En uygun gelinlik Nereden Alınır En İyi 5 Firma

En uygun gelinlik Nereden Alınır En İyi 5 Firma

En uygun gelinlik Nereden Alınır En İyi 5 Firma Çoğu gelin için gelinlik, satın aldıkları en pahalı kıyafet olacaktır.

Hiçbir giysi beklendiği kadar romantik değildir ve bu noktada Elbiseye Evet Deyin gibi gösterilerin popülaritesi sayesinde çoğu gelin bir düğün butiğine en azından elbisenin ne kadara mal olacağı konusunda fikir sahibi olarak girer.

En uygun gelinlik Nereden Alınır

(Ancak ne şanslıyız ki mağazamızdaki tüm gelinlikler Kleinfelds’te gördüğünüz fiyat etiketinin çok altında.)

Bununla birlikte, gelinliklerin neden bu kadar pahalı olduğunu anlamak, gelinin satın alma konusunda daha güvende hissetmesine yardımcı olabilir.

ikinci el gelinlik nasıl seçilir?

Kısıtlı bir bütçeyle alışveriş yapan bir gelinseniz, gelinliğinizin maliyetini artırma olasılığı en yüksek olan faktörlerin farkında olmak, fiyat aralığınıza daha uygun bir vizyonla başlamanıza yardımcı olabilir.

Ve eğer cömert bir bütçeye sahip bir gelinseniz, bu paranın nereye gittiğini bilmek, satın aldığınız elbisenin kalitesini takdir etmenize yardımcı olabilir.

Hepsinden önemlisi, yüksek kaliteli bir elbisenin, fiyat etiketi üzerinde belirtilen tutardan daha fazla olduğunun farkına varmak önemlidir.

İyi malzemelerden yapılmış basit bir elbise, çok sayıda süslemeli daha pahalı bir elbiseden daha ucuza mal olabilir, ancak içindeki işçiliğe bağlı olarak daha kaliteli olabilir.

Dolayısıyla, bilinçli bir alışverişçi olmak istiyorsanız, gelinliğinizin maliyetini anlamaya çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken faktörleri burada bulabilirsiniz.

Kumaş, şifon, ipek ve dantelden oluşan 3 gelinlik elbise fiyatında fark yaratıyor.

1. Kumaşın kalitesi

En bariz faktörle başlayalım: kumaş. Gelinlik kumaşları hafif şifondan lüks Mikado ipeğine ve karmaşık Venedik danteline kadar çeşitlilik gösterebilir.

Muhtemelen bu kumaşların metre başına maliyetinin yazılı olduğunu hiçbir zaman göremeyeceksiniz, ancak bu malzemelerden bazılarının metresi yüz dolardan fazlaya mal olabilir ve tam etekli veya uzun kuyruklu bir elbise kolaylıkla on metreden fazla kumaş gerektirebilir.

Bir elbiseyi daha pahalı hale getiren boncuk ve dantellerdeki ayrıntıları göstermek için üç farklı, güzel gelinliğe yakından bakın

En uygun gelinlik Nereden Alınır

2. Ayrıntı düzeyi

Ancak dikkate alınması gereken tek malzeme kumaş değildir. Çok sayıda kristal, boncuk veya elle yerleştirilmiş aplike içeren bir elbise hayal ediyorsanız bunlar aynı zamanda elbisenizin fiyat etiketini de artıracaktır.

Bunun nedeni sadece boncukların ve kristallerin pahalı olması değil. Bunun nedeni aynı zamanda bu tasarım öğelerinin yerleşiminin her bir elbisenin ölçülerine ve oranlarına uyacak şekilde ayarlanmasının gerekmesidir ki bu da çok fazla elle çalışma gerektirebilir.

Gelinin silüetini vurgulayan farklı tarzda 3 güzel gelinlik

3. Yapı ve siluet

Balo elbisesi silueti gelinler arasında en popüler stillerden biri; sonuçta bu kadar hacimli bir elbise giymek için kaç fırsatınız var ki! Ancak hacim bazen bir fiyat etiketi ile birlikte gelebilir.

Sorun sadece kumaş katmanlarının birikmesi değil, aynı zamanda her şeyi yerinde tutmak için gereken yapının basit bir astar elbiseden daha yoğun emek gerektirmesidir.

Ancak bu, balo elbiselerinin pahalı olabilecek tek kıyafet tarzı olduğu anlamına gelmiyor. Çok dikkatli montaj ve terzilik gerektiren herhangi bir stil, genellikle daha gevşek, serbest akışlı silüetlerden daha pahalıya mal olacaktır.

ikinci el gelinlik nerede bulunur?

Bir elbise için ne kadar emek harcandığını gösteren iki güzel gelinlik, biri uzun dantel kuyruklu, diğeri düşük kollu dantel elbise

4. İşçilik maliyeti

Şu ana kadar konuştuğumuz şeylerin çoğu malzeme maliyetleriyle ilgiliydi. Ancak gelinlikler aynı zamanda raflardan satın almaya alışkın olduğunuz giysilerden çok daha fazla elle yapılan iş gerektirir.

Gelinliğinizin en azından bir miktar da olsa elle dikileceğini unutmayın. Tasarımcılar, desenlerini bu ölçülere göre ayarlamalarına yardımcı olacak yazılımlara sahip olsa da, bu desen parçalarını kumaş üzerine yerleştirmek, her şeyi kesmek ve hepsini bir araya dikmek için hâlâ vasıflı işçilere güveniyorlar.

Estetik bir ortamda 3 adet tasarım gelinlik. Tasarımcı elbiseler daha pahalıdır.

5. Tasarımcı

Tıpkı moda dünyasının genelinde olduğu gibi, bazı markalar diğerlerinden daha prestijlidir. Tanınmış bir tasarım evinden bir elbise satın alıyorsanız, elbisenizin maliyetinin bir kısmı ismine düşecektir.

Artık tasarımcılar itibarlarını hiçbir yerden kazanmıyorlar. Üst düzey bir markadan satın alıyorsanız, bunun nedeni muhtemelen üst düzey kumaşlar kullanıyor olmaları veya tasarımlarına çok fazla emek yoğun ayrıntı katmış olmalarıdır.

Bu kalite son elbisenizde de ortaya çıkacak ve ünlü bir ismin tasarladığı bir elbiseye sahip olmanın da tatmin edici olmadığını iddia etmeyeceğiz!

Farklı uzunluklarda özel kollu 3 güzel dantel gelinlik. Özel elbiseler hazır elbiselerden daha pahalıdır

6. Özelleştirme

Son olarak, birçok gelin neredeyse hayallerindeki elbiseye benzeyen elbiseleri buluyor ; oraya ulaşmak için sadece biraz özel çalışmaya ihtiyaçları var.

Birçok tasarımcı, yuvarlak yakayı sevgiliye dönüştürmek, şeffaf bir paneli doldurmak için kumaş eklemek veya askısız bir elbise için askılar oluşturmak gibi bu değişiklikleri yapmak için gelinlerle çalışmaya isteklidir.

Sonuçta, eğer elbisenizi zaten sipariş üzerine, sadece sizin için dikiyorlarsa, küçük ayarlamalar yapmak çok da zor değil.

Ve eğer bir tasarımcı ayarlamaları yapmaya istekli değilse veya yapamıyorsa, son provalarınızda size yardımcı olan terzi bunları sizin için yapabilir. Ancak özel işler elbisenizin fiyatını artırır ve ne kadar çok isterseniz o kadar çok olur.

Gelinliğiniz sevgi dolu bir emek ve bir sanat eseridir.

Sonuç olarak gelinliğiniz pahalı olsa da, tasarımcının sanatsal vizyonundan tekstil üreticilerinin üretim kalitesine, dikişçilerin ve nakışçıların becerisine ve özverisine kadar inanılmaz miktarda işçiliği yansıtıyor.

Kemeraltı Gelinlik mağazaları

Tüm bunları düğün gününüzde giyeceğiniz elbisede bir araya getirmek inanılmaz derecede özel bir başarıdır.

Sınırlı bir bütçeniz olsa bile, yine de tasarım gelinlik lüksünün tadını çıkarabilirsiniz. Daha basit bir tasarıma sahip ve çok fazla süsleme gerektirmeyen stilleri arayın.

ikinci el satın alan yerler

Dökümlü bir A kesim şifon elbise veya minimalist bir saten kılıf, daha ayrıntılı bir elbise kadar romantik veya şık görünebilir. Ayrıca indirimli bir elbise satın alabileceğiniz örnek satışları da takip edebilir ve bir terzi ile tadilat üzerinde çalışabilirsiniz.

Gelinliğinizde ne aradığınızdan henüz emin değilseniz butiğimizden randevu alın! TWD-ette’ler sizinle gelin modası hakkında konuşmaktan daha çok hoşlanmıyor, aynı zamanda bütçenizi her zaman göz önünde bulunduruyor ve seçtiğimiz elbiselerin rahat edebileceğiniz bir aralıkta olmasını sağlıyoruz.

Hayallerinizi bütçenizle mükemmel bir şekilde dengeleyen bir elbiseye doğru size rehberlik etmek için buradayız.

1. Çoğu elbisenin sutyene ihtiyacı yoktur; destek dahilidir!

Pek çok gelinlik, sütyen takmayı gereksiz kılan, dolgulu, korse, astar ve tela gibi yapısal unsurlar içerir. Üstelik dikili yapı daha rahat olma eğilimindedir. Elbisenin geri kalan kısmı onu yerinde tutacağı için askılarınızın kayması veya baleninizin içeri girmesi konusunda daha az endişeleneceksiniz.

Tasarımcılar, sutyenin görünüp görünmeyeceği konusunda endişelenmelerine gerek kalmaması için elbiseleri hazırlarken bu unsurları hesaba katıyor.

Dekolteli veya sırtı açık bir elbise tasarlıyorsanız, gelinin ona uygun bir sütyen bulma stresi olmadan bu detayın tadını çıkarmasını istersiniz.

ikinci el gelinlik satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Sırt kısmı yüksek olan elbiselerin bile şeffaf dantel detayları veya tipik sütyenlerle pek iyi uyum sağlamayan gözetleme kesikleri içerebileceğini unutmayın.

Gelin randevunuz için tüm bunların anlamı, sütyen konusunda endişelenmenize gerek kalmamasıdır, çünkü çoğu zaman sütyensiz deneyeceksiniz!

The White Dress’de soyunma odalarımız ekstra özel olacak şekilde tasarlanmıştır ve TWD-ette’lerimiz yalnızca elbiseyi giydikten sonra fermuarı çekmenize ve elbiseyi yerine oturtmanıza yardımcı olmak için devreye girer.

2. Kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olacaksa şekillendirici giysiler ve askısız sutyen getirin.
Bazı gelinler düğün günlerinde (hatta sadece prova odasında) sütyensiz gitmekten rahatsız olurlar.

Bu, özellikle figürleri gözden kaçıran silüetlere veya hafif malzemelere ilgi duyuyorlarsa doğru olabilir. Teoride elbisenin vücudunuzu güzelleştirmek için tasarlandığını bilseniz bile, yıllar boyunca edindiğiniz deneyimlerden öğrendiğiniz her şeyi bir kenara bırakmak zor olabilir.

Ayrıca, birçok önlük ekstra desteğe ihtiyaç duymasa da bazıları hala bunu gerektirir!

ikinci el gelinlik modelleri

Ekstra desteğe ihtiyaç duyabilecek stilleri denemeyi planlıyorsanız veya sütyensiz kalmak sizi rahatsız edecekse, yanınızda askısız sütyen ve şekillendirici giysiler getirmenizi öneririz (ancak bunları giyerek gelmeyin).

Bu şekilde, gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına karar vermek için destekleyici giysiler olmadan birkaç elbise deneyebilirsiniz.

Son olarak, ekstra desteğe ihtiyaç duyan büyük bedenlere sahip gelinler için iyi bir uzun sutyen de öneriyoruz veya daha yapısal bir stil arayabilirsiniz. Korsajında ​​kemik veya korse benzeri detayların yer aldığı bir elbise, sağladığı destek miktarıyla sizi şaşırtabilir.

Sırtı tam olarak gösteren 3 güzel gelinlik

3. Külot GEREKLİDİR ve iyi kapatıcılığa sahip, görünmeyen külotlar en iyisidir.
Sütyensiz olmaktan rahatsız olan gelinlerden bahsetmiştik. Yelpazenin diğer ucunda, düğün günlerinde son derece rahat komandoya giden ve randevularına buna göre hazırlanmış olarak gelenler var.

Düğün gününüz geldiğinde, bunu yaparsınız! Ancak hijyen açısından tüm gelinlerimizin mağazamızda gelinlik denerken iç çamaşırı giymeleri gerekmektedir. Bu yüzden buradaki en iyi rehberliğimiz basitçe: iç çamaşırınızı giyin!

Kemeraltı Gelinlik fiyatları

Bununla birlikte, iyi kapatıcılığa sahip, görünmeyen külotları öneriyoruz. Külotunuzun kenarlarının görünebileceği kesikli veya transparan parçalı bir stil seçiyorsanız, cilt tonunuza uygun bir çift seçmek, elbisenizin o gün nasıl görüneceğine dair size bir fikir verebilir.

4. İyi bir gelin butiğinin ek iç çamaşırları olur ve ekstra tavsiyelerde bulunabilir.
Son olarak, eğer elbiseniz olağandışı bir iç çamaşırı durumu gerektiriyorsa, gelin butiğiniz size tavsiyede bulunacaktır.

Ekstra hacim kazandırmak için gereken jüponların yanı sıra, jüpon malzemesiyle aranızda bir koruma katmanı sağlamak için denemeniz için bir astar da olabilir. Başka sorularınız veya endişeleriniz varsa, bunları randevu sırasında danışmanınıza iletebilirsiniz; o da size ne satın almanız gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Elbisenizi ararken size en çok seçenek sunacak olanı giyin.
Sonuç olarak, elbisenizi seçene kadar altında neyin işe yarayacağını bilemeyebilirsiniz.

Düğün gardırobu satın alma isteğiniz iç çamaşırına kadar uzanıyorsa, muhtemelen bunu elbisenizin altına giyeceğiniz bir şey değil, düğünden sonra kıyafet değişikliği olarak planlamanız gerekecektir .

Bunun yerine elbisenizin işi sizin için yapmasına izin verin! Düğününüz uzun bir gün olacak ve elbisenizi ayarlamak veya rahatsız edici iç çamaşırlarıyla uğraşmak için ne kadar az zaman harcarsanız o kadar iyi olur.

ikinci el gelinlik nereden satın alabilirim?

Gelinliğinizin yapısına müdahale etmeden koruma sağlayan veya biraz ekstra destek sağlayan parçalara odaklanın. Sonra rahatlayın ve elbisenizin sizin için elinden gelenin en iyisini yaptığını bilerek kendinizi güvende hissedin.

Gelinlik alışverişine başlamaya hazırsanız randevu oluşturmak için bugün bizimle iletişime geçin.

Ayakkabılarınız büyük gününüzde nasıl görüneceğinizi ve hissedeceğinizi belirleyecektir. İşte doğru olanları nasıl seçeceğiniz!

Saçınızdan aksesuarlarınıza kadar son düğün görünümünüzü belirleyen pek çok unsur var. Ancak düğün gününüzde en çok etki yaratacak olanı (tabii ki elbisenizden sonra) seçebilseydik bu ayakkabı olurdu. Sonuçta ayakkabılarınız görünürse mutlaka dikkat çekecektir ve görünmese bile günün büyük bölümünde konforunuzu belirleyecektir.

Elbette seçeceğiniz ayakkabı stili, giymek istediğiniz elbiseye de büyük ölçüde bağlı olacaktır. Ancak elbiseler konusuna geçmeden önce birkaç öneride bulunalım:

Genel olarak, tüm gün aynı ayakkabıları giymeyi planlıyorsanız topuk yüksekliğini 3 inç veya daha az tutmanızı öneririz. Uzun topuklu ayakkabılar acı verebilir ve dans başlamadan önce ayaklarınızın yıpranmasını istemezsiniz!

Resepsiyonunuzda topuklu ayakkabılar ve düz ayakkabılar arasında geçiş yapmayı planlıyorsanız etek boyunuzun nasıl değişeceğini düşünün.

Elbise tarzınıza bağlı olarak, sürüklenmesini veya takılma problemini önlemek için ayakkabı boyunu daha kısa olacak şekilde kıvırmak isteyebilirsiniz.

Stiletto topuklu ayakkabı giyiyorsanız ve çimlerin üzerinde olacaksanız bir çift topuk koruyucu almayı düşünün. Bunlar topuklarınızın sivri ucunun üzerinden geçerek onları kirden koruyacak ve yere kolayca batmamaları için biraz daha geniş bir yüzey sağlayacaktır.

Çim demişken, dışarıda bir şey yapmayı planlıyorsanız ayakkabılarınızın kirleneceğini unutmayın. Bu, özellikle tüm gün dışarıdaysanız ve fotoğraflar için temiz olmasını istiyorsanız, seçiminizi etkileyebilir.

Kamera için sevimli bir ayakkabıyı seviyoruz ama uzun bir oyun oynadığınızı unutmayın. Rahatlığı ön planda tutun ve giymeyi planladığınız ayakkabıların bir süre sonra size acı vermesi muhtemelse, değiştirmek için yakınınızda daha bağışlayıcı bir çift bulundurun.

Son olarak, bazı elbiseler ayakkabılarınızı diğerlerinden daha fazla gösterecektir. Spor ayakkabılarını altına gizleyebilmek için özel olarak tam bir balo elbisesi seçen birçok gelin var. Ancak yırtmaçlı bir elbise tercih edecekseniz ayakkabılarınız gözükecektir!

Hazır? En sevdiğimiz elbise seçimlerimizin yanı sıra klasik ayakkabı seçeneklerinden bazılarını inceleyelim.

2.el gelinlik alan yerler izmir

Klasik topuklu ayakkabılarla kombinlenen Oceane gelinlik
1. Klasik pompalar.

Topuklu ayakkabılar (Cinderella’nın cam terliği resmi), ne kadar şık ve stil sahibi oldukları göz önüne alındığında muhtemelen en ikonik ayakkabı seçimidir.

Çoğu elbiseyle iyi uyum sağlarlar ve çok fazla dikkat çekmeden şıklık katmanın zarif bir yoludur. Elbise tercihimiz? Okyanus . Bu elbisenin kalp yakası ve net çizgilerinin basit, bilekten bağlamalı bir pompayla iyi bir şekilde eşleşeceğini düşünüyoruz.

Güzel askılı topuklu ayakkabılarla eşleştirilen rüya gibi Zuma gelinlik

2. Bantlı topuklu ayakkabılar.
Bantlı topuklu ayakkabılar giyiyorsanız, onları göstermek isteyeceksiniz; bu da yüksek yırtmaçlı bir elbise anlamına gelir.

Korsajdaki görünür kemikler ayakkabınızın askılarıyla iyi bir uyum sağlar, ayrıca payetler ve boncuklar daha ışıltılı bir ayakkabıyla iyi uyum sağlar. Eğer gösterişi getirmek istiyorsanız, bu kombinasyon tam da size göre!

Sonia gelinliğinin zarif görünümü, gelin ayakkabıları ile bir araya gelerek plaj düğünü için mükemmeldir.

3. Bale daireleri.
Ayaklarınızı daha bağışlayıcı bir ayakkabıyla zarif bir görünüm mü istiyorsunuz? Bale ayakkabıları gidilecek yoldur ve bu tarz için Sonia’yı seçtik .

Tam tül etek zaten bir tütü’nün uçuşan katmanlarına sahipken, alçak sırt çizgisi tek parça streç giysiyi akla getiriyor. Eteğin uzunluğu ve kapsamı büyük olasılıkla ayakkabılarınızı günün büyük bölümünde gizleyecektir, ancak bunun, babetlerin, içinden bakmayı başardıkları her an için zarif bir seçim haline geleceğini düşünüyoruz.

Gelin sandaletleri, çıkarılabilir kolları olan muhteşem gelinlik Ametist ile eşleştirilmiştir.

4. Sandaletler.
Ametist’in özelliği şudur : Çok yönlüdür. Tören için kolluk istedin mi? Tamamlamak. Omuzda veya omuzda; siz seçin.

Resepsiyona gitmelerini mi istiyorsun? Tamamlamak. Parkta evlenmek mi? Dantel apliklerin üzerindeki bitkisel motifler temaya uygun olacaktır.

Plaja hazır mısın? Figürü kucaklayan siluet, denizkızı havasını getirecek. Hepsiyle gitmek için mi? Sandalet. Çim için iyi, kum için iyi, aynı zamanda serin ve şık. Daha iyi bir eşleşme ne olabilir?

2.el gelinlik satın almak istiyorum

Güzel askısız, tam balo elbisesi Eugenia ile eşleştirilen beyaz özel spor ayakkabılar

istanbul’da en uygun gelinlik nereden alınır

5. Özel spor ayakkabılar.
Onlarca yıldır spor ayakkabılar, alışılagelmişin dışına çıkmak, rahatlığını korumak veya sadece düğün gününde konforunu en üst düzeye çıkarmak isteyen gelinlerin tercihi oldu.

Özellikle, son zamanlarda trend olan özel spor ayakkabılarını gördük; Converse’in “Gelin”, “Yaptım” veya “Yeni Evlendim” yazan bir dizi düğün ayakkabısı bile sunduğunu gördük.

Başka bir trend mi? Erken dönem modası, muhtemelen Eugenia’ya bu kadar ilgi duymamızın nedeni de bu . Straplez yakası, mendil etek kısmı ve tam balo elbisesi siluetiyle bu, modern bir peri masalı için mükemmel bir elbise.

Güzel boho elbise Izzie ile eşleştirilen beyaz botlar

6. Kovboy çizmeleri.
Bir zamanlar güneybatının vazgeçilmezi olan kovboy çizmelerinin yayılması artık durdurulamaz görünüyor.

Ve biz Michigan gelinlerinin rustik, şık bir ahır düğününü ne kadar tercih ettiğimiz göz önüne alındığında, onları çekmek için daha iyi bir yer yok gibi görünüyor!

Bu tarz için Izzie’yi önerebilir miyiz ? Bu elbisenin hafif görünümü, onu daha bohem bir his isteyen gelinler için mükemmel kılarken, yüksek yırtmaç herkesin botlarınızın yürümek ve dans etmek için tasarlandığını görmesini sağlayacaktır!

Beyaz Elbise ekibinin ve ayakkabılı gelinlik deneyen gelinlerin fotoğraflarından oluşan kolaj

Randevunuza ayakkabılarınızı veya benzeri bir şeyi getirin!
Gelin ayakkabılarınızı tam olarak seçmemiş olabilirsiniz ancak benzer bir tarzınız olduğuna bahse gireriz! Sonuçta kovboy çizmeleriyle evlenmek isteyen ama hiç ayakkabı almamış gelinle tanışmak isteriz!

Hangi ayakkabıyı istediğinizi biliyorsanız, onları yanınızda getirmenizi öneririz. Hepimiz giydiğimiz ayakkabılara bağlı olarak farklı hareket ederiz ve son görünümünüze ne kadar yaklaşırsanız elbisenizi seçerken o kadar emin olursunuz.

Ancak ayakkabılarınızdan emin değilseniz bunun da sizi durdurmasına izin vermeyin! Elbiseniz hangi yöne gideceğinizi belirleyebilir ve prova ve tadilat zamanı gelene kadar ayakkabılarınıza ihtiyacınız olmayacaktır.

Öyleyse devam edin ve randevu alın ; TWD-ette’lerimiz sizi doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olabilir!
Yepyeni bir gelinliğin dikilmesi birkaç ay sürer.

internetten gelinlik satmak

Seçtiğimiz elbiseler, küçültülmüş düğünler veya adliye törenleri için mükemmel, ancak hafta sonuna kadar hazır olmayacaklar! Bu elbiselerin zamanlaması, stile, bedene ve renge bağlı olarak geri dönüş süresi açısından yalnızca 2 haftadan 4 aya kadar değişebilir!

En kısa sürede bir elbiseye ihtiyacınız varsa örnek bir indirim aramanızı öneririz! The White Dress’de her yıl yeni elbiseler getirmeye hazırlanırken birkaç örnek satış gerçekleştiriyoruz ve bu gerçekten iyi bir anlaşma bulmanın harika bir yolu! İndirim günlerimiz dışında alışveriş yapan gelinler için de pek çok hazır seçeneğimiz var.

Çok fazla süsleme = çok fazla zaman (ve masraf!). Işıltı arıyorsanız, parıltının kumaşın bir parçası olduğu bir elbise bulmaya çalışın.

Dantel ayrıca dikiş süresini fazla uzatmadan elbisenizin görünümünü güzelleştirebilir.
Elbette sizi bulabileceğiniz en gösterişli balo elbisesiyle evlenmekten alıkoyan hiçbir şey yok; biz kesinlikle yapmayacağız!

Ancak daha hızlı geri dönüş sağlayan daha basit bir elbiseyle ilgileniyorsanız, aşağıdaki elbiseler bütçenizi zorlamadan kendinizi gelin gibi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Justin Alexander’ın Adore koleksiyonundan Fynn gelinlik

1. Fynn: Sıra dışı bir stile sahip, uyluk hizasında yırtmaç.
Justin Alexander’ın Adore koleksiyonundan Fynn’de düğününüzden motosikletle uzaklaşmaya hazırmışsınız gibi görünen bir şey var .

çankaya / izmir gelinlik

Belki yarık ya da omuz askılarından kaynaklanıyor olabilir ama kesinlikle bir rock yıldızı havası var. Bu elbiseyi şehir fotoğraf çekimlerinde deri ceket ve çizmelerle birlikte görmeyi çok isteriz.

Güzel Karleen gelinlik

2. Karleen: Ruhani bir estetik için ince dantel.
Tam tersi yöne giden Karleen ise son yıllarda oldukça popüler olan boho trendini bünyesinde barındırıyor. Eteğin altına uzanan aplikeli dantel ve yarı transparan korsajıyla bu elbise, bahçedeki açık hava töreni için mükemmel bir seçim olacaktır.

Bu elbiseyi aynı zamanda bir milli parkta veya sahilde yapılan çarpıcı bir fotoğraf çekiminin parçası olarak da hayal edebiliriz. Danteli ilham kaynağınız olarak kullanın ve doğaya çıkın!

Kenedy düğün tulumu

3. Kenedy: Geleneksel olmayan gelinler için dökümlü bir tulum.
Havayı serin tutmak isteyen gelinler için hiçbir şey Kenedy kadar gündelik şıklığı temsil edemez .

Geniş pantolon paçaları kılıflı bir elbise izlenimi verirken, arkadaki büyük fiyonk ile eşleştirilen dövme danteli genel görünüme kesinlikle gelin hissi veriyor.

Bu elbiseyi bekarlığa veda partileri veya prova yemekleri için de önerdik. Nerede takarsanız giyin, çok yönlülüğü size düğün gününüzün ötesinde seçenekler sunacaktır.

Hilton’un şık gelinliği

4. Hilton: Açıkta kalan kemiklerle minimalizmi ifade edin.
Daha fazla yapıya sahip bir şeyle ilgileniyor musunuz? Hilton, göz alıcı bir kapüşonlu yakayı yan ve arka kısımdaki şeffaf kesiklerle birleştiriyor.

Bu elbisenin net hatlarının, yapısının öne çıkmasını sağlamasını seviyoruz. Stil biraz daha resmi olsa da, daha küçük bir tören tercih eden gelinler için yine de mükemmel bir seçim olacağını düşünüyoruz.

Griffin gelinlik

5. Griffin: Piskopos kollu ve zarif A kesim.
Griffin’de nefis derecede hassas bir şeyler var . Belki düğmeli manşetlerle birlikte bol şifon kollar, korsajda kullanılan farklı dantel stilleri veya yakadaki illüzyon dekoltesi olabilir.

gelinlik ölçüsü nasıl alınır?

Her ne olursa olsun, bu elbise olabildiğince romantik ve abartmadan biraz o prenses hissini yaşamak isteyen gelinler için mükemmel bir seçim.

Drew: Şık satenden sırtı açık, kaymaz bir elbise.

6. Drew: Şık satenden sırtı açık, slip elbise.
90’lara geri dönme havasındaysanız, Drew bu on yılı mükemmel bir şekilde yakalıyor. Ekstra uzun spagetti kayışlarının sırtı açık tasarımı vurgulama şeklini seviyoruz.

Bu elbisenin çizgileri aldatıcı derecede basit ve cüretkar; biraz da kaçmayı andırıyor! Sade saten tarzın hayranı olsak da, daha boho bir görünüm istiyorsanız veya gün içindeki görünümünüzü değiştirmek istiyorsanız bu elbise aynı zamanda dantelli bir üst elbiseyle birlikte geliyor.

Bu senin düğün günün. Kendine iyi davran!
Modern düğünlerin çiftlere kendi bireyselliklerini benimseme, geleneklerle oynama ve paralarını nasıl harcayacakları konusunda kasıtlı seçimler yapma şansı vermesini seviyoruz.

Önceliklerinizden biri elbisenizse gelin bizimle alışverişe başlayın! Düğün gününüz için istediğiniz vizyona ulaşmanıza yardımcı olmak için buradayız ve baskıdan uzak bir ortama olan bağlılığımız, bütçenizle çalışacağımız ve sizi kaçışınızın ruhuna aykırı bir şeye itmeyeceğimiz anlamına gelir.

Neler sunabileceğimizi görmek için bugün bir randevu ayarlayın.

Gelinliğinizin altında giydiğiniz şeyler onun uyumunu ve görünümünü etkileyecektir. İşte bilmeniz gerekenler.
Gelinliğiniz için alışveriş yapmaya hazırlanırken muhtemelen stillere bakmak, estetiğinizi düşünmek veya elbisenizin mekanınıza nasıl uyması gerektiğini düşünmek için çok zaman harcamışsınızdır.

Böylece, nihayet ilk gelin randevunuza gelme gününüz geldiğinde, tamamen hazır olduğunuzu hissedebilirsiniz; ta ki o randevunun gerçekte neleri içereceğini düşünmeye başlayana kadar.

Bir gelin butiğini ilk kez ziyaret etmek birçok gelin için heyecan verici bir andır ve özellikle soyunma odasında soyunma zamanı geldiğinde sinirlerin gergin olması olağandır.

Bunun nedeni kısmen gelinlik deneme deneyiminin diğer kıyafetleri deneme deneyiminden biraz farklı olmasıdır. Gelinlikler, gelinlerin daha önce denediği çoğu elbiseden farklı şekilde yapılmıştır ve bu, altına giyeceğiniz kıyafetle ilgili kuralların biraz farklı olduğu anlamına gelir.

ucuz gelinlik en ucuz 5 gelinlikçi

Gelinlik denemenin amacı size son gelin görünümünüzün bir önizlemesini vermek olduğundan, randevunuza seçenekleriniz sonuna kadar açık olarak gitmek istersiniz. İşte ne beklenebilir?

İnce askılı ve astarlı 3 güzel gelinlik

1. Çoğu elbisenin sutyene ihtiyacı yoktur; destek dahilidir!
Pek çok gelinlik, sütyen takmayı gereksiz kılan, dolgulu, korse, astar ve tela gibi yapısal unsurlar içerir. Üstelik dikili yapı daha rahat olma eğilimindedir.

Elbisenin geri kalan kısmı onu yerinde tutacağı için askılarınızın kayması veya baleninizin içeri girmesi konusunda daha az endişeleneceksiniz.

Tasarımcılar, sutyenin görünüp görünmeyeceği konusunda endişelenmelerine gerek kalmaması için elbiseleri hazırlarken bu unsurları hesaba katıyor.

Dekolteli veya sırtı açık bir elbise tasarlıyorsanız, gelinin ona uygun bir sütyen bulma stresi olmadan bu detayın tadını çıkarmasını istersiniz.

Sırt kısmı yüksek olan elbiselerin bile şeffaf dantel detayları veya tipik sütyenlerle pek iyi uyum sağlamayan gözetleme kesikleri içerebileceğini unutmayın.

Gelin randevunuz için tüm bunların anlamı, sütyen konusunda endişelenmenize gerek kalmamasıdır, çünkü çoğu zaman sütyensiz deneyeceksiniz!

The White Dress’de soyunma odalarımız ekstra özel olacak şekilde tasarlanmıştır ve TWD-ette’lerimiz yalnızca elbiseyi giydikten sonra fermuarı çekmenize ve elbiseyi yerine oturtmanıza yardımcı olmak için devreye girer.

2. Kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olacaksa şekillendirici giysiler ve askısız sutyen getirin.
Bazı gelinler düğün günlerinde (hatta sadece prova odasında) sütyensiz gitmekten rahatsız olurlar.

Bu, özellikle figürleri gözden kaçıran silüetlere veya hafif malzemelere ilgi duyuyorlarsa doğru olabilir. Teoride elbisenin vücudunuzu güzelleştirmek için tasarlandığını bilseniz bile, yıllar boyunca edindiğiniz deneyimlerden öğrendiğiniz her şeyi bir kenara bırakmak zor olabilir.

Ayrıca, birçok önlük ekstra desteğe ihtiyaç duymasa da bazıları hala bunu gerektirir!

Ekstra desteğe ihtiyaç duyabilecek stilleri denemeyi planlıyorsanız veya sütyensiz kalmak sizi rahatsız edecekse, yanınızda askısız sütyen ve şekillendirici giysiler getirmenizi öneririz (ancak bunları giyerek gelmeyin). Bu şekilde, gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına karar vermek için destekleyici giysiler olmadan birkaç elbise deneyebilirsiniz.

Son olarak, ekstra desteğe ihtiyaç duyan büyük bedenlere sahip gelinler için iyi bir uzun sutyen de öneriyoruz veya daha yapısal bir stil arayabilirsiniz. Korsajında ​​kemik veya korse benzeri detayların yer aldığı bir elbise, sağladığı destek miktarıyla sizi şaşırtabilir.

Sırtı tam olarak gösteren 3 güzel gelinlik

3. Külot GEREKLİDİR ve iyi kapatıcılığa sahip, görünmeyen külotlar en iyisidir.
Sütyensiz olmaktan rahatsız olan gelinlerden bahsetmiştik. Yelpazenin diğer ucunda, düğün günlerinde son derece rahat komandoya giden ve randevularına buna göre hazırlanmış olarak gelenler var.

Düğün gününüz geldiğinde, bunu yaparsınız! Ancak hijyen açısından tüm gelinlerimizin mağazamızda gelinlik denerken iç çamaşırı giymeleri gerekmektedir. Bu yüzden buradaki en iyi rehberliğimiz basitçe: iç çamaşırınızı giyin!

ikinci el gelinlik fiyatları en ucuz 5 site

Bununla birlikte, iyi kapatıcılığa sahip, görünmeyen külotları öneriyoruz. Külotunuzun kenarlarının görünebileceği kesikli veya transparan parçalı bir stil seçiyorsanız, cilt tonunuza uygun bir çift seçmek, elbisenizin o gün nasıl görüneceğine dair size bir fikir verebilir.

4. İyi bir gelin butiğinin ek iç çamaşırları olur ve ekstra tavsiyelerde bulunabilir.
Son olarak, eğer elbiseniz olağandışı bir iç çamaşırı durumu gerektiriyorsa, gelin butiğiniz size tavsiyede bulunacaktır.

Ekstra hacim kazandırmak için gereken jüponların yanı sıra, jüpon malzemesiyle aranızda bir koruma katmanı sağlamak için denemeniz için bir astar da olabilir.

Başka sorularınız veya endişeleriniz varsa, bunları randevu sırasında danışmanınıza iletebilirsiniz; o da size ne satın almanız gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Elbisenizi ararken size en çok seçenek sunacak olanı giyin.
Sonuç olarak, elbisenizi seçene kadar altında neyin işe yarayacağını bilemeyebilirsiniz.

Düğün gardırobu satın alma isteğiniz iç çamaşırına kadar uzanıyorsa, muhtemelen bunu elbisenizin altına giyeceğiniz bir şey değil, düğünden sonra kıyafet değişikliği olarak planlamanız gerekecektir .

Bunun yerine elbisenizin işi sizin için yapmasına izin verin! Düğününüz uzun bir gün olacak ve elbisenizi ayarlamak veya rahatsız edici iç çamaşırlarıyla uğraşmak için ne kadar az zaman harcarsanız o kadar iyi olur.

Gelinliğinizin yapısına müdahale etmeden koruma sağlayan veya biraz ekstra destek sağlayan parçalara odaklanın. Sonra rahatlayın ve elbisenizin sizin için elinden gelenin en iyisini yaptığını bilerek kendinizi güvende hissedin.

Gelinlik alışverişine başlamaya hazırsanız randevu oluşturmak için bugün bizimle iletişime geçin.

Düğün gelenekleri bir değişim halindedir. Çiftler, gün içinde değerlerini ve önceliklerini yansıtan bir deneyimi nasıl yaratacaklarını yeniden düşünürken, aynı zamanda düğün bütçelerini nerede ve nasıl önceliklendireceklerine dair varsayımlara da eleştirel bir gözle bakıyorlar.

Birçok çift için masrafları azaltmanın en uygun yolu davetli listesinin boyutunu azaltmak olmuştur. Daha küçük bir törene odaklanarak, o törenin her bir öğesini daha özel kılmak için daha fazlasını yapabilirler. Görünen o ki, birçok gelin bu birikimlerini ikinci bir gelinliğe yatırım yapmak için kullanıyor!

Kendinize iyi davranmanız gereken bir gün varsa o günün düğün gününüz olduğuna kesinlikle inanıyoruz. Ancak ikinci bir elbiseyi seçmenin rahatlık, rahatlık ve geleneğe saygı dahil olmak üzere pek çok pratik nedeni olduğuna da inanıyoruz.

izmir’de gelinlik fiyatları

Bu trend size hala mantıksız geliyorsa, düğününüz için birden fazla elbise satın almayı düşünmeniz için en önemli 4 nedeni burada bulabilirsiniz.

1. Birden fazla görünüm sergileyebilirsiniz.
Bazı gelinler ilk randevularına çocukluklarından beri hayal ettikleri bir elbisenin net bir resmiyle girerken, diğer pek çok gelin kendilerini hızla iki farklı görünüm arasında kalmış halde buluyor; örneğin bir balo elbisesi ile daha vücuda oturan bir siluet. Peki neden ikisi de olmasın?

2.el gelinlik alan moda evleri

Koridorda yürürken her zaman bir prenses gibi görünmeyi hayal ettiyseniz ama aynı zamanda kendinizi daha modern trendlere kapılmış halde bulduysanız, iki elbise size farklı yönlerinizi sergileme özgürlüğü verir.

Sonuçta sen çok yönlü bir gelinsin. Neden bir elbisenin tüm kişiliğinizi yansıtmasını bekliyorsunuz?

Rivet’in kabarık, şeffaf kollarına bayılıyoruz , ancak elbisenin geri kalanı derin dekolteli ve açık sırt kısmıyla aynı derecede büyüleyici. Buna uygun olarak Logan Lou birçok seçenek sunuyor. İki parçalı bir set olarak çarpıcı ışıltılı üst kısmın keyfini çıkarabilir ve ardından genel tarzınıza bağlı olarak onu farklı etek stilleriyle eşleştirebilirsiniz.

Idina Mae ve Clarabelle gelinlikleri. Güzel danteller ve uzun trenler

2. Farklı etkinlikler için farklı elbiseler.
Bazen önlük değiştirmek bir eğlence meselesidir, bazen de bir işlevsellik meselesidir.

Örneğin, töreninizi dini veya başka bir şekilde ciddi bir yerde yapıyorsanız, büyükanne ve büyükbabanızı utandırmayacak veya ortamınıza uygunsuz hissetmeyecek bir elbise seçmek isteyebilirsiniz. Benzer şekilde, bazı özellikler (özellikle uzun kollu) hareketlerinizi kısıtlayabilir veya aşırı ısınmanıza neden olabilir.

Bu gibi durumlarda önlük değiştirmek en pratik seçenek olabilir. Düğün için daha resmi bir elbise ve resepsiyon için eğlenceli ve cilveli bir elbise seçmek herkesi mutlu eder ve büyük bir elbiseyi ortaya çıkarmak için size ikinci bir fırsat verir (ve bunu kim sevmez ki?).

Mükemmel eşleşmemiz:

Tören sırasında muhteşem görünmek isteyen gelinler için Idina Mae’den daha iyisini yapamazsınız . Dramatik eteği ve uzun kolları ile geleneksel silüete yumuşak, romantik bir yorum getiriyor.

Değiştirmeye hazır olduğunuzda Clarabelle , vücudu saran kıvrımı ve şeffaf dantel korsajıyla tamamen organik dantel temasını sürdürüyor.

Opal Ann ve Chelsey gelinlikleri

Pek çok gelin, elbiselerini gelecek nesillere yadigâr olarak koruma arzusu ile düğün günlerinde elbiselerinden mümkün olduğu kadar çok mesafe kat etme dürtüsü arasında kalır; bu, ister şafak vaktine kadar dans etmek, ister kasıtlı olarak gelinliği sallamak anlamına gelir. fotoğraf çekimi için elbise.

Töreniniz için geleceğe güvenle saklayabileceğiniz, zamansız bir elbise seçme fikrine bayılıyoruz.

Ancak daha maceralı fotoğraflar çekmek istiyorsanız, ikinci bir elbise size daha fazla hareket özgürlüğü verebilir ve elbisenin korunmasıyla uyumlu olmayabilecek olasılıklara (örneğin su altı fotoğraf çekimi veya boya savaşı) kapı açabilir. damat.

Mükemmel eşleşmemiz:

Opal Ann, çok sayıda dantelin yanı sıra çıkarılabilir kollarla birlikte geliyor. Boho dönemi için mükemmel ve kesinlikle şık bir şekilde yaşlanacak bir elbise olduğunu düşünüyoruz.

İkinci elbise için Chelsey’i beğendik . Her iki elbise de benzer bir yaka çizgisine sahip ancak dantelden daha minimalist bir estetiğe geçiş tatmin edici bir kontrast sağlıyor.

İzmir gelinlikçi en iyi 5 mağaza

Daha sonra Chelsey’i yeniden canlandırmak istersen, bunun birinci yıl dönümü tarihi için duygusal bir seçim olacağını düşünüyoruz!

Fynn ve Gita gelinlikleri

Fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanın.
Son olarak, o gün için fotoğraf ve video çekimine çok yatırım yapıyorsunuz. Fotoğrafçınız, tüm bu özel anları hatırlamanıza yardımcı olacak iyi fotoğraf fırsatlarını bulmak için sizinle birlikte çalışacak.

Bu fikirlerin bir kısmı, elbisenizi giyerken yapabilecekleriniz veya elde etmeye çalıştığınız genel estetik tarafından yönlendirilecektir.

Örneğin düğününüz için koyu romantik bir estetik seçtiyseniz törende giyeceğiniz elbise daha romantik çizgiler izleyebilir, davetiniz için ise daha keskin bir görünüm tercih edebilirsiniz.

Bu size cazip geliyorsa, tören için bir elbise ve ‘Gram’ için başka bir elbise düşünebilirsiniz .

Mükemmel eşleşmemiz:

İki farklı görünümden mutlak en iyi şekilde yararlanmak ister misiniz? Fynn’in uyluk hizasındaki yırtmacı ve omuzları açıkta bırakan askılarıyla şık bir tasarıma getirdiği hafif kenarı seviyoruz . Bu arada Gita , düşük omuz stilini sürdürüyor ancak çay boyu bir siluet ve dönmeye uygun bir etekle.

Sadece birini seçmeniz gerektiğini kim söyledi?
Düğününüzde yalnızca tek bir elbise giyebileceğinizi söyleyen bir kural yok; aslında birçok kültürde birden fazla elbise normdur! Bu nedenle, iki görünümü ve her birinin farklı olasılıklarını uzlaştırmada sorun yaşıyorsanız, yapmayın!

Vakko gelinlik

Z kuşağının düğünleri nasıl değiştirdiğini anlamak için reşit oldukları dünyayı hatırlamak faydalı olacaktır. Gelişim yılları pandemi, sosyal medyanın her yerde bulunması ve daha fazla çok kültürlülük tarafından şekillendirildi.

Z kuşağının birden fazla ırk, din ve cinsel yönelime sahip karma evlerde büyümüş olma olasılığı daha yüksektir. Giderek daha fazla çift hangi gelenekleri benimseyeceğini, hangilerini yeniden hayal edeceğini ve hangilerini geride bırakacağını yeniden düşünürken, düğünleri de bu etkileri yansıtıyor.

İşte en genç nesil gelinlerimizde fark ettiğimiz ilk beş trend.

Güzel bir açık hava ortamında Iggy gelinlik

1. Kaçışlar ve adliye düğünleri kapıda.
Eskiden bir kaçma, genç çiftin ailesinin onayı olmadan evleneceği anlamına geliyorsa küçük bir skandala neden olabilirdi.

Bu aynı zamanda çiftin birbirlerine ömür boyu sürecek bir taahhütte bulunmadan önce çok az öngörüyle aceleyle hareket ettiği anlamına da gelebilir. En azından, özellikle katılmak isteyen ve dışlanmış hisseden konuklar arasında bazı tüyleri karıştırmaları muhtemeldi.

Pandemi her şeyi değiştirdi. Pek çok genç gelin, büyük günlerini hayallerindeki büyük partiyi düzenleyebilecekleri bir zamana ertelemek ya da kutlamalarını sadece bir avuç kişiye indirgemek arasında seçim yapmak zorunda kaldı.

sahibinden 2.el gelinlik

Bazı durumlarda çiftler tatmin edici bir uzlaşmaya varırlar: Bir kaçış ve ardından balayından bir süre sonra bir resepsiyon partisi.

Bu partiler büyük günün baskısını hafifletebilir ve düğünleriyle ilgili beklentileri dengelemek için çabalayanlara daha fazla esneklik sağlayabilir.

2. Daha küçük mekanlar, davetli listeleri ve düğün partileri.
Kaçmayı tercih etmeyen birçok çift, hâlâ genel olarak daha küçük partiler düzenleyerek maliyetleri düşürmeyi tercih ediyor.

Bazı durumlarda bu, genç nesillerin misafir listelerini geniş sosyal ağları yerine daha yakın bağları olan kişiler etrafında toplama tercihidir.

Değişim aynı zamanda ebeveyn mali durumuyla da ilgili olabilir. Aileler, belirsiz mali dönemlerde büyük bir resepsiyona katılma konusunda daha az istekli olabilir ve bu da konuk listesini daha yönetilebilir bir boyuta indirmeyi kolaylaştırır.

Küçülme düğün partileri için de geçerlidir. Düğününüzde kimin yer almasını isteyeceğinizle ilgili politikalar hiçbir zaman kolay olmadı ve bir süreliğine çözüm daha kapsayıcı olmak gibi göründü.

Z kuşağı diğer yöne gitti ve düğün partilerini yalnızca Sağdıç ve Nedime ile sınırlama olasılıkları daha yüksek. Bununla birlikte gelin partilerinin cinsiyet yapısı da değişti.

Bu günlerde, koridorun her iki tarafında kadın ve erkek karışık olarak bulunma olasılıkları daha yüksek. Bir Onur Erkeğinin veya En İyi Kadının yer aldığı düğünlere şaşırmayın.

modern gelinlik

3. Düğün gardırobuyla tanışın.
Ölçeği küçülmeyen bir şey mi var? Düğün gardırobu. Eskiden gelinler bütçelerinin tamamını elbiseye ayırırlardı.

Ancak tören ve resepsiyonun küçültülmesiyle birçok çift, prova yemeği, ortak bekarlığa veda partileri veya ertesi sabah brunch gibi düğünü çevreleyen etkinliklere daha fazla enerji harcıyor.

Bazı gelinler her etkinlik için kıyafet seçiyor ve prova için tulum, tören için balo elbisesi ve brunch için yazlık elbise gibi daha geniş bir stil ve görünüm yelpazesini denemelerine olanak tanıyor.

Bir mekan için daha az para ödüyorsanız veya daha sonra yeniden giymeyi planladığınız kıyafetleri seçiyorsanız, bu masrafları haklı çıkarmak daha kolaydır.

3 güzel, sade gelinlik

4. Gelenek onların söylediği şeydir.
“Yeni geleneklerden” bahsetmek ne kadar çelişkili görünse de bunların bir yerden gelmesi gerekiyor, değil mi? Çoğu zaman gelenekler kültürel veya dini kökenlerden gelir.

Ancak daha önce de değindiğimiz gibi, Z kuşağı çok kültürlü bir gruptur; dini akışkanlık konusunda daha rahattır ve ihtiyaçlarını karşılamayan sosyal normlara daha az bağlıdır.

Toptan gelinlik üreticisi en iyi 6 gelinlikçi

Yanıt, kuralların toptan yeniden yazılması oldu. Genç çiftler kültürleri birleştirmenin yollarını buluyor ya da sadece kişisel anlamı olan törenler tasarlıyorlar. Gelecek nesil yemin etmeye hazır olduğunda, bu geleneklerin bazılarının tutunmuş olması tamamen mümkündür.

5. Estetiği unutmayın.
Son olarak sosyal medyanın düğün kültürüne olan etkisini de gözden kaçırmayalım. Genç izleyiciler daha küçük ölçekte bir şeyler yapmak isteyebilir ama yine de bunu tanıdıkları herkesle paylaşmak isterler.

Ve bunun büyük bir kısmı internette iyi bir şekilde tercüme edilen bir estetik yaratmakla ilgilidir . Bu, düğün törenleri için benzersiz bir merkez parçasına veya arka plana odaklanmayı veya resepsiyon sırasında bir tür yenilik deneyimi sunmayı içerebilir.

Bu aynı zamanda tüm partiye daha uyumlu bir görsel his vermek için daha fazla çaba harcamak anlamına da geliyor; bunların çoğu çok niş hale gelebilir – kır evi tarzını, karanlık romantizmi veya kraliyet fantezisini düşünün.

Bu eğilimi iki nedenden dolayı seviyoruz. Birincisi, tam bir temaya yönelmeden olayı kişiselleştirmenin harika bir yolu, ki bu bazen abartılıyormuş gibi gelebilir. Ancak aynı zamanda bu on yılın düğünlerine, inanılmaz fotoğraflar sunmanın yanı sıra zamana karşı dayanıklı bir his de vereceğini düşünüyoruz.

Genç nesiller büyük bir sıçrama yerine deneyimlere öncelik veriyor ve biz bunun için buradayız.
Z kuşağı çevrimiçi olarak çok fazla zaman geçirebilir, ancak bazı açılardan bu yalnızca birbirleriyle şahsen yaşadıkları deneyimlere olan bağlılıklarını artırır. Daha küçük, daha samimi törenlere yönelme bunun bir yansımasıdır.

Gelinlik alışverişi bunaltıcı olabilir. Bir elbise satın almak o kadar önemli olabilir ki nereden başlayacağınızı bile bilmek zor olabilir.

Neyse ki gelinlere genellikle bir siluet seçerek başlamalarını tavsiye etmemizin nedeni budur. Seçtiğiniz elbiseyi şekle göre daraltmak, aramanıza anında odaklanmanızı sağlayacak ve böylece renk, kumaş türü veya genel stil gibi diğer ayrıntılar hakkında düşünmek için daha fazla enerjiye sahip olacaksınız.

Konu silüetlere gelince, vücut şeklinize göre ne giymeniz ya da giymemeniz gerektiği konusunda pek çok tavsiye var. Bu kurallar işinize yarayacaksa bunları dikkate almaktan çekinmeyin!

Ancak figürünüz nedeniyle herhangi bir siluetin “sınır dışı” olduğunu düşünmemelisiniz.

Çoğu zaman, ne giyip giyemeyeceğiniz hakkındaki kurallar, vücudunuzda gerçekte neyin hoş görüneceğinden çok, onları yazanların güzellik standartları (ve nelerin sergilenmesi veya saklanması gerektiğine inandıkları) hakkında daha fazla bilgi verir.

İkincisi, buna rağmen, konu neyi vurgulamak veya neyi vurgulamak istemediğine gelince hemen hemen her kadının kendi tercihleri ​​olacaktır ve bu da sorun değil! Amaç, düğün gününüzde kendinizi en iyi şekilde hissetmektir.

Karşıyaka gelinlik mağazaları

Bazı kadınlar sınırları zorlarken ellerinden gelenin en iyisini hissederler, bazıları ise en rahat olan şeyde ellerinden gelenin en iyisini hissederler. Size uygun bir bölgede değilseniz kendinizi hissetmezsiniz.

Bütün bunlar, gelinleri açık fikirli olmaya teşvik ediyoruz. Gelinlerin asla giymeyi beklemedikleri bir şeyi denediğini ve görünüşlerine hayran kaldıklarını defalarca gördük.

Sizin için mükemmel olacağını düşündüğünüz silüetteki birkaç elbiseyi denerseniz ve hiçbir şey işe yaramazsa, onu değiştirin ve farklı bir şeyle dönün. Bir sürprizle karşılaşabilirsiniz!

farklı modellerde balo elbisesi uzun kollu elbiseler

Balo Elbisesi: Göz kamaştırıcı ve dramatik.
Balo elbisesinin bir tanıtıma ihtiyacı var mı? Tam etekleri ve dar beliyle, özellikle büyük günlerinde tam bir prenses gibi görünmek isteyenler için en ikonik silüetlerden biri.

Aynı zamanda neredeyse her vücut tipi için son derece hoş bir şekildir çünkü eteğin hacmi, daha yapılandırılmış üst kısımla büyük bir kontrast oluşturur.

Ancak bunun bir balo elbisesi olması, geleneksel olması gerektiği anlamına gelmez. Örneğin Sansa , uzun dantel kollu ve dekolteli, yanılsama sırtlı, güzel bir boho balo elbisesidir. Büyük boy botanik dantelle birleştiğinde, birçok yönden dikkat çekici olacak bir elbise.

Derin V yakalı A kesim elbiseler

A-Line: Basit ve klasik.
Tüm silüetler arasında A çizgisi en az telaşlı olanlardan biridir, bu nedenle odak noktanız konforsa, bu başlamak için iyi bir yerdir.

A kesimi genellikle daha sıkı bir korseye sahiptir ve daha sonra doğal bel hizasında genişler. Jüponlar hacim kazandırabilirken, genellikle tam bir balo elbisesinden daha rahat bir stildir ve yine de bel çevresinde bir miktar belirginlik ve göğüste destek sunar.

Mağazamızdaki bu elbisenin bir örneği olarak, transparan dekolteli, derin kalp yakalı, boncuklu dantel aplikeli ve narin spagetti askılı Lyona’yı öneriyoruz.

Dökümlü A kesim elbise. Rüya gibi ve romantik

Flowy A-Line: Rüya gibi ve romantik.
Trendler değişiyor ve şu anda akıcı A çizgisi bir an yaşıyor.

Klasik A kesimden daha rahat olan bu elbiseler genellikle şifon veya charmeuse gibi daha yumuşak kumaşlardan yapılır veya bulut benzeri tül ve dantel katmanları içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Bu onların zaten ağırlıklı olarak bu unsurlara dayanan boho trendine doğal olarak dahil olmalarını sağlıyor.

Lillian West’in en yeni elbiselerimizden biri olan Ağustos’tan daha iyi havadar bohoyu örnekleyen çok az elbise var .

izmirde gelinlik nereden alınır?

Bu elbise, bu silüetin akıcı çizgilerini farklı art deco esintileri taşıyan cesur geometrik dantellerle birleştiriyor. Biraz romantizm katmak için omuzları açık bırakan kollara bayılıyoruz.

Güzel kesim ve geniş elbise, kıvrımlı ve dinamik

Uyum ve Parlama: Kıvrımlı ve dinamik.
Bazı gelinler A kesiminin genel stilini severler ancak kalçaların biraz daha sıkı bir şekilde oturmasını isterler. Bu, eteğinizde hareket için bol miktarda alan bırakırken elbisenize biraz daha terzilik kazandırmanın harika bir yolu olabilir.

Cami bu siluetin mükemmel bir örneğidir. Yakından bakarsanız, dantel yerleşiminin elbisenin daha dar kesimlerinde en yoğun olduğu ve etek açıldıkça uzaklaştığı görülür. Sevdiğimiz diğer özellikler? Derin illüzyon dalma ve Bardot yaka.

Uzun kuyruklu trompet elbise

Trompet: Seksi ve benzersiz.
Gerçekten vücudu saran bir elbise istiyorsanız bu tarz tam size göre. “Denizkızı” olarak da bilinen trompet elbisesi, kalçaların arasından geçerek alt kısmı dramatik bir şekilde genişliyor.

Gerçekten benzersiz bir siluet olan bu siluet, koridorda yürürken kendinizi ifade etmek istiyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Bu görünüm için şu anki seçimimiz Tinsley ; eğer varsa baş döndürücü bir elbise. Korsedeki korse kemiklerine ve illüzyon sırt çizgisinin alçak kepçesine bayılıyoruz.

Bu elbisedeki boncuklu danteller cazibeyi artırırken etek ucuna kadar uzanan dantel aplikler romantizmi beraberinde getiriyor.

Kılıf elbise. Zarif, sade ve güzel

Kılıf: Zarif ve şık.
Yukarıdaki dramatik olaydan sonra şu soruyu sorabilirsiniz: Peki ya biraz daha minimalist bir şey istersem? Kılıf gelinliklerin diğerlerinden daha sade olması gerektiğine dair bir kural yok, ancak net hatlarıyla sadelikte cesur olmak isteyen gelinler için doğal bir uyum olduğunu görüyoruz.

Her Gelin Pazarı, sektörün nereye gittiğine dair kısa bir bakıştır ve son birkaç gösteride, yaklaşmakta olan bir yön değişikliğine işaret eden küçük değişimler fark ettik. Bu sonbaharda değişikliğin geldiği açıktı.

En popüler düğün stillerinin çoğu hala güçlü olsa da (boho gelinlikler yakın zamanda hiçbir yere gitmeyecek), yeni trendler gördüğümüz hemen hemen her tasarımcıya hakim oldu. Gelinin nereye gittiğiyle ilgileniyorsanız, işte dikkat etmeniz gerekenler.

1. İnciler.
Son birkaç yıldır incilerin ince parıltısı, pırlantaların, kristallerin ve payetlerin daha dramatik ışıltısının yerini aldı. İnciler mevcuttu ama abartısızdı; örneğin bir perdenin kenarından aşağı iniyordu.

Bu yıl, her yerde incileri gördük; genellikle elbiselere boncuk işi olarak ya da üç boyutlu danteli güzelleştirmek için dikiliyorduk.

2. Sağlam payet ışıltısı.
İncilerin ortaya çıkması elbiselerin daha az ışıltılı hale geldiği anlamına gelmiyor. Aslında bu yıl her tasarımcının tepeden tırnağa payet ışıltılı en az bir elbisesi var gibi görünüyordu.

ucuz gelinlik modelleri en iyi 5 model

Bu elbiseleri farklı kılan şey, payetlerin elbisenin gerçek kumaşıyla ne kadar bütünleştiğiydi.

Pek çok gelinin payetler konusunda tereddütleri vardır, çünkü gösterişli bir elbise arayanlar bile bir güzellik yarışmasının parçası gibi görünmek istemezler (özellikle taç takmayı planlıyorlarsa! ). Ancak bu elbiselerin hem gelin hissini koruduğunu hem de ihtişamı artırdığını hissettik.

Bu trendin çok iyi olduğunu düşündük ve herkesin deneyebilmesi için numunelerimizi iki boyutta sipariş ettik! Önümüzdeki aylarda mağazamızda yer almanın heyecanını yaşıyoruz.

Detaylı, derin bir doku oluşturan çiçekli dantellere sahip iki güzel gelinlik
3. Çiçekli dantel: Büyük boy veya minyatür.

Dantel, yıllardır gelinlik modasının her yerinde yer alan bir parça, özellikle de benzersiz desenler veya botanik motifleri bünyesinde barındıran dantel tasarımları. Şu anda gördüğümüz dantel üç farklı yönde trend gösteriyor: daha büyük, daha küçük veya boyutlu.

İlk olarak, daha büyük ölçekli çiçek desenleri görüyoruz; o kadar büyük ki, uzaktan bakıldığında neredeyse bir baskıya benziyorlar.

Ayrıca daha derin bir tasarım yaratmak için dantellerin boncuklu unsurlarla aplike edildiği daha boyutlu danteller de görüyoruz. Son olarak, desenin tasarımdan çok doku oluşturduğu mikro danteli görüyoruz.

Bize heyecan veren bir trend varsa o da eldivenlerin gelin sahnesini ele geçirme şeklidir. Bir aksesuar olarak uzun eldivenler çoğu zaman çekici bir şekilde vintage ya da garip bir şekilde kostüm benzeri olma sınırında kalmıştır.

Bir aksesuarın daha gerçek görünmesini ve bir giyim eşyası gibi görünmemesini sağlamanın bir yolu, onu yeni bir dokunuşla modern çağa taşımaktır. Şu anda eldivenlerde gördüğümüz şey bu.

Klasik saten eldivenler bolca görülse de yeni trendde şeffaf eldivenler, inci, taş ve boncuklarla süslenmiş eldivenler de yer alıyor.

Taçlar da moda olmaya devam ediyor, bu yüzden Tiffany’de Kahvaltı’da Audrey Hepburn’ü kalbinizin zevkine kanalize etmekten çekinmeyin.

Şu ana kadarki trendler biraz dramatik görünüyorsa yeni siyah elbiseleri görene kadar bekleyin. Siyah elbiseler nadir de olsa birkaç yıldır mevcut.

satılık 2.el gelinlik en iyi 5 model

Siyah gelinliklere olan ilginin arttığına dair işaretler var (örneğin, Pinterest panolarında sıklıkla yer alıyorlar), ancak çoğu durumda gördüğümüz siyah elbiseler özel gelinlikler oluyor.

Mağazamızda taşıdığımız siyah dantel kaplamalı şampanya rengi elbise gibi, tamamen siyah yerine siyah detaylara sahip elbiseler daha yaygın hale geldi. Bu seneye kadar siyah elbiselerin gerçek anlamda kendine geldiğini görmemiştik.

Gelin Pazarı’nda siyah gelinliklere ayrılmış bir sergiyi görmek bizi heyecanlandırdı.

Ayrıca büyük organik dantelli dökümlü boho elbiselerden, doğrudan 1950’lerin Dior kataloğundan gelmiş gibi görünen beli daraltılmış hacimli tül elbiselere kadar çeşitli tarzlarda siyah elbiseler de gördük.

Bütün bunlar demek oluyor ki, eğer siyah bir gelinlik hayal ettiyseniz, zamanınız geldi: seçenekleriniz var .

Biraz parlak ve güzel geometrik hatlara sahip 2 şık gelinlik
6. Kumaşı temizleyin.
Son olarak, şık ve sade stiller de popüler yeni görünümlerden biri olarak yerleşiyor.

Bu yılki defilede gördüğümüz elbiselerin çoğu, ister saten, ister şifon, organze veya krep olsun, pürüzsüz bir görünümün minimalizmini bir düğün için yeterince romantik hissettirecek şekilde kucaklamayı başardı.

Pek çok tasarımcı, dikiş yerleşimleri, kuyruktaki kesik danteller veya benzersiz bir sırt askısı aracılığıyla temiz elbise tasarımlarını bir üst seviyeye taşıyor; böylece ilk bakışta basit görünen önlükler, daha yakından incelendiğinde aslında göze çarpan bir özelliğe sahip oluyor.

Özellikle, geleneksel satenden daha kalın, daha lüks bir kumaş dokuma olan Mikado saten özellikle modaya uygun hale geldi. Siyah Mikado saten elbiselerimizden birini aldık ve mağazamıza gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Beyaz Elbise’ye yeni trendler çok yakında!
Gelin Pazarı’na gelmemizin ana nedenlerinden biri gelinlikleri bizzat görmek ve butiğimizde olmasını istediklerimiz için sipariş vermektir.

Michigan gelinlik mağazamızda stokladığımız ürünler konusunda çok seçiciyiz çünkü her trendin gelinlerimiz için uygun olmadığını biliyoruz.

Ayrıca yeni ortaya çıkan tüm tarzlara ayak uydurmanın bizi farklı kılan unsurlardan biri olduğunu da biliyoruz. Mağazamıza gelen gelinler podyumda sıcak tutan elbiseleri deyim yerindeyse deneyebileceklerini biliyorlar.

2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat

Bir gelinliğin Gelin Pazarı’nda görülmesi ile mağazalarımıza teslim edilmesi arasında genellikle 6-8 aylık bir gecikme oluyor çünkü tasarımcıların numune siparişlerini doldurmak için zamana ihtiyacı var.

Ancak mağazamıza yeni gelen ürünler hakkında sık sık paylaşım yapıyoruz, bu nedenle bu elbiseleri denemek ilginizi çekiyorsa bu alana göz atmayı unutmayın.

Gelin butiği işletmenin en iyi yanlarından biri, gelinlerin hayatlarının en heyecanlı ve duygusal günlerinden biri için mükemmel elbiselerini bulmalarına yardımcı olmaktır. Doğru elbiseyi bulmak büyük bir karardır, dolayısıyla gelinlerin zamanı geldiğinde olabildiğince hazırlıklı olmak istemeleri doğaldır.

Bazı gelinler (ya da gelin adayları) elbiselerini bulma konusunda o kadar isteklidirler ki, elbise almaya hazır olmadan gelinlik alışverişine başlarlar.

Belki nişanlıdırlar ama henüz bir düğün tarihi belirlememişlerdir ya da uzun bir nişan planlamışlar ve düğünlerine hâlâ birkaç yıl kalmış olabilir ya da para biriktiriyorlar ve henüz düğün için bütçeleri yok satın alma. (Ya da belki henüz nişanlanmamışlardır ama alışverişe başlamak için sabırsızlanıyorlardır!)

Durumları ne olursa olsun, bu gelinlerin çoğu olası gelinliklere şimdi göz atmanın daha sonra karar vermelerine yardımcı olacağından umutlu görünüyor . Gerçekte hiçbir şey gerçeklerden bu kadar uzak olamaz.

Elbisenizi aramaya başlamayı ne kadar isteseniz de, kendinizi kaptırmayın! Bir elbiseyi satın almaya hazır olmadan önce alışveriş yapmak, genellikle hazır olduğunuzda elbisenizi bulmanızı daha da zorlaştıracak, acı verici, karışık duygular yaratır. Sürece erken başlamayı düşünüyorsanız, işte beklemeniz için dört iyi neden.

Çiçek dantelli ve şifonlu derin v yaka elbise giyen güzel bir gelinin 3 fotoğrafı

1. Sadece elbise denemek için gitmeyin.
Görgü kurallarıyla başlayalım. Gelinlik alışverişine gittiğinizde bir butikten randevu almanız gerekecektir.

Gelin mağazalarında yalnızca belirli sayıda randevu mevcuttur; bu nedenle, bir gelinlik satın alma konusunda ciddi bir niyetiniz yoksa, aksi takdirde ödeme yapan bir müşteriye gidecek bir yer kapıyor olabilirsiniz.

Yavaş bir günde bu o kadar da önemli değil, bu da sizi her zaman sorun yaşamadan hafta içi bir günde gelmeyi planlayabileceğinize inanmanıza neden olabilir. Ancak butik için sakıncalı olmasa da sizin için iyi bir fikir değil.

İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma

Gelinlik alışverişi özel bir zamandır. Bir elbiseyi ilk kez denerken hissettiğiniz duygular şaşırtıcı olabilir ve bunlara hazır olmadığınızda onları karıştırmak istemezsiniz.

Bu sadece eğlenceli bir fikir gibi görünen şeyi zor bir deneyime dönüştürmekle kalmaz, aynı zamanda gerçekten alışverişe çıkmaya hazır olduğunuzda gelen özel duygunun bir kısmını da ortadan kaldırabilir.

2. Çoğu insanın sevdiği bir elbiseyi ilk mağazasında bulduğunu unutmayın.
Kulağa ne kadar çılgınca gelse de gerçek bu ve bunu her gün görüyoruz! Pek çok gelin, bir mağazaya girmeden önce hayallerindeki elbiseyi düşünmek için aylarca, hatta yıllar harcadı.

Elbiseleriyle ilgili çok sayıda önemli kararı önceden verirler (kollu ya da kolsuz, dantelli ya da daha basit bir kumaş, ışıltılı ya da ışıltısız) ve bazen vizyonlarına uygun olanı bulmak için yalnızca birkaç elbise denemek zorunda kalırlar. .

Durum böyle olmasa bile TWD olarak sizi her silüet ve stile sokmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, böylece kendinizi çeşitli şekillerde görmeye maruz kalıyorsunuz. Sonuç olarak çoğu gelin elbisesini gittiği ilk mağazada bulur.

Başka bir deyişle, elbise bulmanın çok sayıda mağazaya gitmeyi ve çok sayıda elbise denemeyi gerektirecek bir süreç olduğunu düşünseniz de gerçek şu ki elbisenizi muhtemelen beklediğinizden çok daha hızlı bulacaksınız ve Eğer satın almaya hazır değilseniz bu sizi zor durumda bırakabilir.

Ancak bu strateji de geri tepebilir. Sadece tatmak istediğinizi düşünerek bir mağazaya gidebilir, ancak denediğiniz elbiselerin hiçbiri size gelin hissi vermiyorsa kafanız karışabilir.

Bu da satın almayı düşünmediğiniz bir elbiseyi aramak için daha fazla butikte daha fazla randevu planlamanıza yol açabilir. Her kaygan zeminde olduğu gibi, başlamamak en iyisidir.

3. Bütçenizin veya zaman çizelgenizin dışında elbiseler denemek yalnızca kalp kırıklığı yaşamanıza yol açacaktır.

Bu tüm gelinler için geçerli ama özellikle sadece vitrinlere bakanlar için geçerli: Satın alamayacağınız bir elbiseyi asla denememelisiniz! Artık çoğu gelin, gelinlik almaya hazır olduklarında bütçelerinin ne kadar olduğu konusunda iyi bir fikre sahiptir.

mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma

Ancak henüz satın almaya hazır olmayan bir gelin, bütçesine gerçek anlamda önem vermemiş olabilir.

Ya da elbise almaya hazır olduklarında daha cömert bir bütçe ayırabileceklerini umarak bunu pembe gözlüklerle düşünüyor olabilirler. Bu havadaki pasta düşüncesi onları satın alabileceklerinin çok ötesinde elbiseler denemeye yönlendirebilir.

Bir elbise almaya gerçekten hazır oldukları ve bütçelerinin kısıtlamalarıyla yüzleşmek zorunda oldukları güne hızla ilerleyin.

İzmir gelinlik kiralama fiyatları

Artık paralarının yettiği elbise ile gerçekten istedikleri elbisenin zıttı olacak; her gelin için bir kabus senaryosu. Kimse bu durumda olmak istemez ve bundan kaçınmanın en iyi yolu bütçenizi öğrenene kadar alışverişe başlamamaktır.

Farklı stil ve boyutlarda gelinlikleriyle 3 güzel gelin

4. Stiller değişir, bu nedenle elbise alışverişini çok erken yapmak size seçenekleriniz hakkında net bir fikir vermez.
Son olarak, erken alışverişin gerçekte ne istediğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacağını düşünseniz de gerçek şu ki, yalnızca o anda kullanabileceğiniz seçenekler hakkında bilgi edineceksiniz.

Gerçek elbisenizi almaya hazır olduğunuzda yeni stiller ortaya çıkacak ve yeni trendler ortaya çıkacak. Daha önce verdiğiniz kararlar yeni pazar tarafından tamamen alt üst edilecek.

Mesela yakın bir geçmişte kollu elbise bulmak gerçekten zorlu bir işti. Günümüzde kollu elbise seçenekleriniz çok daha geniş ancak bunun uzun süre dayanacağının garantisi yok.

Benzer şekilde boho trendi tüm hızıyla devam ediyor, ancak birkaç yıl içinde onun yerini alacak yeni bir şey gelebilir. Veya değişebilirsin !

Şu anda kalbiniz bohoya bağlı olsa da, birkaç yıl sonra farklı bir şeye hazır olabilirsiniz. Her iki durumda da, şimdi yaptığınız araştırmanın size daha sonra faydası olmayacaktır.

Göğsü dantel, alt kısmı ipek kumaştan oluşan zarif bir gelinlik giyen mutlu bir gelin

Gelinliğinizi aramanın heyecanı sizi hayal kırıklığına uğratmasın.
Sonuç olarak ön alışveriş, düğününüze hazırlanmanın verimli bir yolu değildir.

Süreci başlatmak için ne kadar istekli olursanız olun, elbiseleri denemek için satın alma işlemine hazır olana kadar beklemek en iyisidir. Aksi halde satın alamayacağınız güzel bir elbiseyle kendinizi “Anı” yaşarken bulabilirsiniz.

ikinci el gelinlik satan alışveriş siteleri

Bununla birlikte, satın almaya tam olarak hazır olmasanız bile, özel elbisenizi bulmaya kendinizi hazırlamak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Yorum yaz