2. El Gelinlik Fiyatları En Uygun 3 Fiyat

2. El Gelinlik Fiyatları En Uygun 3 Fiyat

2. El Gelinlik Fiyatları En Uygun 3 Fiyat Gelinlik alışverişi gerçekten hayatta bir kez yaşanacak bir deneyim! Genellikle düğün planlaması sırasında yapılacaklar listenizde işaretlediğiniz ilk görevlerden biridir.

Gelin randevusu, planlama deneyiminizin geri kalanının gidişatını gerçekten belirliyor, bu yüzden bunu iyi bir hale getirmek istiyorsunuz! Aynı zamanda hayatınızın geri kalanında saklayacağınız bir anı olabilir.

2. El Gelinlik Fiyatları

Çoğu insanın düğün planlamasında ilk düşündüğü şeylerden biri gelinliktir. Düğün gününün en önemli parçalarından biri! Ancak birçok gelin bir gelinliğin maliyetinin ne kadar olduğunu merak ediyor.

ikinci el gelinlik modelleri

Bir gelinliğin ne kadara mal olacağını düşünmek, muhtemelen nişanlanmadan önce gerçekten düşündüğünüz bir şey değildir.

Elbise için ne kadar para ayırılacağını bulmaya çalışmak zor olabilir! Bir gelinliğe ne kadar harcamanız gerektiğini size asla söylemeyi hayal bile edemesek de (bu tamamen size kalmış), gelinliklerin neden bu kadar pahalı olduğunu daha iyi anlamanız için size söyleyebileceğimiz bazı şeyler var.

BİR GELİNLİK MALİYETİ NE KADAR?

Bir gelinliğin maliyetinin ne kadar olduğuna dair sihirli bir rakam yok. Elbiseden elbiseye, tasarımcıdan tasarımcıya ve gelinden geline değişir. Ancak gelinlik fiyatlarını etkileyen ortalama fiyatlar ve farklı faktörler var!

Gördüğünüz gibi bir gelinin gelinlik için harcadığı ortalama fiyat bu bölgede oldukça değişkenlik gösteriyor. Ancak ortalama ülke ortalamasının üzerindedir.

Gelinliğin fiyatını etkileyen faktörler

Bir gelinliğin maliyetini etkileyen pek çok faktör vardır. İlk faktör kumaştır. Aşırı dantel detaylı, tül, charmeuse ve ipek gibi bazı kumaşlar genellikle diğer elbiselik kumaşlardan daha pahalı olacaktır.

Daha sonra elbisenin yapısı fiyatı etkileyecektir. Daha iyi yapılmış önlükler, yüksek kaliteli bir yapıya ve astara (kemik ve korse gibi) sahiptir ve bu da biraz daha fazlaya mal olur.

Fiyat etiketi daha yüksek olsa da bunlar elbisenin genel uyumuna, görünümüne ve rahatlığına katkıda bulunur. Kesinlikle ekstra paraya değer! Gelinliğin fiyatını etkileyen en belirgin faktör detay ve süslemelerdir.

ikinci el gelinlik nereden satın alabilirim?

Örneğin, çok detaylı bir balo elbisesi, genellikle düz bir kılıf elbiseden daha pahalıya mal olur. Yüzen aplikler ve elle yerleştirilmiş boncuklar veya danteller, gelinliğin maliyetini artıracak bazı süslemelerdir.

Son olarak elbisenizin tasarımcısı elbisenizin fiyatını etkileyecektir. Daha tanınmış, üst düzey tasarımcılar, daha az bilinen veya uygun fiyatlı tasarımcılardan daha yüksek fiyatlara sahip olacak.

Gelinliğin maliyetini nasıl düşürürsünüz?
Lüks bir gelinlik hissini seviyor ancak buna paranız yetmiyorsa polyester kumaşı tercih edebilirsiniz. Ayrıca karmaşık boncukları ve dantelleri seviyor musunuz?

Ancak fiyat etiketini karşılayamıyor musunuz? Sade bir elbise tercih edin ve bazı süslemeler ekleyin! Bu işlemi terziniz yapabilir veya ışıltılı bir kemer, gösterişli bir kolye veya damla küpelerle kendiniz de biraz süs ekleyebilirsiniz.

Düğününüzde tasarruf etmenin bir diğer yolu da gelinlik modelleri veya gelinlik olmayan kıyafetlerden alışveriş yapmaktır. Birçok nedime elbisesinin fildişi ve şampanya gibi renkleri var!

Bütçelenecek diğer faktörler

Son olarak gelinliğiniz için bütçe oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken başka faktörlerin de olduğunu unutmayın! Buna takılar ve ayakkabılarınız gibi aksesuarlar da dahildir.

Gelinlik maliyetinizde bütçe ayırmanız gereken bir diğer faktör de değişikliklerdir. İster raftan satın alın, ister ölçülerinize göre sipariş verin, herhangi bir gelinlik için genellikle değişikliklere ihtiyaç vardır.

Size mükemmel bir şekilde uyacak şekilde özel olarak yapılmadığı sürece, size mükemmel bir şekilde uyması ihtimali çok zayıf! Değişikliklerin fiyatı gerçekten farklılık gösterir ve fiyat teklifi almak için çeşitli terzilerle alışveriş yapmak en iyisidir.

Daha sade, sade bir elbisenin tadilat maliyeti genellikle yedi katmanlı bir balo elbisesinden daha az olacaktır! Ayrıca, kol eklemek veya yakayı değiştirmek gibi özelleştirmeler yaptırıyorsanız, bu size daha da pahalıya mal olacaktır.

GELİN RANDEVUNUZDAN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMANIZ İÇİN İPUÇLARIMIZ

Bütün bunlarla birlikte, gelin randevunuzdan en iyi şekilde yararlanmanız için bazı ipuçlarımızı burada bulabilirsiniz!

2.el gelinlik alan yerler izmir

İster halihazırda bir randevu almış olun ister yeni nişanlanmış olun, bunlar sizi elbise alışverişi deneyimine hazırlamaya yardımcı olabilir.

Randevu almanız gerekiyor mu yoksa randevusuz gelmeyi kabul ediyorlar mı?
Ortalama randevu ne kadar sürüyor?
Yanımda kaç kişi getirebilirim?

Mağazadaki abiyelerin fiyat aralıkları nelerdir?
İlham Verin
Stilistinize göstermek için randevunuza bazı ilham verici resimler getirmek her zaman iyi bir fikirdir.

Bu, stilistinizin beğenebileceğiniz stilleri çekmesine yardımcı olabilir!

Ne aradığınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa Pinterest’e ve gelinlik dergilerine göz atmak için biraz zaman ayırın. Eğer bu hala işe yaramazsa, bir dakikanızı ayırıp kendinizi düğün gününüzde koridorda yürürken hayal edin.

Kendinizi ne giyerken hayal ediyorsunuz? Prenses benzeri bir balo elbisesi mi? Sırtı dekolteli, bedene oturan, temiz bir elbise mi? Her şey stilistinizin neyi beğenebileceğinizi anlamasına yardımcı olabilir!

Açık fikirli kal

İlham almak hem size hem de stilistinize çok yardımcı olsa da açık fikirli olmayı unutmayın. Aklında tek bir şey varken mağazamıza gelen ve sonunda tam tersi bir şey satın alan gelinlerin sayısına şaşıracaksınız !

Cidden, pek çok gelin gelip “askısız hayır” diyor ve sonunda askısız bir elbiseye “evet” diyor!

Kimi Getirdiğinizi Dikkatlice Düşünün
Randevunuz sırasında yanınızda olan kişiler deneyiminizi gerçekten yaratabilir veya bozabilir.

Mümkünse yanınızda 3 kişiden fazlasını getirmemenizi öneririz. Çok fazla insanın olması çok fazla fikrin oluşmasına yol açabilir, bu da yalnızca kafanızın karışmasına ve bunalmanıza neden olur.

Yanınızda kimi getireceğinize karar vermeye çalışırken, ister aileniz ister arkadaşlarınız olsun , en yakın arkadaşınız olan kişileri düşünün.

Bu bir kız kardeş, en iyi arkadaş, anne, baba, müstakbel kayınvalideniz, hatta nişanlınız bile olabilir! Sahip olmanız gereken en önemli şey sizi tam anlamıyla destekleyecek ve etrafınızı sevgiyle saracak insanlardır.

Aklınızda Bir Bütçe Var

Elbise alışverişine gelirken bütçenizi göz önünde bulundurmanız çok önemlidir .

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, randevunuza gelmeden önce gelinlik mağazasının sunduğu elbiselerin fiyat aralığını öğrenmek, bunların bütçenize uygun olduğundan emin olmak her zaman iyi bir fikirdir.

2.el gelinlik satın almak istiyorum

Bunu şu şekilde düşünün: Araba alışverişi yapıyorsanız ve bir Honda bütçeniz varsa, ancak satıcı sizi bir Tesla’ya koyarsa ne olur? Ona aşık oluyorsun ama bunu karşılayabilmenin kesinlikle hiçbir yolu yok.

Oldukça üzülürsün, değil mi? İşte tam da bu yüzden aklınızda bir bütçe olmasını istiyoruz! Tam da bu nedenle bütçenizi aşan bir elbiseyi asla size giydirmeyeceğiz, dolayısıyla bu konuda şeffaf olmanız önemlidir.

Taahhüt etmekten korkmayın

Son olarak, taahhütte bulunmaktan korkmayın! Pek çok gelin ilk randevularına o gün bir elbise almayı beklemeden gelir. Ancak gelinlerimizin büyük çoğunluğu ilk randevularında elbiseye “evet” diyor !

Bir elbiseye aşık olmaya hazır olun. Pek çok gelin, gidecekleri başka randevuları olabileceğinden ya da daha iyi bir elbisenin bulunabileceğinden endişelendikleri için bir numaralı gelinlik konusunda kararsız kalıyor.

Konu ona geldiğinde, orada her zaman başka elbiseler olacak. En önemli şey, elbisenize %100 aşık olmanız ve kendinizi onun içinde evlenirken hayal edebilmenizdir

İşte gelinlerin herhangi bir gelinlik numunesi satışına giderken yanlarında getirmeyi düşünmeleri gereken yedi şey:

1. iç çamaşırları

Gelinlerin düğün randevusunda sordukları bir numaralı sorulardan biri “Hangi iç çamaşırlarını giymeliyim?” sorusudur.

Gelin numunesi satışı da dahil olmak üzere herhangi bir gelin randevusu için ten rengi iç çamaşırı giymenizi öneririz. Sütyeniniz için askısız bir sütyen giymenizi veya askısız seçenekleri denemek isterseniz yanınızda getirmenizi öneririz!

Pek çok gelin, özellikle sırtı açık veya dönüştürülebilir detaylı elbiseler olmak üzere sütyensiz elbiseler giymeyi tercih ediyor. Ancak bu tamamen size kalmış! Kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlayacak her şeyi giymenizi öneririz.

letgo 2. el gelinlik

2. Birkaç güvenilir aile üyesi/arkadaş

Ayrıca randevunuza yanınızda birkaç güvendiğiniz aile üyesini ve/veya arkadaşınızı da getirmenizi öneririz. En büyük hatalardan biri Gelinlerin numune satışı sırasında yaptıkları şey, misafir getirmemektir.

Örnek satış olması özel olmadığı anlamına gelmez! Randevunuz sırasında elbisenizi bulmanız çok olası. Sizin için en önemli kişilerin yanınızda olduğundan emin olmak istiyorsunuz!

Ayrıca Kara Cuma indirimimiz sırasındaki bir randevu, televizyonda görmüş olabileceğiniz örnek satış randevularına benzemiyor. Aceleye getirilmiyor veya gayri resmi değil.

Kara Cuma indirimi randevularımız da diğer randevularımız kadar özel ve samimi! Randevunuz sırasında kendinize ve misafirlerinize özel bir gelin süiti alacaksınız. Ayrıca tüm randevunuz boyunca kişisel gelin stilistinizle birebir çalışacaksınız!

internetten gelinlik satmak

3. Su/yiyecek

Ancak dilediğiniz içecek veya yemeği yanınızda getirmenizi öneririz! Örneğin, kutlama yaparken herkesin birlikte keyif alabileceği bir şarküteri panosunu yanınızda getirebilirsiniz!

4. İlham veren fotoğraflar

Randevunuzdan önce bize ilham verici resimler göndermenizi önemle tavsiye ederiz, böylece daha kapımıza adımınızı atmadan önce ne aradığınıza dair bir fikrimiz olur.

Ancak siz buradayken bunları telefonunuzda da görebilecek şekilde hazır bulundurmanızı öneririz!

Bu, gelin stilistinize aradığınız şey hakkında bir fikir vermenize yardımcı olacak ve ayrıca randevunuz boyunca referans olarak kullanabileceğiniz fotoğraflara sahip olacaksınız.

Ancak aradığınızı düşündüğünüzün tam tersi bir elbiseye aşık olabileceğinizi unutmayın! Aklını Yeni fikirlere açık tut!

5. Akılda bir bütçe

Gelinlerimizin randevu sırasında bir bütçeye sahip olmalarını önemle tavsiye ederiz. Bu, stilistinizin hangi elbiselerin size gösterilmesinin yasak olduğunu bilmesine yardımcı olacaktır.

Bir elbiseye aşık olup, daha sonra fiyat etiketinin harcamaya hazır olduğunuzdan çok daha yüksek olduğunu fark etmek istemezsiniz!

Ne kadar harcamak istediğinizi bildiğinizde, denediğiniz elbiseler üzerinde de biraz kontrol sahibi olmanızı sağlar.

6. Saç tokası

Bu küçük bir detay gibi görünebilir ama saç tokanızı getirmeyi unutmayın! Bazı elbiselerde saçlarınızın geriye doğru nasıl görüneceğini görmek isteyebilirsiniz, ancak bazı elbiselerde saçlarınızı aşağıya doğru tercih edebilirsiniz.

7. Olumlu bir tutum

Son olarak, bunu söylemeye gerek yok ancak olumlu bir tutum sergilemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Randevunuza, elbisenizi bulacağınızdan emin olarak gidin! Eğer yapamayacağınız bir zihniyete sahipseniz, denediğiniz her elbisede bir yanlış bulacaksınız.

Gelinliğiniz var… şimdi ne olacak? Aksesuarları düşünmenin zamanı geldi! Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok gelin aksesuarı var… ancak bu, hepsini satın almanız gerektiği anlamına gelmiyor!

ucuz gelinlik en ucuz 5 gelinlikçi

Büyük gününüz için hangisini istediğinize karar verebilmeniz için her bir aksesuarı düşünürken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ele alacağız.

DİKKATE ALINMASI GEREKEN AKSESUARLAR

Düğün gününüz için aksesuarlarımızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar.

Takı

Düğün gününüz söz konusu olduğunda pek çok takı seçeneği var! Kolyeler, küpeler ve bilezikler var. Ve tabii ki nişan yüzüğünüzü ve alyansınızı da unutamazsınız!

Düğün gününüzde hangi takıları takacağınızı düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken birçok farklı şey vardır.

Öncelikle boyun çizginiz nasıl görünüyor? Eğer açık bir yakaya sahipseniz kolye takmayı düşünebilirsiniz.

Eğer yakanız daha sade ise gösterişli bir kolye düşünebilirsiniz. Elbisenizde daha süslü bir yaka varsa, o zaman dengeyi sağlamak için zarif bir yaka seçebilirsiniz.

Alternatif olarak, yüksek yakalı bir elbiseniz varsa kolyeyi tamamen atlamak isteyebilirsiniz! Bu durumda manşet gibi bir bileklik takmayı tercih edebilirsiniz.

Takı seçerken düşünülmesi gereken bir diğer konu da elbisenizin kolları var mı? Eğer öyleyse, aşırıya kaçmamak için muhtemelen minimal takılar takmak isteyeceksiniz!

Gelin görünümünüzün odak noktasının aksesuarlarınız değil, siz olduğunuzu unutmayın.

Peçe mi yoksa başlık mı?
Pek çok kişi duvağın gelin görünümünün anahtarı olduğunu düşünüyor. Ancak günümüzde pek çok gelin bu elbiseyi giymemeyi tercih ediyor!

Pek çok gelin duvaktan tamamen vazgeçip bunun yerine saç bandı, saç tarağı veya taç kullanmayı tercih ediyor!

ucuz gelinlik en ucuz 5 gelinlikçi

Ne olursa olsun randevunuz sırasında elbisenizle birlikte duvak denemenizi önemle tavsiye ederiz. Bu nihai kararınızı vermenize yardımcı olacaktır.

Belki ona aşık olursun ve düğün gününde duvağa ihtiyacın olduğuna karar verirsin! En azından bunun size göre olmadığına karar verebilirsiniz, ancak en azından “Ya şöyle olursa?” diye merak etmekten vazgeçmezsiniz.

Kemer veya kuşak
Elbisenizde arzu ettiğiniz ışıltılı ve gösterişli unsurların bir kısmının eksik olduğunu düşünüyorsanız, bir kemer eklemek bunun için mükemmel bir seçimdir!

sahibinden 2.el gelinlik

Şal veya ceket
Daha soğuk bir ayda veya bölgede evleniyorsanız, muhtemelen sizi sıcak tutmaya yardımcı olacak bir tür örtbas etmek isteyeceksiniz!

Sıcak havalarda evlenseniz bile yine de bir tane giymeyi tercih edebilirsiniz… ancak muhtemelen hafif kumaştan olmasını isteyeceksiniz.

Örtünüz şaldan deri cekete, jean ceketten şala kadar çeşitlilik gösterebilir. İmkanlar sonsuzdur!

En sevdiğimiz örtme seçeneklerinden biri kişiye özel deri ceket veya jean cekettir. Bunları arkasında yeni soyadınız, biraz dantel, biraz boncuk veya biraz inci olacak şekilde sipariş edebilirsiniz.

En iyi kısım? Düğün gününüzden uzun süre sonra bile giyeceksiniz! Bunları Etsy’de aramanızı öneririz.

Ayakkabı
Çoğu insan düğün gününde ayağınızı bile görmese de birçok gelin için ayakkabılar hala önemlidir! En büyük ipucumuz? Rahat olduklarından emin olun.

Topuklu ayakkabı sizin için bir zorunluluksa, gerçekten alçak topuklu ya da sadece rahat olanlarını seçmenizi öneririz.

Onları düğün gününüzden önce evin içinde de giyerek kırın! Ayrıca, özellikle gece boyunca dans edecekseniz, resepsiyon için değiştirebileceğiniz bir çift daire bulmanızı da öneririz.

ikinci el gelinlik fiyatları en ucuz 5 site

Gelin ayakkabılarınız için olasılıklar gerçekten sonsuzdur. Topuklu ayakkabılar, düz ayakkabılar, sandaletler, gösterişli spor ayakkabılar (Converse veya Keds) giyebilir, hatta bir plaj düğününe yalınayak gidebilirsiniz!

Düğün planlama sürecinin en heyecan verici kısımlarından biri gelinlik alışverişidir. Bu, beraberinde getirdiği herkesle birlikte gelin için de çok özel bir an! Peki gelinlik alışverişine kaç kişi getirmelisiniz? Peki gelinlik alışverişine kimi getirmelisiniz?

GELİNLİK ALIŞVERİŞİNE KAÇ KİŞİ GETİRECEK
Yanınızda getireceğiniz misafir sayısını mümkün olduğunca sınırlamaya çalışmalısınız.

İçe dönük biri için birkaç kişiyi getirmek çok bariz görünse de, yanınızdan gelinlik alışverişi yapacak çok sayıda insanın olması, en dışa dönük kişi için bile çok bunaltıcı olabilir!

Gerçekten denemenizi öneririz misafir sayınızı yaklaşık üç kişiyle sınırlamak için. Bunun herkes için mümkün olmadığını biliyoruz, ancak bu aralığa yakın kalmaya çalışmak iyi bir fikirdir.

ikinci el satın alan yerler

Bunu şu şekilde düşünün: Yanınızda ne kadar çok insan getirirseniz, denediğiniz her elbise hakkında o kadar çok fikir alırsınız. Bunun yol açtığı tek şey gereksiz stres!

Konu o noktaya geldiğinde, yanına alması gereken doğru sayıda insanı bilen tek kişi sensin. Bazı gelinler tek başına gelmenin en iyi yolunu bulurken, diğerleri bir dükkan kiralayıp 10 kişiyi getirmek konusunda gerçekten daha rahat hissederler.

Gideceğiniz gelinlik mağazasına mutlaka danışın ve yanınızda getireceğiniz misafir sayısını karşılayabileceklerinden emin olun. Çoğu mağaza şu anda COVID-19 salgını nedeniyle sayılarını sınırlandırıyor.

Örneğin, Şu anda gelinlerin yanlarında sadece üç misafir getirmesine izin veriyoruz. Ancak biz sunuyoruz Daha fazla misafir getirmenize olanak tanıyan bir ücret karşılığında gösterişli randevular .

GELİNLİK ALIŞVERİŞİNE KİMİN GETİRECEĞİNE KARAR VERMEK
Yanınızda kaç kişiyi rahat bir şekilde getirebileceğinizi belirledikten ve gelinlik mağazasının kaç kişiye izin verdiğini kontrol ettikten sonra, yanınızda kimi getirmek istediğinize karar vermenin zamanı geldi.

Eğer gerçekten mağazanın izin verdiğinden daha fazla misafirinizi yanınızda getirmek istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var! Her şeyden önce suçun size yüklenmesine gerek kalmayacak.

2.el gelinlik alan moda evleri

Gelin dükkanının yanınızda getirebileceğiniz misafir sayısında kısıtlamalar olduğunu onlara açıklayabilirsiniz. Ayrıca, yine de randevuya onların da dahil edilmesini istiyorsanız, randevu sırasında onlarla her zaman Zoom veya FaceTime görüşmesi başlatabilirsiniz!

Bu şekilde hâlâ deneyimin bir parçası olduklarını hissedebilirler. Yanınızda kimi getireceğinizi düşünürken, işte gelinlerin yanlarında getirdiği bazı sıradan kişilerin yararlı listesi

Anne (veya anne figürü)
Baba (veya baba figürü)
büyükanne ve büyükbaba

Gelecekteki Kayınvalidesi
Kardeşler
Yakın arkadaşlar

Gelin partisi üyeleri
teyzeler
Kuzenler

Gördüğünüz gibi, bu listedeki herkesi bir araya getirmeye çalışırsanız, bu çok zorlayıcı olur! En olumlu, teşvik edici ve destekleyici olacak kişileri bir araya getirmenizi en çok teşvik ediyoruz.

Ancak aynı zamanda size duymanız gerekenleri (cesaret verici bir şekilde) söyleyecek birine de ihtiyacınız var! Örneğin, size dar kesim bir elbiseyle harika göründüğünüzü söyleyebilirler, ancak rahat olmayı sevdiğinizi biliyorlar, bu yüzden sizi bir A kesim bulmaya teşvik edecekler.

YALNIZCA GELİNLİK ALIŞVERİŞİ İÇİN İPUÇLARI

Bazen insanlar gelinlik alışverişine yalnız gitmeyi tercih ederler ya da yanlarında getirecek kimseleri yoktur. Belki arkadaşlarınız ve aileniz ülke genelindedir ve randevunuza gelemiyorlardır.

Ve bu kesinlikle sorun değil! İyi haber şu ki, gelin stilistiniz yolun her adımında yanınızda olacak. Hepsi bir arada gelin stilistiniz ve en iyi arkadaşınız olabilirler!

Kendi başınıza alışverişe gidiyorsanız, açık fikirli olmanızı öneririz! Ne aradığınıza dair bir fikir sahibi olarak randevuya gidin ve kesinlikle aklınızda bir bütçe var.

Ancak gelin stilistinizin önerdiği farklı stilleri denemeye açık olun. Düşüncelerinizi yansıtabileceğiniz bir grup insandan oluşan bir tahtaya sahip olmayacaksınız, bu nedenle, en çok neyi sevdiğinizi ve kendinizi rahat hissedebilmeniz için çeşitli tarzlar denemeniz önemlidir!

2.el gelinlik alan yerler ankara

Gelinlik, bir gelinin genellikle hayatı boyunca hayalini kurduğu bir düğünün bir yönüdür. Şu anda nişanlıysanız (tebrikler!), büyük ihtimalle düğün gününüzde hangi tarz elbise giymek istediğinize dair bazı fikirleriniz vardır.

Doğrudan alışverişe geçmeden önce gelinlik bütçenizin ne kadar olduğunu bulmanız son derece önemlidir. Gelinliğinize ne kadar harcama yapabileceğinizi tam olarak anladığınızda , mükemmel elbisenizi bulma süreciniz çok daha kolaylaşacaktır.

TOPLAM DÜĞÜN BÜTÇENİZ NE KADAR?
Gelinlik bütçenizi belirlemenin ilk adımı, düğün bütçenizin tamamını belirlediğinizden emin olmaktır. Bunu belirledikten sonra gelinliğinize ne kadar ayırmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Düğün bütçenizi belirlerken her detayı göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun . Her şeyi takip etmenize yardımcı olacak bir e-tablo oluşturmanızı öneririz.

Size yardımcı olması için bunun gibi ücretsiz bir şablonu bile indirebilirsiniz ! Referans olması açısından bunlar, genel düğün bütçenize dahil etmek isteyeceğiniz ana kategorilerdir.

İzmir gelinlikçi en iyi 5 mağaza

Bunun bütçeniz olduğunu unutmayın , ancak istediğiniz herhangi bir şeyi çıkarabilir veya ekleyebilirsiniz.

Giydirmek
Saç ve makyaj
Kek/tatlı
Tören

İçecekler
İyilikler + hediyeler
Çiçekler + dekor
Yiyecek

Davetler + kağıt
Müzik
Fotoğraflar/video
Resepsiyon mekanı

Toplu taşıma
Düğün planlayıcı
Evlilik yüzükleri

Ekstra ücretler/acil durum fonu
Balayı
Daha ayrıntılı bir liste için bu makaleye göz atın !

Gelinlik bütçeniz ne kadar olmalı?
Peki genel düğün bütçenizi belirledikten sonra gelinlik bütçeniz ne kadar olmalı? Genellikle yeni evlilerin çoğu düğün bütçelerinin yaklaşık yüzde 10’unu kıyafetlere ayırır.

ikinci el gelinlik nerede bulunur?

Bunun sadece elbisenizden fazlasını kapsadığını unutmayın; diğer durumlara yönelik kıyafetlerinizi (gelin partisi veya bekarlığa veda partisi gibi), gelinliğin kendisini, değişiklikleri, özel iç çamaşırlarını, aksesuarları, eşinizin kıyafetini ve sizin için gerekli olan her türlü temizlik veya korumayı da içerebilir.

işin bitti. Evet, bu çok fazla! Ancak düğün bütçenizin yüzde 10’u da oldukça büyük bir miktar. Kıyafet bütçenizi belirledikten sonra gelinliğinize ne kadar ayıracağınıza karar verebilirsiniz.

Eğer elbiseniz sizin için düğün gününüzün en önemli unsuruysa o zaman kesinlikle bütçenizin daha fazlasını ona ayırabilirsiniz.

Pinterest, Instagram ve “Elbiseye Evet Deyin” bölümleri, isteyebileceğiniz gelinlik tarzını anlamanın mükemmel yolları olsa da, gelinlik bütçenizi belirleme konusunda size hiçbir şey yapmayacaklar.

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce alışveriş yapacağınız salon ve stüdyoları arayarak sundukları fiyat aralıklarını öğrenin.

Gelinlik randevunuza gittiğinizde sizin fiyat aralığınızda hiçbir şey sunulmadığını öğrenmekten daha kötü bir şey olamaz. Bazı mağazalar daha uygun olacak bazıları inanılmaz derecede bütçe dostu olacak ve diğerleri sadece yüksek fiyat noktasında önlükler sunacak.

2. el gelinlik alan moda evleri

Elbisenin maliyetinin birçok farklı faktöre bağlı olacağını unutmayın! Bunlar şunlar olabilir:

Kumaş: Bazı özel kumaşlar diğerlerinden daha pahalı olacaktır. En sevdiğiniz elbise kumaşının genellikle ne kadara mal olduğu konusunda araştırmanızı yaptığınızdan emin olun!

sahibinden 2.el gelinlik

Detaylar ve süslemeler: Bir elbisenin dantel aplikler veya el yapımı boncuklar gibi çok fazla detayı varsa, o zaman fiyat genellikle çok fazla detaya sahip olmayan bir elbiseden daha yüksek olacaktır.

Tasarımcı: Üst düzey, popüler tasarımcıların elbiselerine bakıyorsanız, daha az bilinen bir tasarımcıyı seçtiğinizden daha pahalıya mal olacaklardır.

Sezon: Gelinlik tasarımcıları genellikle yılda bir veya iki kez yeni koleksiyonlar yayınlar. En yeni önlük serisi genellikle eski olanlardan daha pahalı olacaktır.

GELİNLİK BÜTÇENİZİ DIŞINDA KALMAK İÇİN İPUÇLARI
Eğer gelinlik bütçenizi aşmamak için gerçekten zorlanıyorsanız, sizin için takip edebileceğiniz birkaç ipucumuz var. Umarız bunlar biraz tasarruf etmenize ve ne kadar harcadığınız konusunda daha bilinçli olmanıza yardımcı olur!

Örnek satışlara ve gövde gösterilerine göz atın
Örnek satışlar ve gövde gösterileri, gelinlik satın alırken tasarruf etmenin mükemmel yollarıdır.

2.el gelinlik alan yerler izmir

Gelin salonları ve stüdyoları, stoklarının bir kısmından veya üretimi durdurulan gelinliklerden kurtulmak için genellikle örnek bir satış sunar.

Bu, diğer gelinlerin denemiş olabileceği bir elbiseyi doğrudan raftan satın alacağınız anlamına gelir.

Bununla birlikte, bu elbiselerin çoğu genellikle çok az aşınma ve yıpranma ile hala iyi durumda! Elbisenin fermuarının kırılması, gevşek boncuklar veya yırtık kenarlar gibi herhangi bir sorunu varsa, bu sorunların kolayca çözülebileceğini düşünüp düşünmediklerini mutlaka sorun.

Bagaj gösterileri paradan tasarruf etmenin başka bir mükemmel yoludur. Tasarımcılar koleksiyonlarında çok nadiren indirim sunarlar, ancak trunk defileleri genellikle bunu yaptıkları zamandır!

Bunlar çeşitli gelin salonlarında ve stüdyolarda düzenlenmektedir. Gövde gösterisi sırasında, Öne çıkan tasarımcı, öne çıkan elbiselerde genellikle indirime sahip olacaktır. K&B’de güncel özel etkinliklerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz burada .

Değişiklikleri unutmayın
Bir gelinin aklından sıklıkla kaçan şey, elbisenizin büyük ihtimalle değişikliğe ihtiyaç duyacağı gerçeğidir. İster doğrudan raftan bir elbise satın alın, ister bir tasarımcı aracılığıyla sipariş verin, elbisenin size mükemmel şekilde uymasını sağlamak için neredeyse her zaman değişiklikler yapılması gerekir.

Bazı stüdyolar değişiklikleri doğrudan kendi bünyesinde sunacak, diğerleri size önerilen terzilerin bir listesini sunacak ve diğerleri bunu tamamen size bırakacaktır. Genel olarak, tadilatlara en az birkaç yüz doların gitmesini bekleyebilirsiniz.

ELBİSEYE GÜVENLE “EVET” DEMEK
Gelinliğin bütçesine gelince en büyük ipucumuz? Yalnızca fiyat aralığınızdaki elbiselere bakın ve deneyin.

Üzerinize uymayan bir elbise giyen bir gelin ile kendisine tam oturan bir elbise giyen bir gelin arasındaki fark BÜYÜKtür .

Toptan gelinlik üreticisi en iyi 6 gelinlikçi

Gelinlik değişikliklerine yönelik bu ipuçları, tüm sürecin sorunsuz ilerlediğinden emin olmanıza yardımcı olabilir!

Bütçenizdeki değişiklikleri hesaba katın
Elbisenizi satın almadan önce değişikliklerin fiyatını aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun! Bunlar bir araya gelebilir ve bütçeniz söz konusu olduğunda herhangi bir sürpriz istemezsiniz.

Gelinliğinizde yapılması gereken ayarlamalar için en az 500$ bütçe ayırmanızı öneririz. İhtiyacınız olan değişikliklere bağlı olarak bu sayı daha yüksek veya daha düşük olabilir. ! Ayrıca terzilerin farklı ücretler aldığını unutmayın!

Bazıları hizmet başına ücret alırken, diğerleri elbisenizin ihtiyaç duyabileceği tüm değişiklikleri karşılamak için sabit bir ücret talep eder.

Yalnızca birkaç değişikliğe ihtiyacınız varsa, hizmet başına değişiklik ücreti alan bir terzi bulmak daha iyi olabilir. Çok fazla değişikliğe ihtiyacınız varsa, sizden sabit bir ücret talep edecek bir terzi bulmak isteyebilirsiniz.

Değişikliklerin mümkün olup olmadığını ve ne tür değişiklikler yapıldığını öğrenin
Elbisenizi satın almaya karar vermeden önce, yapmak istediğiniz değişikliklerin mümkün olduğundan emin olun! Değişikliklerin sadece bu değişiklikler olduğunu unutmayın .

Bu, etek ucunun ayarlanmasını, açık göğüs hattının düzeltilmesini veya kalça bölgesinde biraz daha fazla alan açılmasını içerir.

Silüeti A çizgisinden denizkızına mı değiştirmek istiyorsunuz? Arka fermuarı korseyle mi değiştireceksiniz? İllüzyon yaka eklemek ister misiniz?

Bu değişikliklerden herhangi biriyle, değişiklik yapmak yerine tasarım/inşaat alanına yönelmeye başlıyorsunuz. Evet demeden önce elbisenize yapılmasını istediğiniz her şeyin elbisenize yapılabileceğinden emin olun!

Terzileri araştırın
Gelin dükkanınız kendi bünyesinde değişiklik sunmuyorsa stilistinize kimi tavsiye ettiğini sorun! Muhtemelen geçmiş gelinlerinin deneyim sahibi olduğu bir terzi listesi vardır.

size, bölgede gelinlik konusunda uzmanlaşmış en çok tavsiye edilen terzilerimizin bir listesini sunuyoruz, böylece terzinizin gelinlik tadilatlarınızı halledip halledemeyeceği konusunda endişelenmenize gerek yok!

Gelin dükkanınızdan öneri alamıyorsanız (veya elbisenizi aldığınız yerin yakınında yaşamıyorsanız), yerel terzileri araştırın ve onların gelinlik veya resmi kıyafet konusunda uzman olduğundan emin olun. İlk beş tercihinizin bir listesini yapın ve oradan daraltın!

Karşıyaka gelinlik mağazaları

Kilonuzu aklınızda bulundurun
Her ne kadar kilonuz konusunda stres yapmamalısınız Gelinlik değişikliklerini düşünürken kilonuzu aklınızda tutmanız çok önemlidir.

Değişiklikleriniz başladıktan sonra, tutarlı bir kiloyu korumaya gerçekten çabalamalısınız. Eğer çok fazla kilo kaybederseniz, terziniz tüm değişiklikleri ikinci kez yapmak zorunda kalacak, yani onlar için iki kat para ödemek zorunda kalacaksınız.

Motivasyon olarak size küçük gelen bir gelinlik sipariş etmemenizi de tavsiye ederiz. Tabii ki seçim tamamen sizin. Kilo vereceğinizden eminseniz, devam edin! Ancak bir elbiseyi içeri sokmanın, dışarı çıkarmaktan çok daha kolay olduğunu unutmayın.

Daha küçük bir elbise satın almanın alternatifi korseli bir elbise satın almaktır. Bu, elbisenizin kolayca sıkılmasını veya gevşetilmesini sağlar.

Ayrıca göğüs bedeniniz değişirse tasarımcınızın elbisenize yeni kuplar yerleştirmesini de sorabilirsiniz. Beğendiğiniz korseli bir elbise bulamıyorsanız, A kesim veya balo elbisesini tercih edin! Bir elbise ne kadar vücuda oturursa, kilo verdiğinizde veya kilo aldığınızda bedeni değiştirmek o kadar zor olacaktır.

Etek boyunuzun doğru olduğundan emin olun
Etek uzunluğunuzu seçerken zemini sıyırmasını istiyorsunuz. Bu, bütün gece boyunca kaynaşmanıza, düzgün yürümenize ve dans etmenize olanak sağlayacaktır!

Ancak elbisenize takılıp düşmeyeceğinizden de emin olmak istersiniz. Terzi etek boyunuzu yere sabitleyecek şekilde sabitledikten sonra, rahat bir uzunlukta olduğundan emin olmak için ayakkabılarınızla biraz dolaştığınızdan emin olun.

Elbisenin alt kısmının yeri sıyırması nedeniyle lekelenmesinden ve mahvolmasından korkuyorsanız endişelenmeyin! Elbisenizin uzunluğu ne olursa olsun, büyük günde biraz kirlenecektir. Ancak düğün sonrası korumayı yaptırdığınızda lekeler çıkacaktır!

Planlamayı buna göre yapmayı unutmayın
Gelinliğinizi, tadilatlara bolca zaman ayıracak kadar erken satın aldığınızdan emin olun! Mümkünse elbisenizi düğün tarihinizden en az 10 ay önce satın alın.

Elbisenizin sipariş verdiğiniz andan itibaren gelin salonuna ulaşması birkaç ay sürebilir! Genellikle yaklaşık üç değişiklik randevunuz olacaktır. İlki düğününüzden yaklaşık üç ay önce, sonuncusu ise yaklaşık iki hafta önce olacak.

Gelinlik değişikliği püf noktaları söz konusu olduğunda yanınıza alacağınız ilk eşya düğün ayakkabılarınızdır. Düğün gününüzde hangi ayakkabıyı giyeceğinizi biliyorsanız yanınızda getirin!

izmirde gelinlik nereden alınır?

Henüz emin değilseniz, giyeceğinizi düşündüğünüz modele benzer yükseklikte bir çift getirmeye çalışın. Bu sayede terziniz eteği daha hassas bir şekilde ayarlayabilir.

Ayrıca giyeceğiniz iç çamaşırlarının yanı sıra günlük aksesuarlarınızı da yanınızda getirmek mükemmel bir fikirdir.. Spanx, askısız sütyen veya hiç sütyensiz, elbisenizin üzerinize nasıl oturacağı konusunda büyük bir fark yaratabilir.

Yani düğün gününüzde giyeceğiniz şeyin aynısını giymek isteyeceksiniz! Ayrıca giyeceğiniz takı, eldiven, duvak veya diğer aksesuarları da yanınızda getirmek mükemmel bir fikirdir.

Bunlar elbisenizin uyumunu değiştirmese de genel görünümünüze katkıda bulunur. Üstelik kolyenizin nereye düştüğünü görmek yakanızın nereye oturmasını istediğinizi de etkileyebilir!

Değişiklik randevularınıza yalnız gitmenizi ya da yanınızda bir kişiyi getirmenizi öneririz. Tüm ekibi getirmek cazip gelse de, kendinizi çok fazla fikre açık hale getirecektir.

Elbisenizin nasıl oturacağı konusunda önemli olan tek ses sizin sesinizdir! Bunun bir alternatifi, son elbise provasına getirmek istediğiniz kişiyi getirmektir. Bu şekilde elbisenizi nasıl yırtacaklarını ve ona girip çıkmanıza nasıl yardımcı olacaklarını öğrenebilirler!

Konuş
İlk prova randevunuza geldiğinizde terzinize tercihlerinizi mümkün olduğunca açık bir şekilde belirttiğinizden emin olun. Eğer tam olarak ne istediğinizi bilmiyorlarsa, o zaman kendileri karar vereceklerdir.

Ayrıca, pek çok terzi daha “eski usul”dür ve daha modern bir kesim için değişiklik yapma eğilimindedir. Onlara elbisenin üzerinizde nasıl görünmesini umduğunuzu söylediğinizden emin olun!

Gelinlik alışverişi her gelin için bunaltıcı, stresli ve zorlayıcı olabilir. Ancak büyük beden gelinlik alışverişi daha da fazla olabilir! Özellikle sizin bedeninizde örnek elbise bulunmayan bir mağazada.  beden ölçüsüne önem vermekten ve diğer tüm gelinlerimize sunduğumuz aynı deneyimi büyük beden gelinlerimize de sunmaktan gurur duyuyoruz.

Letgo gelinlik Fiyatları

Kendini iyi hissettiğinde git
Büyük beden gelinlik alışverişi için en büyük tavsiyelerimizden biri kendinizi en iyi hissettiğiniz zamanda alışverişe çıkmanızdır.

Bu herkes için farklı olacak! Bir sürü abur cubur yedikten sonra kendinizi kötü hissediyorsanız, büyük yemeği elbise randevunuzdan sonraya saklayın.

PMSing yaparken kendiniz hakkında kötü hissediyorsanız, ayın o zamanından kaçının. Elbise randevunuzun sabahı, vücudunuzun sergilemekten heyecan duyduğunuz her yerine odaklanarak kendinizi hazırlayın!

Bu kalçalarınız, dekolteniz veya göz renginiz olabilir. Durum ne olursa olsun, bunu hemen stilistinizle paylaşmayı unutmayın!

Vücudunuzla ilgili sevdiğiniz her şeyi sergileyen elbiseler seçmenize yardımcı olacaklar. Kendi kendinizin en kötü eleştirmeni olduğunuzu unutmayın . Gelinliği denemeden önce içinizdeki eleştirmeni susturmak için elinizden geleni yapın!

ucuz gelinlik modelleri en iyi 5 model

Bedeni kapsayan bir mağaza bulun
Pek çok gelin, büyük beden gelinlik alışverişine büyük bir korkuyla giriyor. Kaba davranılma korkusu, sınırlı seçeneklere sahip olma ve tamamen vasat bir deneyim yaşama korkusu.

Ama bu şekilde olmak zorunda değil! Elbise randevusu almadan önce mağazayı arayarak işinize yarayacak numune boyutlarına sahip olduklarından emin olun. Büyük beden gelinlik konusunda uzmanlaşmış bir stilistle çalışmayı istemek daha da iyi bir fikir.

Gelinlik alışverişine gittiğinizde ideal olarak hayatınızın en iyi deneyimini yaşamak istersiniz. Kişiliğinizi ve ihtiyaçlarınızı anlayan bir stiliste sahip olmak istiyorsunuz.

Vizyonunuza önceden bakan ve denemeniz için zaten birkaç elbise seçen bir stilistinizin olmasını istiyorsunuz. Ve aceleye getirilmek istemezsin.

Neyse ki, eğer Maryland bölgesindeyseniz, Bel Air’deki K&B Bridals tüm bunları ve daha fazlasını sunabilir! Bedenleri kapsayıcı olmaktan ve her gelinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamaktan gurur duyuyoruz. Elbisenin arkasındaki SİZİ gerçekten kutluyoruz. Randevu almak için buraya tıklayın!

Gecikme
Pek çok gelin ideal kilosuna ulaşana kadar gelinlik alışverişini ertelemeye çalışır. Ne kadar beklerseniz seçeneklerinizin o kadar sınırlı olacağını unutmayın.

Gelinliklerin teslim edilmesi genellikle 6 ila 8 ay sürebilir. Bu pencerenin dışında çok uzun süre beklerseniz, mağazanın stoklarında zaten sizin bedeninize uygun olanlarla sınırlı olabilirsiniz.

Ayrıca, bir elbisenin kilo kaybına uyum sağlayacak şekilde değiştirilebileceğini unutmayın! Elbisenizi sipariş ettikten sonra zayıflamak için hâlâ vaktiniz var.

Genellikle bir elbiseyi çıkarmak çıkarmaktan daha kolaydır. Ne olursa olsun, O’nu bulmaya çalışıyorum Mağazanın stoklarına göre büyük beden bir gelin gibi giyinmek tam bir serseri.

Öyleyse mevcut kilonuza gidin! Ayrıca partneriniz sizi olduğunuz gibi seviyor. Beden konusunda endişelenmeyin Elbisenizi seçtikten sonra stilistiniz sizi ölçecek ve en büyük ölçünüze göre bedeni sipariş edecektir. Gelin ölçüsünün sokak ölçüsünden tamamen farklı olduğunu unutmayın.

Bu muhtemelen satın aldığınız “en büyük” boyut olacaktır – ve bunda sorun yok! Düğünde hiç kimsenin gelinliğinizin bedenini bilmeyeceğini unutmayın.

Doğru terziyi bulun
Eğer gelinlik mağazanız kendi bünyesinde tadilat sunmuyorsa, gelinlik konusunda tecrübesi olan bir terziden tavsiye isteyin.

satılık 2.el gelinlik en iyi 5 model

Çalışmalarının referanslarını mağazadan veya internetten aldığınızdan emin olun. En iyi terzilerden bazıları , gelinliğinizde daha da iyi görünmenizi sağlamak için askılar, kemikler ve sütyen kalıpları ekleyebilecek !

Gelinliğiniz muhtemelen sahip olacağınız en pahalı kıyafet olacaktır. Harika hissettirdiğinden ve size mükemmel şekilde uyduğundan emin olun!

Konfor alanınızın dışına çıkın
Büyük beden gelinlik alışverişi için bir diğer önemli tavsiye ise açık fikirli olmak ve konfor alanınızın dışına çıkmaktır. İlginizi çekmeyecek farklı silüet ve tarzlardaki gelinlikleri denemek iyi bir fikirdir.

Birçok gelin, uzak duracağını düşündüğü bir elbiseyi seçer! Size en çok neyin yakıştığına şaşırabilirsiniz. Straplezliğe karşıysanız en azından straplez bir elbise deneyin.

En kötü durumda, bundan hoşlanmazsınız ve bu tarzın size göre olmadığından emin olabilirsiniz. En iyi durumda, başka türlü denemeyeceğiniz bir elbiseye aşık olursunuz!

Hiçbir şeye mecbur hissetmeyin
Açık fikirli olmak iyi olsa da, asla bir şeyi denemek veya satın almak zorunda hissetmemelisiniz. Kimsenin size ne giyip “giyemeyeceğinizi ” söylemesine izin vermemelisiniz !

Büyük beden gelinlik alışverişi genellikle A kesim elbiselere yönelmekle sonuçlanıyor. Ancak bu bazı insanlar için işe yarayacak, diğerleri için işe yaramayacaktır!

ikinci el gelinlik satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

En iyi stilist, yalnızca bedeninizi değil , şeklinizi, tarzınızı ve konfor düzeyinizi de dikkate alacaktır . Bu, vizyonunuza uygun bir görünüm bulmanıza yardımcı olacaktır! Elbisenizin tipik kıvrımlı kız stereotipi değil, kişiliğinizin bir yansıması olmasına izin verin.

Her şeyin seninle ilgili olduğunu unutma
Büyük beden gelinlik alışverişine son noktayı koyarken, bu deneyimin tamamen SİZİNLE ilgili olduğunu unutmayın ! Annen değil, kız kardeşin değil, en yakın arkadaşın değil, büyükannen değil…

SİZ. Saatlerce elbise denemiş olmanız, elbise seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Herkesin sizi belirli bir elbiseye itmesi, o elbiseyi seçmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Eğer size doğru gelmiyorsa, henüz bir tane satın almayın. Kendinizi güzel ve mutlu hissetmenizi sağlayacak gelinliği satın alın. Bunu daha iyi hale getirebilecek tek şey, koridorda onu giyerek yürümek ve sonunda partnerinize “Yaparım” demek!

2. El Gelinlik Fiyatları

Büyük beden “kurallarını” aklınızda tutun
Bu tür “konfor alanınızın dışına çıkın” ipucumuza aykırı olsa da, büyük beden kurallarını akılda tutmak yine de mükemmel bir fikir olabilir.

Bu kadar çok büyük beden gelin için çalışmasının ve “kural” olarak görülmesinin bir nedeni var.

İzmir gelinlikçiler sokağı en iyi 5 firma

A Kesim : Hacmi gizlemeden kalçaları ve uylukları maskeler, bel kısmı daraltılır
Daha kalın kumaşlar : Tipik olarak daha bağışlayıcı

Ruching : Optik yanılsama yaratır
Sahip olduklarınızı sergileyin : Vurgulamak istediğiniz özellikleri düşünün

Düğün gününüz boyunca elbisenizle dolaşacağınızı unutmayın. Rahat olması gerekiyor! Ayrıca içine sığamayacak kadar kilo vereceğinizi düşünerek 2 beden küçük bir elbise sipariş etmeyin.

Aksi takdirde inanılmaz derecede rahatsız olursunuz ve en iyi şekilde görünemez veya hissetmezsiniz. Eğer kilo verirseniz elbisenizi her zaman daha küçük bir bedene değiştirebilirsiniz!

Gelinliğinizi, ayakkabılarınızı ve mücevherlerinizi zaten satın aldınız mı? Büyük gününüzde ne giyeceğinize karar vermeye hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Peki ya iç çamaşırları? Ne yazık ki, düğün gününüzde yanlış iç çamaşırı giymek muhteşem bir gelinliğin görünümünü bozabilir.

ikinci el gelinlik nasıl seçilir?

İç çamaşırı alışverişi kesinlikle gelinlik alışverişi kadar heyecan verici olmayacaktır. Ama bunların bir nedenden dolayı temel parçalarınız!

İç çamaşırlarınız gözden kaçırılmamalı ve son anda seçilmemelidir. İpuçlarımızla gelinliğiniz için en iyi iç çamaşırlarını kolayca bulabilirsiniz.

DOĞRU İÇ ÇAMAŞIRLARI NEDEN ÖNEMLİDİR

Düğün gününüzde mümkün olan en iyi şekilde görünmek istiyorsunuz, değil mi? Günlük iç çamaşırlarınız en iyi şekilde görünmenizde önemli bir faktör olacaktır.

Gelinliğinizin silueti ne olursa olsun, gelinliğiniz için en iyi iç çamaşırlarını bulabileceksiniz. Doğru sütyen ve iç çamaşırı elbisenin tasarım bütünlüğünü yerinde tutacaktır.

İster dekolteli, ister açık sırtlı, ister askısız bir elbiseniz olsun, orada size uygun bir şeyler var. Doğru iç çamaşırlarıyla gün boyu en iyi şekilde görünüp hissedebileceksiniz.

İÇ ÇAMAŞIRLARINIZI NE ZAMAN ALINIR

Gelinliğiniz için en iyi iç çamaşırının ne olduğunu bilseniz bile , onlar için alışverişe ne zaman başlamanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

düğün iç çamaşırınızı düşünmeye, elbisenizin ilk provası sırasında başlamanızı öneririz. Bu size, ihtiyaç duyacağınız temel parçalarının daha iyi bir resmini elde edebilmeniz için elbisenizde ne gibi değişiklikler yapılacağını görme şansı verecektir.

SÜTYENE İHTİYACINIZ MI VAR?

Gelinliğiniz için en iyi iç çamaşırlarından bahsetmeden önce sutyen takmak isteyip istemediğinizi düşünmek isteyebilirsiniz.

mimar kemalettin gelinlikçiler en iyi 3 firma

Elbisenizin üst kısmı çok fazla yapıya sahipse, sutyen giymeden de uzaklaşabilirsiniz. Bir terzi elbisenizin içine kaplar bile yerleştirebilir. Bu, ne tür bir sütyen alacağınız konusunda endişelenmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan desteği sağlar.

GELİNLİĞİNİZ İÇİN EN İYİ İÇ ÇAMAŞIRLARI HANGİSİDİR?

Hala gelinliğinizin altında hangi parçaların en iyi görüneceğini merak mı ediyorsunuz? İşte çeşitli gelinlik detaylarına en çok yakışacak önerdiğimiz parçalar.

Straplez elbise? Straplez Sütyenle Gidin

Bunu söylememize gerek yok ama askısız bir elbise giyiyorsanız muhtemelen hiçbir resminizde sutyen askılarının görünmesini istemezsiniz .

Bu nedenle askısız sütyen bulmak en iyisidir. Straplez sütyen, çoğu gelinlik stili için seçebileceğiniz en iyi sütyenlerden biridir! Eğer elbisenizin üst kısmı da tam oturuyorsa uzun askılı bir sütyen tercih edebilirsiniz .

Bunlar belinizi vurgulayacak ve sahip olabileceğiniz çizgileri yumuşatacaktır. Bu sütyenler korse tarzı bir korsajın üzerine tutturulur.

Sahibinden gelinlik

En iyi kısım? Uzun askılı bir sütyen, straplez elbiseli gelinlerin ortak sorunu olan elbisenizin aşağıya doğru kaymasını da önleyecektir!

Tekrar aç? Sırtı Açık Sütyen Seçin
Gelinliğinizin sırtı açıksa bu muhtemelen elbisenin tamamında en sevdiğiniz detaydır. Mümkün olduğu kadar çok gösteriş yapmak isteyeceksiniz ve yanlış sutyen bunun tam tersini yapabilir.

Sırtı açık gelinliğiniz için en iyi iç çamaşırlarından biri sırtı açık sütyendir – evet, varlar! Doğal bir görünüme sahip olurken size destek verecek yapışkanlı sütyenlerdir. Seksi, açık bir sırt için mükemmel!

Gömme Elbise mi? Shapewear Yeni En İyi Arkadaşınız
Elbiseniz balık etekli elbise veya dar kesim gibi daha vücuda oturansa, o zaman iç çamaşırlarınızın kıvrımlarınızı sergilemek için ellerinden gelenin en iyisini yapması gerekecektir!

Bedeninize oturan bir elbise vücudunuzun en iyi kısımlarını gösterse de, göstermek istemeyebileceğiniz kısımlara da dikkat çekecektir.

Bunun için en iyi çözüm şekillendirici giyimdir . Siluetiniz pürüzsüz bir görünüm elde edecek, bu da tüm kıvrımlarınızı saran bir elbise için tam da istediğiniz şey.

Daldırma yaka? Bunun Bir Çözümü Var!
Son olarak dekolteli bir elbisenin altına ne giyersiniz? En iyi çözüm, terzinizin doğrudan elbisenin içine bardak diktirmesi olacaktır.

Ancak bazı gelinlerin sutyensiz rahat edemeyeceğini biliyoruz. Bu durumda, dekolteli bir sütyen tercih edin .

Yaka çizgisinin elbiseniz için yeterince düşük olduğundan emin olmak için muhtemelen bunları elbisenizle önceden denemeniz gerekecektir, ancak büyük olasılıkla sizin için işe yarayacak bir tane vardır.

ikinci el gelinlik satan alışveriş siteleri

Bu bol kesim sütyenlerin genellikle yanlarında ek destek bulunur, böylece ön tarafta çok fazla destek olmasa da her şey gün boyunca yerinde kalır.

Yorumlar (7)

 1. İkinci El Gelinlik Satın Alan Yerler En İyi 5 Firma – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat […]

 2. İkinci El Gelinlik Nasıl Seçilir? En İyi 6 Tavsiye – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat […]

 3. İkinci El Gelinlik Modelleri En İyi 10 Gelinlik – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat […]

 4. ikinci El Gelinlik Nereden Satın Alabilirim? En İyi 5 Firma – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat […]

 5. Mimar Kemalettin Gelinlikçiler En İyi 3 Firma – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat […]

 6. Kemeraltı Gelinlik Mağazaları En İyi 3 Mağaza – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat […]

 7. Kiralık Gelinlik En İyi 5 Gelinlikçi – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik fiyatları en uygun 3 fiyat […]

Yorum yaz