2. el gelinlik alan moda evleri

2. el gelinlik alan moda evleri

2. el gelinlik alan moda evleri Gelinlik satın almak bir süreçtir ve ne sorulacağını bilmek, kolay ve keyifli bir elbise alışverişi deneyimi yaşamanız açısından önemlidir .

2. el gelinlik alan moda evleri

Bu nedenle, yardımcı olmak amacıyla, çoğu gelinin bir gelinlik salonunda gelinlik ararken sorması gereken sorulara ışık tutmak için iki uzman stilistle görüştük . Daha fazlasını öğrenmek için aşağıyı okuyun ve not almayı ve bunları kendi gelin randevunuza getirmeyi unutmayın.

düğün yapmayı planlayan gelinler için elbise alışverişi, reyon yolculuğu sırasında muhtemelen en heyecan verici deneyimlerden biri olacaktır. Bu, özellikle bu anı hayatları boyunca hayal etmiş ve elbiseye evet diyebilecekleri günü sabırsızlıkla bekleyenler için geçerlidir.

Bununla birlikte, aynı zamanda, size en uygun tasarımcıyı, silueti ve genel stili bulmak gibi ilgili her şey göz önüne alındığında, süreç hızla biraz korkutucu hale gelebilir .

Bu nedenle, özellikle ne yaptığınız hakkında hiçbir fikriniz olmadığını düşünüyorsanız, gelin salonu randevusuna birkaç soru hazırlayarak girmeniz yararlı olacaktır.

Ericka Plackowski,  Detroit, Michigan’da yaşayan bir gelin stilistidir. Amacı, gelinlerin özel günleri için en iyi görünümü yaratmalarına ve bir araya getirmelerine yardımcı olmaktır.

Grace Thomas, Portland, Oregon merkezli kişisel bir gardırop tasarım şirketi olan Building Graceously’nin  kurucusu ve baş stilistidir  . Nişan partileri ve düğünler gibi etkinlikler için müşterilere etkinlik tasarımı sunuyor.

2. el gelinlik alan moda evleri

Hayalinizdeki Gelinliği Nasıl Seçersiniz: Bilmeniz Gereken 70 Şey

Elbisemin geri dönüş süresi nedir?

Bu soru, tüm listedeki açık ara en önemli sorudur. Sipariş üzerine dikilmiş bir elbise arıyorsanız elbisenizin oluşturulması birkaç ay sürebilir .

Bu nedenle, bir güzellik salonunda alışveriş yaparken, son satın alımınızı yapmadan önce geri dönüş süresini sormak her zaman önemlidir, çünkü düğün tarihinize çok yakın (veya daha sonra) gelmesi beklenen bir elbiseyi asla satın almak istemezsiniz.

Michigan merkezli gelin stilisti Erika Plackowski ayrıca zaman çizelgesini anlamanın diğer gelinlik detaylarınızı planlamanıza yardımcı olacağını, çünkü bir düğün günü kıyafetinin sadece elbiseden ibaret olmadığını belirtiyor .

“Elbisenizin mağazaya ne zaman geleceğine dair bir fikre sahip olmak önemli” diyor. “Bu şekilde ayakkabılarınız ve duvağınız gibi diğer aksesuarlarınızı sipariş ederken doğru planlama yapabilirsiniz.”

Trunk şovları geliyor mu?

Trunk show , bir gelin salonunun belirli bir markanın çok çeşitli gelinlik örneklerini sunduğu zamandır. Bunlar düzenli olarak gerçekleşmese de (ve her zaman açıkça reklamı yapılmasa da), elbisenizi ararken akılda tutulması gereken olaylardır. Trunk şovları aynı zamanda sevdiğiniz bir tasarımcının elbiselerini bazen indirimli fiyatlarla satın alma fırsatını da verecektir.

Gelinliğinizde Tasarruf Etmenin 9 Yolu

Bu elbisenin hangi tonları mevcut?

Yaygın inanışın aksine, gelinlikler birden fazla evrensel beyaz renk tonuna sahiptir . Aslında bir gelin salonuna girene kadar beyazın ne kadar farklı tonlarının görünebileceğini asla fark edemezsiniz.

Portland merkezli stilist Grace Thomas , “Beyazın pek çok tonu var ve hangisini giymek istediğinizi bilmek önemli” diyor . “Parlak bir beyaza meraklıysanız, denediğiniz silüetin bu tonda olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.”

Bu elbise geçen yıl ne kadar popüler oldu?

Çok benzersiz bir elbise istiyorsanız bu soruyu sormaya değer. Thomas , “Bazı gelinler türünün tek örneği olan bir parça isterken , diğerleri elbiselerini diğer gelinlerde görmekten çekinmiyor” diyor.

“Stilistler geçen yıl hangi elbiselerin en popüler olduğunu paylaşabilecek.” Bu aynı zamanda mevcut gelinlik trendlerini veya ilginizi çekiyorsa birçoğunun son kullanma tarihi geçmiş trendleri tartışmanın iyi bir yolu olabilir .

Bu gelinlikle en iyi hangi tür duvak görünüyor?

Giymek istediğinizi düşündüğünüz bir elbise bulduysanız, bir sonraki adım, birkaç farklı duvak deneyerek günlük görünümünüzü tam olarak hayal etmektir .

Bunun nedeni, bazı önlüklerin katedral duvağıyla en iyi şekilde görünmesi, diğerlerinin ise kısa ve daha ince bir şeyle daha iyi görünmesidir . Plackowski, “[Stilist] size fikir verecek bazı şeyleri elinde tutabilir” diyor.

Ayrıca, özellikle ne tür bir duvak istediğinize karar vermediyseniz stilistinize fikrini sormanın harika bir zaman olduğunu da belirtiyor.

Bu elbisenin telaşa ihtiyacı var mı?

Tüyler çoğu elbisenin ortak özelliği olsa da , elbisenin silüetini değiştirme ve potansiyel olarak takımınızın görünüşünü değiştirme yeteneğine sahiptirler. Bu nedenle elbisenizin telaşa ihtiyacı olup olmayacağını sormanız önemlidir.

Elbiseye evet demeden önce elbiseyi telaşlandırmanın ne kadar zor olduğunu da düşünmek gerekiyor. Thomas, “Bu sürecin ne kadar karmaşık veya basit olacağını bildiğinizden emin olun” tavsiyesinde bulunuyor. Karmaşık bir koşuşturma gelin ve gelin partisi için sakıncalı olabilir .

Hangi özelleştirme seçeneklerine sahibim?

Aldanmayın: Gördüğünüz şey her zaman elde etmeniz gereken şey değildir. Birçok gelinlik, bir tarzı gerçekten ön plana çıkaracak ve estetiğinize uyacak şekilde incelikli şekillerde özelleştirilebilir .

Örneğin, satın almak isteyeceğiniz bir elbisenin rengini ve kumaşını değiştirebilir, askılarını değiştirebilir ve hatta gömme iç çamaşırları bile ekleyebilirsiniz. “Askısız elbiseyi seviyorum ama askılara mı ihtiyacım var? İsterseniz çoğu elbiseye kolayca askı ekleyebilirsiniz!” Thomas not ediyor.

Hangi silüet çeşitlerini taşıyorsunuz?

Thomas, “Biri tören için, diğeri resepsiyon için olmak üzere birden fazla elbise arıyorsanız , butiğin ne tür silüetler sunduğunu sormayı unutmayın ,” diye tavsiyede bulunuyor.

Thomas. “Bugünlerde daha çok, tamamen yeni bir görünüm yaratmak için farklı parçaları çıkarmanıza olanak tanıyan, birden fazla parçadan oluşturulan geçiş elbiseleri bulacaksınız. Eğer böyle bir şeyle ilgileniyorsanız, bunu belirtmeyi unutmayın.”

Değişiklikler kurum içinde mi yapılıyor?

Aklınızda belirli bir terzi yoksa, elbisenizi almayı planladığınız salonda tadilat yaptırmanız daha uygun olabilir .

Ancak tüm salonlarda değişiklik yapılmaz, bu nedenle herhangi bir nihai ödeme yapmadan önce bu hizmeti sunup sunmadıklarını teyit etmek kesinlikle önemlidir. Başka bir ipucu?

Şirket içi ve harici seçenekleri karşılaştırırken bir referans noktanız olması için fiyatlandırmayı mutlaka sorun.Düğün gününden önce elbisemi saklamanın en iyi yolu nedir?

Gelinlik hassas bir giysidir ve düğün gününe kadar dolaba atılmaması gerekir. Bu nedenle, “Ben yaparım” demeden önce stiliste elbisenizi nasıl düzgün bir şekilde saklamanız gerektiğini sorduğunuzdan emin olun.

Bu, boncuk veya işleme miktarına, elbisenin yapıldığı kumaşa ve renge bağlı olarak değişebilir. Bazı önlükler asılabilirken diğerleri düz bir şekilde yatırılmalıdır, ancak sonuçta stilistiniz takımınızı mümkün olan en iyi durumda tutmak için tam olarak ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilecektir.

2. el gelinlik alan moda evleri

Uzak gibi görünse de düğünden sonra elbisenizle ne yapmak istediğinizi anlamak için asla erken değildir. Plackowski , “Birçok gelin elbiselerini yeniden satış sitelerine koyuyor.

Ancak elbisenizi saklamayı düşünüyorsanız, koruma hizmetleri hakkında konuştuğunuzdan emin olun ve hatta elbisenizi onlardan satın aldığınız için indirim alıp almayacağınızı sorun” diye öneriyor Plackowski.

Fikrimi değiştirir ve yeni bir elbise istersem ne olur?

Daha çok hoşunuza giden bir şey bulursanız gelinliği iade edemeyeceğinizi belirtmekte fayda var . Alışveriş yaparken, salonun para iadesi yapıp yapmayacağını, bir tür değişim yapmanıza izin verip vermeyeceğini veya iade edilmeyen bir depozito talep edip etmediğini sormalısınız.

Gelin elbiseleri çoğu zaman pahalı bir yatırımdır, bu nedenle tercih ettiğiniz görünüm hakkında nihai bir karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi bilmek faydalı olacaktır.

ster beş yaşınızdan beri gelinliğinizin hayalini kuruyorsunuz ve onun için istediğiniz özellikleri son payetine kadar biliyorsunuz, ya da müstakbel eşinizin annesi “Hala yapmadınız” diye dırdırana kadar bu konuda hiç düşünmemişsiniz. Gelinliğinizi aldım” diyerek size nasıl gelinlik seçeceğinizi anlattık.

Hayalinizdeki gelinliği bulmak stresli olabilir. Sonuçta, muhtemelen daha önce hiç denememişsinizdir ve bu, birçok kadının sahip olabileceği en pahalı giysidir, bu nedenle gelinlik alışverişi yaparken baskının kesinlikle üzerinde olduğunu hissedebilirsiniz.

Aynı zamanda çözülmesi gereken tamamen yeni bir dil varmış gibi gelebilir – tül , A kesim, dar kesim, organze, kılıf vb . resepsiyon için parti merkezli bir seçim; bu da alışverişi daha da stresli hale getirebilir.

Bütçeniz , kişisel tarzınız veya zaman çizelgeniz ne olursa olsun , bu gelinlik alışverişi ipuçlarının hayallerinizdeki elbiseyi bulmanıza yardımcı olacağı garantidir.

Dergilerden sayfalar koparın, çevrimiçi gelin butiklerine göz atın, Pinterest’i keşfedin ve en sevdiğiniz elbiselerin görsel bir dosyasını derlemek için ünlü gelinlerin ne giydiğine bakın .

Daha sonra bağlantılı bir tema arayın; hepsi çok süslü, dantelli veya hacimli mi? Hepsinin sırtı açık mı? Beğendiğiniz tarzlarda birkaç ortak nokta bulun ve fikirlerinizi ilk randevunuza getirin.

İzmir Kemeraltı ikinci el gelinlik Alan Yerler

İzmir Kemeraltı çevresinde ikinci el gelinlik alan yerler bulmak için aşağıdaki kaynakları kullanabilirsiniz. Ancak, zaman içinde işletmelerin açılması ve kapanması gibi değişiklikler yaşandığı için güncel bilgilere ulaşmak için yerel rehberleri ve online platformları düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir. İşte İzmir Kemeraltı çevresinde ikinci el gelinlik alan yerler hakkında bilgi alabileceğiniz bazı kaynaklar:

Kemeraltı Çarşısı: Kemeraltı, İzmir’in en eski ve geleneksel çarşılarından biridir. Bu çarşıda ikinci el gelinlik satan mağazaları ve dükkanları araştırabilirsiniz. Elde edebileceğiniz en güncel bilgiler için yerel esnaf ile iletişime geçebilirsiniz.

Online Alışveriş Siteleri: Sahibinden, Letgo, Dolap gibi ikinci el alışveriş siteleri İzmir’deki satıcıların ilanlarını içerebilir. Bu platformlarda arama yaparak İzmir Kemeraltı çevresindeki ikinci el gelinlik ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Grupları: Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında İzmir Kemeraltı bölgesindeki ikinci el gelinlik ilanlarını içeren gruplara katılabilir veya bu platformlarda ilanlarınızı paylaşabilirsiniz.

Düğün ve Gelinlik Fuarları: İzmir’de düzenlenen düğün fuarları ve gelinlik fuarları, ikinci el gelinlik seçenekleri sunabilir. Bu tür etkinlikleri takip ederek farklı mağazalardan ve tasarımcılardan gelinlikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Arkadaş ve Aile Tavsiyeleri: İzmir’de yaşayan arkadaşlarınızdan veya ailenizden Kemeraltı çevresinde ikinci el gelinlik satan veya alan mağazalar hakkında tavsiyeler isteyebilirsiniz. Kişisel deneyimler ve öneriler, size uygun bir mağaza bulmanıza yardımcı olabilir.

Yerel İkinci El Giyim Mağazaları: Kemeraltı çevresinde yerel ikinci el giyim mağazalarını ziyaret ederek, ikinci el gelinlik seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

İkinci el gelinlik alırken, gelinliğin durumunu, bedeninize uygunluğunu ve gerektiğinde düzenlemeler yapılması gerekip gerekmediğini dikkatlice değerlendirmeniz önemlidir. Ayrıca, satıcı ile iletişim kurarak gelinliğin geçmişi ve bakımı hakkında sorular sormalısınız. Güvenilir bir satıcıdan alışveriş yapmak, gelinliğinizin özel gününüzde mükemmel olmasını sağlar.

İzmir Kemeraltı, geleneksel pazarlar ve alışveriş bölgelerinden biridir. Burada ikinci el eşyalar, giyim ve aksesuarlar satan pek çok mağaza bulunabilir. Ancak, benim bilgi tabanımda yerel mağazaların güncel listesi bulunmamaktadır, bu nedenle İzmir Kemeraltı’nda ikinci el gelinlik alan mağazaların güncel bir listesini sağlamam mümkün değildir.

Ancak, Kemeraltı’nda ikinci el gelinlik arayışınızda izleyebileceğiniz genel adımlar şunlar olabilir:

Bölgeyi Ziyaret Edin: Kemeraltı çarşısını ziyaret ederek çeşitli mağazalara göz atabilirsiniz. Burada ikinci el gelinliklerin yanı sıra yeni gelinlikler ve düğün aksesuarları da bulabilirsiniz.

Mağazalarla İletişim Kurun: Mağazaları ziyaret ederken, satıcılarla iletişim kurarak ikinci el gelinlikleri sorabilirsiniz. Bazı mağazalar, müşterilerinden satın aldığı kullanılmış gelinlikleri satabilir.

Pazarlık Yapın: Kemeraltı çarşısında, fiyatlar genellikle pazarlıkla belirlenir. Fiyat konusunda satıcılarla pazarlık yaparak uygun bir anlaşma yapabilirsiniz.

Gelinliği İnceleyin: İkinci el gelinlik satın alırken, gelinliği dikkatlice inceleyin. Herhangi bir hasar, leke veya yırtık olup olmadığını kontrol edin. Gelinliği mümkünse deneyin ve bedeninize uygun olup olmadığını kontrol edin.

Güvenilir Satıcıları Arayın: Kemeraltı çarşısında güvenilir satıcılar bulmak önemlidir. Satıcıların değerlendirmelerini kontrol edin ve olumlu yorumlar alan satıcıları tercih edin.

Aksesuarlar ve Ayakkabılar: Gelinliğinizi tamamlayacak aksesuarları ve ayakkabıları da düşünün. Kemeraltı çarşısında düğün aksesuarları ve ayakkabı satan mağazalar bulabilirsiniz.

Kemeraltı çarşısında ikinci el gelinlik arayışınızda, sabırlı olmak ve dikkatli araştırma yapmak önemlidir. Farklı mağazaları ziyaret ederek, çeşitli seçenekleri değerlendirebilir ve ihtiyacınıza uygun bir gelinlik bulabilirsiniz. Ayrıca, gelinliğin durumunu dikkatlice kontrol ederek ve satıcı ile iletişimde kalarak güvenilir bir alışveriş yapabilirsiniz.

İzmir’in tarihi Kemeraltı çarşısı, 2.el gelinlik arayışınızda ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri olabilir. Kemeraltı’nda bulunan bazı ikinci el gelinlik alan mağazalar ve işletmeler hakkında bilgi vermek isterim. Ancak, mağazaların isimleri, adresleri ve faaliyet durumları zaman içinde değişebilir, bu nedenle güncel bilgilere erişmek için yerel rehberlere veya İzmir yerel halkına danışmanız gerekebilir. İşte Kemeraltı’nda 2.el gelinlik alabileceğiniz bazı yerler:

Kemeraltı Çarşısı İçindeki İkinci El Mağazaları: Kemeraltı çarşısı, birçok farklı ürün ve giyim seçeneği sunan büyük bir çarşıdır. İçindeki bazı giyim mağazaları, özellikle düğün ve gelinlikle ilgili ürünler sunabilir. Bu mağazaları dolaşarak 2.el gelinlik arayışınıza başlayabilirsiniz.

Kemeraltı Düğün Mağazaları: Kemeraltı çarşısı içindeki düğün mağazaları, ikinci el gelinliklerin yanı sıra yeni gelinlikler de satışa sunabilir. Bu mağazaları ziyaret ederek farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Sosyal Medya Grupları: İzmir’de ikinci el gelinlik alan veya satan kişileri bir araya getiren sosyal medya gruplarına katılabilirsiniz. Bu gruplarda yerel ilanları bulabilir ve satıcılarla iletişime geçebilirsiniz.

İnternet Üzerindeki İkinci El Alışveriş Siteleri: Sahibinden, Letgo, Dolap gibi online alışveriş platformlarında İzmir’de ikinci el gelinlik ilanlarını araştırabilirsiniz. İlanları inceleyerek iletişime geçebilirsiniz.

Düğün ve Gelinlik Fuarları: İzmir’de düzenlenen düğün fuarları ve gelinlik fuarları, ikinci el gelinlik seçenekleri sunabilir. Bu tür etkinlikleri takip ederek, farklı mağazalardan ve tasarımcılardan gelinlikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Arkadaş ve Aile Tavsiyeleri: İzmir’de yaşayan arkadaşlarınızdan veya ailenizden 2.el gelinlik satan veya alan mağazalar hakkında tavsiyeler isteyebilirsiniz. Kişisel deneyimler ve öneriler, size uygun bir mağaza bulmanıza yardımcı olabilir.

Kemeraltı çarşısı, İzmir’in tarihi ve kültürel bir merkezi olmasıyla ünlüdür. Bu bölgede dolaşırken, 2.el gelinlik arayışınıza başlayabilir ve farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ki, gelinlik seçiminde zaman ayırmak ve dikkatli olmak, özel gününüz için en uygun gelinliği bulmanıza yardımcı olacaktır.

NYC caddesinde 2018 Sonbahar BHLDN Gelinlik Modelleri

Gelin danışmanları size kadınların sürekli olarak bir elbise için ne istediklerine dair belirli bir fikirle geldiklerini, sonra onu denediklerini ve aslında onu sevmediklerini ve bunun yerine hiç düşünmedikleri tamamen farklı bir şeye aşık olduklarını gördüklerini söyleyecektir. Gelinlik alışverişi yaparken açık fikirli olun. Hayalinizdeki elbiseyi , hayalinizdeki elbise olacağını bilmediğiniz bir şeyin içinde bulabilirsiniz .

Hayley Paige Sonbahar 2018 dekolteli gelinlik modeli

Gelin bedeni, elbisenizin numarasının genellikle normal kıyafetlerinizde giydiğinizden bir ila iki beden daha yüksek olacağı anlamına gelir. Büyütmek kulağa korkunç gelse bile, bu rakamı sizden ve danışmanınızdan başka kimsenin bilmeyeceğini unutmayın.

PARIS, FRANSA – 4 TEMMUZ: Bir model, 4 Temmuz 2017’de Paris, Fransa’da Haute Couture Paris Moda Haftası kapsamında Chanel Haute Couture Sonbahar/Kış 2017-2018 defilesi sırasında podyumda yürüyor.  (Fotoğraf: Bertrand Rindoff Petroff/Getty Images)

Büyük günden önce kilo vermeyi planlıyor olsanız bile , bedeninizi küçültmek yerine mevcut bedeninizdeki elbiseleri satın alın. Bir elbiseyi giymek, çok dar bir elbiseyle çalışmaya çalışmaktan çok daha kolaydır.

2 El gelinlik Alan Yerler KADIKÖY yakınında

Omuzları fiyonklu, vücuda oturan dantel gelinlik

Çoğu elbisenin üretimi dört ila sekiz ay sürer ve onlar geldikten sonra da tadilat ve aksesuar ekleme için daha fazla zaman ayırmanız gerekir.

Transparan eldivenli ve inci gerdanlıklı, dekolteli gelinlik modeli

Uzun bir nişanlıysanız ve hemen gelinlik alışverişine başlıyorsanız, satın aldığınız elbisenin düğününüz yaklaştığında modası geçmiş olabilir veya tarihe daha yakın bir zamanda daha hoşunuza giden bir gelinlik bulabilirsiniz.

Gelin salonunda gelinlik rafı

Evet, rakamları konuşmak rahatsız edici ama sizi daha sonra gönül yarasından kurtaracak. İlk randevunuzdan önce elbisenin parasını kimin ödeyeceğini öğrenin (aileniz mi, eşiniz mi, yoksa siz mi?).

Başkası ödüyorsa, limitinizdeki kesin rakamları alın, böylece o bütçe dahilinde kalabilir veya istediğiniz elbiseyi almak için farkı kendiniz ödeyebilirsiniz.

Bahçede dururken elinde küçük bir buket tutan yüksek yakalı, uzun kollu gelinlikli gelin

Elbise alışverişine başlamadan önce, sıradan, bahçe partisi temalı bir düğün mü yoksa resmi, romantik bir ilişki mi istediğinize karar verin . Elbiselere göz atarken her zaman mekanı ve temayı aklınızda bulundurun, çünkü isteyeceğiniz son şey elbisenizin genel düğün tarzınızla çakışmasıdır.

Siyah beyaz zemin üzerinde beyaz çivili Louboutin arkası açık iskarpin

Diyelim ki moda harcamalarınızı 2.000 Dolarla sınırlamayı planlıyorsunuz; aslında 2.000 Dolarlık bir elbise satın almamalısınız. Çünkü düğünden sonra hatıra olarak istiyorsanız terzilik, aksesuarlar (duvak, takı ve ayakkabılarınız) ve gelinliğin temizliğini ve korunmasını hesaba katmanız gerekir.

Randevu almaya başlamadan önce ödevinizi yapın, çünkü beğendiğiniz elbiseleri sunmayan veya müşteri hizmetleri berbat olan bir mağazada zaman kaybetmek istemezsiniz . Evli arkadaşlarınızdan tavsiye alın ve sağlam bir üne sahip mağazaları bulmak için çevrimiçi incelemeleri kontrol edin.

Idan Cohen Sonbahar 2018 için gelinlikle poz veren model

Aklınızdaki stile, tasarımcıya veya fiyat aralığına sahip olmayan bir mağazada alışveriş yaparak zamanınızı boşa harcamayın. Ziyarete çıkmadan önce stok durumunu öğrenmek için butiği veya salonu önceden arayın .

Straplez gelinlik ve deyim küpeleri takan model, arkasında dantelli gelinlik giyen model

Çoğu gelinlik mağazasında elbiseler, diğer perakende mağazalarda olduğu gibi sadece göz atabileceğiniz ve kendi başınıza göz atabileceğiniz şekilde sergilenmez. Bir danışmanın elbiseleri seçmenize ve denemenize yardımcı olabilmesi için randevu almanız gerekir .

Isabelle Armstrong koleksiyonundaki gelin modelleri

İlk randevunuzu en ucuz gelinlik mağazasıyla yapın ve hiçbir şey bulamazsanız sayıyı artırmaya devam edin. Aynı şey randevularınız sırasında elbise denemek için de geçerli; önce en uygun fiyatlı olanı deneyin ve banka soyguncusuna kadar ilerleyin. O zamandan önce aşık olabilirsiniz.

Dantel elbiseli gelin askıdaki gelinliğe bakıyor

İster klasik, vintage ve rahat, ister romantik, gösterişli ve güzel hissetmek isteyin, büyük günde nasıl görünmek istediğinize dair net bir vizyonla gelinlik alışverişine çıkın. Ortamınızı tanımlamak için üç özel kelime seçmek, elbise seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir.

Dany Mizrachi Sonbahar 2018 gelinlik modelleri

Hafta sonları gelin salonları tıklım tıklım dolu olduğundan ya daha az ilgi göreceksiniz ya da sevdiğiniz elbise başkası tarafından denenecek. Randevunuzu hafta içi bir günde almak için işten biraz zaman ayırmaya değer.

Lela Rose Sonbahar 2018’den gelinliklerle dışarıda yürüyen modeller

Bırakın üç ya da dört gelinliği, bir gelinlik giyip çıkarmak şaşırtıcı derecede zaman alıyor ve kesinlikle bir karar vermek için acele etmek istemezsiniz.

Randevunuzdan sonra brunch için plan yapmak veya bunu diğer işlerin arasına sığdırmaya çalışmak yerine , birkaç saat ayırın, böylece zamanınızı elbiselere göz atmaya ve denemeye ayırabilirsiniz.

2. el gelinlik satışı

Tuğla duvar önünde farklı elbise tarzlarında gelin modelleri

Evet, annenizi, kız kardeşinizi, görümcenizi, baş nedimenizi ve altı nedimenizi seviyorsunuz; ancak eğer bir kalabalığın akşam yemeği için nereye gideceği konusunda anlaşmaya varmasını sağladıysanız, bunun ne kadar zor olduğunu hayal edebilirsiniz. bir elbise üzerinde fikir birliğine varmak olacaktır. Grubu, görüşleri sizin için en önemli olan iki veya üç kişiye kadar daraltın.

Düşük at kuyruğu ve uzun inci küpeli, Danielle Frankel iki parçalı model

Leopar sutyen askılarınız dışarı çıktığında askısız bir elbisenin gerçekte nasıl göründüğünü veya kalçalarınız yumuşatıldığında kıvrımlı bir elbisenin nasıl sığacağını anlamak zor olabilir . Randevularınız için ten rengi bir tanga ve askısız sutyen giyin ve Spanx’ı getirin.

İdeal elbisenizin şekli kısmen beğendiğiniz tarza, düğünün mekanına, ruh halinize ve ayrıca vücudunuzu en çok neyin güzelleştirdiğine bağlıdır.

Dar kesimli bir gelinlik hem çağdaş hem de gelenekseldir ve birçok vücut tipinde işe yarar; basit bir kılıf ise uzun boylu, ince yapılı gelinler için en iyisidir.

Hacimli bir balo elbisesi dramatiklik katar, ancak minyon bir çerçeveyi bunaltabilir . Deniz kızı stilleri, en sevdiğiniz kalem eteğiniz gibi kıvrımları gösterir.

Düğün varış noktanıza uçuyorsanız önceden havayolu yönetmeliklerini inceleyin . Balo elbisesi tarzı bir elbiseye aşık olmak istemezsiniz, ancak seyahat zamanı geldiğinde havaalanı boyutu özelliklerini aşması gerekir.

Saçaklı mini elbiseli gelin, düğün davetlileriyle dans ediyor

Büyük olasılıkla resmi bir düğün için, daha rahat, rustik veya sahildeki bir düğün için işe yaramasa da, geleneksel olmayan uzunluklar, kişiliğinizi büyük gün elbisenize katmanın eğlenceli bir yolu olabilir. Çay boyu ilginç bir gelin için eğlencelidir, beyaz mini elbise ise rockçı şık bir parti havasına sahiptir.

Farklı gelinlik siluetleri ve kumaşlarını modelleyen gelinler

Siluet, renk ve süslemelerin yanı sıra kumaş da bir elbisenin üzerinizde nasıl görüneceği konusunda büyük fark yaratır.

Daha ağır, daha yapılandırılmış bir malzeme (ipek şantuk, tafta veya gipür danteli düşünün) şeklini koruyacak ve figürünüzü pürüzsüzleştirecektir. Yapılandırılmamış ipek ve ince şifon, kıvrımlı gelinler için daha az gurur vericidir.

Gelinliğin tül altına gelin çizmesi

Bazı gelin salonlarında ödünç alabileceğiniz ortak yüksek topuklu ayakkabılar vardır, ancak bu biraz iğrenç ve bir elbise parmak arası terliklerle stilettolardan çok daha farklı görünecektir . Büyük gününüz için giyeceğinizi düşündüğünüz aynı yükseklikte topuklu ayakkabılar getirmeye hazırlıklı olun, böylece elbisenin nasıl görüneceği hakkında daha iyi bir fikriniz olur.

Gelin salonunda askılı gelinlik seçimi

İster üniversiteden beri sahip olduğunuz gizli düğün Pinterest panosundan hayalinizdeki elbiselerin çıktıları, ister bir dergiden bir sayfa olsun, alışveriş yaparken en çok beğendiğiniz gelinlik stillerinin fotoğraf kolajıyla birlikte gelin.

Paris’teki bahçelerde uzun kuyruklu ve büyük başlıklı gelinlikli gelin

Randevunuza dergilerden veya Pinterest’ten aldığınız önlüklerin yanı sıra töreninizin ve resepsiyon yerinizin fotoğraflarını da getirin . Mekanın ambiyansını görmek, danışmanınızın mekana en uygun elbiseleri seçmesine yardımcı olabilir.

Ahır kapısında asılı uzun kollu, yüksek yakalı Claire Pettibone Elbisesi

Gelinliklerde çoğu zaman askıda sarkmalara neden olabilecek ağır ayrıntılar bulunur . “Gömlek alışverişinin aksine, bir gelinliğin nasıl görüneceğini gerçekten denemeden bilemezsiniz, bu nedenle danışmanınız elbisenin üzerinizde askıda olduğundan daha iyi görüneceğine söz verirse açık olun” diyor Beaumont Etiquette’den Anne Chertoff .

2.el gelinlik alan yerler istanbul yakınında

Fotoğraf stüdyosunda poz veren farklı gelinlik modelleri

Terry, “Bu şekilde çoğu zaman bir elbiseden yüzde 10 indirim alabilir ve tasarımcıyla tanışabilirsiniz; o da “yakayı yükseltmek veya alçaltmak, uzunluğu uzatmak, rengi değiştirmek veya askı eklemek gibi belirli değişikliklerden feragat edebilir veya indirim yapabilir” diyor Terry. Hall, New York’taki Kleinfeld Bridal’ın moda direktörü.

Tasarımcılarla gelin salonunda farklı gelinlik modelleri

“Salonlarda sıklıkla eski stokları taşımak için indirimler oluyor, bu nedenle tasarım gelinlikleri yüzde 25 ila 50 indirimli bulacaksınız . Tek dezavantajı çoğu satışın örnek bedenlerle stoklanması; yani gelinlik 8 ve 10, hazır giyim bedenleriyle karşılaştırılabilir 6 ve 8” diyor New York City’deki Mark Ingram Atelier’in başkanı Mark Ingram .

Duvara yaslanmış tasarım gelinlik modelleri

Hall , “Nakış veya boncuk işleme gibi el işleri her zaman elbisenin maliyetini artırıyor” diyor. Elbette, eğer sadelik sizin tarzınız değilse, bu süslemeler buna değer; sadece bunu bütçenize ekleyin.

Yüzünde uzun duvaklı dantel modeli Elie Saab Gelin Gelinliği

Eğer paranız yetmiyorsa , denemenin bir anlamı yok; sadece kendinize eziyet ediyorsunuz ve sahip olabileceğiniz hiçbir elbisenin karşılayamayacağı bir standart belirliyorsunuz.

İncilerle süslenmiş gelinlik modeli, elinde cep telefonu tutuyor

Bildiğiniz tek perakende terapisi online alışveriş mi ? Eğer hevesli bir çevrimiçi alışverişçiyseniz elbisenizi çevrimiçi satın almanızda sorun yoktur; ABD’deki gelinlerin yüzde 18’i tam da bunu yapıyor.

Eğer elbiseyi bizzat deneyebilirsen, bu harika. Değilse, iade politikasını kontrol edin – özellikle denemek ve değerlendirmek için birkaç tane sipariş ediyorsanız – şahsen rüya gibi görünmüyorsa, tam bir geri ödeme alma hakkına sahip olduğunuzdan emin olun.

Hiçbir şey bir gelin salonuna gidip sadece 10 numaraya kadar numune stokladıklarını ve aslında deneyecek hiçbir şeyinizin olmadığını görmekten daha kötü olamaz. (Maalesef çoğu kişi için durum bu, 26 bedene kadar satmalarına rağmen.)

Mağazanızda denemek istediğiniz stil ve tasarımcıya uygun büyük beden numunelerin olduğundan emin olmak için önceden arayın, yoksa denemek istediğiniz modelin ve tasarımcının büyük beden örneklerinin olup olmadığından emin olun. Bazıları randevunuzdan önce.

Naeem Khan Sonbahar 2018 Gelin Moda Haftası’nda gelinlik modelleri

Ne yazık ki, eğer gerçekten şanslı değilseniz, denediğiniz ilk gelinlik muhtemelen “o” gelinlik olmayacaktır. Ancak, birbiri ardına elbise denediğiniz halde sonuç alamadıysanız üzülmeyin.

Mükemmel elbiseyi denediğinizden emin olana kadar sabırlı olun ve açık fikirli olun. Yüzde 100 emin oluncaya kadar birden fazla alışveriş gezisine bile çıkmanız gerekebilir.

Randevu/alışveriş gezisi başına birkaç elbise giydiğinizden emin olun. Çok fazla gelinlik deneyip seçenekler arasında bunalmanız mümkün . Bu noktaya geldiyseniz alışverişe ara verin ve en sevdiğiniz seçeneklerle uyuyun.

Belki de siz daha çok düğün gününüzde klasik ve zamansız görünmek isteyen bir tipsiniz (dantel düşünün). Veya belki de trendleri takip etmeyi seven bir moda tutkunusunuz .

Bir yıldızın sınırsız düğün bütçesine sahip olmasanız bile yine de ilham alabilir ve elbisenizde hangi stilleri kopyalamak istediğinize dair bir vizyon oluşturmanıza yardımcı olabilirsiniz. Bu, Serena Williams’ın son moda pelerini veya Pippa Middleton’un elbisesinin klasik dantel silüeti anlamına gelebilir .

fatih’te ikinci el gelinlik alan yerler

Özellikle insanları memnun eden gelinler için, şu anda annenizin, kız kardeşinizin veya nedimenizin size sevdiği elbiseye göre eğilmek kolaydır. Ancak diğer insanların beklentileri ne olursa olsun, sevdiğiniz ve hayalinizdeki elbise gibi hissettiren şeyi giymeniz çok önemlidir.

Bu, ince bir yumurta kabuğu veya fildişi, romantik bir allık ve hatta cesur bir baskı anlamına gelebilir. Bu sizin için doğru olmayabilir ama bir anket gelinlerin yüzde 14’ünün renkli gelinlik giyeceğini gösterdi . Benzersiz olmaktan korkmayın.

Bir akrabanızın duvağı veya bir mücevher parçası gibi bir aile yadigârını düğün günü görünümünüze dahil etmek istiyorsanız , mükemmel eşleşen elbiseyi bulmak için onu tüm alışveriş randevularınıza getirin.

“Elbiselerin çoğunun bütçenize uygun olmadığı bir salondan alışveriş yaparsanız sadece birkaç gelinlikle sınırlı olduğunuzu hissetmek yerine, bütçeniz dahilinde birçok seçeneğe sahip bir salonu seçerseniz geniş bir seçim yelpazesine sahip olduğunuzu hissedeceksiniz . aralık,” diyor Ingram.

“Tüm gelinlerin ‘evet’ demeden önce bunun kendilerine ait olduğunu bilmeleri gerekir . Bir gelinle çalıştığımda ve onun kararsız olduğunu hissettiğimde, onu bu konuda uyumaya teşvik ediyorum” diyor Hall.

Büyük günde gelinliğinizle nasıl görüneceğinize dair gerçek bir kanıt için, bir arkadaşınızın veya aile üyenizin elbiseleri denerken fotoğraflarınızı ve videolarınızı çekmesini sağlayın. Düşündüğünüz her elbisenin, arkadan ve yanlardan, elbiseyle otururken yukarıdan yukarıya doğru çekimlerinize kadar tüm açılarını yakaladıklarından emin olun.

Her ayna sizi farklı gösterebilir; bu nedenle, gelinliğinizde nasıl görüneceğinize dair gerçek bir ön fikir edinmek için fotoğraf ve videolara güvenmeniz daha da önemlidir.

Kendinizi en güzel hissettiren elbiseyi seçmelisiniz. Bir elbise tüm kriterlerinizi karşılasa bile, duygularınızı dikkate almak elbiseler arasında karar vermenize ve sonunda “o kişiyi” bulduğunuz o büyülü ana ulaşmanıza yardımcı olabilir.

İki elbise arasında kaldıysanız veya hayalinizdeki gelinlik konusunda hala kararsızsanız , bir fotoğraf çekin ve yakınınızla paylaşın. Hiçbir şey, gerçek gelinlerden alınan tarafsız geri bildirimler kadar kesin bir kıyafet kararı vermenize yardımcı olamaz.

Şeffaf pelerinli ve düşük at kuyruklu gelinlikli gelin modelinin yakın çekimi

Halihazırda sahip olduğunuz ve kendinizi en güvenli veya güzel hissetmenizi sağlayan en sevdiğiniz üst veya elbiseyi düşünün. Bunda bu kadar hoşuna giden şey ne? Kesim mi, kumaş mı, yaka mı , yoksa siluet mi? Her ne olursa olsun, mevcut gardırobunuzun ve günlük tarzınızın en iyi bileşenlerini gözünüzde canlandırın ve gelinlik alışverişi yaparken bu öğeleri dönüştürün.

Bir satış elemanı, emin değilseniz anında karar vermeniz için size asla baskı yapmamalıdır. Bir gelinlik çok duygusal bir satın almadır ve ömür boyu hatırlanacak bir anı yaratılır; bu nedenle karar vermek için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, onu suçluluk duymadan alın.

Hall, “Cüppelerin üretilmesi çok uzun sürdüğünden , siparişinizi 8-12 ay önceden vermeniz, elbise fiyatının yüzde 30’una varan acele ücretlerinden kaçınacağınız anlamına gelir” diyor.

Çevrimiçi sipariş veriyor olsanız bile, ölçümlerinizi bir terziye yaptırın – bu, DIY zamanı değil çünkü ölçüm bandını endüstri standardından bir inç yukarı veya aşağı koymak bile sonuçlarınızı bozabilir.

2.el gelinlik alan yerler merkezefendi/denizli yakınında

Çoğu önlük bir veya iki beden küçültülebilir ve dikiş payına bağlı olarak bir beden büyütülebilir, bu nedenle kapanmayan bir fermuarla sıkışıp kalmaktansa çok büyük sipariş vermek ve onu almak daha iyidir .

Hiçbir gelinlik pijamalarınız kadar rahat olamaz, ancak bütün gece onu yukarı çekmek veya onun tarafından daraltılmak istemezsiniz, bu yüzden soyunma odasında bazı hareketler yapın.

Tören sırasında diz çökmeniz veya oturmanız gerekebilecek bir kilise düğünü planlıyorsanız , bunu elbisenizle yapmayı deneyin. Dans pistine sıcakmış gibi düşürmeyi planlıyorsanız, istediğiniz gibi hareket edebildiğinizden emin olmak için deneyin.

Kıyafet alışverişine dağınık buklelerle ve makyajsız giderseniz , düğün elbiselerini denerken kendinizi en güzel şekilde hissetmeyeceğiniz açıktır. Tam etkiyi elde etmek için ideal düğün güzelliği görünümünüzü mümkün olduğunca yakından taklit etmeye çalışın.

Tamamen dışarı çıkmanıza gerek yok, ancak biraz makyaj yapın ve büyük günde nasıl spor yapmayı planladığınıza bağlı olarak saçınızı yukarı veya aşağı doğru kullanın.

Sipariş verdikten sonra elbiseyi artık istemediğinize karar verirseniz , ister depozito ister tutarın tamamı olsun, büyük olasılıkla yatırdığınız paranın tamamını kaybedersiniz.

Duygusal bir insan değilseniz veya elbiseyi daha çok kişisel tarzınızı ifade etmenin bir yolu olarak görüyorsanız , soyunma odasında gözyaşlarına boğulmayabilirsiniz; ancak bu, elbisenizi bulamadığınız anlamına gelmez. Her gelin “o kişiyi” bulduğunda ağlamaz.

” Couture ” veya “ölçüye göre kesilmiş” elbiseler, yalnızca sizin için yaratıldıkları için daha pahalıdır. Alışılmışın dışında satın alıp iyi bir terziye biraz para harcamak çok daha ucuzdur ve yine de onu vücudunuza göre mükemmel şekilde değiştirmiş olursunuz.

Televizyonda bir gelinlik mağazası gördüyseniz (mesela Kleinfeld veya Bridals by Lori), çok sayıda başka gelin de göreceksiniz, bu da özellikle hafta sonu randevusu için çok önceden rezervasyon yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Bu mağazaların en büyük avantajı, en bilgili danışmanlardan bazılarına sahip olmaları ve yüzlerce tasarımcının geniş elbise yelpazesine sahip olmalarıdır.

Bunlar samimi bir ortam sunar; bu, kişisel hizmet için harikadır ancak büyük mağazalara kıyasla daha az sayıda elbisenin denenmesi anlamına gelebilir.

2.el gelinlik alan yerler bursa

Olumlu tarafı, bölgeyi bilmeleri, böylece diğer yerel gelinlerin ne giydiği konusunda yardımcı olabilirler ve aynı zamanda muhtemelen mekanınızı da bilecekler , böylece düğün tarzınız hakkında daha iyi bir fikir sahibi olabilirler.

David’s Bridal gibi zincirlerin geniş bir fiyat aralığı var; bu da 300 $ gibi düşük bir fiyata bir elbise alabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca, genellikle numune bedeninde değil, kendi bedeninizde elbiseler deneyebilirsiniz; bu, normal numune bedenleri olan 8 veya 10 bedenin üstünde veya altında kalan gelinler için iyi bir haber.

İkinci el vintage gelinlikler daha önce giyildiği için kötü bir üne sahip olabilir, ancak maliyetleri düşürebilir ve gelinliğiniz için tamamen benzersiz, zamansız bir stil bulabilirsiniz. Vintage butiklerde alışveriş yapmak bir kazan-kazan yöntemidir.

Bir gelin butiğinde veya salonunda bir danışmanla alışveriş yapıyorsanız , ona tam olarak ne aradığınızı söylemekten çekinmeyin. Mümkün olduğunca dürüst ve açık olun. Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz şeyler hakkında ne kadar çok bilgi verirseniz danışmanın hayalinizdeki elbiseyi seçmesi o kadar kolay olacaktır.

Düğününüz Ağustos ayında Karayipler’deyse, havadar tarzlarda hafif kumaşları tercih edin. Ancak kışın Boston’da evleniyorsanız , her şey kar gibi ışıltı ve saten veya tafta gibi daha ağır, gösterişli kumaşlarla ilgilidir.

En uygun silueti, stili ve kumaşı seçme konusunda mevcut tüm tavsiyelere rağmen bizi, danışmanınızı veya annenizi dinlemek zorunda değilsiniz . Sahilde tafta bir balo elbisesi ya da belediye binasına giderken modaya uygun bir pantolon giymek istiyorsanız bunu yapın; bu sizin düğününüz.

Gelinliğinizin her yönünü sevmelisiniz ancak gelinliğin üst kısmının, özellikle akşam yemeğinde otururken veya en yakınınızla ve en sevdiğiniz kişiyle dans ederken , düğün fotoğraflarında en belirgin şekilde görüneceğini unutmayın. Oturduğunuzda elbisenin rahatça oturduğundan ve yakanın gün boyunca ayarlanması gerekmeyeceğinden emin olun.

Elbise tasarımcısı Monique Lhuillier, “İyi bir terzinin kayış eklemek veya etek ucunu değiştirmek gibi küçük güncellemeler yapması sorun değil ” diyor . “Ancak elbisenin iç desteğinin ve yapısının değiştirilmesini gerektiren herhangi bir kişiselleştirme riskli, maliyetli ve çoğu zaman geri döndürülemez. Eğer hassasiyetle yapılmazsa, potansiyel olarak elbiseyi mahvedebilir.”

Elbise geldiğinde ve bu konuda şüphen varsa, onu çöpe atmana gerek yok. Stone Fox Bride’ın kreatif direktörü Molly Guy, güvenilir stil danışmanlarınızı bir araya toplayın ve “yeni bir kemer gibi tamamen farklı aksesuarlarla deneyin veya bir bolero ekleyin” diyor.

“Eğer bu işe yaramazsa, bir terzi onu kısaltarak, yakasını değiştirerek, kolları çıkararak veya kollar ekleyerek görünümü gerçekten değiştirebilir.”

Elbiseye tekrar aşık olamayacağınızı, ancak onu hurdaya çıkarıp sıfırdan ikinci bir elbise almaya gücünüzün yetmediğini söyleyin. Elbisenin yepyeni ve giyilmemiş olduğunu vurgulayarak internette yeniden satabilirsiniz .

Bir gelinlik satış sitesi olan Encore Bridal’ın kurucusu Julie Jones, “Bu şekilde ortalama yüzde 50’lik yeniden satıştan daha fazlasını telafi edebilir ve perakende fiyatının yüzde 60 ila 80’ini geri alabilirsiniz” diyor .

Hayallerinizdeki elbisenin uzun kuyruklu veya eteği varsa, elbisenin içine telaş diktirmek isteyip istemediğinize karar verin. Bu, resepsiyon sırasında treninizi almanıza yardımcı olacaktır ancak elbisenin arkasının görünüşünü değiştireceğini unutmayın. Prova ve tadilatlara başlamadan önce elbisenize uygun olup olmadığını görmek için farklı telaş stillerini araştırın .

Elbette partnerinizin seçiminizi görmesini istemezsiniz, peki ya arkadaşlarınız? Gelinliğin resimlerini göndermeye başlamadan önce, onu ne kadar yaygın olarak paylaşacağınıza dair bir kural koyun.

Sadece randevudaki insanlarla mı? Sadece düğün partisiyle mi? Kuralı önceden belirlemezseniz, herkese daha sonra gösterme konusunda kendinizi kapana kısılmış hissedebilir ve büyük günde açıklamanın büyüsünün bir kısmını kaybedebilirsiniz.

Özellikle partnerinizle birlikte yaşıyorsanız, onun elbisenize rastlayıp sürprizi mahvetmesini istemezsiniz. Bir akrabanıza ya da çok güvendiğiniz bir arkadaşınıza (belki de terzilik randevuları için elbiseyi alırken yanınızda getirmek isteyebileceğiniz birine ), elbiseyi büyük güne kadar kendi yerinde tutmanıza izin verip vermeyeceklerini sorun. Ayrıca, eğer dolabınızda değilse, düğüne kadar her gün onu giymek istemeyeceksiniz.

Evet, düğün gününüz öncelikle partnerinizle aranızdaki sevginin kutlandığı bir gündür, ancak aynı zamanda bir defile olarak da ikiye katlanacağına şüphe yoktur. Sunağa doğru ilerlemeye başladığınızda ve tüm gözler size döndüğünde, gelinliğiniz hemen gösterinin yıldızı olacak, bu yüzden muhtemelen A-oyununuzu koridora taşımak isteyeceksiniz.

Ünlülerin stilisti Samantha Brown, “Gelin olmak çok önemli ve çok önemli bir yaşam olayıdır ve görünümleri belgelenecek ve sonsuza kadar hatırlanacak” diyor. “O gün ilgi odağı olacaklar ve gelinlik tarzlarına tamamen güvenmeleri çok önemli.” Bu nedenle tarzınızı, kişiliğinizi ve estetiğinizi yakalayan bir tasarım bulmak büyük bir önceliktir.

Elbise alışverişi deneyiminden hazırlık sürecine kadar, düğünlerinizde en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olmak için aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır. Gelin stilistlerine göre, ister elbisenizi profesyonelce buharlamak, ister fazladan bir çift ayakkabı getirmek olsun, tüm gelinlerin bilmesi gereken en iyi düğün modası ipuçlarını vurguladık.

Samantha Brown, New York’ta yaşayan ünlü bir stilisttir. 12 yıldır butik bir stil ajansının sahibi olan sanatçının Bridal by Alexandria ile ortaklığı var .

Michelle Hutchins, MFH.Styles’ta serbest çalışan bir gardırop stilistidir ve gelin stilinde 10 yıllık deneyime sahiptir.

Erika Plackowski, Detroit, Michigan’da yaşayan bir gelin stilistidir. Üç yıldır gelinlere stil veriyor ve moda alanında 10 yıldan fazla deneyime sahip.

Jackie Avrumson, 20 yılı aşkın gelinlik modası deneyimine sahip, New York merkezli bir gelin stilisti ve danışmanıdır.

2.el gelinlik alan yerler buca/izmir yakınında

Uzmana Göre Gelin Tarzınızı Nasıl Belirlersiniz?

Birden Fazla Elbiseyi Deneyin

Hayalinizdeki gelinliği küçüklüğünüzden beri aklınızda tutmuş olsanız bile, MFH.Styles’tan Michelle Hutchins gelin salonunu açık fikirlilikle incelemenizi öneriyor. Kendinizi tek bir stille sınırlamak yerine, son kararı vermeden önce farklı gelinlikler deneyin .

Seçeneklerinizi açık tutarak, balık etekli bir siluet yerine A kesim bir elbiseyle aslında daha rahat hissettiğinizi fark edebilirsiniz. Hutchins, bir takımın görünüm ve hissinin dışında, kumaşın nasıl örtüldüğüne, kırışıp kırışmadığına ve büyük gününüzde onu ne kadar korumanız gerektiğine de dikkat etmenizi öneriyor.

Trendlerden Çok Zamansızlığa Öncelik Verin

Elbette gelin modası büyük ölçüde kişisel bir tercihtir, ancak trendler gelip gittiği için gelin stilisti Erika Plackowski, raf ömrü olmayan klasik bir görünümü tercih etmenizi tavsiye ediyor.

Sade silüetler ve kumaşlara sadık kalarak, düğününüzü takip eden yıllarda elbisenizden pişman olmayacaksınız. ” Dantel veya sateni tercih edin ” diyor. “Bunlar eskimeyen malzemelerdir, dolayısıyla fotoğraflarınıza dönüp baktığınızda eskimiş görünmezler.”

Değişikliklerle En İyi Noktayı Bulun

Gelin stilisti Jackie Avrumson’a göre, düğün modasındaki en büyük hatalardan bazılarını değişim süreci görüyor. Çoğu zaman bazı gelinlerin elbiselerini değiştirmeye yetecek bütçeye sahip olmadıklarını, bunun sonucunda da üzerlerine uymayan bir elbise ortaya çıktığını veya diğerlerinin, vücudu saran bir görünüm için terzilerinden çok fazla kumaşı çıkarmasını istediklerini görecektir.

“Bu, elbisenin çekilmesine ve yırtılmasına neden olabilir, bu da fotoğraflarınızda mutsuz olmanıza neden olabilir” diye belirtiyor. Avrumson, bu aksiliklerden kaçınmak için prova sırasında etrafta dolaşmanızı ve parçanın içinde oturmanızı öneriyor , böylece topluluğun vücudunuzu boğmadan veya boğmadan size doğru yerlerden sarılıp sarılmadığını bir kez daha kontrol ediyorsunuz.

Her ne kadar telaş , kıyafetinizin görünümünün ve işlevinin çok önemli bir parçası olsa da gelinlikler genellikle bu unsurla tasarlanmamıştır. Bunun yerine terziniz elbisenize düğmeler, kancalar veya kurdeleler ekleyecektir, böylece tören sonrası treni ayarlayabilir veya “iğneleyebilirsiniz”.

Bu aynı zamanda Hutchins’in gelinleri telaşı yakından değerlendirmeye teşvik ettiği son randevudadır. “Annenize , kayınvalidenize veya nedimelerinize son provada elbisenin karmaşasını gözden geçirip incelemesini ve hatta videoya kaydetmesini sağlayın” diye tavsiyede bulunuyor.”Bazıları çok yanıltıcı olabiliyor ve hayalinizdeki elbisenin gecenin sonuna kadar kusursuz görünmesini istiyorsunuz.”

Doğru İç Çamaşırlarını Seçin

Görünür bir sutyen askısı veya büzgülü külot çizgileri gibisi tüm görünümünüzü mahvedemez; bu nedenle Hutchins, gelinliğiniz için doğru iç çamaşırını bulmanın kendinizi daha güvenli ve rahat hissetmenize yardımcı olacağını belirtiyor.

Ancak elbisenizin altına ne giymeyi seçeceğinizin aslında grubunuzun tarzına bağlı olduğunu unutmamak önemlidir. Örneğin, ten rengi dikişsiz bir tanga, dar bir parça için en iyisidir ve silikon kaplar sırtı açık bir tasarım için çok uygundur. Ne giyeceğinizden emin değilseniz, bir perakende uzmanından fikrini isteyin ve büyük gün öncesinde elbisenizle birlikte iç çamaşırlarınızı da denemeyi unutmayın.

Kırışıklıklar, görünüşünüzü (ve fotoğraflarınızı) etkileyebilecek başka bir düğün günü talihsizliğidir. Elbiseniz ister taşıma sırasında ister uzun süre oturduğunuzda kırışıyor olsun, bu istenmeyen çizgilere basit bir çözüm var: buharlı ütü .

Avrumson, gelinleri elde taşınan buharlı buharlayıcı yerine profesyonel bir giysi buharlayıcısına yatırım yapmaya teşvik ediyor. “Profesyonel buharlı pişiriciler daha güçlüdür ve elbisenizi ve peçenizi daha verimli bir şekilde buharlaştıracaktır” diye açıklıyor. “Yanlış bir şekilde tutulursa buharlı tencerenin her yere su sızdırabileceğinden bahsetmiyorum bile!”

Gösterişli küpelerden tenis bilekliklerine kadar aksesuarlar, kıyafetinizi birbirine bağlayacak mükemmel son dokunuşlardır. Bu tamamlayıcı parçalar için denenmiş ve doğrulanmış kurallar olmamasına rağmen Hutchins, yaka çizginizi aklınızda tutmanızı önerir. Güzel bir kolye askısız bir elbiseye iddialı bir hava katacak ve damla küpeler yüksek boyunlu stili dengeleyecektir.

Aksesuar kullanmak aynı zamanda görünüşünüzü kişiselleştirmek için de mükemmel bir fırsattır . “Ödünç aldığınız bir şey” için yadigâr bir kolye takmayı düşünün veya kıyafetinizi benzersiz kılmak için üzerine adınızın baş harflerinin kazındığı bir bileklik takın.

Büyük gününüz için ne kadar hazırlanırsanız hazırlanın, beklenmedik durumların gerçekleşmesi kaçınılmazdır. Elbisenizde bir şeyler ters giderse, temel ihtiyaçlarınızı içeren bir acil durum kitini hazır bulundurduğunuzdan emin olun.

Avrumson’a göre elbiseniz yırtılırsa çengelli iğneler ve mini dikiş seti cankurtaran olacak. Ayrıca her şeyin yerinde kalması için çift taraflı bant eklenmesini de tavsiye ediyor. Başka bir ipucu? Hutchins , ister maskara lekesi ister bronzlaştırıcı lekesi olsun,  makyaj izlerini gidermek için el dezenfektanı kullandığına yemin ediyor .

Bütün geceyi dans pistinde geçireceğiniz için rahatlık çok önemlidir. Ayakkabılarınızın sizi öldürmesini önlemek için , yeminlerinizi değiştirdikten sonra değiştirebileceğiniz başka bir çift getirin. Brown, “Benim tercihim yükseklik ve rahatlık sunan bir platform takozu, ancak parmak arası terlik veya spor ayakkabılı bir gelinseniz kimse farkı anlamayacak” diye paylaşıyor Brown.

Kışın evlenmeseniz bile, kabul odanız aşırı derecede klimalı olabilir ve sıcaklık muhtemelen akşam boyunca düşecektir. İstediğiniz son şey, büyük gününüzü titreyerek ve anın tadını çıkaramayarak geçirmektir, bu nedenle katmanları paketleyerek hazırlıklı olun. Brown, “Havanın soğuk olması durumunda bir şal , bir pelerin, beyaz bir deri ceket ve hatta bir kot ceketin yanınızda bulunması faydalı olacaktır” diyor.

Yorumlar (10)

 1. ikinci El Gelinlik Nereden Satın Alabilirim? En İyi 5 Firma – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 2. En ucuz gelinlik Nereden Alınır En İyi 3 Firma – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 3. En uygun gelinlik Nereden Alınır En İyi 5 Firma – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 4. Kemeraltı Gelinlik Mağazaları En İyi 3 Mağaza – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 5. Mimar Kemalettin Gelinlikçiler En İyi 3 Firma – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 6. izmirde gelinlik nereden alınır? En iyi 5 Mağaza – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 7. Satılık 2. El Gelinlik En İyi 5 Model – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 8. Ucuz Gelinlik Modelleri En İyi 5 Model – İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

 9. Outlet Gelinlik Modelleri En iyi 10 Model | İkinci El Gelinlikçim – İkinci El Gelinlikçim /

  […] 2.el gelinlik alan moda evleri […]

Yorum yaz