2.el gelinlik satan yerler karşıyaka/izmir yakınında

2.el gelinlik satan yerler karşıyaka/izmir yakınında

2.el gelinlik satan yerler karşıyaka/izmir yakınında Uzun kollu gelinliklerde gelinlerin iki şeye dikkat etmesi gerekir. Birincisi, yaz aylarında dantelli kollar bile çok sıcak olabiliyor .

Belki bir silüete ekledikleri uzun, zarif çizgiler ya da muhteşem uzun kollu Kraliyet gelinliklerinin geçit töreni olabilir,

Ancak her iki durumda da birçok gelin büyük günleri için bu stili seçiyor.

2.el gelinlik satan yerler karşıyaka/izmir yakınında

Bununla birlikte, pek çok gelin bu trende ayak uydurmaya hevesli olsa da, yeni stiller bazen bazı beklenmedik uyarıları da beraberinde getirir;

Örneğin dar, balık kuyruğu bir elbisenin içinde dans etmenin ne kadar zor olabileceği veya katedral uzunluğunda bir duvağın gelin için uygun olmayabileceği gibi. sahil.

Külotlu çorap giymeyi düşünün: En şeffaf stiller bile cildinizle serinletici yaz esintisi arasında hâlâ bir bariyer oluşturuyor. Dantel kolları aynıdır.

İkincisi, uzun kollu gelinlik stilleri üzerinde çoğu gelinin gündelik giyimden alışık olduğundan daha fazla kısıtlayıcıdır .

Bunun nedeni, kolların daha sıkı oturması ve aynı zamanda daha az esneyen malzemeden yapılmış olmasıdır.

Bu nedenle, eğer çok fazla dans etmeyi planlıyorsanız ya da kollarınız için daha fazla hareket özgürlüğü gerektirebilecek özel bir fotoğraf çekimi planladıysanız, hangi kol stilini seçeceğiniz konusunda dikkatli olmak isteyeceksiniz.

Ancak bu hususların hiçbiri sizi ilgilendirmiyorsa uzun kollu stil düğününüz için mükemmel olabilir. Yani, ister Kate Middleton’un gelinliğinin transparan danteline, ister Meghan Markle’ın temiz, couture sadeliğine aşık olun, mağazamızda uzun kollu çeşitli gelinlikler sunuyoruz.

ikinci el gelinlik nereden satın alabilirim?

İşte Brighton, MI’daki gelin butiğimizde deneyebileceğiniz sadece birkaçı.

Dantelli A-çizgileri
dantelli A kesim uzun kollu gelinlikler
Soldan sağa: Felice, Audrina ve Maxine.

Felice elbisesi gün boyu prenses gibi görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacak. Dantelli kollar çoğunlukla şeffaftır ancak üst kol ve manşetler boyunca mükemmel şekilde yerleştirilmiş aplike detaylarına sahiptir.

A kesim etek, balo elbisesinin tüm draması olmadan elbiseye zarif bir hava katıyor.

Benzer dantelli A kesim stiline sahip Audrina elbisesi, tamamen dantel kollu ve çıplak omuzları bir araya getirerek romantizmin simgesi olan zarif bir görünüm sağlıyor. Bu elbisenin her yerindeki dantel, silueti karmaşıklaştırmadan çekiciliği artırıyor.

2.el gelinlik satan yerler karşıyaka/izmir yakınında

Öte yandan daha yapısal bir görünüm istiyorsanız Maxine , transparan kollar ve dantel detayları, sadeliğiyle dikkat çeken sade bir etekle birleştiriyor. Bu arada, derin V yaka ve geriye doğru dekolte, bu tarzın iki ağırbaşlı olmasını engelliyor.

Şık, Kayık Yakalı Dar Kesim Ayakkabılar

uzun kollu şık kayık yaka gelinlik

Sol üstten saat yönünde: Melina, Jolie, Dominique ve Marlee.

Kayık yakanın diğer tarzlarla eşleşmesi zor olan şık ve zarif bir yanı vardır. Örnek olay: Melina . Uzun bir kuyruk ve arka kısımdaki kumaş kaplı düğmeler dışında bu elbisede pek fazla süsleme yok.

Bununla birlikte Melina’nın buna ihtiyacı yok. Bu elbise minimalizmle kendini ifade ediyor ve etkisi yüksek ve net bir şekilde konuşuyor.

Önden bakıldığında Jolie , net hatları ve çarpıcı siluetiyle hemen hemen aynı görünüyor. Ancak illüzyon sırt, gelinliklerinde daha gösterişli bir dokunuş isteyen gelinler için muhteşem bir aplikeye sahip.

Benzer, minimalist bir tarz ama her tarafı dantelli mi istiyorsunuz? Dominique, partnerinizi suskun bırakacak ikisinin büyüleyici bir karışımı.

Son olarak, kayık yakanın güzelliği ile kalp yakanın romantizmi arasında karar veremiyorsanız, Marlee her iki dünyanın da en iyisidir.

Elbise, kalp şeklinde bir yakaya sahip, güzel bir kesim ve geniş bir silüettir, ancak aşırı derecede kayık yaka tarzını ön plana çıkaran bir dantel içerir.

Zarif akıcı A çizgileri.

uzun kollu, zarif, akıcı A kesim gelinlikler

Sağdan sola: Arwyn, James ve Jelena.

Uzun dantelli kollu, hafif derin dekolteli kalp yakalı ve dökümlü şifon etekli Arwyn , en romantik elbiselerimizden biridir. Benzer tarzda bir elbise için James elbisesinin kış manzarasında nasıl parıldadığını seviyoruz.

2.el gelinlik alan yerler izmir

Ön ve arka kısmında V yaka ve daha fazla kapatıcılık sağlayan daha yoğun dantelli kollar bulunur.

Daha bohem bir görünüm için Jelena , uzun dantel kollarını, transparan sırt ve dekolteli yaka ile birleştiriyor.

Kaygısız stili, kolların yaz sıcağı ile sudan gelen serin esinti arasında mükemmel bir denge oluşturabileceği bir plaj düğünü için mükemmeldir.

Vücudu saran, arkası transparan elbiseler.

uzun kollu gelinlikleri kucaklayan figür

Sol üstten saat yönünde: Delphina, Danika, Haven ve Emilee.

Son olarak, uzun kollu bir elbisenin mütevazılığını açık sırtın cazibesiyle birleştirmeyi başaran bazı gelinlikler var.

Listemizde ilk sırada , tasarım öğeleri yalnızca yanılsama sırt ve yan kesimleri değil, aynı zamanda çıkarılabilir tam boy kolları da içeren bir elbise olan Delphina yer alıyor.

Bu arada Danika elbisesi, dramın bir kısmını godet trenine saklıyor. Yaka ve sırt birleştiğinde tatlı ve seksinin mükemmel karışımı ortaya çıkar.

Daha da dudak uçuklatan bir şey mi istiyorsunuz? Haven , her kıvrımı kucaklayan ve bundan hiç çekinmeyen, kesinlikle göz kamaştırıcı bir elbise.

Sonunda Emilee illüzyonu atlıyor ve doğrudan geriye doğru atılıyor. Koridorda yürürken gözden kaçmayacak bir tasarım öğesi olan trendeki çarpıcı dantel detayını da seviyoruz.

Uzun kollu gelinlikler, kalıcı olmasını beklediğimiz bir trend.

Uzun kollu gelinlikleri seviyoruz. Bu stillerden herhangi biri hayalinizdeki elbise olarak hayal gücünüzü yakalıyorsa, bugün bizimle bir randevu ayarlayın.

Stillerimizden herhangi birini denemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız ve hatta törenden resepsiyona kadar elbiseyi aksesuar olarak kullanma fikirleri konusunda size yardımcı olabiliriz.

Mağazamızda bulunabilecek üretimi durdurulan stilleri sormayı unutmayın. Hayalinizdeki uzun kollu gelinliği uygun fiyata bulmanız mümkün olabilir.

Sıradışı Gelinler için Son Derece Muhteşem 12 Boho Elbise
Taze, havadar ve romantik bu elbiseler, modern boho gelin için mükemmel bir görünüm.

Zahmetsiz ve doğal bir boho gelinin kendine özgü görünümü, sanki bahar tanrıçası gibi görünmek için on dakika harcamış gibi görünmesini sağlamaktır.

Bu estetiğin oldukça çekici bir yanı var, özellikle de gelinlik için alışılmadık bir şey isteyen ama her saçın mükemmel şekilde yerinde olup olmadığı konusunda stres yapmak istemeyen bir gelin için.

2.el gelinlik satın almak istiyorum

Bununla birlikte, pek çok gelin alışılmadık bir görünüm istese de bu, gelinliklerini bulmak için vintage raflar ve ikinci el mağazaları arasında dolaşmak istedikleri anlamına gelmez.

Bazı gelinler bunu yapar! Ancak pek çok kişi hâlâ gelin butiğinde anneleri ve nedimeleriyle birlikte hayallerindeki elbiseyi deneyecekleri ve ilk kez evlendiklerini fark edecekleri o anı istiyor.

2. el gelinlik alan moda evleri

İyi haber şu ki her ikisine de sahip olabilirsiniz. Boho hayalinizdeki elbiseyi bir gelin butiğinde bulmayı düşünmemiş olabilirsiniz, ancak Brighton, MI’daki lokasyonumuzda en çılgın hayallerinizi karşılayacak muhteşem boho elbise seçenekleri bulunmaktadır.

İşte favorilerimizden bir seçki.
beden gelinlerin çoğu mükemmel elbise arayışından keyif almakta zorlanıyor.

Günlerce örnek beden bir elbisenin doğru bedene getirildiğinde nasıl görüneceğini hayal etmeye çalıştıktan veya elbiseleri için sahip oldukları vizyona uymayan sınırlı sayıda stil arasından seçim yapmak zorunda kaldıktan sonra bunu fark etmek zor değil.

Bu gelinler neden elbiselerini bulabileceklerini merak etmeye başlıyorlar.

Bu şekilde olmamalı. Bu nedenle tasarımcı Stella York’un büyük beden gelinliklerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz .

ikinci el gelinlik modelleri

Bu koleksiyonun en sevdiğimiz yanı, büyük beden gelinlerin ne giymesi gerektiğine dair her kuralı kendinden emin bir şekilde göz ardı etmesi ve bunun yerine tam bir silüet yelpazesi sunması.

Yani ister balık etekli, ister kılıf, ister dantel ve tül katmanları, ister şık saten olsun, kendinizi balonun yıldızı gibi hissettirecek bir elbise bulabilirsiniz.

Dökümlü dantel elbiseli büyük beden gelin

1. Petunya: Dantel ve organzadan oluşan A kesim bir hayal.
Vücudunuzu güzelleştiren ve gece boyunca dans etmenize yetecek kadar nefes alma alanı bırakan zarif, dökümlü bir elbise istiyorsanız, Petunia tüm kutuları işaretliyor.

A kesim silueti, tam bir balo elbisesinden daha rahattır; tül katmanları ve ekstra uzun kuyruk ise ona düğün gününüz için istediğiniz hacmi ve dramatikliği verir.

Boncuklu askılı elbiseli büyük beden gelin

2. Val: boncuklu, askılı ve gösterişli.
Eğer kıvrımlarınızı gösterecek bir balık etekli elbise hayal ettiyseniz Val kaçırılmaması gereken bir model.

Tüm doğru ayrıntılara sahip: tam olarak doğru miktarda ışıltı için pullu işlemeler, derin kalp şeklinde bir yaka, boncuklu diziler, omuzları düşük askılar ve tam da bu modelden bekleyeceğiniz dramatik zarafete sahip uzun bir kuyruk. tarzı.

internetten gelinlik satmak

Allık renkli elbiseli büyük beden gelin

3. Marlowe: allık tonlarında katmanlı tül.
Tamamen hacimli ama ağırlığı olmayan bir elbise mi arıyorsunuz? Marlowe tam sana göre bir elbise.

Pembe tül katmanları, hiçbir şeyi aşağıya sürüklemeden elbiseye tam olarak doğru miktarda couture yapısı katan at kılından bir etek kısmı ile tamamlanmıştır. Baştan sona elmas işlemeli boncuklar, zaten dikkat çekecek kadar cesur olan elbiseye hafif bir ışıltı katıyor.

büyük beden gelin kıyafeti

4. Arwyn: sade zarafet ve zarafet.
Her gelin dramatik bir elbise istemez. Kendi doğal güzelliğinizin dikkatini çekmeyecek, sade bir elbise istiyorsanız Arwyn’e daha yakından bakmaya değer.

Hafif şifondan yapılmış bu elbise, azın çok olduğuna inanan gelinler için zarif ve zarif bir seçimdir. Ancak bu, bu elbisenin sade olduğu anlamına gelmiyor: Tam boy dantel kollar, bu elbisenin göründüğünden daha fazlası olduğunu size hatırlatan mükemmel bir detay.

Tren ve kalp yakalı uzun elbiseli büyük beden gelin

5. İris: başlık kollu ve arka kısım minyatür.
Dantelli ve hafif Iris , tamamen romantizmle ilgili. Dantelli kap kollara geçiş yapan derin kalp şeklinde bir yakaya ve kumaş düğmeli muhteşem bir yanılsama sırt kısmına sahiptir.

Görünümü arkaya bağlanan kristal bir kemerle tamamlayın. Göz alıcı A kesim silueti ile bu elbise, bahçe düğünü için mükemmel bir yazlık elbisedir.

Düşük omuz askılı saten elbiseli büyük beden gelin

6. Kira: Mükemmel omuz askılarına sahip şık bir balo elbisesi.
Masalsı bir balo elbisesi hayal edenler için Kira , tüm doğru notaları yakalayan sade ve klasik bir siluet sunuyor.

Kalp yakasından zarif düşük omuz askılarına kadar Kira’nın parlaması için çok fazla süslemeye ihtiyacı yok. Bel kısmı daraltılmış yapısıyla figürünüzü avantaja çevirecek şekilde tasarlanmıştır.

Dramatik sırtı olan büyük beden elbise

gelinlik ölçüsü nasıl alınır?

7. Gigi: muhteşem bir peri masalı balo elbisesi için.
Bundan daha mükemmel bir prenses elbisesi bulmak zor olurdu.

Muhteşem korse sırtı, derin kalp yakası ve baştan sona ışıltılı boncuklarıyla Gigi , masalsı elbise istek listenizdeki her kutuyu işaretliyor – ve bu, katedral boyu trene binmeden önce!

boho elbise giyen büyük beden gelin

8. Cherie: Boncuklu, boho tarzıyla birleştirilmiş fistolu dantel.
Bu elbisenin sevilecek pek çok detayı var:

Dantelin benzersiz, fistolu tasarımından derin dekolteli illüzyon yakaya ve arka kısımdaki kumaş düğmelere kadar Cherie’nin sunabileceği çok şey var.

Ve geleneksel danteli modernize etmek için sadece bir ışıltı parıltısı katan ince boncuk işçiliğini kaçırmayın.

Sırtı dantelli ve bol etekli, büyük beden gelin elbisesi

9. Vika: Parıltılı bir siluete sahip dantel üzerine dantel.
Bu elbisenin katmanları var. Yakından baktığınızda, bu elbisedeki dantellerin zarif, dinamik, çok boyutlu bir görünüm için katmanlı olduğunu göreceksiniz.

Ancak muhtemelen en sevdiğimiz özellik, zaten muhteşem olan elbiseye çekici bir dokunuş katan şeffaf arka paneldir.

Vika’nın göz kamaştıran trompet silueti gurur verici ve zariftir ve bir miktar denizkızı havası isteyen ancak yine de dans etmek için yeterli alana sahip gelinler için harikadır.

ikinci el satın alan yerler

Kalp yakalı, dar ve bol elbise giyen büyük beden gelin

2. el gelinlik alan moda evleri izmir

10. Kenzie: klasik, çiçekli dantel A kesim.
Kenzie için dantel dikkat çekiciydi. Bu elbise, net hatlara ve uzun kuyruklara sahip klasik, A kesim bir siluete sahiptir, ancak danteldeki çiçek detayları bu görünümü başka bir seviyeye yükseltmek için yeterlidir.

Daha fazla romantizm katmak istiyorsanız kumaş düğmeler yerine bağcıklı arka kısmı düşünün.

Peri masalı balo elbiseli büyük beden gelin

11. Marsha: Her şeyi ortaya çıkaran pullu balo elbisesi.
Işıltıya hazırsanız Marsha , kalbinizi neşelendirecek kadar pullu bir elbisedir.

Ve bu kadarla da bitmiyor: dantel, tül ve organze bir araya gelerek hayallerinizdeki tam balo elbisesi silüetini yaratıyor ve hatta sırt kısmında bile elbisenin gösterişliliğine cazibe katan göz kamaştırıcı iç içe geçmiş askılar bulunuyor.

Genellikle bir gelinin düğün bütçesindeki en pahalı kalem olmasa da gelinlik, neredeyse her gelin için duygusal açıdan en önemli satın almadır. Ancak tüm alışveriş, prova ve masraflardan sonra çoğu gelin elbisesini bir kez giyer ve sonra ne yapacağını bilemez.

Neyse ki bu her gelinin karşılaştığı bir sorun olduğu için gelinlerin üzerinde çalışabileceği pek çok fikir var. Düğün günü geçtikten sonra gelinliğinizle ne yapacağınızı bilmiyorsanız işte size ilham verecek birkaç fikir.

ucuz gelinlik en ucuz 5 gelinlikçi

1. Koruyun.
Gelin ne kadar dikkatli olursa olsun düğünün sonunda elbisesi genellikle oldukça kirli olur. Sadece bütün gün onu giymekle kalmadı, aynı zamanda düğün fotoğrafları için nereye gitmiş olabileceğini kim bilebilir?

Gelinlerin çoğu, elbiselerini profesyonel bir temizleyiciye götürerek işe başlarlar, ancak bu yine de kiri ve pisliği giderse de, elbisenin zamanla sararmasını veya (Allah korusun!) biraz küflenmesini engelleyemez.

Elbisenin korunması sadece elbiseyi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda ona yıllar boyunca yadigâr kalitesini korumak için ek bir koruma katmanı da sağlar.

Bazı gelinler, düğünden sonra tekrar giyebilmek için gelinlik modelinde değişiklik yapmak amacıyla gelinlik modeli seçerler. Gelinler, etek boyunu yükselterek veya trenden alınan kumaşı kol veya bolero oluşturmak için yeniden kullanarak, elde etmek için çok çalıştıkları mükemmel uyumu korurken tamamen yeni bir görünüm elde edebilirler.

3. Sat onu.
Elbisenizi sevebilirsiniz ancak bu, onu hayatınızın geri kalanında dolabınızın arkasında saklamak isteyeceğiniz anlamına gelmez.

Elbisenizi satmak sadece düğün masraflarınızın bir kısmını geri kazanmanın harika bir yolu değildir, aynı zamanda bütçenizi doldurmanıza da yardımcı olabilir. Düğünden sonra elbisenizi satacağınızı biliyorsanız, büyük bir savurganlık yaparken kendinizi biraz daha rahat hissedebilirsiniz.

Hangi hayır kurumunu seçerseniz seçin, elbisenizin iyi bir amaca hizmet ettiğini ve başka bir gelin gününün daha da tatlı geçmesine yardımcı olduğunu bilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

5. Yeniden kullanın.
Yıllar geçtikçe gelinler gelinliklerini ikinci kez kullanmanın her türlü yaratıcı yolunu buldular. İşte en popüler olanlardan sadece birkaçı:

Takı. Neden bir parça dantel veya biraz boncuk alıp onu özel bir mücevher parçasına dönüştürmüyorsunuz? Bu güzel anıları gittiğiniz her yere yanınızda taşımanın mükemmel yolu; kelimenin tam anlamıyla! Taşımaktan bahsetmişken, neden elbisenizin bir kısmını şık bir el çantasına dönüştürmüyorsunuz?

Sanat eseri. Elbette düğün fotoğraflarınızı evinizin her yerine asmak isteyeceksiniz. Ama neden elbisenizi de dahil etmiyorsunuz?

Belki bir parça danteli çerçeveleyebilir veya gölge kutusu kolajında ​​kullanmak üzere kesebilirsiniz.
Evde bulunan malzemeler. Gelinlikleri çevreleyen en eski ev yapımı geleneklerden biri, kumaşı kırlentlere, yatak örtülerine ve hatta ekstra özel bir masa örtüsüne dönüştürmektir.

Bu ihtiyaçlar bugünlerde çoğunlukla misafir kayıtları tarafından karşılansa da elbisenizi yeni evinize dahil etmek yine de harika bir fikir.

ikinci el gelinlik fiyatları en ucuz 5 site

Vaftiz elbisesi. Bir başka eski ve ünlü gelinlik geleneği de, çiftin ilk bebeği için vaftiz elbisesi dikmek için treni veya duvağı (veya her ikisini birden) kullanmaktır. Bu, çiftlerin genişleyen ailelerini kutlamanın sevimli bir yoludur ve bazı sevimli bebek resimlerine yol açabilir.

İç çamaşırı. Gelinliğiniz için daha baştan çıkarıcı bir seçenekle ilgileniyor musunuz? Çoğu gelinlikteki dantel miktarı göz önüne alındığında, üzerinde çalışmak için fazlasıyla yeterli olması gerekir ve elbisenizin korsajını nasıl yaptığınıza bağlı olarak, kemikli ve kurdeleli bağcıklardan bir korse oluşturabilirsiniz.

6. Çöpe atın.
Bu trend son birkaç yılda yükselişe geçti ve şu ana kadar gördüğümüz en cesur fikir. Gelinliği çöpe atmak, onu saklamanın tam tersidir: Gelinler, düğünleri için başka bir fotoğraf çekimi düzenlerler ve bu sırada gelinliklerinin mahvolmasıyla sonuçlanacak çılgın bir maceraya atılırlar.

Bu, yeni bir evi boyamak kadar basit bir şeyi (tüm renkleri hayal edin!) veya su altı çekimi gibi daha romantik bir şeyi veya treni dalgaların arasında sürüklenirken sahil boyunca yürüyen bir gelini içerebilir.

Partnerinize veya arkadaş grubunuza bağlı olarak, elbisenizin çöpe atılmasını birinci yıldönümünüzdeki özel bir tarihe saklayabilir veya herkesi bir elbise çöpe atma partisine davet edebilirsiniz.

ikinci el gelinlik nerede bulunur?

2.el gelinlik alan yerler izmir telefon numarası

Hem veda etmenin hem de ömür boyu sürecek bir anı yaratmanın eğlenceli bir yolu.

Düğününüzden sonra elbisenizi sevmeye devam etmenin birçok yolu var.
Gelinliğiniz muhtemelen hayatınızın duygusal açıdan en anlamlı kıyafet alımıdır. İster saklıyor, ister çöpe atıyor olun, nihai kararlarınız, size en mutlu anıları bırakacak şekilde elbisenizin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Gelinlik Montaj Zaman Çizelgesini Anlamak
Gelinliğinizin büyük gün için zamanında dikilmesi için terziyi ilk ne zaman görmelisiniz?
Hayalinizdeki elbiseyi buldunuz, siparişini verdiniz ve aylarca bekledikten sonra nihayet elinize ulaştı.

Çoğu gelin, gelinlik butiğinde kendilerine sunulan numune bedeni yerine ilk kez kendi bedenlerine göre elbiselerini deneyebiliyorlar.

Ancak vücudunuza daha yakın bir bedendeki gerçek elbisenizi deneseniz bile, hemen hemen her elbise bir tür değişiklik gerektirir ve bunların nihai ürün üzerinde çarpıcı bir etkisi olabilir.

2.el gelinlik alan moda evleri

Çoğu gelin elbette bunu biliyor ve üst değiştirme sürecini başlatmak için bir terzi ile ilk randevularını ayarlamaya can atıyor . Ancak elbisenin tam olarak doğru olması birkaç hafta alsa da, randevuların zamanlamasını dikkatli bir şekilde yapmak önemlidir; özellikle de düğünden önceki son haftalarda beden değiştirmeyi planlıyorsanız.

İlk provanızı çok erken planlarsanız elbiseniz büyük gününüzde istediğiniz gibi olmayabilir. Ancak bunu çok uzun süre bırakırsanız, bazı büyük değişikliklerinizden taviz vermek zorunda kalabilirsiniz.

Bir gelinin her şeyin yolunda gitmesi için üç ila dört provaya sahip olması normaldir. Bunların çoğu düğünden önceki son iki ila üç ayda halledilebilir.

Bunu bilse bile çoğu gelin, büyük gün yaklaşırken programları konusunda endişe duyabilir. Bu nedenle, zihninizi rahatlatmak için gelinlik prova zaman çizelgesinin daha ayrıntılı bir dökümünü istiyorsanız okumaya devam edin.

3-4 ay kaldı: Özel özelleştirmeler.
Bazı gelinler istediklerine yakın bir elbise sipariş ederler ama yine de hayallerindeki gelinliğe ulaşmak için bazı önemli değişikliklere ihtiyaç duyarlar.

Örneğin bir gelin elbiseye çarpıcı bir kontrast renk katmak, kollar eklemek veya yakayı değiştirmek isteyebilir. Bunların hepsi deneyimli bir terzi için yapılabilir olsa da ekstra zaman gerektirir. Ve bu değişiklikler elbisenin diğer kısımlarını etkilediğinden, bazılarının başka ayarlamalar yapılmadan önce yapılması gerekir.

Elbisenizin kişiselleştirme gerektireceğini biliyorsanız, bu değişiklikleri yapmak için ne kadar zamana ihtiyaç duyacağı konusunda bir fikir edinmek için terzinizle erken konuşun.

Bununla birlikte, herhangi bir şekilde pratik olarak mükemmel bir elbise bulduysanız (uygunluğu koruyun), muhtemelen ilk randevunuzu bu kadar erken planlamanıza gerek yoktur.

2-3 ay kaldı: Büyük değişiklikler.
Çoğu gelin için ilk prova yaklaşık iki ila üç ay sonra olacaktır. Bu provada terzi, neyin değiştirilmesi gerektiğini görmek için elbisenin baştan ayağa kadar her yönünü inceler.

Elbiseler vücut ölçülerine yakın bir bedende sipariş edilse de çoğu gelin yine de vücudunun her nüansına göre ayarlama yapmak zorunda kalacak.

Sipariş verildikten sonra gelinliğin elime ulaşması birkaç ay sürdüğünden, bu arada gelinin ölçülerinin değişmiş olması muhtemeldir. Gelinlik kumaşlarında çok az esneme veya esneme olduğundan, boyuttaki küçük bir değişiklik bile elbisenin uyumunu etkileyebilir.

İzmir gelinlikçi en iyi 5 mağaza

Düğünde giymeyi planladığınız iç çamaşırı ve ayakkabıları getirmeyi unutmayın ! Ayakkabılarınızın yüksekliği ve içinde durma şekliniz elbisenin düşme şeklini etkileyecektir ve etek ucunun doğru olması açısından çok önemlidir. Ayrıca, yapının ve dolgunun miktarı (veya bunların yokluğu!) elbisenin düşme şeklini değiştirecektir.

2 el gelinlik satın Alan Yerler

Terzi omuzları, büstü, beli, kalçayı ve etek ucunu dikmeyi bitirdiğinde birçok gelin, prova bitene kadar elbiselerinin herhangi bir kısmının değiştirilip değiştirilmeyeceğini merak ediyor . Bu sizin için çok zorlayıcı olabilir ama endişelenmeyin. Terziniz ne yaptığını biliyor ve hepsini daha önce görmüş.

1 ay kaldı: Küçük ayarlamalar.
Büyük ağır kaldırma işleri bittikten sonra sıra son ince ayarları yapmaya gelir. Belki elbisenizin yakasına ince ayar yapmak veya kollarınızın uzunluğunu çeyrek santim artırmak isteyebilirsiniz.

Önemli olanlarla ilgilenilene kadar bu ayarlamaları yapmak zordur, ancak artık bunlar ortadan kalktığına göre elbiseniz hayal ettiğiniz ideale yakın olmalıdır.

Bitime bir ay kaldı, detayları mükemmelleştirmek için hala bolca zamanınız var, bu nedenle terzinizle herhangi bir rezervasyonunuzu tartışmaktan çekinmeyin.

ikinci el gelinlik nasıl seçilir?

2 hafta kaldı: Son prova – son kontrol.
Çoğu durumda, son montaj daha çok, önceki montajlarda yapılan her şeyin plana göre yapıldığından emin olmak için yapılan bir kalite kontrolüdür.

Bir insanın isteyeceği son şey, gelinin düğün gününde yaptığı ayarlamalardan birinde bir sorun olduğunu keşfetmesidir. Ancak hala ayarlanması gereken bir şey varsa, son prova gelinin değişiklik yapması için son şansıdır.

Formunuzu tam olarak ayarlamak, büyük gününüzde kendinizi rahat hissetmenin anahtarıdır.
Çok fazla iş gibi görünebilir, ancak tüm gün elbisenizin içinde olacağınızı unutmayın.

Doğru uyumu sağlamak sadece düğün gününüzde elbisenizin görünümünü iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda onu daha rahat hale getirecektir.

Koridorda yürürken ihtiyacınız olan son şey elbisenizin mükemmellikten uzak olmasıdır. Bu nedenle, değişikliklerinizi yapmak için bol bol zaman planlayın ve büyük gününüzde kendinizi ikinci kez tahmin etmeyeceksiniz.

Gelinliğinizi Ne Zaman Almalısınız?

Büyük gününüz takvimde. Zaten bir gelinliğin olması gerekiyor mu?
Düğün gününüze giden yolda geçeceğiniz birçok önemli kilometre taşı arasında belki de çoğu gelin için en önemli olanı, tasarım gelinlik bulmaktır.

Çoğu gelin için bu, düğün planlamasının hem heyecan verici hem de kaygılı bir dönemidir, çünkü birçok çocukluk hayalini ve yetişkinlikteki güvensizlikleri yüzeye çıkarır.

sahibinden 2.el gelinlik

Bu nedenle pek çok gelin ya elbiseyi hemen satın almak ya da alışveriş gezisini mümkün olan son dakikaya ertelemek istiyor. Ancak her iki yaklaşım da ileride bazı talihsiz sonuçlara yol açabilir.

Gelinliğinizi satın almak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu merak ediyorsanız işte size birkaç ipucu.

1. Düğün tarihinizi belirleyin.
Çoğu gelin için bu kolay olanıdır. Nişanlanırsınız ve ilk önceliğiniz arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşacağınız bir tarih seçmektir.

Bununla birlikte, bazı çiftler işleri biraz daha yavaşlatmayı ve gelinlik de dahil olmak üzere diğer birkaç ayrıntıyı ayarlayana kadar tarihi belirlemeyi ertelemeyi severler.

Bu verebileceğiniz en kötü karar değil ama yine de geri tepebilir. Örneğin, sadece kışın ortasında bir randevu ayarlamak için bir plaj düğünü için mükemmel, muhteşem, havadar bir elbise bulursanız ne olur?

Ya da güzel bir elbise bulursanız ama sipariş etmeye henüz hazır değilseniz ve sonra hayat koşulları düğünü bir veya iki yıl daha ertelemenize neden olursa? Sipariş günü geldiğinde artık istediğiniz elbiseye sahip olamayabilirsiniz çünkü artık mevcut değildir.

Gelinlerin takvimde bir tarih belirene kadar gelinlik alışverişine başlamamalarını önemle tavsiye ederiz. Çok çabuk gelmediği sürece hâlâ bolca zamanın olacak.

2. Düğün mekanınızı seçin.
Tarihten sonra çoğu gelin için mekan en önemli karardır. Düğün mekanı sadece düğünün büyüklüğünü ve tarzını belirlemekle kalmaz, aynı zamanda tarih üzerinde de önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bazı mekanlar aylar, hatta bir yıl önceden rezervasyon yaptırıyor. Eğer bir mekana gönül verdiyseniz, kendinizi düğün tarihinizi mekana göre planlarken bile bulabilirsiniz. Ve konu elbisenize gelince, mekanın çok büyük bir etkisi olacak.

Sonuçta, resepsiyonunuz kliması olmayan bir ahırdaysa kabarık bir balo elbisesi seçtiğinize pişman olabilirsiniz. Ve eğer bir kumsalda evleniyorsanız, katedral boyu tren planlarınızı yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

3. Elbisenin dikilmesi ve değiştirilmesi için kendinize zaman tanıyın.
Birçok kadın için gelinlik, satın aldıkları ilk ve tek özel dikiş parçasıdır. Bunlar hazır giyim alımları değil, sipariş üzerine dikilen özel önlükler.

Bu nedenle gelinlerin, sipariş verdikten sonra elbiselerinin ellerine ulaşması için 6-7 ay kadar beklemeleri gerekir ve bu yine de prova ve tadilat için gereken süreyi hesaba katmaz.

Toptan gelinlik üreticisi en iyi 6 gelinlikçi

Gelinlerin elbiselerini doğru şekilde alabilmeleri için genellikle yaklaşık üç prova randevusu vardır. İlki, kol eklemek veya yakada ayarlama yapmak ve uyum sorunlarını düzeltmek gibi en büyük değişiklikleri kapsar.

İkinci prova, elbisedeki tüm değişiklikleri gözden geçirmek ve uyumu sonuçlandırmak, üçüncüsü ise her şeyin yolunda olduğundan emin olmaktır. Birlikte ele alındığında, bu terzilik turları üç ila dört ay kadar sürebilir.

Tüm bu zahmetli işlerden dolayı gelinlerin elbiselerini düğünlerinden on iki ila dokuz ay önce, ancak tarihlerini belirledikten sonra sipariş etmelerini öneriyoruz.

Yine de düğüne daha yakın elbiseler sipariş edebilirsiniz, ancak seçenekleriniz daha sınırlı olabilir ve kendinizi acele teslimat stresinden kurtarmak en iyisidir.

Üç ay kaldı ve elbisen yok mu? İşte seçenekleriniz.
Elbette pek çok gelin, yalnızca birkaç ayı, hatta haftaları olan bir elbise ararken buluyor kendini.

Bu durumlarda yine de bir elbise bulmanız mümkün olabilir ancak “mükemmel” bir elbiseye dair bazı vizyonlarınızı bir kenara bırakıp mevcut seçeneklere odaklanmanız gerekebilir.

Genellikle sınırlı bir zaman çizelgesine sahip gelinler için en iyi seçenek örnek satış aramaya başlamaktır. Bunlar, gelinlerin denemesi için gelin salonunda rafta bulunan elbiselerdir ve salonlar, yeni envanter için depolarını boşaltmaya çalışırken genellikle eski stillerinden bazılarında örnek indirimler gerçekleştirir.

fatih’te ikinci el gelinlik alan yerler

Bununla birlikte, bir tarzın “eski” olması onun hâlâ güzel olmadığı anlamına gelmez. Değişiklikler için zaman çizelgeniz de kısalacağından, denediğiniz her şeyin oldukça yakın bir uyum olması gerektiğini unutmayın. Birkaç ayarlama yapabilirsiniz, ancak büyük ölçüde mağazada denediğiniz şeyi giyeceksiniz.

Bazen mevcut olan ancak %100 güvenilmemesi gereken başka bir seçenek de tasarımcılarımızın çoğunun stoklarında daha popüler gelinliklerden birkaçının bulunmasıdır; bu da onları birkaç hafta içinde alabileceğimiz anlamına gelir.

Siparişin verildiği tarih. Yine bu her zaman böyle olmasa da geçmişte pek çok gelinimizin işine yaradı ve daha kısa sürede yepyeni bir elbise sunabilmeyi seviyoruz.

Bu seçenekleri tükettiyseniz vintage veya ikinci el mağazalarına bakmayı düşünün. Şanslı olabilirsiniz ve doğru elbiseyi bulabilirsiniz!

Son dakika stresinden kurtulun ve elbisenizi önceden satın alın.
Bazı gelinler için düğün günlerinde giydikleri elbise büyük bir öncelik değildir; bu da özellikle büyük bir bütçe kaleminden tasarruf etmek anlamına geliyorsa tarzdan ödün vermekten mutlu oldukları anlamına gelir.

Karşıyaka gelinlik mağazaları

Ancak özel tasarım gelinliğinizin nasıl olmasını istediğinize dair belirli bir vizyonunuz varsa, bunun gerçekleştiğini görmek için kendinize gereken zamanı verin.

Mekanınızı bulun, tarihinizi seçin ve bizi arayın. Hayalinizdeki elbiseyi bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Düğün gününüz ne kadar büyülü olsa da, aynı zamanda büyük bir iştir. Profesyonel bir düğün planlamacısı değilseniz, daha önce bu büyüklükte bir etkinlik düzenlemeniz pek olası değildir.

Gelin adayları için pek çok kaynak var ama bu yaygın tuzaklardan kaçınmaya hazır mısınız? Gelinlerin bir düğünü planlarken yaptığı sekiz hatayı ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Hata 1: Bütçelemeden Önce Satın Alma
Mükemmel mekanınızı bulmanız harika, ama en sevdiğiniz grup için yeterli paranız kalacak mı? Uzun zamandır bu günün hayalini kuruyordunuz ama artık o gün geldi, Pinterest panonuzu biraz kırpmanız gerekebilir.

Rezervasyon yapmadan veya herhangi bir şey satın almadan önce bir bütçe belirleyin.

Düğünün finansmanıyla ilgilenmek nişanlı bir çift üzerinde çok fazla stres yaratabilir. Bütçenize (veya partnerinize) rüya öldürücü muamelesi yapmak yerine, oturun ve düğün gününüzü hayal ederken size en çok neşe getiren şeye odaklanın.

Büyük bir kalabalığın olması mı, eski model bir araba ile uzaklaşmak mı, yoksa mükemmel bir elbise giymek mi? Sizi mutlu eden şeylere öncelik verin ve gerisini kesin.

ikinci el gelinlik satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Hata 2: Mekan seçmeden önce elbise seçmek
Hayallerinizin balo elbisesini satın aldınız. Hiçbir şey daha iyi bir eşleşme olamaz; elbette nişanlınız dışında.

Daha sonra yemininizi resepsiyon mekanınızın yanında sahilde söylemek istediğinizi fark edersiniz. Aniden sulanan ipek treninizin ıslak kumda sürükleneceğini fark ediyorsunuz.

Gelin salonunda randevu almadan önce büyük gününüzle ilgili bazı önemli kararlar alın. Geceyi güzelce dekore edilmiş bir ahırda mı yoksa resmi bir balo salonunda mı dans etmek istiyorsunuz? Mekan seçiminiz, giymek istediğiniz gelinlik türü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Hata 3: Düğün diyeti
Elbette, düğününüz büyük bir gün. Profesyonel fotoğrafçılığa bir servet harcıyorsunuz ve harika görünmek istiyorsunuz.

Ama dikkat et. Pek çok gelin, düğünden önce gerçekçi olmayan miktarlarda kilo vermeyi planlıyor; bu da sağlıksız ve tehlikeli olabilir.

Düğünden önce biraz kilo vermeye kararlı olsanız bile, gelinliğinizi ‘hedef’ bedeninizde almayın. Kilo vermeniz durumunda gelinlikler genellikle yanınıza alınabilir ancak çok küçük bir elbisenin değiştirilmesi mümkün olmayabilir.

Bu yüzden sipariş verirken kendinize biraz nefes alma odası verin. Büyük beden her zaman küçük bedenden daha iyidir.

izmirde gelinlik nereden alınır?

Hata 4: Teşekkür notu göndermemek
Aslında kimsenin Bayan Manners’ın bunun bir hata olduğunu söylemesine ihtiyacı yok. Şaşırtıcı olan şey, gelinlerin teşekkür notu göndermeyi ne sıklıkla unutmasıdır.

Düğün öncesindeki partiler ve duşlar pek çok hediyeyi beraberinde getiriyor. Tüm misafirlerinize teşekkür mektupları göndermeyi unutmak kolaydır.

Neyin kimden, ne zaman geldiğini hatırlayabilmeniz için bir tür sistem oluşturun. Büyükannenizden gelen salata servisleri için teyzenize teşekkür etmek istemezsiniz. İdeal olarak, duşta hediyelerinizi açarken birisinin not alması gerekir. Daha sonra kolay başvuru için bilgileri bir planlayıcıda birleştirin.

Hata 5: Bir bütçe terzisini işe alarak maliyetleri azaltmak
Gelinliğiniz duygusal ve finansal açıdan büyük bir yatırımdır. Bunu değiştirmek için kiraladığınız kişinin ne yaptığını bildiğinden emin olun. Aksi halde düzeltilemeyecek bir iş yüzünden kalbiniz kırılabilir.

Gelin salonunuz tadilatları kendi bünyesinde yapmıyorsa , elbisenizi tadilat için herhangi bir yere götürmeden önce biraz araştırma yapın.

Knot gibi popüler siteleri kontrol edebilir, diğer gelinlere sorabilir ve çevrimiçi incelemelere bakabilirsiniz. Kimi seçerseniz seçin, resmi elbiseleri değiştirme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olmalıdır. Ayrıca elbiseniz için doğru telaşı seçmenize de yardımcı olabilmelidirler.

Hata 6: Çok hızlı kaydolmak
İki haneyi birleştirdiğinizde çok sayıda çift biriktirmek kolaydır. Kayıt olmadan önce, sahip olduklarınızı değerlendirmek için biraz zaman ayırın.

Nişanlınızın halihazırda mükemmel bir şekilde bakımı yapılabilen bir blender veya viski bardağına sahip olduğunu öğrendiğinizde şaşırabilirsiniz.

Yeni eviniz için ikinizin neye ihtiyacı olduğuna dair net bir fikriniz olduğunda, birlikte bir kayıt oluşturmaya zaman ayırın.

İdeal olarak listenizi yıllarca sürecek kaliteli ürünlerle dolduracaksınız. İlk büyük sağanak yağış düğünden kısa bir süre önce gerçekleşeceğinden acele etmeye gerek yok.

Hata 7: Gösteriyi akrabalarınızın yürütmesine izin vermek
Evet, aileniz düğüne maddi olarak katkıda bulunuyor olabilir ve kesinlikle heyecanlılar. Bu, ikinize de büyük gününüzde ne yapacağınızı söyleyebilecekleri anlamına gelmez.

Düğün siz ve nişanlınız için yetişkin bir çift olmanız için harika bir zamandır.

2. el gelinlik alan moda evleri istanbul

Ailelerinizin ihtiyaçlarına duyarlı olun, ancak birbirinize öncelik verin. Sevgilinizin bir şeyden nefret edeceğini biliyorsanız, ailenizin size bu konuda baskı yapmasına izin vermeyin.

Şimdi geliştirdiğiniz davranış kalıpları yıllarca sizinle kalacak ve artık bazı sağlıklı sınırlar koymanın zamanı geldi. Duygusal açıdan çalkantılı bu sularda gezinmenize yardımcı olabilecek nitelikli bir çift danışmanıyla görüşmeniz faydalı olabilir.

ucuz gelinlik modelleri en iyi 5 model

Hata 8: Ayrıntılara takılıp kalmak
Şimdi bunu kendinize tekrarlayın: bir şeyler ters gidecek. Ne kadar ödediğiniz ya da ne kadar planladığınız önemli değil; Düğün günleri genellikle birkaç istenmeyen sürpriz içerir.

Yine de, kardeşiniz biraz fazla parti yapıyor olsa veya elbisenize bir damla kırmızı şarap damlatılsa bile, bunun hâlâ hayatınızın aşkıyla evleneceğiniz gün olduğunu unutmayın.

Ne olursa olsun, düğün gününüz siz ve partneriniz için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. Günü bu kadar büyülü kılan detaylar değil. Koridorda yürürken aşkınızın gözlerindeki bakış. Ayrıntılara takılıp gerçekten önemli olan şeylerden uzaklaşmayın.

Telaş tarzlarını öğrenerek gelin randevunuza hazırlanın.
Düğün töreninde yeni karı koca arasındaki o şefkatli ilk danstan daha tatlı bir an olamaz. Ancak ilk dansı unutulmaz kılmak için mükemmel bir şarkıdan daha fazlası gerekir.

Elbisenizi ustaca yerinde tutan bir telaş olmadan, üzerinde çalıştığınız dönüşleri ve inişleri asla gösteremezsiniz.

İyi bir koşuşturma, Oscar’lardaki Jennifer Lawrence gibi trene takılmadan gece boyunca dans etmenizi sağlar. Peki bir elbiseyi yırtmak hakkında ne kadar bilgin var? İpleri veya kurdeleleri öğrenmek o kadar da zor değil! Biraz hazırlık yaparak gelin randevunuzdaki koşuşturmalar hakkında ne soracağınızı bileceksiniz.

Her gelinlik telaşa ihtiyaç duymaz
Her gelin elbisesinin gösterişli olmasını istemez, her gelinliğin de telaşa ihtiyacı yoktur. Elbisenizin kuyruğu yoksa ya da sadece bebek kuyruğu varsa telaşa ihtiyacınız olmayacak.

Bu tür gelinlikler genel olarak daha fazla hareket özgürlüğü sağlar ve bu da bazı gelinlerin takdir ettiği bir durumdur.

Diğer önlükler, telaşsız bir şekilde idare edilebilecek hafif bir kumaştan yapılmış olabilir. Örneğin, bazı önlüklerde bir terzi, trenin alt kısmına bileğinizin çevresini sabitleyen bir halka takabilir. Bu, ellerinizi serbest tutarken elbisenizi zarif bir şekilde kaldırmanıza olanak tanır.

Elbisenizi seçerken telaşı düşünün
Telaş, elbisenin görünümünü ve işlevini gerçekten değiştirebilir. Gelin randevunuzda elbisenizin nasıl gösterişli olacağı konusunda stilistinizle konuşun.

Çoğu elbise birkaç farklı seçeneğe izin verir, ancak seçimlerinizi beğendiğinizden emin olmalısınız. Düğün gününüzün çoğunu gelinlikle geçirebilirsiniz.

Belki elbiseyi seviyorsunuz ama telaşla nasıl görüneceğini veya hissettireceğini beğenmediğinize karar verdiniz. Uzun dramatik kuyruklu gelinlikler tören sırasında muhteşem görünebilir, ancak tüm gün, telaşla bile idare edilemeyecek kadar zor görünebilir. Bu durumda, yalnızca resepsiyon için ikinci bir elbise almayı düşünün.

satılık 2.el gelinlik en iyi 5 model

İki ana telaş türü vardır
Pek çok telaş tarzı olmasına rağmen hepsi iki ana tiptedir: alt telaş ve aşırı telaş. Aşırı telaş, trenin üst kısmında kaldırılan ve elbisenin dış tarafındaki kumaşa bağlanan bir veya daha fazla bağlantı elemanına sahiptir. Bir alt telaş treni kendi altına katlayarak elbisenin alt kısmına bağlanır.

fatih’te ikinci el gelinlik alan yerler

Bazı telaşların tasarımı çok daha karmaşıktır ve değişiklik maliyetini önemli ölçüde artırabilirler . Bilgili bir gelin olarak, muhtemelen zaten değişiklikler için bütçe ayırıyorsunuz, ancak özellikle telaşla ilgili sorular sormayı unutmayın. Tecrübeli bir terzi size iyi bir tahminde bulunabilir.

En yaygın telaş stilleri nelerdir?
Tesettürün pek çok farklı tarzı olmasına rağmen hepsi her elbiseye yakışmıyor. Yine de aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz olacak, bu yüzden burada beş popüler telaşa hızlı bir giriş yapalım.

Amerikan Telaşı: Balo elbiseleri veya uzun kuyruklu elbiseler için en iyisi olan Amerikan telaşı, bir tür aşırı telaştır. Kuyrukları toplayıp elbisenin eteğine tutturuyor ve arkada aşağıya doğru bir malzeme şelalesi oluşturuyor.
Fransız Telaşı: Bu tarz balık etekli, kılıflı ve A kesim elbiseler için önerilir.

Bu, elbisenin arkasında küçük bir dalga oluşturan gizli bağlantı elemanlarına sahip bir alt telaştır.
Viktorya Dönemi Telaşı: Bu ayrıntılı stil, çok dolu bir balo elbisesinde en iyi sonucu verir.

Kuyruk elbisenin arka kısmında birden fazla noktada toplanıp iliştirilerek güzel ve çarpıcı kıvrımlar yaratılıyor.
Balo Salonu Telaşı: Evrensel olarak uyarlanabilen bir stil olan bu telaş, balo elbisesinin altından sarkan eteği çevirir ve sanki kıvırıyormuş gibi elbisenin iç kısmına tutturur.

Adını aldığı balo elbisesi çok hoş ama daha basit elbiseler üzerinde de işe yarıyor.
Yay Telaşı: Bu aslında Amerikan telaşıdır, ancak bir yay ilavesiyle. Trenin bir kuşakla toplanıp bağlanması, telaşa hoş bir detay katıyor. A kesim bir elbise üzerinde en iyi şekilde görünür.

Bu tarzlardan herhangi birinin elbisenizde nasıl çalışacağını hayal etmekte zorluk çekiyorsanız, değişiklik randevunuzda bir göz atın. Terzi, telaşı elbisenin içine sabitleyebilir, böylece çeşitli farklı görünümler görebilirsiniz.

DIY yapmanız gerekeceğini unutmayın
Sizin için telaşı yaratacak bir uzmanınız olacak, ancak büyük gününüzde resepsiyonunuzdan önce bir başkasının treninizin güvenliğini sağlaması gerekeceğini unutmayın.

Bu nedenle, telaşınızın özellikle karmaşık olduğu zamanlarda bir deneme sürüşü yapmak iyi bir fikirdir. Kırılgan kumaşa zarar vermek istemezsiniz.

Son değişiklik randevunuza güvendiğiniz birini getirin. Terzinin onlara telaşı nasıl bağlayacaklarını göstermesini ve girişimlerini denetlemesini sağlayabilir. Bu şekilde gerçekten önemli olduğunda her şey daha sorunsuz ilerleyecektir.

1. Üçten fazla elbiseyi denemeyi bekleyin.
Gösteri formatında gelinler genellikle çevrelerine gösterdikleri yaklaşık üç elbiseyi deniyorlar.

Bunun nedeni şovun her elbiseye yalnızca çok fazla zaman ayırabilmesi ve hikayeyi en ilginç anlatıyı sunacak şekilde düzenlemek istemeleridir. Gelin muhtemelen defilede gördüğünüz üç elbiseden çok daha fazlasını denemiş, hatta onları farklı bir sırayla denemiş bile olabilir.

2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat

Ancak pek çok gelinin üçüncü elbisesinde “tek”i bulduğunu gördükten sonra, birçok gelin benzer bir zaman diliminde kendi elbisesini bulamayınca cesareti kırılıyor.

Gelin butiğimizde ortalama bir gelin, mükemmel olana karar vermeden önce yaklaşık on iki ila on beş elbise dener. İlk beş veya altısını en çok sevdiği silueti bulmaya çalışarak geçirebilir. Bize gelmeden önce iki üç butikte istediği kadar elbise deneyebilir.

Elbette elbisenizi ilk denediğiniz elbisede bulabilirsiniz. Eğer durum buysa, şanslı bir gelinsin! Ancak daha uzun sürerse endişelenmeyin. Kararınızı vermeden önce birkaç düzine elbiseyi denemek tamamen normaldir.

2. Çok kalabalık bir ekip getirmeyin.
SYTTD’de gelinlerin yanlarında getirdikleri insan sayısı gerçekten çok fazla.

En az üç veya dört arkadaşın ve aile üyesinin gelinle birlikte geldiğini görmek tipik bir durumdur (genellikle annesi, kayınvalidesi, büyükannesi, nedimesi ve kız kardeşinden oluşan bir kombinasyon), ancak bu kalabalık hızla herkesi kapsayacak şekilde büyüyebilir.

Nedimeler, erkek arkadaşlar ve aile üyeleri, hatta gelin danışmanları ve stilistleri. Hepsinin odaya sığması şaşırtıcı.

Tabii ki, bu kadar çok insan mevcutken olayların dramatik hale gelmesi şaşırtıcı değil. Kişilikler çarpışır ve herkesi memnun etmek imkansızdır. İyi bir TV olabilir ama gelin için stresli ve yorucu bir deneyimdir.

Gelmek isteyen herkesi yanınızda getirmek yerine , yalnızca en güvendiğiniz, katkıları olmadan yapamayacağınız, günü sizin için özel kılacak kişileri getirin.

Grubunuzu küçük tutun (yalnızca bir veya iki kişi) ve bu deneyimin parçası olmak isteyen başka arkadaşlarınız veya aileniz varsa, onları başka bir etkinlik için davet etmeyi düşünün; örneğin aksesuarlarla oynayacağınız ve “en iyiyi bulmayı” kutlayacağınız bir randevu. bir”.

3. Bütçeniz elbiseden fazlasını karşılamalı.
Donanımlardan bahsetmişken, bunlar büyük bir masraf olabilir; özellikle de değişiklik yaptırıyorsanız. Duvak, ayakkabı ve aksesuarlar gibi diğer bütçe kalemlerini de eklediğinizde toplam sonuç sizi şaşırtabilir.

Bütçe planlamasının bu yönü dizide sıklıkla gözden kaçırılıyor. Gelinler bir bütçeyle gelirler, neredeyse tam olarak bu fiyata bir elbise satın alırlar ve sonra da 100 dolar “bütçenin altında” oldukları için kutlama yaparlar.

Bazen danışmanların gelini değişikliklerin, özellikle de önemli olanların maliyeti konusunda uyardığını gördüğümüz doğrudur, ancak bir duvağın maliyetinden bahseden çok nadirdir.

İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma

Açıkçası, bütçelemenin daha ince noktaları şovun veya izleyicilerin özel ilgisini çekmiyor, ancak bunlar siz gelin için çok önemli. Şaşırmayın. Bütçenizi planlarken bu ekstra harcamalara da yer verin ve butiğinizdeki gelin asistanıyla beklentilerinizi konuşun.

izmir’de gelinlik fiyatları

4. Gelinlerin “seçici” olma hakkı vardır.
Bir gelinin bir dizi elbiseyi denemeden geri çevirmesi SYTTD’nin temelini oluşturuyor . Bir gelin art arda bir düzine kez “hayır” dediğinde, onu memnun etmenin çok zor olduğu izlenimini edinmek kolaydır.

Ancak gelinin “fazla seçici” olduğu tasvirinde iki sorun var. Birincisi, gelin asistanınızın size gerçekten yardımcı olabilmesi için bir elbisenin içinde ne yaptığınız ya da neyi görmekten hoşlanmadığınız konusunda geri bildirime ihtiyacı olmasıdır .

Neyden hoşlandığınızı veya hoşlanmadığınızı açıkça belirtirseniz, hayallerinize uygun bir elbiseyi daha hızlı bulabileceklerdir. Görüşleri seviyoruz!

Ve tabii ki, gelinin “çok seçici” olduğu fikrinin ikinci sorunu da gelinliğin büyük bir satın alma olması ve bundan kesinlikle emin olmanız gerektiğidir. Bir elbiseyi beğenmediyseniz onu geri çevirip bakmaya devam etmenizde bir sakınca yoktur. “Onu” bulduğunuzda, direndiğinize sevineceksiniz.

Bununla birlikte, eğer bir elbiseyi reddederseniz, ondan nefret ettiğinizi söylemekten kaçının; özellikle de butikteyseniz, onu arkadaşlarınıza ve ailenize gösteriyorsanız.

Tarzınız olmayabilir ya da üzerinizdeki görünüşü hoşunuza gitmeyebilir ama yandaki soyunma odasındaki gelin onu denemek için can atıyor olabilir.

Üstelik elbiseler vücudunuzda çoğu zaman askıda olduğundan çok farklı görünür. SYTTD’nin doğru yaptığı şeylerden biri de bu : Eğer zorlanıyorsanız elbiseyi giymekten korkmayın. Sonuçta kaybedecek bir şeyiniz yok.

mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma

5. Mağazadan elbisesiz çıkmak başarısızlık değildir.
Son olarak, iyi bir gelin butiğinin amacı, mutlu olduğunuz bir karara varmanıza yardımcı olmaktır.

Bir butikten elbisesiz ayrılmanın bir başarısızlık olduğu fikri (belki de elbisenizde aşırı seçici olmanın cezası), gelinlik mağazasının elbise satma ihtiyacını gelinin sevdiği bir elbise bulma ihtiyacının önüne koyan bir fikirdir.

Üstelik biraz tasarruf etmek için ilk ziyaretinizde satın alma baskısını hissetmenize de gerek yok! İlk ziyaretinizde satın almaya teşvikler ekleyen gelinlik mağazalarının olduğunu biliyoruz. Düşünmek için zamana ihtiyacınız varsa bunu yapın! Sadece birkaç yüz dolar tasarruf etmek için asla evet demek zorunda olduğunuzu hissetmemelisiniz.

2. el gelinlik satma

Kapıdan elbise olmadan çıkmanız gerekmesinin birçok nedeni olabilir. Belki aradığınızı bulamadınız. Belki baskı bunaltıcı hale gelmiştir ve kararınızı vermek için bir adım uzaklaşmanız gerekebilir. Ya da belki de karar verdiğinizde annenizin, büyükannenizin veya en iyi arkadaşınızın odada yanınızda olmasına ihtiyacınız var.

Yan not: Tam da bu nedenle her zaman tüm VIP’lerinizle alışveriş yapmanızı öneririz. “Onun” olduğunu bildiğiniz o anı yeniden yaratmak imkansızdır, bu nedenle görüntülü görüşme yapmanız gerekse bile, hayalinizdeki elbiseyi bulabileceğiniz zihniyetiyle alışverişe çıkmak en iyisidir.

Sebep ne olursa olsun, hazır değilseniz herhangi bir şeyi imzalama konusunda kendinizi baskı altında hissetmemelisiniz. Aslında, eğer baskı hissediyorsanız, bu da ayrılmak için en az bir neden kadar iyi bir nedendir.

Elbiseniz için alışveriş yapmak eğlenceli, unutulmaz ve rahatlatıcı bir deneyim olmalıdır.
Diziyi izlemek Elbiseye Evet Deyin’in en eğlenceli kısımlarından biri .

Ancak kendi deneyiminiz mümkün olduğunca dramadan arınmış olmalıdır. Zevk almalısınız ve eğer rahat değilseniz bunu yapmak zordur. Üstelik çevrenizden veya gelin yardımcılarınızdan çok fazla baskı altındaysanız doğru kararı verdiğinizi bilmek zordur.

ikinci el gelinlik satan alışveriş siteleri

Çünkü biliyoruz ki kendinizi en iyi hissettiğinizde pişmanlık duymadan tüm kalbinizle “evet” diyebilirsiniz.

Yorum yaz