipariş verdiğiniz gelinliğin tamamlanması altı ila sekiz ay kadar sürebilir. Üstelik bu, nakliye süresini veya değişiklikleri bile kapsamıyor!

Tabii ki, bu çok olabilir. Bazı elbiselerin gelmesi altı aydan kısa sürebilir ve sekiz ay oldukça nadirdir.

Ancak altı ila sekiz ay, önerdiğimiz standart süredir çünkü bu, özellikle şu anda hemen hemen her sektörü etkileyen gecikmeler dikkate alındığında, alabileceği ortalama süredir.

Bu yüzden en azından düğünümüzden yaklaşık bir yıl önce elbise alışverişini düşünmeye başlamanızı öneririz. Biliyoruz ki bu herkes için mümkün değil!

Ancak bu, baştan sona önerdiğimiz sayıdır; bir gelinlikte ne aradığınızı düşünmeye başlamanızdan, son tadilatlardan elbisenizi aldığınız ana kadar.

Düğününüze sekiz ay ila bir yıl kala, elbise ilhamı toplayabilir, gelinlik bütçenizi hesaplayabilir ve ziyaret etmek istediğiniz gelinlik salonlarını araştırabilirsiniz.

Web sitelerine göz attığınızdan ve gerekirse onları aradığınızdan emin olun! Gelin mağazasının vizyonunuza, fiyat noktanıza uygun elbiseler taşıdığından ve size uygun numune boyutlarına sahip olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Güvende olmak için elbisenizi düğününüzden altı ila dokuz ay önce sipariş etmelisiniz. Bu size elbisenizin tadilattan önce gelmesi için bolca zaman verir!

İzmir gelinlikçiler

Daha sonra düğününüzden yaklaşık üç ay önce değişikliklere başlayacaksınız. Bazı gelinlik mağazalarının atölyesinde bir terzi bulunurken, diğerleri sizi tavsiye edilen terzilere yönlendirebilir (bizim yaptığımız da budur)!

Elbise alışverişinin düğün planlama zaman çizelgesine dahil olduğu yer
Bazı gelinler için gelinlik alışverişi, düğün günleriyle ilgili en önemli şeydir, bu nedenle önce planlama kontrol listesinden kontrol ederler.

Bunda kesinlikle yanlış bir şey yok ve bunu yapmaya karar vermenizin harika olacağını düşünüyoruz!

Ancak planlama sürecinde gelinlik alışverişinin erken yapılmasını önersek de ilk iş olması şart değil. Aslında gelinlik alışverişine çıkmadan önce mekanınızı seçmenizi tavsiye ederiz.

Eğer mekanınızı seçtiyseniz/rezervasyon yaptırdıysanız, düğün gününüzün havası hakkında genel bir fikriniz olur ve ona uygun bir elbise seçmek biraz daha kolay olacaktır.

Örneğin, sahilde düğün yapan gelinlerin çoğu karmaşık bir balo elbisesini seçmez. Ve boho bir düğünde evlenen birçok gelin, klasik olanlardan ziyade daha tuhaf elbiselere yönelme eğilimindedir.

Elbette, mekanınız ne olursa olsun, sevdiğiniz elbiseyi giyebilirsiniz! Ancak çoğu gelin, elbiselerini bulundukları mekana göre belirleme eğilimindedir. (Ama eğer plajda bir balo elbisesini sallamak istiyorsanız – buna devam edin deriz!)

Hazırlıklı olmak
Gelinlik alışverişine başlamadan önce tam anlamıyla hazırlıklı olmak isteyeceksiniz. Bütçeniz nedir (değişiklikler dahil)? Elbise alacağınız gelinlik mağazası aradığınız fiyat aralığında mı? Peki ya sizin bedeniniz?

Büyüklükten bahsetmişken, sayının kafanıza girmesine izin vermeyin. Gelinliğin beden ölçüsü küçüktür; sonunda genellikle sokak bedeninizden 2-3 beden daha büyük bir elbise satın alırsınız!

Mesela ben normalde pantolon ve elbisede 8 beden giyiyorum, gelinliğim ise 14 bedendi. Etiketteki numaranın hiçbir önemi yok, kimse ne olduğunu bile bilmeyecek.

Özel bir elbise ister misin?
Şimdi, tamamen kişiye özel bir elbise istiyorsanız – bir tasarımcının sizin için özel olarak bir elbise tasarlamasından ve bunu sizin ölçülerinize göre yapmasını sağlamaktan bahsediyoruz –

o zaman kesinlikle sürece mümkün olduğu kadar erken başlamak isteyeceksiniz . Ne olursa olsun, düğün tarihinizden en geç bir yıl önce başlamanızı öneririz.

Kısa sürede elbise nasıl bulunur?
Şimdi endişelenmeyin; daha kısa bir zaman dilimindeyseniz gelinlik bulma seçenekleriniz var!

Bir gelinin elbise bulmak için daha kısa bir zaman diliminde olmasının birçok nedeni vardır: kaçmalar, hedef düğünler, kazara son dakikaya kadar beklemişsiniz ya da belki sadece daha kısa bir nişan istiyorsunuz!

Bunun için bir seçenek, tasarımcının hızlandırılmış gönderimine bakmaktır. Eğer zamanınız kısıtlıysa bunu gelinlik mağazasına sorun. Fazladan para ödemeniz gerekecek ama elbiseniz biraz daha erken gelebilir.

Başka bir seçenek de tasarımcıların stoktaki seçeneklerine bakmaktır. Gelin stilistiniz bu konuda size yardımcı olacaktır. Bazen tasarımcıların zaten belirli stil ve boyutlarda kesilmiş elbise seçenekleri vardır.

Aradığınız şeyle ilgili herhangi bir seçenek olup olmadığını görmek için tasarımcının portalına bakabilmeli veya onlarla iletişime geçebilmelidirler!

Son olarak, eğer zamanınız gerçekten kısıtlıysa, her zaman bir gelinlik mağazasındaki hazır giyim modellerine bakabilirsiniz. Bunlar halihazırda gelinlik mağazasında bulunan, gelinlerin randevularında denedikleri gelinliklerdir.

Çoğu gelinlik mağazasında, o elbiseyi eve getirirseniz indirimli fiyata sahip olan bu gelinliklerden bir seçki bulunur . Veya, o rafta olmayan bir elbiseyi eve getirmenize bile izin verebilirler – istemekten zarar gelmez!

Ek alışveriş ipuçları

O noktaya geldiğinde panik yapmayın . Özellikle de az önce size verdiğimiz tüm bilgilerden sonra, bunu söylemenin yapmaktan daha kolay olduğunu biliyoruz!

Ancak gelinlik mağazasına gitmek için ne kadar zamanınız olursa olsun, elbiseniz orada bir yerde. Bir tane bulacaksınız!

 

Yorumlar (11)

 1. İkinci El Gelinlik Satın Alan Yerler En İyi 5 Firma – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 2. İkinci El Gelinlik Nasıl Seçilir? En İyi 6 Tavsiye – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 3. 2.el gelinlik alan yerler izmir – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 4. Ucuz Gelinlik En Ucuz 5 Gelinlikçi – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 5. İkinci El Gelinlik Fiyatları En Ucuz 5 Site – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 6. İzmir Gelinlikçi En İyi 5 Mağaza – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 7. Sahibinden 2.el gelinlik En İyi Modeller – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 8. Toptan Gelinlik Üreticisi En İyi 6 Gelinlikçi – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 9. 2.el gelinlik satan yerler karşıyaka/izmir yakınında – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 10. İkinci El Gelinlik Nerede Bulunur? En İyi 7 Gelinlikçi – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

 11. Gelinlik Nerede Satılır en iyi 5 yöntem – İkinci El Gelinlikçim /

  […] İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma […]

Yorum yaz